Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   74 / 582
(#) Tanyasipeti válasza pokerfiu hozzászólására (») Jan 26, 2011 / 1
 
Szedtél már ki kocsonyából csülökcsontot? Ugyanaz, csak ebben az esetben egyiket sem eheted meg.
Szerintem vágj bele, nem ördöngősség. A műanyag tálca mentén körben elválasztod a tálcától a műgyantát, és aztán óvatosan alányúlsz és feszegeted. Ha vannak - és általában vannak - olyan fülek a műanyanyag tálcán, amik a panelt tartják, akkor először azokat tedd szabaddá, és ott emelj először a penelen.
Két dologra nagyon ügyelj:
1: ne hajoljon meg túlságosan a panel
2: a feszegető szerszám lapos és tompa legyen, hogy a panel forrasztási oldalát ne érje el, mert egyes elektronikákon ott smd alkatrészek vannak.
Ha az elsőre rászánsz elég időt, a másodikkal már magabiztosan bánhatsz. Ha kivetted, utána még le kell morzsolgatni a forrasztandó helyekről a műgyantát, bár én általában teljesen megtisztítom a forrasztási oldalt. Javítás után érdemes lefújni SK10, vagy TN170, esetleg színtelen akrilán lakkal.
(#) otto54 válasza pokerfiu hozzászólására (») Jan 26, 2011 / 1
 
Szia!
Vannak olyan hibák,amelyeket könnyű kijavítani és kevés időt kell ráfordítani,az nyilván olcsóbb. Nálam és gondolom,hogy még sok más hasonló munkát végző kollégánál idő alapú a díj meghatározása.
Mivel nem részegységeket cserélek,hanem konkrétan javítok általában az anyag költség a ráfordított idő költségvonzatához képest elhanyagolható.
Nehéz úgy árat mondani,ha nem ismerem konkrétan a hiba jelenséget,és még nem láttam a panelt (még fényképen sem).
Többször kellett már azzal kezdenem,hogy a "valaki" által korábban szakszerűtlenül javított áramkört először "rendbe kellett hozni".
Tudom,van olyan aki egységesen 5.000,-..6.000,-Ft-ért javít függetlenül attól,hogy 5 perces a munka,vagy ötórás.
Egyenlőre az én ár palettám viszonylag szélesen mozog.
Természetesen vannak más elektronikák is amelyek javítása ennél jóval drágább.
Igyekszem figyelni mások árait is,hogy ne lógjak ki se fent,sem lent.

Üdv. Ottó
(#) laci1969 válasza otto54 hozzászólására (») Jan 27, 2011 / 1
 
Csak indesit panel vagy bármilyen lehet? Mennyiért javítod őket?
(#) bumbusok hozzászólása Jan 29, 2011 /
 
Sziasztok mindenki, van egy problémám eggy gorenye WA50050-es tipusú mosógépnek a prográmátor panelján kisültek valami alkatrészek.. megkéne javitanom de az a gond hogy nincsen hozzá rajzom. Ebben kérném a segitségeteket!
Előre is köszönöm mindenkinek
(#) zolika60 válasza bumbusok hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Rajzot ne keress. Fotózd le mindkét oldalról, tedd fel. Úgy hamarabb jön segítség.
(#) pokerfiu hozzászólása Jan 29, 2011 /
 
Sziasztok !Hozzám keveredett egy fiatal szaki, egy WHIRLPOOL AWO/D 43136 típusú mosógép,hibájával . ,A gép nem csinál semmit és a kijelzőjén sem jelenik meg semmi. Az elektronikáig elmegy az áram.Szeretnék neki segíteni,de én ezt a típust még nem is láttam ,ezért ha tudtok adjatok néhány használható tippet.Gondolom valaki már találkozott ezzel a típussal,vagy hibával.
(#) frank tibor válasza pokerfiu hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Hello
Én sem ismerem ezt a típust de a külleméből ítélve ezt a rajzot találtam hozzá. A vezérlőről készült kép segítene.Bővebben: AW táp
(#) pokerfiu válasza frank tibor hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Köszi. Holnap próbálok képet felrakni.
(#) laci1969 hozzászólása Jan 30, 2011 /
 
Sziasztok
kérdésem,hogy indesit mosogép az indito gomb benyomására nem reagál semmit ki sem gyullad a kijelzö mi a gond?
(#) otto54 hozzászólása Jan 30, 2011 /
 
Sziasztok!

Nincs valakinek Whirpool FL5083-as mosógépbe való bontott vagy selejt panelja,amelyben a kontrolleres kis panel biztosan jó?
A szivattyúra folyt víz miatt a "TC1" triak szét robbant,az R3 ellenállás leégett az MC-re "menő" ellenállás megszakadt. Valószínűleg ezt a sokkot a controller portja sem élte túl.

Üdv. Ottó
(#) cet hozzászólása Jan 30, 2011 /
 
Helló mindenikek!

Szeretnék segítséget kérni egy Elin AH 120E típusú előtöltős mosógéppel kapcsolatban. Kezdeti hiba :-víztúltöltés,nincs centrifugálás.
Feltárás során kiderült hogy a v.szintkapcsoló beéget és nem működöt.Szintkapcsoló csere ,próba szint rendbe de centrifuga továbbra sincs (a szintkapcsoló nem olyan mint az eredeti csak a Fagor kaptam 1 szintes 3 csatlakozóval ,az eredeti 4 csatlakozós volt de csak 3 volt bekötve mivel amúgy is csak 3 vezeték jön hozzá).Tematikusan tovább haladtam a hiba keresésében az összes szűrő,tömlő, légcsapda stb. tisztítása valamint még egy szivattyú cserét is beiktattam de továbbra sem centrifugál ,majd következet az elektromos rész,motor szénkefék ,fűtőszál, termisztor ajtózár stb rendben és végül a v. panel melynek tipusa:Minisel 1200(65D-45SX-65SX).A panelon látszólagos hibát nem találtam relék nincsenek beégve alkatrészek mérve jónak tűnnek.A gép minden programot végig csinál csak nem centrifugál hanem forgatja a dobot jobbra-balra.
Ha tudna valaki segíteni, hogy hogyan tovább azt megköszönném! Üdv Cet.
(#) zolika60 válasza cet hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Motor jó?
(#) cet válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Hali!
Úgy tűnik hogy jó gond nélkül mos csak nem centrifugál. Cet
(#) zolika60 válasza cet hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Ez már a szénkefés fajta, vagy még szinkronmotor? Ugyanis azon külön tekercs van a centrifugának.
(#) imikee10 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Szénkefés.Ez a panel van benne.
(#) cet válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Igen szénkefés.
(#) imikee10 válasza cet hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Valószínűleg nem oké a szint. szab. mert akkor szokta csak rendezgetni a ruhákat centri nélkül. A légsűrítőt megnézted? Esetleg húzd le a csövet róla és úgy próbáld centrire bírni.

Imi
(#) cet válasza cet hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Nem egészen ,65D-45SX-65SX ez a típusa különben ugyan olyan.
(#) cet válasza imikee10 hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Ezt úgy érted hogy vegyem le a tömlőt a szintszabályzóról és centrifugálás előtt ?
(#) imikee10 válasza cet hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Igen úgy értem mert lehet azt érzi, hogy víz van még benne.
(#) cet válasza imikee10 hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
A légsűrítőt néztem de már előbb leírtam.Ha úgy működik ahogy mondtad akkor másik szintkapcsoló kell ?
(#) imikee10 válasza cet hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Akkor inkább a légsűrítőt kéne kipucolni. A cső másik felén lévő műanyag tartályt.
(#) cet válasza imikee10 hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
A héten újra átnézem és majd jelzem hogy mi történt.
Köszönöm az eddigi segítségeket! Üdv. Cet.
(#) lukovicsek válasza cet hozzászólására (») Jan 31, 2011 /
 
Üdv. Ki kellene venni a keféket is megnézni, mert nekem volt már úgy, hogy mosott rendesen de a centrinél nagyobb ampert vezetnek át a kefék és amiatt nem ment.

Laci!
(#) laci1969 hozzászólása Jan 31, 2011 /
 
Sziasztok
kérdésem,hogy indesit mosogép az indito gomb benyomására nem reagál semmit ki sem gyullad a kijelzö mi a gond?
(#) zolika60 válasza laci1969 hozzászólására (») Jan 31, 2011 /
 
Mérd meg, meddig jut az áram.
(#) Toffi88 hozzászólása Jan 31, 2011 /
 
sziasztok. érdeklődnék, hogy szervizteszteket nem tudtok véletlenül írni?
mert ugye a "mostani" gépeknek van saját teszt"programja", amivel saját magát leellenőrzik....
gomb kombinációkkal lehet ezeket előhozni....esteleg valaki tud ebben segíteni...pl....egy elin wm26 nál hogy lehet ezt előhozni? előre is köszönöm szépen! sziasztok!
(#) Kecsö Tibor hozzászólása Feb 3, 2011 /
 
Sziasztok.Segítséget szeretnék kérni.Whirpool AWT22763 800tip. mosógépünk "van" ill. létezik csak kissé hiányos lett a tudása úgy két hete.Vázolnám a hiányosságot-első fázis centrifugázáskor ill.közben megálll a program,a következő újra indításnál újrakezdi.Probáltuk a program leállásakor egy programmal előrébb tenni,de ez sem volt hatásos.Kicseréltük a szivattyút,a kondit és ennyi.A segítségeteket kérnénk,mert a mosnivalót nem szeretnénk sokáig utaztatni.
(#) szabogyerek75 hozzászólása Feb 4, 2011 /
 
Sziasztok!
Nekem olyan gondom lenne,hogy a Fagor fe-948 tipusú mosógépembe kicseréltem a programkapcsolót mert tönkrement,de szerintem sajna valószínű hogy nem pontosan tettem rá a vezetékeket mert most csak öblít meg centrifugázik azt is kb tíz percig,esetleg lenne valami jó ötlet???Esetleg tudná valaki hogy hol találom a bekötési rajzát ennek a programkapcsolónak??Előre is köszi.
(#) csiki1986 hozzászólása Feb 4, 2011 /
 
Sziasztok!

Előre is köszönöm a segítséget!

A következőről lenne szó
Egy fagor innovationról van szó és indítás után a kijelzőn az jelenik meg hogy F4! Arra rájöttem hogy ez víz túlfolyást jelent de --mit jelent ez és hogyan háríthatom el.
Remélem minél hamarabb kapok választ mert az élettársam nem hagy míg nem lesz jó :
Következő: »»   74 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem