Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RGB színkeverés
 
Témaindító: Router, idő: Dec 2, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 11
(#) _JANI_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Meg is történt...
(#) H2opok válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Viszont a másik nyomógombra lennék kíváncsi! Mŕs Pic kell bele? Vagy csak másik program? A másik,amin még lehetne módositani,hogy a kimeneti feszt lehessen szabályozni esetleg 1 trimmerrel,így az ellenállásokkal nem kellene görcsölni. Ötlet?
(#) H2opok hozzászólása Feb 10, 2011 /
 
Igaz, nekem ez a teli gnd nem tetszik,föleg hogy teliibe lehet ónozni. mindenfelé folyik az ón.
(#) _JANI_ válasza H2opok hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
A Format_of_the_Sequence_Data-nál van egy Simulator for RGB LED Controller. Abban ki lehet próbálni a Sequence Data kódrészeit! Én inkább itt próbálnám meg megtalálni a megfelelő beállítást.
Az ellenállás meg a LED legnagyobb megengedhető áramát állítja be. Szerintem a fényerő szabályzást meg érdemesebb a programból lekezelni.
(#) nagy_david1 hozzászólása Feb 14, 2011 /
 
Üdv!

Egy gyors kérdés: ha a kék fényt UV-val helyetesítem akkor így mennyire lehet kikeverni azokat a színeket amelyeket kékkel lehetett?
(#) _JANI_ válasza nagy_david1 hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Szerintem nem igazán lesz jó! Mert az UV a _látható_spektrumon_ túl van.
(#) nagy_david1 válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Erre én is gondoltam csak azért kíváncsi lettem volna pl. milyen szín lesz az UV+vörös vagy UV+zöld stb színek keveréséből. Az oldalon is a két tartományt egynek veszi ha jól látom.
(#) Mybuster hozzászólása Feb 26, 2011 /
 
hellosztok!

Bár ez a kérdés annyira nem ide tartozik más topicot nem találtam....
szeretnék csinálni egy RGB stripet led csíkot ami 4017 el vezérelném egy bibi van hogy nem rgb ledet fogok használni hozzá (elég drága) inkább szinenként vezérlem a ledek sorát ZÖLD &PIROS &KÉK &SÁRGA ezeket mindegyikét megcsinálnább ledd szalagba majd 4017 el léptettném! JA és persze BC 547 tranyóval a kimenetek végére ! Mennyire megoldható ez! ?
(#) Mybuster válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Köszi A gyors választ! Akkor meglehet oldani!
(#) Mybuster válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Hát 15 -15db arányba lennének a ledek párhuzamosan kötném őket A variácó csak sima léptetés lenne egy azon gondokozok hogy hogy oldjam meg hogy pl a sárga kialszik jön uttána a piros és így tovább azaz szeretném ha egy kicsit halványodna majd uttána vált szint!
(#) Mybuster válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Várj ezt akkor most úgy érted hogy nem Q1,Q2 Q3 hanem
Q0 Q2 Q4 kössem be sorrba a többi q1 q3 q5 hogy kössem be? egy gyors kapcs. rajz jó lenne thx
(#) Mybuster válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
OKÉ köszi! MR amit említettél az a reset láb lett volna ?
(#) Mybuster válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Hello megépítettem tökéletesen működik egy baj van vele hogy a ledek fénye nem elég erős ellenálást is a minimumra vettem ha kicserélném a bc547 est egy erősebbre javulna a helyzet?
(#) Mybuster válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Hát amiröl eddig beszéltünk megvan a 3sor külömböző színű led sor meg a léptetés is!
(#) _JANI_ válasza Mybuster hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Csak egy _ötlet_ az elhalványítás megvalósítására.
S _egy_kis_videó_ egy kis videó a működő kapcsolásról. ( Köszönet krisztianAMG-nek. )
(#) _JANI_ válasza Mybuster hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Melyik _''párhuzamos''_LED-kapcsolást_ építetted meg?
(#) Mybuster válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
a 2 dikat! de mosmá jó a fényereje!
(#) kadarist válasza Mybuster hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Mi az a dikat?
(#) Mybuster válasza kadarist hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
A "B" verzió!!
(#) kadarist válasza Mybuster hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Áhá! Erre nem gondoltam
(#) pucuka válasza kadarist hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
2. -at akart írni gondolom, csak hát a magyar nyelv nehéz . . .
(#) _JANI_ válasza Mybuster hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
A "B" változatnál a LED-eknek tökéletesen egyformáknak kell lenniük. S az ellenállás is kellően nagy teljesítményű legyen! Mivel a párhuzamos LED-ek (LED sorok) teljes árama át folyik rajta! ( Úgy kell az ellenállást méretezni, mintha a párhuzamos LED-ek egy nagy LED-et alkotnának. )
Az "A" kapcsolás annyival szerencsésebb, hogy szinte a végtelenig bővíthető...
(#) H2opok hozzászólása Márc 19, 2011 /
 
Sziasztok
1 Új, nagyszabású projektemhez keresek ilyen, vagy hasonló kapcsolást. Vagy tanácsot kérnék, hogy hogyan lehetne egyszerűen megoldani.
http://www.youtube.com/watch?v=A_N36Xq6elQ
http://www.youtube.com/watch?v=qg5ObQwWlck&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=rxPmi70v19w
Arra is gondoltam, l- ehet már kapni ledes övcsatot, amibe tudok szöveget beírni, és futó effekteket lehet megjeleníteni, és kicsit átalakítom.

Ja. És ilyen üvegszálat hol lehet venne?
http://www.youtube.com/watch?v=zqpx4csiZxw&playnext=1&list=PL6B4351...0DA494

Elöre is köszi.
(#) HeZ válasza H2opok hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
1. Mikrovezérlővel multiplexeléssel (hogy kevesebbet fogyasszon az akksiból) többszínű LED mátrix meghajtás. Vagy gyári futófény reklám program módosítás (ezekben is mikrovezérlő dolgozik). LED-ek egyesével és kész mátrixban (pl 7x5 LED) is felhasználhatóak. Kijelzős órák is így működnek. Szép-látványos kezdő mikrovezérlős feladat-kihívás. Sok példát láthatsz itt a Hobbielektronikán.
2. "Üvegszálat" (azaz műanyagból) kötegben lámpában csak kb fél milliméter átmérőjűt láttam.
(#) H2opok válasza HeZ hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Köszi. Hŕt igen,én is hasonlóra gondoltam. De ilyen, konkrét kapcsolást még nem találtam. Gondoltam,a legegyszerübb ha csinálok vagy 5-8db pic-es futófényt, (ilyen kapcsolásom van) és összekeverve rakom be a ledeket. De ha tudsz esetleg az általad emlitett komplett tervet,azt megköszönném. A hosszú keskeny kijelzöben pl. 130led van. Én csak sárga és pirosban akarom.
(#) HeZ válasza H2opok hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Használd a keresőt: "LED multiplexelés" kidob pl:
- kapcsolási rajz: LED mátrixos kijelző topic, (#840550) _JANI_ válasza simpi hozzászólására (#840545), Nov 14, 2010;
- meghajtó tranzisztorok IC tokban: (#844093) tomat5 válasza Reggie hozzászólására (#843967), Nov 19, 2010;
- kész, összeszerelt, olcsó LED mátrix: (#847847) HeZ, Nov 24, 2010.
(#) _JANI_ válasza H2opok hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Talán szerencsésebb lenne egy nagy PIC-cel megépíteni a kapcsolást mint sok kicsire szétdarabolni. Persze a "kicsi" áramkörök korrekt leprogramozásából ( - vezényléséből - karmesteri hasonlattal, ) is sokat lehet tanulni. ( PL SPI, I2C buszos vezérlés és adatátvitel. )
S nem akarok nagyon gonosz lenni! De először teremts rendet a vezérlésben, s ha az megvan utána a káosz leprogramozása már könnyen fog menni!
Ha mégis a "sok" kicsi pic mellett döntenél akkor ajánlom EZT (Link) a kapcsolást! A cikknek van folytatása is: Link.
(#) H2opok válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Ez pl. nagyon jó lenne, és tényleg nem is drága. Ja és 3mm-es leddel van.
http://www.sureelectronics.net/goods.php?id=1118
1 baja van, hogy 1 szinü. Nekem 2 szin kellene, piros és sárga. Esetleg át lehetne ezt alakitani? Mert akkoregyböl megrendelném.
(#) H2opok válasza H2opok hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Nos itt van 1-2 fotó, hogy néz ki a "mátrix". (135 led és 2x 45led)Nekem ez a méret kell, mert a fotón látható alu burkolat megy rá.
Szóval, nekem nem kell hogy szöveget vagy hasonlókat olvasson be, nekem elég ha valami hasonlót tud látvány effektben mint az első hsz.-emben linkelt videókon.
Piros, sárga 3mm es ledet most vettem, az már van. Ami a led mátrixos topikban van link:
http://www.sureelectronics.net/goods.php?id=1095
http://www.sureelectronics.net/goods.php?id=972

Jó lenne és nem is drága,de szerintem nem magasfényűek, és a mérete túl nagy. Szerintetek meg lehetne csinálni az utóbbihoz magasfényű ledekből (135db + mehetne róla a 2x45db os is) a mátrixot?
(#) HeZ válasza H2opok hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Van itt (DealExtreme) kétszínű (zöld és piros, ha mindkettőt aktiválod sárgát ad) 32x16 mátrixos 3 mm-es LED-ből: DE-DP14112, 5 mm-es LED-ből: DE-DP14211. Kisebbek egyszínűek.
Vagy kézzel forrasztasz sok darab magasfényű/SMD/bármilyen színű LED-et és multiplexben meghajtod.
Következő: »»   4 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem