Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   38 / 293
(#) gazszeres válasza Alisa hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Az eddigi írásaidból számomra az derült ki, hogy a gáz armatúra nem modulálja a lángot. Hosszas írásban letudnám vezetni, hogy miért jutottam erre a következtetésre de ezt itt most nem teszem.
Úgy tudom a gázarmatúra: Honeywell VK4105G típusú.
Az ikertekercs hibájára gondolok. A szerelőnek jelezni kellene, hogy mérjen rá a tekercsek ellenállására. A nagy tekercsnek 2.8 a kicsinek 1.6 K Ohm nak kell lennie.
Lehet még panel hiba is de azt műszerésznek kellene átnézni pl. hideg forrasztás, relé hiba, esetleg relék előtti kondenzátor gyengülés stb.
Remélem sikerül megoldanotok a problémát.
(#) djhusi hozzászólása Márc 27, 2011 /
 
Szevasztok!
EUROTHERM 18KTE típusú gép üzemel nálunk.
Kidobott egy olyat hogy error 6 - a meleg víz hőmérséklet érzékelőjének hibája.
A kérdésem az lenne, hogy lehet-e ezzel valamit kezdeni alkatrészcsere nélkül?
Köszönöm előre is!
(#) toro válasza djhusi hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Lehetséges, hogy megszakadt az NTC. Csere anyagárban kb. 4-5000.-Ft.
:yes: :yes: :yes:
(#) toro válasza gazszeres hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Ha a nagy tekercs 1 k ohm, a kicsi 850 ohm az is jó érték. Én már mértem ilyeneket is. :yes: :yes:
(#) toro válasza Alisa hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Sok sikert,
(#) toro válasza Alisa hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Ismét elolvasva a problémádat, nagy gond, hogy a kád fölé van a kazán szerelve! Javaslom, mert fontos, összekötni az összes csövet un. EPH-ra. Az sem hátrány, ha ÉV relé védi a kazánt és a családod életét az áramütéstől!
:yes: :yes: :yes:
(#) brigadir hozzászólása Márc 28, 2011 /
 
Helló!
Egy Vaillant kazánnál tapasztalt jelenség, hogy működő fűtésnél nem ad melegvizet, egyébként más hibát nem mutat.Mi lehet probléma megoldása?
Ha valaki tud ötlettel szolgálni kérem tegye meg.
Köszönöm.
Üdv E.csaba
(#) VIM válasza brigadir hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Szia! Több információra volna szükség ahhoz, hogy szűkíteni lehessen a hiba forrását. A típus száma az fontos volna. A HMV csak akkor működik ha letekered a fűtési előremenő hőfokállító gombot alaphelyzetbe (feltételezem, hogy fali kazánról van szó)?
(#) toro válasza brigadir hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Ha írod a kazán típust, írom a megoldást! :yes: :yes: :yes:
(#) brigadir válasza toro hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Helló!
A kazán típusa : Vaillant VUW HU 240-3.
A kazánnal a probléma a következő:ha éppen nem kell fűtenie, akkor van melegvíz, de ha fűt , akkor csak hideg víz jön meleg helyett. A ledek megfelelően mutatnak,minden jónak tűnik. Váltószelepet kb. egy éve cseréltek rajta, lehet, hogy megint az a baj?
Üdv E.Csaba
(#) toro válasza brigadir hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Ez egy kéményes-, lemezes hőcserélővel ellátott kazán.
Ha váltószelepet cseréltek kb. egy éve rajta, most megint az a baj. A fűtésrendszerben lévő vasiszap lerakódott a kazánban is. A váltószelep megszorult fűtés oldalon vagy nem működik a motor.
A ledeknél látod a vízcsapnál, hogy világít?
:yes: :yes: :yes:
(#) VIM válasza brigadir hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Szia! A használati utasításban benne van a hibaelhárítási útmutató is. Mivel nem sokat írtál le a jelenségről, csak következtetni lehet a vízáram kapcsoló helytelen működéséről és a vízszűrő esetleges elkoszolódásáról. A megfelelő nyomás értékről és légtelenítésről nem is beszélve.
(#) brigadir válasza toro hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Szia!
Melegvíz-vételkor a vízcsapnál világít a led. A megszorult váltószeleppel lehet-e valamit kezdeni? Szétszerelhető-e,javítható-e?
Üdv E.Csaba
(#) brigadir válasza VIM hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Köszönöm hozzászólásod!
Üdv E.Csaba
(#) toro válasza brigadir hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Zárd el a kazán alatt a szelepeket, engedd le a kazánról a vizeket. Szereld ki a váltószelepet 24-es kulcs a hollandihoz, a három biztosítót húzd ki. A váltószelep motort a nagy csavarral tudod levenni, az elektromos csatlakozást húzd ki. Próbálj előtte foszfor vagy citromsavat venni és áztasd be, kioldja majd! :yes: :yes: :yes:
(#) brigadir válasza toro hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Köszönöm! Így teszek! Üdv E.Csaba
(#) djhusi válasza toro hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Köszi szépen!
(#) sárosi hozzászólása Ápr 1, 2011 /
 
Segítséget szeretnék kérni a fórumos gázszerelőktől egy Vaillant gázkazán vezérlő elektronika azonosítása céljából. A panelon a következő számok találhatók: 1446 D és 205105-319772.
A kérdésem az lenne, hogy ez milyen típusú kazánhoz tartozik? ( Annyit tudok róla, hogy kombi kazán, de érdekelne, hogy kéményes vagy zárt égésterű stb.) Köszönettel: SM
(#) toro válasza sárosi hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
VCW kazánhoz tartozik
(#) Karoly1970 válasza toro hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Sziasztok!

Egy egyszerű kérdésem van: a gázkazánban egyszercsak elaludt az őrláng. Ha az indító kapcsolójával szikráztatom, akkor begyullad ismét, de aztán kis idő múlva kialszik. Az a hőkapcsoló romolhatott el, aminek az őrláng melegíti a végét. Kiszereltem, és tényleg olyan, mintha kilyukadt volna a vége ahol éri a láng.
Az a kérdés, hogy hívják ezt szaknyelven, és hol lehet venni, és mennyibe kerül kb.
Köszi előre is!
(#) toro válasza Karoly1970 hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Termoelem a neve. Feladata, hogy az őrláng vagy gyújtóláng hőjének a hatására keletkezik benne 10-25 mVolt feszültség. Tipustól függően 1.000.- - 5.000.-Ft.
Milyen a kazánod?
(#) Karoly1970 válasza toro hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Köszi, akkor viszont nem értem hogy működik...azt hittem, hogy melegíti az őrláng, és a benne levő folyadék nyomása nyitva tartja a gázt, ha jól tudom a gáztűzhelyek esetében így van.
A kazán típusa Ferroli, többet nem látok rajta, de több mint 10 éves az biztos.
Akkor ha ahova ez becsatlakozik, beadok pár mV-ot, akkor tesztelni tudom, hogy tényleg ez romlott el?
(#) toro válasza Karoly1970 hozzászólására (») Ápr 3, 2011 / 1
 
A gáztűzhely is így működik. A termoelem egy mágnest tart húzva, ha a gyújtóláng ég. Ennek hőfoka kb. 160 Cfok. A folyadékos az a termosztát, ami egy kapilláris csőben éter tágul-húzodik össze.
:yes: :yes: :yes:
(#) Karoly1970 válasza toro hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Értem, és akkor ez a termoelem elromolhat, vagy pedig máshol, beljebb kell a hibát keresni?
(#) toro válasza toro hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
A Ferroli kazánodon még sorba van kötve a füstgáz és a biztonsági termosztáttal is.
(#) toro válasza Karoly1970 hozzászólására (») Ápr 3, 2011 / 1
 
Lényegében két fém van összenyomva (bimetal), és a melegítés hatására feszültség keletkezik.
(#) kissi válasza Karoly1970 hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Simán elromolhat, pláne 10 év után...

Figyelj a #961783 TORO hozzászólására is ( én nem ismerem a kazánod, de ha így van, akkor előbb azt nézd meg! )!

Steve
(#) Karoly1970 válasza toro hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Közben sikerült kimérnem a termoelem végén tényleg megjelenik több mint 25 mV, amikor az őrláng ég. És valóban egyéb szenzorok vannak sorbakapcsolva, mielőtt a termoelem vezetéke bemegy a gázkapcsoló egységbe. Ezeket leellenőríztem, szépen vezetnek, nincs hiba.

Ennek ellenére nem marad meg az őrláng, pár másodperc után kialszik, csak addig ég amíg nyomva tartom a bekapcsoló gombot.
Vagyis a baj valahol a gázkapcsolóban lehet
(ennek mi a szakszerű neve???, amibe becsatlakozik a fő gázvezeték, és ez kapcsolgatja a gázt a gázégőre).

Úgy tudom ilyen hiba a gáztűzhelyek esetén is szokott lenni, amikor nem marad égve a láng, csak amíg nyomja az ember.
Mi ilyenkor a baj?
(#) toro válasza Karoly1970 hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Ha mindent megnéztél és jó, nem marad más mint a mágnes! Ehhez viszont NE NYÚLJ, mert gáz alatt van! Szólj egy gázszerelőnek, hogy cserélje ki. Elég macerás meló. Anyag költsége 3-4.000.-Ft.
:yes: :yes:
(#) toro válasza Karoly1970 hozzászólására (») Ápr 4, 2011 / 2
 
Mágnesszelep, Honeywell vagy SIT. :yes:
Következő: »»   38 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem