Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   119 / 399
(#) Zosi hozzászólása Jan 28, 2011 /
 
Na nekem most mennem kell de holnap vagy vasárnap összerakom a másik oldalt és írok hogy azzal mi a helyzet! Köszönöm szépen az eddigi segítségeket!
(#) Zosi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Műszer szerint 0,12-15 között váltogat de ráírva is 0,1 van.
(#) Tibi98 hozzászólása Jan 31, 2011 /
 
Szasztok!
Egyik barátom anno vett egy épített Quad 405-öt. Elég gányul volt
összehuzalozva, meg úgy általában elég érdekes megoldásokat
alkalmazott benne az építő (olvadóbiztosíték helyett forrasztóón,
stb..) Egy szó mint száz, bevállaltam, hogy normálisan megcsinálom,
áthuzalozom az erősítőt.
Elméletileg mikor megvette, kipróbálta, és működött.
Kezdetnek szerte-szét szedtem az erősítőt, a régi drótozást kidobáltam.
Az újraépítés után (a régi alkatrészeket használtam), először a tápot
próbáltam ki, itt rögtön egy furcsa anomáliába ütköztem:
a +45V, és -45V helyett, +75, és 0V-ot mértem a pufferkondik után. (a
+75-öt kicsit furcsállottam is, mert a trafó csak 2x32V-os)
Ezt a problémát a graetz híd cseréje után sikerült megszüntetni.
Ekkor kipróbáltam a végfokokat, és mindkét panel esetében a
következőket tapasztaltam:
Rögtön bekapcsolás után a kimeneten +35V-os feszültség jelent meg, ez
utána pár ms alatt visszaállt 0V-ra, majd szép lassan, kb 5mp alatt
-20V-ra állt be a kimenet, és ez így is maradt (sokáig nem tartottam
bekapcsolva, max 20mp-t).
Arra gyanakodtam, hogy a már említett, "féloldalas" tápfesszel is be lett kapcsolva az erősítő, és ez árthatott meg a végfoknak. Mit javasoltok, hol keressem a hibát?
(IC-t cseréltem, nem az a probléma. Végigmértem zárlatjelzővel a
tranzisztorokat is (beépítve) illetve a végtranyót még nem mértem,
mert ahhoz szét kell szerelni pár dolgot, hogy hozzáférjek). Ha nem a
végtranyó a ludas, akkor mire tippeltek így látatlanban?
Előre is köszönöm!
(#) Tibi98 hozzászólása Jan 31, 2011 /
 
Megmérem majd a végtranyókat is, csak mint említettem, ahhoz jelentősebb szétszerelésre lesz szükség... Tudom, hogy nem a legjobb megoldás beépített állapotban mérni az alkatrészeket, viszont a zárlatos tranyókat többnyire így is ki szoktam szűrni... Kiforrasztáshoz pedig szintén szét kell majd szerelni az erősítőt, szóval egyelőre ez csak egy gyors diagnosztika volt.
(#) David 3g hozzászólása Feb 1, 2011 /
 
Sziasztok. Két kérésem / kérdésem lenne hozzátok. A Quad végfokokat lehet hidalni ? Ha valakinek van véletlenül egy olyan "csomagja" amiben benne van egy működő megbízható Quad rajza , beültetése nyákterve netán tán , Frekvenzia állító , koppanás gátló Akkor megdobhatna eggyel Előre is köszönöm szépen a segítséget.
(#) Doncso válasza David 3g hozzászólására (») Feb 1, 2011 /
 
Szia, igen lehet hidalni, csak nem érdemes, mert nem stabil, könyen pukkan. Skori oldalán megtalálod amiket keresel. a frekvenzia állítót kivéve, mert azt nem tudom micsoda.
(#) David 3g válasza Doncso hozzászólására (») Feb 1, 2011 /
 
Lehet én írtam bután Hangszínszabályzóra gondoltam. Bocsánat és köszönöm.
(#) hapro válasza David 3g hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
Ezeket mindent megtalálod itt az oldalon. Csak írd be a keresőbe amit keresel.
(#) hapro válasza Doncso hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
Én még nem hallottam róla, hogy a hidalt verzió nem stabil, csak most. Miért nem az? Akkor már a 8ohm -ot se fogja szeretni, csak 16-ot? Vagy mi a jelenség?
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
Atól , hogy te nem hallottad, még lehet valóság alapja. megkeressem a forrást? Egyébként lassan kezd elegem lenni, hogy mindig a válaszolót próbálgatják, nem azt kell bepróbálgatni, hanem a kérdezőt kell segíteni, egyre jellemzőbb ez itt sajnos..
(#) djgombi válasza Doncso hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
Szia! Nem a híd nem stabil. Hanem a párhuzamosítás.
(#) hapro válasza Doncso hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
Most kicsit túllőttél. Kíváncsi vagyok, mint írtam mert ezt nem hallottam még. Megkereshetnéd azt az írást. Köszi
(#) Zosi hozzászólása Feb 5, 2011 /
 
Hát a quadnak a másik oldala is ugyan azt csinálja hogy nem szól csak negyed teljesítménnyel
(#) KisG hozzászólása Feb 6, 2011 /
 
Valaki tudna nekem segíteni S.O.S elkészítettem a quad-ot 2n3442 tranyoval, és az indításnál kb 20mp mulva a 22ohmos szét pukkant, és haza vágta a tarnyókat pluszz gerjed a másik oldal! az ***
Bárkivel szivesen beszélek erről aki segítene nekem előr is köszönöm.
(#) KisG hozzászólása Feb 6, 2011 /
 
jaja elnézést ez a 22ohm ez fél wattos volt és a vég tranyó emmitter és a bázis lába közt van plussz a meghajtó tranyó középső lábán ha ki cserélem mondjuk 2w-ra akkor jó lenne?
(#) hapro válasza KisG hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Ha kicseréled nagyobbra akkor az is szét fog égni, az nem megoldás. Méregess mi a rossz, cseréld ki és indítsd áramkorláttal.
(#) zsel55 válasza Zosi hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
A trafod mekora ? mert nem csak voltban amperben is tudnia kel.
(#) KisG hozzászólása Feb 6, 2011 /
 
Egyenben 2x46v 350watt és 2x18700 mikro
(#) janika002 válasza KisG hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Szia!
Nagyfrekin gerjed az erősítőd és ezért szál el a két tekercsel párhuzamosan kötött 22ohm!! Gerjedésgátló kondikat beforrasztottad? Pl:100Nf-10ohm a kimenetnél,1Nf az alsó végtranyóra,a tápba is van 2db 100Mikrós kondi.Ezek nélkül gerjedékeny a Quad!
(#) soos csaba hozzászólása Feb 6, 2011 /
 
Sziasztok, ma lettem készen az Urbán féle 200W-os Quadommal, az a problémám vele hogy 8ohmon működik tökéletesen, de már 4ohmon nagyobb hangerőnél furcsa kattogás hallatszik a hangszórókból, pedig ennek az erősítőnek kellene bírja a 4 ohmos terhelést is, a leírás szerint. A végfok +- 60V-ról van táplálva, a táplálást két darab 350 W-os trafó végzi egy egy darab 15 A-es Gratz híd, és 2 darab 20000 µF/90V-ra kondenzátor végzi a szűrést. Már írtam a Ki mit épített topikba is de ott nem válaszoltak a problémámra.
(#) KisG hozzászólása Feb 6, 2011 /
 
mé dolgozom a problémán, a tápba most teszek 2db 1 mikróst a 100mikrósok benn vannak viszont 2,2 helyett 3,3 volt de azt kiveszem. remélem mostmár jó lessz mert ujra kell vennem a vég tranyót(2x 2n3442) a meghajtó (2x bd244c) plusz 1 x bc557 -
(#) janika002 válasza soos csaba hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
Szia!
A kattogás a védelem belépését jelzi! Urbán úr módosította a Quad405 védelmét ,hogy 200w-nál határoljon szerintem ott lesz valamiprobléma.Látom nem Urbán féle nyákra csináltad a védelmet nézd át!
(#) janika002 válasza soos csaba hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
Te Csaba!
Nekem egy kicsit gyengusznak tünnek a tranyókhoz menő vezetékek meg a betáp is! Bocs az okoskodásomért csak probálok segíteni! Az én Quad-jaimban 2,5-ös vezetéket használok minden nagy áramnál! Nehogy ilyesmi szivasson meg!
(#) soos csaba válasza janika002 hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
Szevasz janika002, közben válaszoltak a Ki mit épített ropikban hogy mi lehet a probléma. Ahogy le írod te is hogy a végfokban a védelem lép közbe mégpedig a 0,1 ohmos ellenállások miatt. Már sikerült be szereznem 0,091 ohmos ellenállásokat azokkal már nem fog közbelépni a védelem azt írják a többi fórumtársak, na majd meg lásuk hogyha be rakom ezeket a 0,091-es ellenállásokat hogy jól fog e menni. Azok a drótok szerintem meg felelnek oda nincsen velük gondom, hisz 8 ohmon működik rendesen a gép, ott a védelemmel lesz a gondom meg azzal a két ellenállással. Köszönöm hogy meg próbálsz segíteni.
(#) Nagy Tamás hozzászólása Feb 8, 2011 /
 
Sziasztok! Visszább olvastam hogy valaki hidalni szeretné a quad-ot . Szerintem halott ötlet! Egyrész mert én még nem láttam működö hidalt quad -ot,másrészt én tényleg próbálkoztam vele kétszer is, és elszállt mint a sóhaj! Amúgy ez az erősítő inkább a minőségről kellene szóljon ,nem a teljesítményről. Szimpla 100w -os modulok nagyon régóta használatban vannak nálam,szeretem őket.
(#) djgombi válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
Szia!
Miért szálltak el? A terhelés 16 ohm volt?
(#) Nagy Tamás válasza djgombi hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
Szia
8 ohm volt. De előtte szimplában nagyon sokat ment 4 ohmra!És bírta Ezért bátorkodtam 8 ohm ra. Kár volt. Meghalgatnék már egy működö hidast
(#) djgombi válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
Értem! Nálam is 4 ohm-al megy de nem akarom megérteni hídban mért szál el. A párhuzamosítást azt már próbáltam és akkor szét is csattant mint a ***
Hídnál pedig elvileg fázist fordítva kapnak a végfok panelek jelet és ez kétszer akkora feszt eredményez.
(#) Nagy Tamás válasza djgombi hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
Lehet azzal van összefüggésben (csak találgatok) hogy nem elég precíz a fázis fordítás. Van fok eltérés. Na megyek...
jó éjt!
(#) KisG hozzászólása Feb 9, 2011 /
 
valaki legyen szíves segítsen nekem 1 kicsit! Tegnap készlettem a quad-ommal. 100W már átnéztem 100szor ugyanenyiszer átmértem semmi zárlat. de mégis kis hangerőn torzít néha ilyen pattogást hallok belöle mi lehet a gond nagy hangerőn meg nem torzít, ja és van alapzaj is! de viszont nem melegszik!
Paraméterek: 2n3442 végtranyó, 2x46+- egyenáram, 2x18700mikro , emitterkövető is van benne. mi lehet a gerjedés, és a torzítás oka? 2,2mikro szűrés is benn van 3,3-al is probáltam.
Következő: »»   119 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem