Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   740 / 2514
(#) Haraplak válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Jól gondolod.
Elgondolkodtató amit írtál...
(#) Haraplak hozzászólása Feb 16, 2011 /
 
Na, akkor a sok eltérő vélemény és az anyagköltségek miatt egyenlőre parkolópályára kerül ez a fajta erősítő-terv/építés.
Viszont 2X600-as rajzot még elfogadnék, ha van valakinek. (esetleg hozzá való táppal)
(#) andras1 válasza Haraplak hozzászólására (») Feb 16, 2011 / 1
 
Tessék.

Gyári QSC erősítőrajzok, 100-5000W-ig.

Az RMX széria az full analóg.
(#) Haraplak válasza andras1 hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Isten vagy. Megyek szemezgetek / bogarászok

Ha már hangosítasz, arra tudsz esetleg számomra is érthető magyarázatot, hogy 3csatornás crossoverről miért szól csúnyán a középmagas? elvileg a háromcsatornásnak az a lényege, hogy 1sub, 1középmagas és 1magas, nem??
(#) andras1 válasza Haraplak hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Idézet:
„miért szól csúnyán a középmagas”
. Ezt fogalmazd át. Mit értesz ez alatt?
(#) Haraplak válasza andras1 hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Torzít, de nagyon...
(#) andras1 válasza Haraplak hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Ez így elég kevés. Csak az egyik fele? Kizártál minden mást? ( erősítő, bemeneti eszköz, keverő stb. ) Milyen a váltó ( állítható, paraméterezhető vagy fix, szimmetrikus, vagy aszimmetrikus, mennyi idős, típusa, gyártója, stb..). Ez távgyógyítással nagyon nehéz lesz...
(#) Haraplak válasza andras1 hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Az benne a szép, hogy amint levettem a crossról, ugyanazzal az erősítővel jól szólt, tisztán és szépen. Behringer crossover a típusát most hirtelen nem tudom, de holnap megnézem.
Ami érdekes, hogy a crossover egyébként szépen üzemel 2csatornás stereo üzemmódban. Így jelenleg mély és magas van rá kötve.
Megnézem pontosan, hogy melyik típus és akkor majd szólok. Azért köszi.
(#) Directors hozzászólása Feb 17, 2011 /
 
Sziasztok!

Sikerült beüzemelnem és lepróbálnom Bővebben: Linkezt az erősítőt.Elég szépen szól és frankó.
+-50V-ot kap.2×10ezer µF pufferel.4 ohmon hány wattot adhat le?
Egyedül most annyi a probléma,hogy kicsi a hűtőborda.
Innen melyik hűtőborda lenne elég két ilyen erősítőnek? ( ventilátorokkal)Bővebben: Link
(#) Hevi85 hozzászólása Feb 17, 2011 /
 
Sziasztok.
Építettem egy erősítőt tda 7294-el (5x100, 1x200. lényegében 6 erősítő egy dobozban). Analóg, ami a dvd-n teljesen jó. A hangerőt is a lejátszón állítom. A problémám az, hogy pc-re (sztereo) hogyan tudom bekötni. A fórumokat nézegettem, de nem találtam megoldást.
És a hangerőre sem. Az 5.1 et hogyan tudom egy hangerőpotival állítani?
Előre is elnézést, ha én voltam figyelmetlen a fórumban, és köszönöm a válaszokat is.
(#) Haraplak válasza Haraplak hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Na megnéztem a crossovert. Mellékelem a kiskönyvét Behringer CX2310-es. Stereo 2utas üzemben teljesen jól muzsikál, de 3utas üzemmódban a fent említett torzítás jelentkezik a mid kimeneten, ahová középmagas reloop van kötve.

Előre is köszi az építő jellegű, hozzá szólást

cx2310.pdf
    
(#) djgombi válasza Haraplak hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Nem zártad véletlen rövidre a kimenetet? A Behringerek sajnos híresek arról, hogy nincs bennük rövid zár védelem.
(#) andras1 válasza Haraplak hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Behringer váltókkal a következő problémáink voltak eddig:

Trafó leégett, csere
Stabkocka tönkrement
Elkók felrobbantak, kiszáradtak ( ? )
Kb 100 forrasztás kiszakadt, kirohadt
Szalagkábelek, csatlakozások kh-sak voltak
Potik, kapcsolók nyákból kitörtek
stb

Ipari szinten nem is a minősége miatt nem használunk, használnak, engednek Behringer cuccokat, hanem pont az ilyenek miatt, a megbízhatatlansága miatt.

Mindez rackben tartás és normális kezelés mellett!

Nézd át az összes forrasztást, el.kondit, csatlakozót, forraszd újra. Nagy valószínűséggel meg fog javulni.
(#) Haraplak válasza andras1 hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Köszi a tippeket, de létezhet, hogy ezek közül bármelyik hiba miatt nem szól rendesen 3utasként, és 2utas üzemben meg igen?
(#) Bassmester válasza andras1 hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
A keverőpultjaik sem különbek, de legalább az áruk egy mellettük szóló érv
Nekünk is Beri pultunk van, néha meg kell javítgatni, de komoly hibája még nem volt. Főleg az átvezető tüskesorok szeretnek rajta fellazulni és a forrszemek egyes potik alatt. Talán furatgalvános panelekkel tovább bírná.
A Castone crossovereket és keverőket ismered? Olcsóbbak mint a behringer, kiváncsi lennék hogy milyen a használhatóságuk.
(#) andras1 válasza Haraplak hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Minden létezhet. Főleg a behringereknél.
(#) vargadam hozzászólása Feb 17, 2011 /
 
S.O.S!!

Valaki tudna segíteni, hogy ez milyen erősítő lehet (azt tudom, h csöves

Vagy találkozott e már valaki ilyennel? sajnos nincs meg a hátulja, ezért fordultam Hozzátok!

http://kepfeltoltes.hu/view/110217/K_p0085_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/110217/K_p0084_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/110217/K_p0083_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Használd a LINK gombot!
szamóca
(#) Gyozo92 válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Én egy Phonic MM1705 keverőt használok, 10 éve megvan faternak, kb 3 éve behúztam tőle. Nálam nagyok az igénybevételek, néha reggeltől estig. És kb 10 éves pályafutása alatt sose kellett javítani, azóta is minden kimenete/bemenete perfect. Kikapcsolásnál sem puffan, ha az erősítő bekapcsolva marad rajta. Ráadásul már 50 ropiért mérik kb. Akkor még drága volt. Igaz vigyázok rá, aki látta eddig max 2 évesre tippelte Ajánlani tudom
(#) djloui válasza vargadam hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Hali ez egyértelműen egy csöves erősítő, méghozzá szerintem egy nagyobb gitár combo feje lehetett valamikor. Talán gyári csak nem látszik a portól, de az is lehet hogy valaki által jól kivitelezett házi cucc.
(#) Bassmester válasza vargadam hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Ez valami házi gyártású gitár fej. Laney, vagy Marshall kópia lehet talán...
(#) Páhi hozzászólása Feb 17, 2011 /
 
Sziasztok! Úgy látom ti vagytok az én embereim. Kinéztem egy TDA7294-es kitet de nem tudom jó lenne e hozzá a már nem használt régi házimozierősítő tápom. Az van ráírva: 19v 8a, és van közvetlen rajta egy nyákon egy 10000ľF kondi néhány alkatrésszel. gondolom ez az egyenirányító és puffer kondi. (sajnos nem sokat értek az elektronikához) A táp bemenő kábelén van egy biztosíték, egy ferrit gyűrű és valami szigetelő anyagba tekert alkatrész.
(#) Moderátor hozzászólása Feb 17, 2011
 
Uraim! A Behringer, és keverős, keresztváltós cuccok, a hangosítós, vagy saját témáikba valóak.
Köszi.
(#) andras1 válasza (») Feb 17, 2011 /
 
Jogos.
(#) emersys hozzászólása Feb 17, 2011 /
 
Sziasztok!
Noss, lassan azért halad az erősítő bedobozolása, bár időhiányban mindig sajna ezt úgy kell kiimádkoznom neki
Mindenesetre Nagy lelkesedéssel csinálom így is, mert tudom ,hogy ha kész lesz magáért beszél majd a hangja illetve a teljesítménye.
Az előlappal még sehogy sem állok de az oldal illetve a hátulsú, lemezeken a már bejelölt furatok illetve idomokat, sikerült kivágnom,
Az elejére szép nagy fekete fém potméterek kerülnek majd, és a ledes visszajelzések.
Külön előfokot készítek majd hozzá, ami ugyanilyen pa-dobozban lex ,csak az 2U magas.
Így ha zenélni viszem is megállja a helyét, ha pedig ithon hallgatom ,az az illesztés révén majd remélem még jobb lesz.
Már csak Abban vagyok tanácstalan, hogy milyen kapcsiból csináljak előfokot hozzá, h annak valóban szép hangja legyen...
A 2 Vu meter már megjött hozzá, az biztos bent lesz Hófehér háttérmegvilágítással ,akárcsak mint a végfok potmetereinek a külső silicon pereme
Végezetül Pár kép!
Ha esetleg valaki tudna ajánlani nagyon jó hangú illesztést azt elfogadnám, én opa szériában gondolkodom eddig ..
(#) saraha válasza emersys hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Szia.Jó lesz ez.
Előfoknak én ezt ajánlanám,profi minőség.
(#) nasgoon válasza reloop hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Szia! Sziasztok! Finomítgattam a rajzon, ( vonalvastagság, forrpont távolságok stb...), hálás lennék, ha mégegyszer maratás elött rápillantanál! Köszi!
Nasgoon
(#) emersys válasza saraha hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Ez valóban jónak tűnik, arról nem is beszélve hogy opa, Szted érdemes lenne hangszínnel kibővíteni, és azt active vagy passive kapcsolással?
(#) saraha válasza emersys hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Szerintem nem.
(#) emersys válasza saraha hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Egyébként miért nem javasolod? Ez a bementi mondjuk egy egyszerű vonalszintű cd lejátszó jelét, hangminőségileg stabilizálhattja, illetően hangképileg hogy befolyásolja? vagy csak egy előerősített fix értéken tartaná, nagyon alacsony thd-val...
(#) emersys hozzászólása Feb 17, 2011 /
 
Bár gondoltam már erre is, hogy ezt kibővíteném bemeneti 100K logaritmikussal, ami stereo lenne, és az összes többi , lin poti is szintén stereo, majd ezekhez megcsinálni a jobb-bal oldal paneljait....

Opa 134.png
    
Következő: »»   740 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem