Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   296 / 1160
(#) kadarist válasza GyurikaBx hozzászólására (») Feb 5, 2011 /
 
Szakadást kell mérned mindkét irányban, mert a multiméter nem tudja kinyitni.
(#) vilmosd válasza brato hozzászólására (») Feb 5, 2011 /
 
Valoszinu AT28C040.
(#) GyurikaBx válasza kadarist hozzászólására (») Feb 5, 2011 /
 
Köszönöm.
(#) maluch hozzászólása Feb 6, 2011 /
 
Jó napot Mindenkinek, sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy milyen LED-féleség van a képen, illetve mire használatos? Azt hiszem egy régi, kazettás üzenetrögzítőből vagy miből szedtem ki.

Aki válaszol, annak előre is köszönöm.

lastscan.jpg
    
(#) nedudgi válasza maluch hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Ez inkább egy fototranzisztor lesz, ha a szalagérzékelőben találtad.
(#) djgombi hozzászólása Feb 6, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy féltenyérnyi nagyságú gratz kockám. Honnan lehet tudni, hogy hány amperos ha csak a következő felírat van rajta: 20PM2 a mérete 40X40
(#) marty válasza tranzisztor hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Szia
köszi, megmondanád még hogy milyen értékű ez az ellenállás? 10M-ből 10 mega ohm-ra következtetnék, de sokallom egy laptopba 20 volt megy át rajta egyébként.Sajnos nem annyira vagyok otthon az smd cuccokba köszike
(#) mindenes válasza maluch hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Hello!
Talán infra led, de az is lehet hogy fotodióda. Régebbi számitógép egerekben is ilyenek vanak. Adj neki 5 voltot előtét ellenálláson keresztűl , akkor kiderül, hogy mi lehet.
(#) B.I hozzászólása Feb 7, 2011 /
 
Sziasztok. Egy IC azonositásában szeretnék tőletek segítséget kérni. Az IC egy robogó index-relében van. Az van ráírva: LZ1041 és alá 0138. A válaszokat előre is köszönöm.
(#) árnyék válasza B.I hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Helló !

Ezen az oldalon találsz némi infót a kereset IC-ről .
Hát eléggé specifikus ! Sajnos kinai nyelven van - használd a Google forditóját ! A forditás nyelvhelyessége
hagy némi kivánnivalót maga után . Sajnos csak ennyit találtam róla . Sok sikert ! Bővebben: Link

LZ1041.jpg
    
(#) Tibi98 válasza djgombi hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Mérete alapján lehet akár 20-35 amperes is, egy kép talán segítene még az ügyön. Mihez szeretnéd használni?
(#) B.I válasza árnyék hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
Köszönöm. Úgy látom, hogy másképp kell megoldani a hibát.
(#) zsjkuki válasza djgombi hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
Tiszteletem
20 A es 200 v.Ezt tudja az a graetz kocka.
Minden jot
(#) djadji hozzászólása Feb 9, 2011 /
 
Hello!
Ezt szeretném megépíteni (még mindig) de lét alkatrészt nem találok sehol, meg a boltban sem tudtak mit mondani (még azt sem, hogy mivel lehet helyettesíteni, azt sem).
Az egyik: Képen hátul, nagy 3 lábú tranyó (valszeg). Felirat: D2010 P J
Másik: Képen elől: Tarnyó, felirat: KSP 92-013 (vagy 32-013)

http://kepfeltoltes.hu/110209/DSCF0342_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

MIk ezek, mivel lehet helyettesíteni?

A kapcsolás egy 24V-os elektromos roller indexe volt. Ez "szagatta meg". Azért szeretném EZT megépíteni, mert amiket találtam kapcsolási rajzokat azok atomra voltak bonyolítva (véleményem szerint). Ez egyszerű, tiszta.

Köszönöm!
(#) doomkiller hozzászólása Feb 9, 2011 /
 
Sziasztok! Találtam az egyik bontásra kerülő PC tápban ezt a datashettje szerint valami kapcsolóüzemű táp IC ami 1A tud 650Von, valakinek van kapcsolási rajza ehhez az IChez, gondolok itt valami tranzisztor vagy FET vezérlésre. Válaszokat előre is köszönöm.
(#) mindenes válasza doomkiller hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Hello.
Én ennyit találtam róla:Bővebben: application note
(#) granpa válasza djadji hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Helló "djadji"!
Alldatesheet-enter, beír: 2SD2010; 60V, 2A,NPN, 1.5W, Darlington, P=80-120béta, lábs. BCE.Továbbá: KSP92; PNP, 300V, 0.5A, lábsorrend EBC. Ezek után kereshetsz helyettesítőket. Jó vadászatot!
Üdv: Kálmán
(#) djadji válasza granpa hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Hello!

Köszönöm a választ, nagyjából kitaláltam mit kellene csinálni. Két kérdésem lenne:
1: honnan tudtad hogy "2S"-t elé kell írni?
2: Van valami segítség ahhoz, hogy a helyettesítő alkatrész hogy találhatom meg? (link, leírás, akármi?)
Ilyet még nem csináltam, eddig az alkatrész boltban segítettek ilyenben, de most ők sem tudtak mit mondani.
Kösz a segítséget!
(#) kadarist válasza djadji hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Keresztreferencia-kereső: Bővebben: Link Pötyögd be a helyettesítendő dióda-tranzisztor típusát az üres mezőbe és Enter.
(#) doomkiller válasza mindenes hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Köszi.
(#) granpa válasza djadji hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Szia!
Ez egy keleti szokás (de terjedőben van), hogy lehagyják az első karaktereket, csak a fő típus jelzés van.Csere darab pl: TIP 115, erősebb is. A Kadarist általi linkből; de válogass, mit lehet kapni (mennyiért)?
Üdv:Kálmán
(#) djadji válasza granpa hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Köszönöm szépen a segítséget! 1000 hála.
Kadarist kollégának is persze!
(#) djadji válasza kadarist hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Még egy (remélem) utolsó kérdés. A linkbe beírva kiad egy rakat linket, mint "Transistor Cross Reference" ahol van vagy 20 link, amint ha egyet megnyitok még van mindegyiknél 100-200 alkatrész. Azok közül BÁRMELYIKET használhatom? (amit kapok persze és meg tudok venni)
(#) sprofan válasza djadji hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Dehogy!
Az csak a manuális keresésre való, azoknak semmi köze a neked jó helyettesítőkhöz.
(#) kadarist válasza djadji hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
A "Transistor Cross Reference" egy lista, ahol a "Replace Part" oszlopban láthatod a "Part Number" oszlopban lévő típus helyettesítőjét.
(#) alex199303 hozzászólása Feb 10, 2011 /
 
Sziasztok ez milyen alkatrész lehet??? csak külföldi oldalakat találok róla magyart seholsem de még a külföldin sem tudok rájönni mi lenne az. Ez van ráírva: toshiba s6894j fh4 5450 01
és így néz ki:
toshiba s6894j
(#) kadarist válasza alex199303 hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Szia!
Ez egy Canon nyomtató szilárdtestreléje.
(#) alex199303 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Köszönöm. És ezt valamire tudom használni? Annyira nem értek hozzá, ezért kérdezem.
(#) Doncso válasza alex199303 hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Bővebben: Link Második találat.
(#) hackerfish válasza alex199303 hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Wikipédia - szilárdtest relé
"A szilárdtest relé feladata, hogy nagyobb feszültséget, nagyobb áramerősséget viseljen el, mint egy egyszerű félvezető. A szilárdtest elem természetesen a sokkal kisebb vezérlő feszültség és alacsony áramerősség hatására fejti ki erejét.

Egy megfelelő szilárdtest relé például 5-9-12 V feszültséggel (tehát az általános digitális áramkörök feszültségszintjével) akár 230 V-os váltakozó feszültséget és több ampernyi áramot tud vezérelni."
Következő: »»   296 / 1160
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem