Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   721 / 1681
(#) raiman válasza huba hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
szia
De elképzelhető!
Bevallom ez az első AVR-es kapcsolás amit építek. :hide:
Köszi az ötletet.
(#) Ricsi89 válasza raiman hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Lehet a belső órajelosztás maradt bekapcsolva. Ilyenkor 1/8-ada csak az órajel a beállítotthoz képest és ennyivel lassabban is megy minden.
(#) huba válasza Ricsi89 hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Mega8-nak nincs belső órajelosztása
(#) Ricsi89 válasza huba hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Bocs azt nem néztem, hogy milyen prociról van szó.
(#) vicsys hozzászólása Ápr 9, 2011 /
 
Dolgoztam egy kicsit. Most már csak a program van hátra.
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Nem csak majdnem... (majd teszek bele egy csepptantált...)
(#) Dániel X válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Üdv!

Szép munka gratulálok. Hogy hogy vastag nyáklapra (vagy csak én látom úgy) építkeztél?
(#) vicsys válasza Dániel X hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Köszi! Nem vastag a nyák, hanem jó a makro a gépemen. Az egész panel 79x29mm. Gondolom a közeli miatt tűnik vastagnak.
(#) Dániel X válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Így már érthető. Jó programozást.
(#) zolee1209 válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Nekem tetszik!

A DIP kapcsolók mi célt szolgálnak?
(#) vicsys válasza zolee1209 hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Ez egy üzemóra számláló. Resetelni a nyomógombbal lehet, ha helyes kód van beállítva a dip-en. Ha a kód helytelen, minden gombnyomáskor hozzáad +10 órát, büntiből. :eplus2: A próbálgatási lehetőség elég sok variációt ad...
(#) Ricsi89 válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
És ha túlcsordul a kijelző? Mi van, ha addig nyomogatja valaki a resetet, amíg túlcsordul a kijelző?
(#) Tomi20 válasza raiman hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Szia

Nagyon tetszik a tápegységed, igazi profi kivitelezés. A fesz-áram mérőt tudnád linkelni? Már amennyiben nem saját fejlesztés.
(#) Tibi98 válasza raiman hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Igazán igényes, profi munka! Nagyon tetszik, gratulálok!
(#) Tibi98 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Ötletes a dobozolás! Egyébként ha kíváncsiskodhatok, a 9V-os elemet miért kellett "meghámozni"? Hiszen eredeti formában sem foglal sokkal több helyet. Vagy csak "dizájn"?
(#) vzoole válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Grat, elég kompakt méret lett!

256 lehetőség nem túl sok, kb 10 perc alatt megtalálható a helyes beállítás.

Két ötletem van rá (ha érdekel)
-egyik, hogy nincs valódi reset, csak a kijelző számlálót törli, de az epromban eltárolja a teljes bekapcsolt időt is.

-másik, hogy a dip kapcsolón beálított kód után, még kell pár meghatározott átkapcsolás, ami után resetelni lehet (mint egy kódzár).
(#) Abukodonozo válasza Tibi98 hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Szia!

Jó a kérdés! A helyzet az, hogy az erősítőket 4,5 voltos tápfeszültségre terveztem. Először gondolgodtam ellenállásosztós megoldáson a kétszer 4,5 volt előállításához, aztán beugrott, hogy miért is ne szedném szét az elemet és keresnék rajta egy középmegcsapolást? Aztán mégsem így lett: az elem 6 db. 1,5 voltos kisebb elemből áll, amikből hármat-hármat sorosan, majd a két 4,5 voltos csoportot párhuzamosan kötöttem és kész is. Remélem érthető...
(#) zenetom válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Szép lett!
Mivel tervezted a nyákot?
(#) vicsys válasza vzoole hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Ricsi!
Ha túlcsordul, megáll és nem számol tovább. Ez csak 9999,9 óra után következik be.

Vzoole!
256 próba az konkrétan 2560 órát jelent (a legrosszabb esetben). Ha az ügyfél az üzemóra után fizet, az azt jelenti, hogy mintha 107 napig folyamatosan használta volna. Persze tovább is lehet bonyolítani a progit úgy is, hogy Morse jelet kell bepötyögni a gombbal. Ezt már tényleg feleslegesnek tartom. (végül is igazad van, lehet többlépcsős a reset.)

Zenetom!
Hiszen tudod. Sprint Layout-tal. (és fotozással.) Itt van egy kép a nyákról. Sajnos nem tettem mellé semmit, hogy tudjam érzékeltetni a méretét.
(#) zenetom válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Igen, csak azon gondolkodom, hogy tudtad a "Vicsys" feliratot ilyen szépre megcsinálni, mert sima szövegként nekem nem megy.
(#) raiman válasza Tomi20 hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Szia
Sajnos ennek a tápnak nincs külön fesz.-áram mérője, ez egybe van építve a táppal, és az egészet egy ATmega vezérli.
Konkrétan ez azt jelenti, hogy nem hiszem, hogy ha külön megépíted a V-A mérőt akkor az működni fog.
De itt a link, nézd meg.Bővebben: Link és még egy link Link
(#) vicsys válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Itt van a titok: Bővebben: Link
A program tesztelése folyamatban... (Bár 100µF-os kondi még mindig hozzáér az átkötéshez. )
(#) sprofan válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Úgy is lehet hogy megrajzolod a grafikát, elmented bmp-be, beilleszted sl-be, méretezed és elhelyezed aztán nyomtatásnál bekapcsolod a "Háttér" opciót, egyszerűbb szerintem és szinte bármit rátehetsz.
(#) zenetom válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Hát így könnyű.
sprofan: így mégkönnyebb.
szerk.: bár egyszerűbb alakzatoknál elég szerintem a terület is.
(#) JZoli válasza raiman hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Az ATMEGA programját nem látom sehol, biztosan az én figyelmemet kerülhette el. Nem tudnád azt is belinkelni az ilyen gyengébbek kedvéért mint én vagyok! Amúgy nagyon tetszik a tápod, precíz és gondos munkát végeztél!
(#) raiman válasza JZoli hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Köszi szépen
És itt a hex.
(#) Tibi98 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Így már értem. Azt hittem 9 V-ról megy a cucc.
(#) Abukodonozo válasza l48 hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Dizájnos az átlátszó... Ez volt éppen kéznél.
(#) vikipapa hozzászólása Ápr 11, 2011 /
 
Helló mindenkinek. Befejeztem a Bassz gitár erősítőmet. Kreuzer PreAmp+VF3. Kb 1 hónap alatt készült el szinte semmi pénzből. Picasa-ra töltöttem fel néhány képet az építésről.
(#) Travolta hozzászólása Ápr 11, 2011 /
 
Rallye-s barátom hozott egy gyári Intercom-ot átalakításra, mivel nem volt megfelelő a hangerő, amit produkált. Sajnos azon már nem lehetett a teljesítményt növelni, mivel csak 2x0.6W-ott produkált. Ezért kapott egy új elektronikát. Ami szintén egy gyári, OMP elektronika koppintása. Ez már 2x1.2W-ott produkál. Íme a végeredmény.
Következő: »»   721 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem