Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   160 / 375
(#) pplaci hozzászólása Márc 2, 2011 /
 
szasztok kéne valami szin kodolo az elenálások hoz ha van valakinek meg köszöném
(#) pplaci hozzászólása Márc 2, 2011 /
 
sziasztok . keresek multi méterhez használati leirást mert kaptam egy neve nincset és nem tudom igy használni.
(#) Hx-2 válasza pplaci hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Legalabb egy kepet....
(#) Hx-2 válasza pplaci hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
(#) nevem hozzászólása Márc 3, 2011 /
 
Hali!

A képeken látható szkóphoz keresek kapcsolási rajzot, valamint érdekelne, hogy tudja-e valaki melyik cég gyártmánya?
A hátlapon TXI618 olvasható és hogy 1951-ben vették leltárba... hátha ez segít.

Előre is köszönöm!
(#) Sebi válasza nevem hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Nem néz ki gyárinak... inkább egy jól képzett korabeli amatőr mesterműve lehet. Igazán szép, múzeális darab, bár manapság semmire nem tudod használni.
Rajz nélkül is lehet eredményesen tevékenykedni benne, nem igazán bonyolult. Meg kell nézni a csőkészletet, szkópcső típusát. Ezekből kiindulva lehet azonosítani a főbb áramköri részleteket.
Én a tápegységgel kezdeném: a trafón lennie kell 4 vagy 6,3V fűtőtekercseknek, egyikük igen jól szigetelt kivitelű (KS-cső fűtése). Lesz még rajta 2x250V körüli tekercs (anódfesz), meg egy nagyobb - olyan 5-600V körüli. A jó öreg elkókat biztosan cserélni kell...
(#) bbb hozzászólása Márc 4, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy Neovo monitorból bontott inverterem (meg a ccfl csövek is persze), és ehhez keresnék lábkiosztást/kapcsolási rajzot/bármit, amivel be tudnám röffenteni.

Ami rá van írva és ami alapján keresgéltem eddig, de nem találtam, csak cseredarabot:
AMBIT REV:2
T51|043.04 (némelyik oldalon a | karaktert l-ként, vagy I-ként írták be)
PK07V000210
0250059-03
HL2-V0 94V-0 0249

Esetleg, ha a csatlakozóra menő dróttömeg színe segít valakinek, hogy meg tudja mondani mit hova kössek...
1 - fekete
2 - barna
3 - piros
4 - narancs
5 - sárga
6 - zöld
7 - kék
8 - lila
9 - szürke
10 - fehér
11 - fekete/fehér
12 - barna/fehér
(#) digifoto hozzászólása Márc 4, 2011 /
 
Van egy 380EX Canon vakun. Ennek kellene a kapcsolási rajza! Az elemtartó meghibásodott, kicseréltem az elemtartó rugóit, de ezuán a bekapcsoláskor csak nagyon rövid ideig működik, ki-be kapcsolgatással a kondenzátor feltöltődik kb. 160 voltra. A nagyteljesítményű tranyók jók.
Választ várok a digifotó címre
(#) Bassmester válasza digifoto hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Az elektrotanyán fent van.
Bővebben: Link
(#) shakeit hozzászólása Márc 4, 2011 /
 
Szeretnék ledes stroboszkóphoz, egy ütemvezérlőt készíteni, valaki tudna küldeni egy kapcsolási illetve nyák rajzot, előre is köszönöm!
(#) 187BodyGuard hozzászólása Márc 4, 2011 /
 
Sziasztok!

Keresem egy bizonyos Fisher CA-225-ös típusú 2X60W-os erősítőnek a Service Manual dokumentációját. Aki tud szerezni egyet az töltse fel legyen szíves! Van egy ilyen erősítőm, és érdekelne a kapcsolási rajza.
(#) DaviS hozzászólása Márc 5, 2011 /
 
Sziasztok!

Szükségem lenne egy Minerva Stereo 655-ös rádió kapcsolási rajzára. Akinek megvan töltse fel kérem, mert szeretném megjavítani.
(#) mps hozzászólása Márc 9, 2011 /
 
Sziasztok! Meglepő módon egy rajzot keresek: Carson WVA-420 erősítőére lenne szükségem. Sajnos a google nem akart barátságos lenni hozzám. Megköszönném ha valaki megszánna!
(#) Doncso válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
CA 223 van az elektrotanyán, hátha segít.
(#) palya00001 hozzászólása Márc 10, 2011 /
 
Sziasztok!
Olyan időzítő áramkör rajzot keresnék vagy nyákrajzot amely12 V üzemel kb 1- 30 másodpercig. Annyi kellene tudnia, hogy megkapja a feszültséget innentől elkezd számolni és beállítástól függően kikapcsol.
Előre is köszönöm!!!
(#) csikben hozzászólása Márc 10, 2011 /
 
Sziasztok!
Segítségeteket kérném, egy alkonyatkapcsoló készítésében.
Elektronikai boltban vettem egy Kit-et, de az a gond vele, hogy egy bizonyos fényerőnél beremeg.
Tudna valaki küldeni/mutatni egy kapcsolást, ahol nem áll fent ez a probléma?
Szabályozható érzékenység kellene, továbbá hogy relét vezéreljen.

Várom válaszaitokat!

Üdv,
Beni
(#) soos csaba válasza csikben hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Szia,ezt nézd át hátha jó lesz neked.
(#) meddu hozzászólása Márc 11, 2011 /
 
Sziasztok!
olyan kapcsolást keresek ami 1 relét működtet 12v-ról
és csak akkor húz meg a relé ha a feszültség eléri a 13,2v-ot, ha a feszültség ismét 13,2v alá esik akkor a relé elenged.

Előre is köszönöm a segítséget!!!
(#) Stefy hozzászólása Márc 11, 2011 /
 
Sziasztok !

Valaki tudna nekem segíteni ,nyestriasztó ügyben? Kellene egy jó bevált rajz,próbáltam ultrahangos megoldással de nem igazán jött be-csak a nyest!

Köszönettel Stefy
(#) Lacika válasza meddu hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
LM 311 + 1 dióda, néhány ellenállás. A google nem dobott ki semmit amikor beírtad hogy mit keresel?
Tessék egy link a több százezer közül: Bővebben: Link
(#) proli007 válasza meddu hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
Hello!
Ez megfelel?
De egy olyan kapcsolás, ami ugyan ott húz mint ejt nem jó móka, mert kattogni fog. Tehát hiszterézis kell (mint ahogy itt is van, az R5-el beállítva).
üdv! proli007
(#) meddu válasza proli007 hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
köszönöm szépen a segítséget.
(#) pocok1 hozzászólása Márc 11, 2011 /
 
Sziasztok!

FUW 200 i marógéphez kellene kapcsolási rajz ,mert az előző szerelő nagyon összekeverte a dolgokat
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) kowi hozzászólása Márc 12, 2011 /
 
Sziasztok. Metz Megasound AX 4970 erősítő rajzára lenne szükségem.
(#) Sendi hozzászólása Márc 13, 2011 /
 
Jó reggelt.
A Migatronic Delta 140E-s és Migatronic scout 130E hegesztő inverterek kapcsolási rajzát keresném. Köszönettel.
(#) elektrorudi válasza pocok1 hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Lehet, hogy én voltam?
Nincs kizárva, hogy tudok segíteni. Keress meg magánban, ha még aktuális.
(#) mindenes válasza kowi hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Heló!
Kb. 3 éve javítottam egy ilyen erősitőt, végfokhibával.Bár rajzom nincs hozzá, ha gondolod keres privátban.Üdv.
(#) mindenes válasza mindenes hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Még annyit, hogy a helyes neve Metz Mecasound AX 4970.
(#) mazso1988 hozzászólása Márc 15, 2011 /
 
Sziasztok

Egy nagyon egyszerűnek tűnő hibával küszködök én szeretnék 4db Pic mikrovezérlőről érkező jelet közösíteni.

Én úgy gondoltam hogy egy 4 csatornás optocsatolóra kötném és az optocsatoló kimeneténél lenne csak közös az érkező jel.
De ez nálam ebben a formában valamiért nem működik tudna esetleg valaki segíteni?
Remélem annyira nem fogalmaztam rosszul.
(#) kissi válasza mazso1988 hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Nem tudom, mit akarsz megoldani, mit jelent Nálad a közösítés, de az általad leírt megoldás elképzelhető ( egy rajz jó lenne, hogy hogyan is valósítottad meg! ).
A neten keress rá a "huzalozott ÉS" kapcsolatra !

Steve
Következő: »»   160 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem