Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   551 / 1385
(#) gulasoft válasza Directors hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
http://www.ps2pdf.com/convert.htm
beadod a és lemented az eredményt.
(#) gulasoft válasza J-O-E hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Mi lett a kísérlet eredménye?
(#) pcroland válasza Directors hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Úgy kell kinézzen a nyák oldal felől a lábak számozása mint a képen. A kapcs rajz alapján ki gondolod melyik az egyes láb és gondolkozol,nézegeted, hogy rávasalás után meg fordul akkor, hogy lesz jó.

kép.JPG
    
(#) san398 válasza kovi96 hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
200ml 20%-os sósav és 6ml 30%-os hiperoxid.
(#) kovi96 hozzászólása Feb 12, 2011 /
 
Kössz a választ san398
(#) pcroland válasza kovi96 hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Először rá öntöd a sósavat és először csak kevés h2o2-t raksz bele, ha nagyon lassú lesz még egy kis h2o2.
(#) slogan válasza slogan hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Már benne van a 8,2K helyett 2,2K ,18mp/5cm sebesség ,sokszor át futtatva ,zsírtalanítva,stb.

Egyéb körülményeket azért nem írok ,nem feszegetek ,mert vasalóval tökéletes ,tehát csak a laminálóban lehet a hiba.
Egyszerűen nem fűt fel !

Ha valaki ide áll az ablak alá ,nagy esélye van ,hogy elkapja ,ha ki...szom !

100_0127.jpg
    
(#) kaqkk válasza slogan hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Ne idegesítsd fel magad ! Egyszer kell jól beállítani ,aztán már szuper lesz ! De én is javasolnám a potit avval a legegyszerűbb .
(#) slogan válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Csupán azért idegesítem magam ,mert az az egyszeri beállítás sem megy !
Tegyek 1K -t ???
(#) san398 válasza kovi96 hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Jobb oldalt a hozzászólásnál van a "Válasz", ha arra kattintasz akkor nem kell írnod kinek a hozzászólására válaszoltál.
(#) kissi válasza patexati hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Köszi, majd kipróbálom ( egyelőre még fotózok... ) !

Steve
(#) J-O-E válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Ezt nehéz lesz űberelnem a héten meg akartam csinálni a kísérletet a laminálásra, de az ACER Aspire7520-as Laptopom 15Hónaposan teljesen megadta magát, alaplap hiba a javából ezért csak most tudok egyáltalán írni vettem egy T60-as LENOVO-t! Az Op-omnak is annyi de Hétfőn újra nekilátok letöltöm a PDF-et és megcsinálom ha törik ha szakad. Sorry a csúszásért most már egyre kíváncsibb vagyok hogy milyen lesz ilyen kis távolságoknál és vezető sávoknál.
(#) EcoPityu válasza patexati hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Köszönöm szépen a tanácsot, bejött 80%-ban... Így már valóban nem jött le a rajzolat, viszont a nyomtatás még mindíg halovány, ugyanis csak kevés port használ ez a vacak... Próbáltam dupla nyomtatással, két rétegben, de akkor meg oldalról mart bele.
Valamit csak kéne csinálni ezzel a nyomtatóval!

Azért ez is már egy járható út! Pityu
(#) slogan hozzászólása Feb 12, 2011 /
 
Megoldódott ..

Többek tanácsára kidobtam a gyári fűtésvezérlő panelt . Egyenlőre sima kapcsolóval kapcsolgattam a fűtést...
(#) vagnerjazon válasza slogan hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Csak a fényképeken látszik úgy, vagy tényleg "megsült" egy kicsit a NYÁK? Nekem akkor szokott ilyen jellegzetes vonalkás lenni, amikor vasalóval előmelegítéskor picit tovább melegítem véletlenül, mint szükséges lenne. A rajzolatok amúgy szépek lettek.
(#) slogan válasza vagnerjazon hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Szia !

Inkább a vízpapíros csiszolás eredménye.
Nem szoktam ,de most megcsiszoltam .

Üdv
(#) vagnerjazon válasza slogan hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Értem, akkor csak a fénykép miatt van. Jók lettek.
(#) slogan válasza vagnerjazon hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Köszi ,küzdelmes volt
(#) ZsoloMC hozzászólása Feb 13, 2011 /
 
Sziasztok!

Volna köztetek valaki, aki tud A3-as méretet fóliára nyomtatni?
Sajnos az én nyomtatóm csak A4-es.
A tervem pdf-ben van. De bármilyen megoldás érdekelne.
Megrajzolni viszont nem fogom...
Előre is köszönöm.
Üdv

DSC00456.JPG
    
(#) alex077 hozzászólása Feb 13, 2011 /
 
Sziasztok!

Nyákgyártással próbálkozok fotolakkos technikával. Túl vagyok a második próbálkozáson és felmerült egykét nehézség, amivel gondolom mindenki találkozott, aki ezzel a technikával csinál nyákot.
Az első a fotolakk egyenletes és pormentes felvitele. Nekem még nem sikerült úgy lefújnom a nyákot, hogy egyenletes legyen és pormentes. Ha pár porszem rákerül a nyákra az még nem kritikus, korrigálom maratás előtt filctollal. Viszont a lakk elterülése erősen inhomogén. A nyák szélein kicsit jobban összegyűlik és előhívásnál nem jön le a lakk, hiába kapott UV fényt.
Helyettem beszédesebbek a képek:
Bővebben: Link
A képek alatt kommentben leírtam a levilágítás részleteit. Két egymástól 10cm-re lévő CREE LEDdel és egy pénzvizsgáló UV fénycsöveivel világítottam. Természetesen 2 különböző oldalt, különböző időben.
Valaki tud linket adni, hogy a fórumban hol van ezekről a problémákról szó? Vagy valaki tud ezekre valami megoldást?
Köszi!
(#) ODU válasza alex077 hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Egyszerű a válasz. Határozott egyenletes mozdulatokkal kell lefújni vagy 20cm-ről. Lefújás után nem szabad korrigálni (újra fújni) mert akkor nem terül el a lakk. Lefújod egyszer és vársz vagy 5 percet, addig elterül a lakk. A szélén azért gyűlik össze a lakk mert sokat nyomtál rá vagy esetleg nem jól políroztam elő a NYÁK-ot. Az előhívásnál pedig azért nem oldódik le mert ott vastagabb a lakk mint máshol, így ott tovább kell világítani mint máshol. Ha esetleg mégis úgy sikerül lefújni hogy összegyűlik a szélén, akkor csak kétszerezd vagy háromszorozd meg a levilágítási időt és minden rendben lesz.
(#) Zoli_bácsi válasza alex077 hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Ugye a levilágítási időt csak elírtad? a 150 perc meg 114 perc... Max 5-10 perc kell. Persze az sem mindegy, hogy milyen a fényforrás. Én mindenképpen UV csövet javaslok, legalább 10W-os(okat). BL típust.

Én azt mondom, hogy sorjázd le alaposan a nyák széleit. A lakk viszkozitása viszonylag alacsony, ezért szépen terül. A széleken pedig a sorja miatt gyűlik össze a lakk, vagy pedig azért, mert túl sok került a nyák lemezre. Elég kevés mennyiség is tökéletes eredményt ad. Sőt. A vékony lakkozás még talán kontúrosabb is. Legalább is úgy vettem észre.
(#) alex077 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
A viszonylag nagy távolság (62,5 cm) miatt világítottam hosszabb ideig.
A pénzvizsgáló fénycsövei 6 wattosak. (2 db bevonva sötétkék festékkel)
(#) gulasoft válasza ODU hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Ezért is tértem át a fóliára, az legalább egyenletes.
(#) shield válasza slogan hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Végre megoldódott, az elektronika megtudja szívatni az embert. Én hanyagoltam az egészet, fotó eljárással legyártottam néhány panelt, most csak rakom össze a kütyüket. Ha végeztem velük akkor jöhet a szívatás, mert nekem is meg kell oldanom a laminálást.
(#) pic_nagyistvan hozzászólása Feb 13, 2011 /
 
Sziasztok!

Szeretnék nyák gyártatással kapcsolatos kérdéseket feltenni:
- milyen áramkörrajzoló program a legideálisabb SMD áramkör tervezéséhez?
- az elkészült terveket milyen formátumban kell beadni a nyákgyártó cégekhez, tehát milyen fájlokból tudják elkészíteni a nyákot?
- milyen felületkezeléseket lehet választani?
- a nyákgyártást és az alkatrészek beültetését egy helyen végzik, vagy külön-külön kell ezeket intézni? Ha esetleg külön megy, akkor a beültetőnek milyen fájlokra van szüksége, hogy beültesse azokat? Ja és az alkatrészeket nekem kell adnom a beültetéshez?
- be kell jelölnöm az alkatrészek közepét?
- hogy tudom megadni, hogy melyik alkatrész melyik oldalra kerüljön?

Már bocsi, hogy ezért új témát nyitottam, de kíváncsi vagyok ezekre!

Köszi a választ!
(#) Zoli_bácsi válasza pic_nagyistvan hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Ezeket a kérdéseket a nyákgyártó cégnél tedd fel.
(#) pcroland válasza pic_nagyistvan hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Szerintem mindenféle fájlból tudnak nyákot készíteni. Attól függ neked melyik a leg egyszerűbb program. Tudják ezeket: lötstop, előónozás (akár két oldal). Ha azt akarod, hogy ők rakjanak alkatrészt akkor nem lehet .pdf hanem .brd vagy .lay fájl kell legyen. De szerintem nem kell ők be tegyék az alkatrészeket, mert az csak plusz pénz. Ahogy Zoli Bácsi is mondta hívd fel és olvasd fel nekik a hozzászólásod. Ez a legegyszerűbb.
(#) alex077 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Tegyük fel legközelebb már ügyesebb leszek és sikerül viszonylag homogén lakkréteget felvinnem. Pontosan úgy fújtam le a nyákot, ahogy a videóban Te is. (Most tekintsünk el attól, hogy még nem sikerült a teljesen homogén lakk.) A kérdésem az, hogy 2 oldalas nyák esetén a másik oldalt hogy fújod le? Ugyanúgy próbálkoztam, ahogy az elsővel. Tettem ragasztószalagból egy kis fogantyút a megszáradt lakkra. De sajnos ott ahol a ragasztószalag volt sokkal kevésbé világítódott le.
Bővebben: Link
Valamint az ujjlenyomataim is meglátszottak, hiába ügyeltem rá, hogy ne érjek sokat hozzá.
Köszi!
(#) EcoPityu válasza ZsoloMC hozzászólására (») Feb 13, 2011 / 1
 
Szia

Arra még nem gondoltál, hogy két-három részletben nyomtatod ki, majd vasalod-ill laminálod rá a nyákra?
Következő: »»   551 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem