Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nyák nyomtató kérdések
Lapozás: OK   6 / 11
(#) mokus válasza Macsek71 hozzászólására (») Jún 15, 2007 /
 
Lézernyomtatót nem lehetséges átalakítani, max csak a fűtő hengereket lehet sütésre* használni.

*megfelelő papírra kinyomtatott kapcsolás átvasalása precíz hőfokkal.

Nálam a project ott tart, hogy vettem piros inkmate-es tintát, ami egész jól terül az írásvetítő fólián, de nem bírja a maratást (sósav+hidrogénperoxid+h2o). Most színenként végig fogom járni ezt a festékcsaládod. Egyenlőre financiális gondok/egyéb elfoglaltság miatt fére van tolva a project. De látok még benne fantáziát.

De ebben is látok fantáziát:
Áramkörnyomtatás fémsóval és C-vitaminnal Conradnal majdnem minden beszerezhető hozzá és elvileg a nyomtató fejét sem volna szabad bántania.
(#) PCB válasza mokus hozzászólására (») Jún 16, 2007 /
 
Szia !

Laser printer + műnyomó. teljesen bevált 99% -ban
tükéletesen működő eljárás.
Felesleges a tintasugarasra pénzt pazarolni.

HP Laserjet 1100 használtan 10.000 Ft toner tölthető
3000 Ft-ból, ha csak áramköröket nyomtatsz akkor egy toner eltart közel 1 évig is, persze relative mennyi panelt készítesz naponta.

Kidolgoztam egy szinte tökéletes technológiát, ha a nyomtatás t is beleszámolom akkor 20perc alatt kész egy nyák.

Üdv!
(#) mokus válasza PCB hozzászólására (») Jún 16, 2007 /
 
Na ezt a technikát ha lehet oszd meg velünk is!
Én is vasalok jobb híjján, de nekem a kétoldalas nyákok nem szoktak igazán jóra sikerülni (mármint az a kettő amit csináltam eddig 3.ra jött össze türhetőre.).
(#) PCB válasza mokus hozzászólására (») Jún 16, 2007 /
 
Szia !

Kétoldalasnál pozicionálni kell, én a két papírt össze szoktam jelölni, és Nem furaton keresztül pozicionálok, hanem az egyik oldal rámelegítése után
a referencia vonalakat átviszem a másik oldalra, és úgy passzítom a másik papírt.
Furaton keresztül azért nem jó a pozicionálás mert 0,5mm is lehet csúszni.

Sosem a papír mérete számít, vagy a nyák mérete, hanem a vonalak pozicójának egyezése.

Üdv!
(#) gulyi88 válasza PCB hozzászólására (») Jún 16, 2007 /
 
hy
én úgy hozom fedésbe a 2 oldal lapját, hogy:
ugye A4 es műnyomóra nyomtatom, középre
egyik A4 esnek 2 rövidebb oldalából levágok2-2 cm-et,
(ja persze én a forrszemekben hagyok 0,4mmes lyukakat, érdekes hogy a vasklorid ezeket maja ki legelőször.. , fúró beletalál --> lyuk középen lesz...)
nah tehát egy üveglapon ami alulról kap fényt (tehát szobaablakon ) azon összpozicionálom a lehető legjobban a 2 oldalt (összes lyukat fedésbe a párjával..) és mind a 4 sarkát leragasztom szigszalaggal..

a nyákot már csak bele kell rani a helyére egyik oldalt kicsit megvasalni utána másik oldalt , aztán telibevasal és kész..

egész jól szembetalálkoznak a lyukak persze rendes nyákfúró is kell hozzá!!!, állványos ami derékszögben áll a talpával, mert amúgy hiába minden próbálkozás

csá
(#) PCB válasza gulyi88 hozzászólására (») Jún 16, 2007 /
 
Szia !

Ez ia egy megoldás.

Én mondjuk spórolok a lappal, mert a lap tetejére nyomtatok, és levágom a rajzot, utána megint nyomtatok rá. és igy tovább, amig el nem fogy.

Nekem a lyukra pozicionálás nem jött be elsőre.
Igy viszont teljesen tökéletesen tudom csinálni.

Ahány ház annyi szokás, az a lényeg, hogy a végén a lukak egybe essenek

Üdv!
(#) gulyi88 válasza PCB hozzászólására (») Jún 16, 2007 /
 
ahogy mondod
te menynért veszed a papírt?
én 15--20 huf között veszem A4 es 90-120g közöttieket

csak tudod minnél messzebb van a referenciapont a nyáktól annál pontosabb lesz mert a nyáknak van vastagsága...
csáá
(#) raron válasza gulyi88 hozzászólására (») Jún 16, 2007 /
 
2db B1 72Ft.
(#) PCB válasza gulyi88 hozzászólására (») Jún 16, 2007 /
 
Szia !

quote]csak tudod minnél messzebb van a referenciapont a nyáktól [/quote]

Persze, értem hogyan csinálod.

Próbáld meg egyszer azt, hogy a papírt ami a nyák mérete, a széléből vágjál le körbe 3mm-t itt valszeg még nincs vezetősáv. az egyik papír hátuljára huzz vonalzóval egy keresztet.
Tedd a két papírt egymásra, pozicionáld és a másik papír hátulkára is jelöld át ezt a keresztet.
Melegítsd rá az egyik papírt a nyákra, aztán a nyákra húzd át ezeket a vonalakat és a másik papírt ehhez igazítsd.

A1 -est veszek 100gr -ost 40 - 50Ft körül volt, de pontosan nem emlékszem rá, vettem 10ívet, azzal el vagyok egy darabig.

Üdv![
(#) gulyi88 válasza raron hozzászólására (») Jún 16, 2007 /
 
a kutyafáját de olcsón veszitek
A1 az kb 8db A4 --> 50/8 = 5 ~ 6 huf/A4
B1 az meg 11 db A4 es --> 36/11 = 3 ~ 4 huf/A4

A4 (210 x 297)
A1 (594 x 841)
B1 (707 x 1000) mm

na jó mindegy ennyi még belefér azért, hogy ne kelljen filcezni :yes: de legalább nekem nem kell összevágni méretre

oks kipróbálom XD nagyon jól hangzik ha felülről nézem be a vonalakat akkor valszeg télleg fedésben lesz..

de elöbb még kell egy állványosfureszt esztergálni itthonra, eddig a suliba vittem kifúrni (jó fúró ugye alapfeltétel 2 oldalashoz ha nem felületszerelt...)
gyakon addigis elvoltam magammal és nem idegesítettem a tanáromat

csá
(#) cooler15 hozzászólása Jún 16, 2007 /
 
Sziasztok!
Végígolvastam a témát... sok idő volt
Nah az jutott eszembe (lehet, hogy hülyeség), hogy lehetne egy kis cnc gépet csinálni csak nyák marás céljra... lehet benne maró fej is, de lehetne valamiféle filc...
Ez adta az ötletet:
Bővebben: Link
Mondom még1× csak egy ötlet...
engem az vetett vissza, hogy soknak ítéltem az elkészítését, de utána rájöttem, hogy ez szinte örök élet... és tudom használni gravírozásra pl. tudok vele műszer előlapokat csinálni stb.

ennyi
(#) MaSTeRFoXX válasza cooler15 hozzászólására (») Jún 16, 2007 /
 
Keress rá a marógépes topicra, van itt ilyen ami pont ezzel foglalkozik. Abba is van legalább enyi buktató, hanem több
(#) cooler15 válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jún 17, 2007 /
 
OK
értettem főnök
(#) tbence3 hozzászólása Júl 31, 2007 /
 
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem és egyben agy ötlet.
Mi lenne akkor, mikor ki jön a nyomtatóbol a PCB akkor rászornánk a lézer nyomtató porját, majd hőlégfúvóval, vagy sütőben pár percig melegítenénk? Mert ugyebár a lézer tintája ellenál. Lehetséges? Vagy esetleg nagyon vastag lenne a vezetőság?
Vélemény?
/ bocs ha már valaki felette ezt az ötletet./
(#) PCB válasza tbence3 hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
Szia !

Ezt az elképzelést fejtsd ki kicsit bővebben, mert
ez igy kicsit érthetetlen.
Milyen nyomtatóból jön ki és miért szórod rá a port ?

Üdv!
(#) tbence3 válasza PCB hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
Pl ha nem szárad meg, vagy esetleg a maratás leoldja. Mint védőréteg, úgy képzeltem el...
(#) PCB válasza tbence3 hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
Tehát arra gondolsz, hogy a tintasugaras nyomtatóból kijövet szórod rá a port a még nedves tintára ?

Több ok miatt is felejtős.

Üdv!
(#) tbence3 válasza PCB hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
Megtudnád indokolni miért?
Kíváncsi vagyok.
(#) raron válasza tbence3 hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
1. A "tinta" vízoldékony. ha bemegy a maratóba, a "por" mellet érintkezik a folyadékkal. feloldódik...
(#) tbence3 válasza raron hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
Véletlenül én úgy gondolom, hogy egy védőréteget alkot az alatta lévő tinta felett. ....
(#) PCB válasza tbence3 hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
Szia !

Indokok pontokba szedve:

1, Nem tudod úgy rászórni, hogy a szomszéd is ne legyen "poros"

2, annyira nem nedves az a tinta, hogy ráragadjon (0,4-1mm es vonalak 2mm-es pad...stb)

3, Csak az egész panelt tudod beszórni, utána a felesleget le is kell szedni

4, nem csak a felesleg jön le.

5, ami marad azt megmelegítve szétfolyik

6, a vízalapú tintára hiába teszel bármit, (rétegrend)

7, kb: 3000Ft egy marok "por"

lehetne még sorolni.....

Üdv!
(#) tbence3 válasza PCB hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
Értem!
Köszönöm a korrekt választ!
Akkor ez az ötlet is megy a kukába => X
(#) PCB válasza tbence3 hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
Szia !

Az lenne az igazi ha olyan tintával lehetne nyomtatni ami jó erre a célra.
Sajnos nekem van ilyen tintám, de a nyomtató nem szerette. Minden mást megtudtam oldani, szépen nyomtatott, csak a megfelelő tintával nem lehetett nyomtatni. Abba is hagytam a kisérletezést, műnyomó papiros módszernél maradtam, azt fejlesztettem 98%
-ban hibátlanul működik

Üdv!
(#) tbence3 válasza PCB hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
ÉS milyen broblémába ütköztél? Holnapi nap egy Cannon szervízben, raktárban dolgozok. Hátha tudnak vmit ajánlani. Írd meg miben kellene segítség és megkérdem.
(#) PCB válasza tbence3 hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
Szia !

Csak annyi a problémám, hogy a festék ami jó erre a célra nagyon hirtelen szárad.
Canon IP 1600-as nyomtató pedig buble JET, és amikor felmelegíti a tintát hogy kinyomja a cseppet, rögtön oda is szárad a fejre. Amúgy is elég spec tintákat használnak a nyomtatók, hogy a 2pLiteres cseppet létretudják hozni.
Nekem ami van tinta szintén nyomtatóba való, csak az más rendszerrel működik.

video a nyomtatóról

Üdv!
(#) Attila86 hozzászólása Szept 9, 2007 /
 
jahui áprilisban elég közel járt a működőképes "nyák-nyomtatás" kivitelezésével, de aztán hirtelen eltűnt a fórumról.

A topicot végigolvasva már tudom, hogy az Epson cég DURABrite Ultra nevű viaszbázisú patronjai tűnnek működőképesnek.
jahui ugyan írta (#80982) hogy a maratást nem bírta a tinta, de nem is közvetlen a nyákra nyomtatott. Ő is írta, hogy talán a megoldás a direkt panelra való nyomtatásban van. Írta hogy ezt ki is próbálja, de aztán eltűnt a fórumról.

Én hajlandó lenék beruházni egy D78-as Epson nyomtatóba, illetve egy DURABrite Ultra tintapatronba (össz.: kb. 15k), vagy a régi HP dj845C nyomtatóm átalakításába, ha tudom hogy a nyomata maratásálló.

Ha valakinek van ilyen DURABrite Ultra képes patronja és nyomtatója, megtehetné, hogy papírra való nyomtatás közben egy pillanatra egy nyáklap-darabot tesz a papír és a patron közé, persze csak ha van akkora hely köztük.

Mivel szerintem kicsi erre az esély, hogy valaki ezt megteszi nekem, ezért arra gondoltam hogy veszek egy ilyen D78-as nyomtatót meg DURABrite Ultra patront és kipróbálom. Ha bírja a marást akkor örülök és átlakítom a nyomtatót, ha nem bírja a savat akkor pedig eladom a nyomtatót, vagy akár 3 napon belül csak egyszerűen visszaviszem.

Üdv.!
(#) mokus válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 9, 2007 /
 
Helló!
A DuraBrite az én ötletem volt, jó két hónapot rászántam mire sikerült az eredetinél olcsóbb változatot találni, ki is próbáltam egy szegedi cég (InkMate) tintatermékeivel, ez teljesen DuraBrite kompatibilis festék, olvass vissza írtam róla. Jelenleg a kék és a sárga festék lett tesztelve, sajnos anyagi vonzata miatt nem folytattam a dolgot, de majd visszatérek rá.
Nekem egy Epson S200-as nyomtatóm van, ebbe fillérek a tintapatronok, az eredeti tintát le kell szívni belőle, majd venni kell egy DuraBrite-os tintapatront (vagy akár egy liter szines festéket is), majd átpumpálni a festéket az S200-as patronjába. Nem nehéz művelet! 20 perc alatt megvan.
Na szóval én írásvetító fóliára nyomtattam, nem tintasugaras kompatibilisre, tehát a festéknek meg kellett száradni rajta, majd ezután nyomtattam. A kék valamivel jobb mint a sárga, de nem tökéletes. Nyomtatás, száradás rendben, de a savas fürdőt nem bírja. kb 1,5 perc után ledobja a fólia. Mivel minden festékszínnek más az összetétele, így mindet végig kell próbálni, hátha alapon. Ami fontos, hogy Epson nyomtató köpködje ki, ne bubblejet.
Majd egyszer a pirosat és a feketét is kipróbálom. Csakhát minden egyes tintapatron 1400+postaköltségben van. Szóval szórakozásnak nem olcsó.

Nekem bevált az S200-as nyomtató, olcsón be lehet szerezni, a fejei is tisztíthatók, pótlásuk sem lehetetlen, mivel rengeteget bontanak belőle. Belevaló tintapatron is kb 500 HUF, szóval játéknak tökéletes.

Igazából már nemhiszem, hogy hagyományos SOHO nyomtatókkal sikerül marható nyákrajzot készíteni, viszont egy speciális fejet beszerelve, alkoholbázisú tintával talán lehetséges. De itt már olyan költségek lépnek fel ami mellett eltörpül egy vasalásos technológiához szükséges otthoni eszközpark beszerzése.
(#) Attila86 válasza mokus hozzászólására (») Szept 9, 2007 /
 
Tehát te egy normál tintapatronból szívtad ki a tintát, majd egy DURABrite patronból kiszívott tintát nyomtál bele.
Gondolom hogy az eredeti tintából maradt a patronban, szerintem nem is olyan kevés. Ezzel keveredhetett a durabrite tinta és lehet hogy ezért marta le a sav.
Vagy nem.
(#) mokus válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 9, 2007 /
 
az S200-as partonjába töltöttem. Semmi nem maradt benne, mivel vízzel átmostam az egész tartályát
Az Epson tinták vízoldhatóak.
Szóval a Durabrite tinták ugyan vízállóak, de nem savállóak, ez a lényeg. Kipróbáltam, hogy megkentem egy nyáklemezt, majd 220°C-os sütőbe raktam. (DuraBrite tintákban lévő viasz 183°C-on vált halmazállapotot, adatlapokból tudom, fent általam említett cég kerigazgatója volt oly szíves segített benne), majd ezt marattam, eredmény ugyanaz. Ha esetleg ötvözöd a fotós eljárással, eredményre is vezethet.

Igazi megoldás az alkoholos tinta lenne, de az etanol megtámadja a műanyagot és a piezókristályokat is és nem működik a nyomtatófej. == Speciális nyomtatófej kell.
De próbálkozz csak nyugodtan, ha van eredmény majd számolj be róla!
(#) Attila86 válasza mokus hozzászólására (») Szept 9, 2007 /
 
Hát...
A másik ötlete az alkoholbázisú tinta lett volna.
Következő: »»   6 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem