Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   707 / 1679
(#) CIROKL válasza dbase hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Nem ronda azt nem illik mondani csak nem ide való , egyszerűen nem erre a dobozra illő !
(#) MaTe193 válasza Müszi hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Szuper lett!
[OFF]Látom van egy kis oroszos 'beütése'.A feliratra gondolok
(#) Müszi válasza dbase hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
A gombra gondolsz? Írtam az indító hozzászólásban, hogy nincs még lelakkozva, amúgy meg ez fog rákerülni, hiszen nekem nagyon tetszik így. Az eleje aluminiumból van, és vasalással került rá a felirat, mint a NYÁK-nál
(#) Müszi válasza MaTe193 hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Idézet:
„kis oroszos 'beütése'”


Cirillbetü mániás vagyok :yes:
(#) zolika60 válasza Müszi hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Akkor már miért nem inkább rovásírás?
(#) janikukac hozzászólása Márc 1, 2011 /
 
Jó estét minden emberkének ! Itt állok a verseny előtt, ami jövő héten lesz. Már a doboz készítése nagyban megy, de hát , sajnos sok a tanulni való, és persze az az első! Itt az első munka a VU meter ami az erősítőben lesz (TDA 2003-as) és egy usb-s led. A VU meter sima LM3915-ös, csak sajnos 3-ra működött, mert 2szer megépítettem próbapanelon,ami nem ment. Az alkatrészek sok babrálása miatt, eltört az IC 2-3 lába, ezért forrasztási oldalon kellet forrasztanom a kicsikét. Az USB-s lámpa egy sima LED, 50 OHM ellenállás, és egy usb aljzat. Nekem az USB-n 5,00 V jött ki, de azért te is mérd le otthon, nehogy más legyen, és elrontsa a piciny bogyófejű ledet! A harmadik cucc meg még készülő, a tesóm sz.napi ajándéka lesz, de alkatrész hiány van... (megjegyzés : a NYÁKOKAT mindíg kézzel rajzolom, de át szeretnék vasalásra térni...)
(#) janikukac hozzászólása Márc 1, 2011 /
 
További képek : Ja, s nembaj a negatív hozzászólás!
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Fog ez menni, csak egy kis gyakorlat kell. Előbb utóbb egy oldalon lesznek az alkatrészek és szép lesz a NYÁK.
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Persze, csak ahhoz át kell térnem vasaláshoz, vagy majd csinálni levilágítót, bár az biztos nehéz cucc...
(#) MaTe193 válasza janikukac hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Nem kell annyira sietni! Kezdőnek bőven jó a próbanyák.Ha azt 'kinőtted' ,majd aztán a kézzel rajzolás következik,és mindezek után javaslom a vasalást.És(sel nem kezdünk mondatot...) ne keverd a fotózással.Ha van lézernyomtatód,a vasalás nem olyan nagy dolog.Állítólag a fotózás sem nehéz,de azt nem ismerem! Az alkotásokhoz:csak így tovább! Majd egyszer én is felrakom az első NyÁK-om,az próbapaneles volt.
Máté.
U.I.:Lustaságból én is kézzel rajzolok néhány NyÁK-ot...
(#) mark.budai válasza janikukac hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Nem feltétlenül szükséges levilágító a jó minőségű panelhoz. Jól el lehet találni a vasalást is, persze egy szint felett (SMD szerelés, már egészen kis méretben) már kell a levilágító...
(#) janikukac válasza MaTe193 hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Hát, a próbapanel sose megy. Kézzel rajzolgatok, és eddig minden nyákom jó volt, terveztem is már " rendőrségi villogót " amit meg is építettem. Lézernyomatatóm is van, és tudom hogy ÉS-sel nem kezdünk mondatot, csak siettem...
(#) janikukac válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
SMD nem tetszik, túl "nagy" Inkább a normál alkatrészek, meg a szép panelok...
(#) MaTe193 válasza janikukac hozzászólására (») Márc 1, 2011 1 /
 
Ha van lézernyomtató,akkor nyert ügy! Ajánlanak műnyomót,de én fotópapírral csinálom,az biztosasn nem olvad bele.
Máté.
[OFF]Az és-t nem neked szántam,hanem magamnak...
(#) janikukac válasza MaTe193 hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Hja, okés . Milyen az a fotópapír? Úgy szeretem nézni Vicsys paneljait, egyszerűen tökéletesek, de sose értem, hogy kell ilyet csinálni. Biztos sok tapasztalat van mögötte.
(#) MaTe193 válasza janikukac hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
De még mennyi tapasztalat! A fotópapírt lehet kapni szinte minden szupermarketben,fényes kell belőle.[OFF]Szerintem nézz át a NyÁK-os topicba,mert még kimoderálnak minket! :hide:
(#) janikukac válasza MaTe193 hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Okés, ha Magyarországon járok, akkor szétnézek! Köszi
(#) mrobi válasza janikukac hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Vicsys levilágítással csinálja a panelokat. De ahogy mondtad nagyon jó nézegetni az Ő paneljait
(#) janikukac válasza mrobi hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Na, meg amilyen szépen forraszt.
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Az neked is fog menni az első 10 000 forrasztás után.
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Hehe!
(#) Georgee hozzászólása Márc 1, 2011 /
 
Sikeresen befejeztem a labortápegységemet, elsőre működik. Képek
(#) janikukac válasza Georgee hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Szép, tetszik a matrica az elején! Mivel készíted, és tervezed? A paraméterei a tápnak?
(#) Georgee válasza janikukac hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Az előlap a Front Designer nevű programmal készült, a papírt lelamináltam, hogy ne koszolódjon, illetve legyen tartása. A táp paraméterei: 0-30V 2A. A dobozt meg NYÁK lapból csináltam (3mm vastag, másra nem tudtam volna használni)
(#) Frankye válasza Müszi hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Ha már cirill betűs felirat, és Müszi, akkor helyesen Μыси, mert az, ami most van rajta, a "Muszi"...
Egyébként nem rossz, bár a doboz és az előlap nem igazán illik össze, ez igaz, de külön-külön mind a kettő jó.
Az első képen a jobb oldali hűtőbordát mi érte? Mintha a középső "oszlopok" közül kettő is "elferdült" volna...
(#) janikukac válasza Frankye hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Igen, de az is attól függ, hogy melyik nyelven cirilül! Szerbül nincs az a betű!
(#) blackdog válasza Georgee hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
A kapcsolása publikus?
(#) Georgee válasza blackdog hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
A kapcsolások közt megtalálod .
(#) Müszi válasza Frankye hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Hello Mester!

a cirill betüs tanácsot megfogadom, legközelebbi "feliratos" készüléken már az lesz!
A hütöborda, egy P2-es prociborda ketté vágva, kicsit már megviselt állapotban van, szinte már mindent hűtőtt, tranyón át a FET-ig . Flexxel vágtam ketté.

Müszi
(#) Frankye válasza Müszi hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Nem hazudtoltad meg Magad...
Következő: »»   707 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem