Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RIAA korrektor
 
Témaindító: Ghost Rider, idő: Aug 25, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   61 / 148
(#) petemazi válasza petemazi hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Átdobozoltam, maradt ugyanaz.. Akkor viszont ráfér egy kábel csere a lejátszóra.
Mondjuk ez engem nem zavarna, mert csak szobabontó hangerő mellett válik igazán hallhatóvá, átlagos zenehangerőn pedig nem hallani, de a felvételben benne van.
(#) cruisher válasza petemazi hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Az is lehet, hogy az a zaj ami látszik a jelben földhurok. Próbáld meg mérés előtt kihúzni teljesen a konnektorból, hogy úgyis látszik e. Én a Hiraga MC-vel jártam így. Van egy pici földhurok a rendszerben, amit az MC előfok annyira felerősít, hogy már zavaró a búgás.
(#) petemazi válasza cruisher hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Ha kihúzom a trafót, nem változik semmit a jel, se a gépen, se fülre. Szerintem itt valami árnyékolás gond lesz a lejátszón belül. Ha földhurok lenne, akkor egy erős 50hz-nek kéne hallatszania.
(#) petemazi hozzászólása Dec 17, 2010 /
 
Azt hiszem, megtaláltam a hibát. A kar vezetékei egy pár centis szakaszon árnyékolás nélkül, szabadon futnak az árnyékolt "kőtődobozig" a lejátszón belül. Itt majd összesodrom az összetartozó kábeleket, és húzok rájuk egy árnyékoló harisnyát.
(#) petemazi hozzászólása Dec 19, 2010 /
 
A lemezjátszó kábelének kicserélésével, fejkábelek összesodrásával, és a végfok mögötti 230as kábelek rendezgetésével ezt az eredményt sikerült elérnem:
(#) Moszkvai hozzászólása Dec 20, 2010 /
 
Gratula! A RIAA korrektor egy ilyen játék!
(#) bgsf válasza Moszkvai hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Idézet:
„Gratula! A RIAA korrektor egy ilyen játék”

Nem játék csak egy megoldandó probléma/feladat.
Nincs misztikum a dologban és nem kell kétségbe esni ha probléma van....
Józan ésszel és gondolkodással a tervezéskor kiküszöbölhető a legtöbb hiba. Legtöbbször nem a lemezjátszóban van, mert azt mérnökök tervezik nem kis gondossággal. (most nem a gagyi lemezjátszóról van szó)
Szóval egy NAD vagy Lenco lemezjátszót nem egy buli másnapos hajnalán rakott össze egy mérnök.... (bár akkor is jöhetnek jó gondolatok... )
petemazi kollégánknak sikerült ott megszüntetnie a hibát ahol nem is keletkezett, csak kioltotta a zajt egy ellenfázissal ahol keletkezett...
Mellesleg írja hogy digitalizálásra akarja használni....
Sajna a számítógép több zajt visz majd bele mint gondolná....
Ez a harmadik gépem és a felvételek még mindig zajosak. Szkóp programmal nézve is....
Egyben veszem fel a lemezt és utána darabolom. Látom a szünetekben is hogy mi van a kimeneten ha szkóppal megnézem....
Amúgy ajánlom az analó-analóg mentést pl metál kazettára és meglepő dinamika és egyensúly fog mutatkozni a hangképben....
(#) bgsf válasza petemazi hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Elmondom neked hogy ez a zaj mérési hibából is adódhat. Főleg a géped bus sineinek zajosságából.... Talán egy másfél millás analóg spektrumanalizátor mást mutatna.
Viszont nem írtad hogy volt-e lemez a lemezjátszón vagy nem....
Szerintem nem, mert akkor a motorzaj lenne a mérvadó.
Na meg a lemezé......
(#) petemazi válasza bgsf hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Ezeket mind úgy mértem, hogy a kar a tányér felett lóg a levegőben. Viszont ugyanazt mérem, amikor ki van kapcsolva a motor, szerintem ezt a problémát a másnapos mérnökök elég jól megoldották. Amúgy azt veszem észre, hogy napközben, amikor a hálózat terhelése magas, eléggé beleszól az 50hz a mindenféle felharmónikusával, viszont kora reggel vagy éjszaka szinte teljesen csöndben van.
(#) Zsinor hozzászólása Jan 10, 2011 /
 
Segítsetek legyetek szívesek!
...valaha volt egy "HiFi Magazin" és abban le lett közölve a Revox A78 phono fokozata, panellal együtt.

Én anno megépítettem és tetszett is a hangja, de mivel váltam és költöztem ezek elkallódtak valahogy.
Most újra építeném, mert emlékeim szerint kevés tranyó - tán 3-3 - kell bele és a régi lemezeimet is meghallgatnám.

Ha jól emlékszem akkor a '83-as márciusi számban jelent meg... de ez nem biztos.

Szóval, ha valakinek megvan ez az előfok-rajz kompletten, megköszönném, ha átküldené nekem.

Előre is köszi a segítséget.
(#) CIROKL válasza Zsinor hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
(#) Zsinor válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Köszi!

Elméletileg ez lenne,(talán) de valamiért nem nyílik meg csak egy sötét képernyő látható...

Neked nincs meg véletlenül?
(#) Zsinor válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
KÖSZÖNÖM!!!

Ez az!
(#) Reedly hozzászólása Jan 13, 2011 /
 
Nem riaa korrektoros a kérdésem, de lemezjátszóval kapcsolatos. Egy sharp optonica rp-2727 lemezjátszóm van és elszakadt az egyik vékony vezeték, ami a karban megy a fejtől az rca kábelig. Onnan vettem észre, hogy az egyik oldal enm szólt. Először az erősítőre gondoltam, de kiderült, hogy már a fejtől se jut el a hang. Szóval kicserélném akkor már mind a 4 vezetéket, de nem tudom milyenre lenne érdemes. Valami jó minőségű kellene. Lehet ilyen speciális vezetéket lemezjátszóhoz kapni? Vagy megfelel bármilyen vékony sodrott, vagy tömör rézvezeték?
(#) Moszkvai válasza Reedly hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Szia! Lehet kapi is/ jó drágán/. Van aki a tömörre esküszik, van akinek meg a sodrottal sincs baja. Én kipróbálnám a tömört, ha van kéznél.
(#) Reedly válasza Moszkvai hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Üdv! Tömör lesz, számítógépes boltban kaptam ilyen vékony réz vezetéket. UDT ha jól emlékszem és 8 vékony szigetelt réz drótból áll. Kíváncsi vagyok, hogy jobban fog e szólni.
(#) Moszkvai válasza Reedly hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Várom a fejleményeket.
(#) bgsf válasza Reedly hozzászólására (») Jan 14, 2011 1 /
 
A hangfrevenciás tartományban mindegy mit használsz...
Ott a NYÁK, az alkatrészlábak... Az tömör vezető. GHz-es tartományban tervezetem antenna erősítőket és meglepi volt ha egy NYÁK fóliát vastagabb rézzel vittem vagy ónoztam, vagy másfelé. A skin hatás miatt magas frekin jobb a sodrott külön szigetelt szálas vezeték, de a sodrás miatt szórt kapacitás és egy látszólagos induktivitás is beleszól mindenbe.
Hangfrekis sávban csak a szubjektív érzékelés és a tévhitek...
Sajna hogy ezt mondom de tettem erősítőbe(felvétel/lejátszás átkapcsolónak aranyozott érintkezős relét, de a simával sem volt rosszabb.
Amúgy az Orion nullszériás áramkört építettem meg.
Mármint a magnódeck áramkörét.
(#) velegiistvan válasza (») Feb 18, 2011 /
 
Köszönöm, igazad van. Igazából az a kérdés maradt csak le, hogy mennyire kompatibilis a lemezjátszóval.
(#) deby4 hozzászólása Feb 19, 2011 /
 
Hí!
Ehhez mit szóltok? Érdemes időt és energiát belefektetnem?
A meglévő LP lemezeimet kívánom arhiválni.
Az első léőpéseket megtettem: Elő a Pioneer PL-750, Videoton RA 6380 S.
Úgy gondolom nem rossz az eredmény, sikerélményem meg van de a kíáncsiságom nagyobb. Egy saját építésű RIAA, az lenne az igazi.
Adjatok tanácsot! Rálépjek erre az útra?
(#) lamalas válasza deby4 hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Udv,

Lepj nyugodtan erre az utra ha szeretsz aramkoroket butykolgetni. A kiszemelt kapcsolas egyszeru is es jo is (lehet). Kulonbozo muveleti erositoket cserelgetve probalgathatod h. hallasz-e kulonbseget koztuk. Erdemes tobbfele gyarto tobbfele IC-jet kiprobalni.
Csak megfelelo szurt/stabil tap kell neki es mehet is a probalgatas.
(#) deby4 válasza lamalas hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Rendben!
A tápot, elemekket akarom megoldani. A korábbi oldalakat olvasva, azt létom, hogy nem is az áramkor okotta a problémét, hanem a szűretlen táp, az árnyékolás, a földpontok lekötése, a rossz sasszi kialakitás, a nem megfelelő alkatrész...
Neki látok és próbálok törekedni a tökéletesre.
(#) petemazi válasza deby4 hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Szerintem elég jellemtelen a hangja, vagy inkább "semmilyen". Digitalizálásnál úgyis a hangkártya szokott lenni a szűk keresztmetszet.
Nálam HFM-1, audigySE, hitachi ht-324 lánccal sikerült ezt összehoznom.Bővebben: Link
(#) lamalas válasza petemazi hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Na azert nalad sem a korrektor a gyenge lancszem Egyebkent az a muveleti erositos korrektor teljesen jo, a hangminoseget leginkabb az IC hatarozza meg, abbol pedig igen sokfelet lehet kapni, lehet varialni kinek-kinek az izlese szerint. Annal a korrektornal szvsz akkor erdemes tovabblepni ha van megfelelo lemezjatszo (nem Hitachi, nem Pioneer ) megfelelo hangszedovel.
(#) petemazi válasza lamalas hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Tudom én, hogy ratyi a hangkártya, de hát ez van A kimenetén buffer csere történt, de ez nem ide tartozik. Maga a lemezjátszó elég gagyi egy szerkezet, csak a karmechanika említésre méltó benne, de ennek megfelelően olcsó volt A pickup pedig egy hitachi MT-30, ami valamelyik népszerűbb AT pickup koppintása, kompatibilis is egymással a két fajta tű.
(#) lamalas válasza petemazi hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
A hangkartya hagyjan, a pickup is. A leginkabb feltuno a durva nyavogas. En akkor latom ertelmet a lemezjatszos zenehallgatasnak (es ezzel egyutt barmilyen digitalizalasnak) ha ilyen alapproblemak megoldottak. Ha nyavog a lemezjatszo akkor olyan mindegy, hogy milyen karral szerelt, milyen a pickup, milyen a korrektor es sorolhatnam...
Kell egy jo lejatszo, ez az alapja mindennek. Ha ez megvan akkor lehet elmelkedni melyik korrektor lenne a jo(bb), stb. stb.
(#) deby4 hozzászólása Feb 20, 2011 /
 
Igen , ez igaz. az egész láncol figyelembe kell venni. Első a hanglemez. Itt is vannak különbségel.
Esetemben (Pioneer PL750) a lemezjátszó adott. Adott a tű, hangszedő, kar és a direkt hajtás. Ezen egyszerű módon (és költségkímélően) csak hangszedő cseréjévet tudok javítani. (Új lejátszót nem akarok venni.)
Ha innen indulok ki, akkor a következő blokk a RIAA. Erre keresek megoldást. Nagyon dicsérik a HFM-1-et. Lehet, hogy átpártolok erre.

Egy lemezjátszó, mitől nyávog? Szerkezeti kialakítás az oka? Ez adottság?
(#) petemazi válasza lamalas hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Az nem nyávogás, ilyen a szám. Én is azt hittem hogy nyávog amikor először hallgattam, de az összes fellelhető felvétel ilyen. Rolling Stones-Almost hear you sigh.
(#) petemazi válasza deby4 hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Direkthajtásnál lehet elektronika hiba, (fordulatszám tartás) szíjasnál pedig a szíj öregedése, esetleg a motor felfüggesztése. És persze számít a tányér súlya is, mivel úgy hat, mint egy lendkerék.
(#) elektrorudi válasza deby4 hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Mivel erősen gondolkodok, az általad belinkelt kapcsolás megépítésén, a következőkben foglalnám össze, amit eddig hallottam (olvastam) róla:
- "Semmi különös nincs a hangjában." (Ez nekem egy nagyon jól hangzó mondat.)
- a bemeneti 47k helyett, ki kellene próbálni a 100k-150k-t. Igaz, akkor nem lesz "szabványos" bemenő impedancia, de a hangszedők sem "szabványosak". érdemes lenne megpróbálni...
- a paralell 150pF kondit is érdemes lenne a hangszedőhöz igazítani.
- a 10k/330 visszacsatoló kör helyett 470/15 Ohm-ot tennék
- Az NE5532 helyett NE5534-et használnék, legalább az első pozícióba. A többi lehetőséget (Analog Devices, Linear Technology stb. talán ki sem próbálnám).
Következő: »»   61 / 148
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem