Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV-s NYÁK levilágító készítése
Lapozás: OK   73 / 136
(#) J-O-E válasza pcroland hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Dehogy kell 1000µF nézz utána milyet tudsz szerezni 400V-os kivitelbe bele is kell férnie a konstrukcióba 100µF alatt is elég lesz, én a te esetedben 1db.630V/100n után, pár db. 4µF max. 10µF-al megoldanám.
(#) pcroland válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
180mA.De igazából úgy van,hogyha nem teszek remegni fog egy kicsit a fényük,ugye?És pont akkorát kell betegyek,hogy állandó legyen a fényük.Nem?És minek van az,hogy puffernak mindig nagy kondikat tesznek és hozzá egy pár nanosat?
(#) pcroland válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Akkor veszek egy 450V 22µF-os kondit és összerakom.Ez biztos,hogy ekkora?Kicsinek tűnik,szerintem el van írva.
(#) epe1104 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Megkérdezhetem, hogy miért kell ilyen iszonyatos mennyiségű led??
Én 12 superflux ledet használok és simán le tudok vele világítani egy A5-ös papír méretének megfelelő nyáklapot.
(7 perc alatt, 15cm távolságból)
Kevés LED -> kisebb tápfeszültség -> nem életveszélyes
Biztos van otthon valami 9 vagy 12V-os adaptered -> nem kell a táppal bíbelődni -> nem kell rá költeni
Folytassam??
(#) epe1104 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Tudom bocs csak rossz válaszgombra kattintottam.
Elnézést!!
(#) pcroland válasza epe1104 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Van 126ledem.Akkor csak 9*14(126)ledet rakok be.
(#) J-O-E válasza pcroland hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Ha már megvan a sok LED mindegy, de a Superflux a legjobb alternatíva!
Árban és teljesítményben a legalkalmasabb sőt nem csak UV-s levilágítóhoz jó, lakás világítás átalakításához is.
(#) kyrk válasza szbalint25 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Hello!

Mekkora az osszes teljesitmenye? En 6W-al probalkotztam egy 12cm-es nyak eseten.
(#) every válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Ez baromság, hogy a cső a jó és kész! A havernak scannerbe van építve két uv csöve és ahol a csö közepe van ott tul világította a nyákot mint az állat. Nekem a cree led-essel ilyet soha nem csinált. Szóval ennyi. Ha nem használtál még cree led-et akkor ne állíts olyat amit nem is tapasztaltál.
(#) Zoli_bácsi válasza every hozzászólására (») Jan 15, 2011 / 1
 
Igen, nem használtam, de nem is fogok. Amit állítottam azt fenntartom, hogy soha de soha nem éri utol a LED a fénycső hatásfokát. Mint írtam, a professzionális és hobbi célra kapható levilágítókban csövet használnak. Nálam 2 perc a világítási idő A4 nyák esetén is, meg 3X3 cm-es nyák esetén is. Ezt a hatásfokot a led nem fogja produkálni.

A haverod meg egész egyszerűen nem tapasztalta még ki a levilágítást.

Itt befejeztem a mondandómat, nem írok több érvet, ellenérvet.
(#) p_istvan válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Azt a "hatásfokot" definiálnád?
Érvet, azt konkrétan nem írtál, bár mint már írtam ez nem a "miért nem UV LED" topik.
Itt arról szeretnénk olvasni és információt cserélni, hogy lehet UV LED-del levilágítani.
(#) Zoli_bácsi válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Itt volt egy hozzászólás, ami nagyon irritált és arra reagáltam, hogy egyenletesebb fényeloszlást lehet csinálni LED-el, mint csővel.

Nem definiálom, mert akkor megint csak az érveknél lyukadnánk ki. Egyébként se ebbe a topikba való, mint ahogy már figyelmeztettél is, és igazad van.
(#) p_istvan válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Az inkriminált hozzászólás hangneme valóban nem ide való...
(#) Sir-Nyeteg hozzászólása Jan 15, 2011 /
 
UV cső hosszában egyenletes. A led meg körkörösen egyenletes.
(Aki ezt érti, az ügyes )
- Csőnél többel lehet kiküszöbölni ezt, viszont egy csőtől való oldalirányú távolodásnál növekszik az alávilágítás esélye.
- Cree lednél a távolsággal lehet kiküszöbölni ezt, cserébe nő a levilágítás ideje.
- Pl 5mm-es lednél nem kell kiküszöbölni, mert oldalirányban elhanyagolható mennyiségű fényt sugároz. Cserébe sok led szükséges, mert kicsi a fényereje, avagy a levilágított terület.
Csövet azért nem használok, mert drága hozzá a kellék. És örülök, hogy nem kell 230-cal játszani.
Cree ledet hűteni kell, áramgenerátort igényel de szeretem őket.
Kis led praktikus, de nyákot kell hozzá kreálni. Viszont ellenállás is elég hozzájuk.
A kis led szolgáltatja talán a legjobb hatásfokot.
Innentől ki mihez jut hozzá
(#) vicsys hozzászólása Jan 17, 2011 /
 
Vikipapa kérésére itt vagyok. Mi a kérdés?
(#) vikipapa válasza vicsys hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Helló. Az alap egy scanner lenne, aminek a belsejét kipucoltam, és csak az üveglapot hagytam bent. Az elképzelésem az lenne hogy egy ilyen pár UV fénycsövet raknék a scanner dobozába, csak nem tudom hogy milyen teljesítményűek legyenek, milyen távolságra és a többi. Köszönöm a segítséget
(#) Zoli_bácsi válasza vikipapa hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Ez kevés. Legalább 8-10W-os csövek kellenek a jó minőségű világításhoz.

Üdv!
(#) vikipapa válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Szia. Esetleg nem tudsz egy helyet ahol be lehet szerezni olyan csöveket?
(#) Zoli_bácsi válasza vikipapa hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Auro lite F10 T8-as csövek.

Bővebben: Link
(#) vikipapa válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Bocsánat hogy sokat kérdezősködök, de ebből a csőből 2 darab elég? Sajnos még nem vagyok otthon a fotózásban
(#) Zoli_bácsi válasza vikipapa hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Szerintem elég, ha két cső közötti távolságot, valamint a nyák és a csövek közötti távolságot jól beállítod, hogy homogén legyen a megvilágítás, akkor gond nem lehet. (A linken a BL típusú UV cső a nekünk érdekes cső.) Nálam alsó-felső világítás is van. - Két oldalas nyák egyszerre világítás - Oldalanként 5 db csővel. Egy oldalon tehát 50W teljesítménnyel világítok. A cső és a nyák távolság 19,5mm, kettő perces világítási idő.
(#) Zoli_bácsi válasza vikipapa hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Néhány kép segítség képpen, hogy legyen elképzelésed a későbbiek során.
(#) vicsys válasza vikipapa hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
A csővel kapcsolatban, nem nagyon tudok nyilatkozni. Én leddel készítem, gyári fotólakkos nyákra 6:30mp levilágítási idővel. A maratás, sósav+hiperol.
(#) Soltan1974 hozzászólása Jan 27, 2011 /
 
Sikerült megcsinálnom a levilágítót, sima 12 db UV leddel. A dobozkülső mérete A/4 és az aljára egy üveglap van ragasztva.10cm-es távolságból 4 perc exponálási idővel nagyon jó előhívas lett belőle. Az időzítőt egy lépcsőházvilágítás áramköre biztosítja. A kapcsolás kicsi de mivel a képen is látszik egy számítógép táp házba tettem bele . A dobozt bútorlapból csináltam és nitrolakkal lefújtam a jó fényszórás elérése érdekében..
A ledeket 12 volton párhuzamosan kötve 500mA-el hajtottam meg..
Az egész lekészítése nem volt egy nap se.
(#) kaqkk válasza Soltan1974 hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
Milyen magas a doboz ?? Nekem 48db led szuperflux
led volt a levilágítómban ,és kb 5cm re volt a ledektől az üveg , a ledek 3x3 cm es távolságra voltak elhelyezve egymástól .
(#) Soltan1974 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
A doboz 30X21 cm es a külső mérete azért hogy az a/4 es lap széleit leszorítsa.
Az aljára hogy legyen egy kis távolság egyszerű barkácsboltban kapható müanyagag sarokvédőt ragasztottam azért, hogy az üveg széleit megvédje ne vagdossuk össze a kezünket illerve 2mm vastagsága eléri azt, hogy a fóliát leszorítsa rendesen a nyákhoz de ne feszüljön nagyon..
Az magaság 10 cm a ledek egymástól 5,25 a 21cm-es oldalon, a 31 cm -es oldalom 6 cm-re vannak.a dobozt nyithatóvá csináltam egy aljazatra szereltem zsanérral illetve a teteje is nyitható h,hogy leellenőrizzük nem csuszott e el a fólia a lecsukáskor.
Azért hogy fix maradjon mágneses ajtózárat is felszereltem rá.
Azért csináltam bútorlapból mert így nagyon sima felület és a nitrolakk ha beterül nagyon jól szórja a fényt.
Az eredmény magáért beszél mert a kisérletezés során a sima nem teljesítményleddel megvilágítva nagyon jó eredményt értem el.
(#) accesid hozzászólása Feb 23, 2011 /
 
Az lenne a kérdésem, hogy UV-ledes levilágitásnál valtozik a lakk szine? P20 spray-el lakkozva 5mm led. Sajnos a ledekről azon kivűl, hogy UV semmi adatom nincs és félórás szoláriumoztatás után sem változik a szine és az előhivó sem oldja.
(#) Sir-Nyeteg válasza accesid hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Igen változik, oldalirányból, megbillentve a nyákot, látszik, hogy valami változott, de nem kékből zöld lesz, csak árnyalatban változik.
Fogj egy kis darab nyákot, és vagy a felét kitakarva tedd ki a napra 5-10 percre, vagy a felét tedd ki a napra, másik felét meg zárt fiókba.
Pár perc után hasonlítsd össze a kettő oldalt. Látni fogod a különbséget, és így már tudod mit keress legközelebb.
(#) ethosz2 hozzászólása Feb 23, 2011 /
 
Sziasztok!

Hol lehet a legmegfelelőbb ledeket beszerezni levilágításhoz?

Látáskárosító hatás az mennyire veszélyes?
(#) vicsys válasza ethosz2 hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
1. Chipcad
2. Nagyon. Nekem már volt átalvatlan éjszakám, reggel korán szemészeti ügyeleten ücsörgés és halk fohász a jó Istenhez...
Következő: »»   73 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem