Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » B5 és B8 végerősítő
 
Témaindító: banyaiakos, idő: Máj 31, 2008
Lapozás: OK   32 / 62
(#) hangszoros hozzászólása Márc 15, 2011 /
 
Ha már ellenálásokról van szó:
Nem segitene valaki linkcimmel, hol lehetne 100Megohm felletieket venni ? 5 gigáig kellene
Előre is köszönöm
(#) hangszoros válasza rolitechno hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Nem az értéktől függ.
Anyag, teknologia, hogyan ,stb. Vagyis ki csinálta.
Mint a hangszoró, és egyébb.
(#) highand válasza hangszoros hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Látom, minden út Rómába vezet...Én már fA-es bemeneti áramoknál tartok.

Lesz még egy nagy lépés, ami szükséges. Az opto.
(#) saraha válasza highand hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Szia.
Idézet:
„Én már fA-es bemeneti áramoknál tartok”

Ezt,hogyan kell ejteni,mi az a fA?
(#) highand válasza saraha hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
F, mint femto, azt hiszem, nem nagyon használt, a pikó ezredrésze.
(#) CIROKL válasza highand hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Hová tévedtem ! ez nem a B5 -ről szóló topik ?
(#) highand válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Bocs, bocs.
(#) rolitechno válasza hangszoros hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Még is azt mondják hoyg nem hallható lényeges különbség. A kis különbség is kellemes és az már lényegesen nagy! Én már nem variálok és még egyszer szét nem szedem az hót ziher. Azzal az egyel már jobb úgysem lenne max lélekben.
(#) hangszoros válasza highand hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Csabika ellenálás linkcimet légyszi, ha tudsz
Van egy kütyüm 10 a 9. megohmig mér 1-999V ig állitható fesszel, és van egy logos állása 1MOhmtól 10 a 9. Megohm egy skálán !
Azt hiszem áramot meg 10picóAmper vég, és -8.ik a 10 picohoz képest !
(#) hangszoros válasza rolitechno hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Ágyteszttel tudsz kis különbséget meghallani
(#) Moderátor hozzászólása Márc 15, 2011
 
Gyerekek! Kérném hogy kanyarodjunk vissza a B5, B8 irányába, mert már nagyon más vizeken kezdünk hajókázni!
(#) rolitechno hozzászólása Márc 17, 2011 /
 
Valaki be tudná jelölni nekem,hogy melyek azok az ellenállások amik leginkább a hang útjában vannak. Az elején a két 100R en töröm a fejem. Lehet hogy ott is signal megy
(#) hangszoros válasza rolitechno hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Mivel az egész erősitő, tápostól sorba van kapcsolva a hangszóróval, mind befolyásolja az eredményt
(#) rolitechno válasza hangszoros hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Az eredmény így sem rossz mert mindent cseréltem ,de mostmár így marad majd teszek fel képeket ha esetleg valaki kedvet kap a B5 höz és nézi ezt a topikt...
(#) vezerkancellar hozzászólása Márc 17, 2011 /
 
Sziasztok!

Megépítettem a B5 végfokot, ami az oldalon található de sajnos az élesztésnél elbukott a második panel. Az első panellal semmi probléma nem volt a potikat a megfelelő állásba tekerve először 10ohmos ellenállással kipróbáltam ki, majd miután minden rendben volt beállítottam a nyugalmi áramot az ajánlás szerinti emitterellenálláson mérhető 17mV-ra. A másik panelt teljesen ugyanúgy építettem meg mint az elsőt a tranzisztorok és kondik megfelelően lettek beültetve és a szokásos 10ohmos ellenállásokat kötöttem be. Nem is volt semmi probléma minden jól működött. Ezúttal nem az emitterellenálásokon mértem feszültséget hanem multival ampert a - ágban, ami kb 4-5mA volt. Ezután a 10ohmos ellenállásokat kivéve hozzákezdtem - volna - a beállításhoz de mikor ismét feszültséget kapcsoltam rá olyan 45-50mA ment át a negatív ágon és a 68ohmos tápszűrő ellenállás elégett. Azonnal kihúztam átnéztem de nem tudom mi lehet a probléma. A potik megfelelő állásban vannak és a kondik, tranyók is jól vannak beforrasztva. A pozitív ágban semmi probléma az ellenállással csak a negatívban égett el.
Annyit még hozzátennék, hogy az ajánlott 36V helyett nagyobb 41V a tápfeszültségem. Okozhatta e esetleg ez a problémát? Ami másik dolog, hogy az MPSA tranyók különböző gyártótól származnak és a nyitófeszük is elég sokat eltér (kb 670mV, 720mV).
Valaki ötlet?
(#) vezerkancellar hozzászólása Márc 18, 2011 /
 
Ismét itt!

Ne is találgassatok mert "megfejtettem". A Bd139-et sajnos ki kellett venni és másikat betenni még az építés során és hát mi történt természetesen feljött a nyák...Szokás szerint már nem először történik ez velem...Remélem holnap kijavítom és nem lesz gond vele. A 100W-os pillanatforrasztót meg azt hiszem elfelejtem egy életre az ilyen munkákhoz!
Mindig tanul az ember valamit csak sokszor elég borsos ára van.
(#) rolitechno válasza vezerkancellar hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Szia ! Látom aludni azt te sem tudsz ilyenkor Majd azért pár képet tegyél fel róla...én is teszek már nem csak ígérgetem...
(#) vezerkancellar hozzászólása Márc 18, 2011 /
 
Szívesen felteszek majd ha egyszer elkészül. Azonban még sajnos csak a két panel van meg bordára szerelve. Azt hogy milyen dobozban lesz azt még magam sem tudom. Ezek a műszerdobozok nagyon drága holmik ráadásul egy fa előlapot akarok neki, ami megint nem lesz egyszerű.
(#) rolitechno hozzászólása Márc 25, 2011 /
 
Bővebben: Link


Hangszóróvédelem és a külső megjelenés nincs befejezve, a hangért felelős dolgok viszont igen. A hűtő sajnos vízszintes de valószínű cserélve lesz
(#) ethosz2 válasza rolitechno hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Nem hoznád el esetleg az AAET-re?
(#) rolitechno válasza ethosz2 hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Egyszer tuti ,de pontosan nem tudom melyikre.
(#) ethosz2 válasza rolitechno hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
A mostanira volna jó!
(#) CIROKL válasza rolitechno hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Egy pár fénykép többet ért volna , ezen sokat nem látni !
(#) rolitechno válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
(ethosz2) Sajnos amíg teljesen kész nincs addig nem szeretném elvinni. Az olyan más :S A digit foto géphez nincs adatkábel így egyenlőre nemtudok. Persze én is szivesebben csinálok majd képeket...
(#) CIROKL válasza rolitechno hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Attól hogy nincs teljesen kész még ellehet hozni amennyiben vagy a dizajn vagy a működőképessége a két feltétel közül megvan akkor hozhatod .
Ethosz2 nagy örömére lenne ott egy szivéhez közelálló erősítő is !
Így van a képeken többet lehetne látni mint a videón ezért itt annak jobban örvendene mindenki .
(#) rolitechno hozzászólása Márc 26, 2011 /
 
Az addig oké, de a hangszóróvédelem nélkül semmiképp nem akarom elvinni.Leginkább a koppanásgátló funkciója miatt. Egyébként nagyon szívesen elviszem majd egy találkozóra. Remélem lesz majd B5 ös hangzás összehasonlítás képen. Nameg a többi erőlködőhöz képest is , mi az ami hiányzik ebből ,vagy ami ebben megvan másban nincs...
(#) CIROKL válasza rolitechno hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
A hangszóróvédelem nem gond , nekünk van mobil hangszóróvédelem és ha te erősítőd nem tartalmaz az sem jelent akadályt a meghallgatásban .
(#) rolitechno válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Értem.És mikor lesz? Addig még 1-2 dolgot bütykölnék rajta.
(#) CIROKL válasza rolitechno hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Van saját topikja a találkozónak és az még kereken 2 hónap addigra el is készül a B5 -öd :nyes:
(#) rolitechno válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Megvan rá az esély ,már csak egy problémát kéne megoldanom. Hogy hogyan viszem el.
Következő: »»   32 / 62
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem