Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   562 / 1385
(#) sucuka válasza accesid hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Egy tapasztalt nyomtató és fénymásolószervízestől tudom az információt, miszerint, ha papírtípusnak "Címkék" van megadva, akkor lényegesen alacsonyabb hőfokon "süti" a tonerport bármelyik nyomtató vagy másoló. Remélem van akiknek hasznos infó ez.
Üdv!
(#) gulasoft válasza storm hozzászólására (») Márc 15, 2011 / 1
 
Azúr vegyszerbolt.
(#) Dániel X hozzászólása Márc 15, 2011 /
 
Üdv!

Van 2db külön pdf fájlban nyákterv amit nekem egy pdf állományba kéne belevarázsolnom. Tud valaki megoldást rá?
(#) MaTe193 válasza Dániel X hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Szervusz!
PDFsam a neve,keress rá! Jó program,nekem bevált. :google:
(#) Dániel X válasza MaTe193 hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Köszönöm! Remélem nekem is beválik.
(#) Dániel X válasza Dániel X hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Megint én. És arra van mód hogy egy lapra kerüljön 2 külön álló pdf fájlból az ábra?
(#) mps válasza Dániel X hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Hali! Én a pdf creatort használom, de talán az elv jó neked is: kiexportálom valamilyen kép formátumba, körül vágom méretre, egy üres dokumentumba, vagy megfelelő méretű képre rámásolom, és azt nyomtatom pdf-be.
(#) Dániel X válasza mps hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Üdv!

Az a gond hogy alapból pdfben van tehát nincsen meg nyáktervező programban hogy exportáljam. Próbáltam direkt olyan programot ami a pdf fájlból kilopja a képet de azzal sem sikerült. Próbáltam a pdf et doc és jpeg gé konvertálni sikertelenül. Lehetetlen feladatra vállalkoztam vagy van valami megoldás?
(#) mps válasza Dániel X hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
A pdf creator tud konvertálni, ingyenes. Egy új nyomtatót telepít, ami fájlba ment. A mentésnél tudod kiválasztani melyen fájl legyen, pdf, bmp, png...
Tehát: pdf-et megnyitod rendesen, nyomtatás=> nyomtatónak kiválasztod a pdf creator-t => mikor menteni akar, akkor a kiterjesztést beállítod.
(#) Dániel X válasza mps hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Na meglett a megoldás janikukac lévén. Megnyitom printscreen paint ba beilleszt körbevág.
(#) mps válasza Dániel X hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Csak vigyázz a mérettel, mer nem biztos, hogy marad!
(#) Dániel X válasza mps hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Hát igen. Holnap kiderül ha nyomtatatok.
(#) gulasoft válasza Dániel X hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
PDF creator kellett volna. Azért nem tudod képként kilopni, mert nem kép. Vektoros. Nagyíthatod mégsem pixelesedik. Amit kiloptál az már kép, és pixeles.
(#) emmzolee hozzászólása Márc 15, 2011 /
 
Unatkozásból csináltam ma egy smd multivibrátort. Fótózva Dry fóliával. A maszk 2 réteg, lézer nyomtatóval. A nyák 12X14mm, 0805 méretűek az alkatrészek. Azon lepődtem meg, hogy mennyire szépen tudtam 0.3mm-es vezetősávokat létrehozni. Le fényképezni azt nem tudtam, mert a gépem nem olyan jó. Arra gondoltam, hogy jó lett volna beültetés előtt beszkennelni. A gép nem a műhelyben van.
Ilyen lett:
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
A dry fóliás fotózás verhetetlen, és ráadásul nem többváltozós mint a vasalás.
(#) Dániel X válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Mps is írta csak a nyomtató választásnál nem jelenik meg a PDFCreator.
(#) BárányD hozzászólása Márc 16, 2011 / 3
 
Sziasztok ! Hátha segít valakinek , pl nekem segített.
Ez a program csinál neked egy nyomtatót gondolatban , és ha pl sprint layoutban rámész a nyomtatásba és kiválasztod hogy Cute writer majd nyomtatásra nyomsz , akkor feldob egy ablakot hogy hova mentheti a pdf fájlodat. Szerintem nagyon jó

Link a LETÖLTÉShez
Szép napot !
(#) mps válasza Dániel X hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Feltelepítetted? Mert csak akkor van! Innen letöltheted.
(#) BárányD hozzászólása Márc 16, 2011 /
 
Sziasztok ! Egy kis segítség kéne ! A nyákon az apróbb hibákat / az egész nyákra nyomtatás helyett fel lehet vinni ezzel az alkoholos filccel a rajzolatot ? nem fogja átmarni vagy valami ? köszönöm
LINK
(#) mps válasza BárányD hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Igen.
(#) storm hozzászólása Márc 16, 2011 /
 
Sziasztok!
Ezt a NYÁK-ot tegnap sikerült elkészíteni vasalásos módszerrel. Mi a véleményetek?
(#) BárányD válasza mps hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Köszönöm szépen !
(#) blackdog válasza storm hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Teljesen korrekt munka
Igaz nem spóroltál a vezetősávokkal, de biztos meg van az oka.
Én meg tegnap szívtam életemben először a vasalással.
Majd felrobbantam a méregtől.
(#) BárányD válasza blackdog hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Mi nem ment vasalásnál ? (: én pedig ma próbálkoztam vele először , és lám lám nekem sem ment és énis majd felrobbantam
(#) blackdog válasza BárányD hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Nyugodtan használhatod. Én is ilyen filceket használok a hibák javítására.
Tegnap megtapasztaltam, hogy egész nagy hiba is elég jól orvosolható vele.
(#) BárányD válasza blackdog hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Köszönöm válaszod. És hogyha az egészet azzal csinálnám ? :O
Nagyon kis kapcsolás, csak a nyákkészítési eljárás gyakorlása lenne a lényeg igazán!
(#) blackdog válasza BárányD hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Szerintem sz@r minőségű volt a lemez vagy olyan szennyeződés volt rajta amit nem sikerül lemosni rendesen.
Próbálkoztam 120g és 150g műnyomóval, de minkét esetben rossz lett.
Amikor leáztattam a papírt mindig jött vele együtt a festék is. Nem tapad hozzá a lemezhez.
Közel 1l higítót elhasználtam mire sikerült megcsinálni.
(#) BárányD válasza blackdog hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Áh :/ Hány gramos műnyomó papír a legjobb erre a célra amúgy?
(#) blackdog válasza BárányD hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Ha az egészet rajzolod akkor először rajzold fel. Vár egy picit míg rászárad és, ha kell húzd át még egyszer.
Volt, hogy 0,3 filccel csak simán aláírtam a nyákot és nem mart alá. Persze ez azért függ a maróanyagtól is! Én nátrium perszulfátot használok és elégedett vagyok vele.
(#) storm válasza blackdog hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Miért mit csináltál? Amúgy nekem nagyon bevált ez a vasalásos módszer. Olcsó és szerintem a minősége is elfogadható
Következő: »»   562 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem