Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   790 / 2501
(#) laszbence96 válasza norby87 hozzászólására (») Ápr 8, 2011 /
 
Nem igazán értek hozzá, ezért nem nagyon tudom, hogy mire gondolsz. De nekem egy komplett rajz kéne.

Azért köszi!
(#) kowi válasza laszbence96 hozzászólására (») Ápr 8, 2011 /
 
Ha egyszerű rajzot akarsz nézd meg az íc-k adatlapját és a gyártó ajánlását.
(#) laszbence96 válasza kowi hozzászólására (») Ápr 8, 2011 /
 
ÉS mi az az IC ?
(#) kowi válasza laszbence96 hozzászólására (») Ápr 8, 2011 /
 
http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/philips/TDA1558Q.pdf
Például de mindegyik íc-hez ajánl a gyártó egy egyszerű rajzot.
(#) laszbence96 válasza kowi hozzászólására (») Ápr 8, 2011 /
 
ezzel sem lettem okosabb
(#) kowi válasza laszbence96 hozzászólására (») Ápr 8, 2011 /
 
Ennél egyszerűbb már tényleg csak a kit.Illetve lapozgass vissza és használd a gugli-t és olvasgass építés előtt ha megfogatsz egy tanácsot.
(#) szamóca válasza laszbence96 hozzászólására (») Ápr 8, 2011 /
 
Talán elsőként egy kis elméleti alapozás nem ártana. S ha úgy találod érdekel, akkor néhány alap szerszámot beszerezvén, az ott tanultakat, át kellene ültetni a gyakorlatba, egy egyszerűbb áramkör megépítésével.
(#) norby87 válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 8, 2011 /
 
Ha '96-ban született nem biztos hogy most rögtön elmélet kellene, hanem inkább sikerélmény. Ha egy Kit-et összerak, látja hogy működik, talán elkapja a gépszíj és belemerül az elméletbe
(#) gabesz.mi074 hozzászólása Ápr 8, 2011 /
 
Szeretném kérdezni tőletek ki építette meg ezt a kapcsolást ? :http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/7c/7c4e18fc9f5efccdb632c94dafbe7169.jpg
Én most csinálom a másodikat belőle hogy sztereó legyen de viszont van egy másik verzió is , aminek a fotóját fel tenném ide, ennél két felé lehet választani ezt a hidat és 2szer 40w lesz a teljesítménye. Nekem ez így jó volna viszont nem tudom hogy az működő képes e ? Ez a 3ik végfokom sok tapasztalatom nincs ezekben a dolgokban az előzők TDA híd és sima tranzisztoros TDA Végfok volt . Ha létezik ez elé valamilyen szűrő, az a kapcsolás jó volna ha megtudnátok mutatni nekem . És megköszönném ha tudnátok olyan kapcsolási rajzot mutatni , amivel kiegészítve ezt a 100w TDA2030+tranzisztor hídkapcsolást mélynyomó hangszórót tudnék vele hajtani .
(#) szamóca válasza norby87 hozzászólására (») Ápr 8, 2011 /
 
Ha nem tudja mi az IC, polaritás, egyenfeszültség, stb. szerinted összerakja működőképesre?
(#) elektrorudi válasza karikas87 hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Szia,
nagyon szívesen.
A "kimenti feszültségen" gondolom az áramkorlátozó ellenálláson mérhető feszültséget érted? Tehát nem az erősítő offset feszültségét? Mert, akkor rendben.
Az a baj, hogy gyakran pont próbálgatás közben szállnak el az erősítők. Különösen, ha "csak úgy" beleker az ember a potméterekbe, remélve, hogy majdcsak megjavul. Hát nem. Attól biztosan nem.
(#) PICer hozzászólása Ápr 9, 2011 /
 
Hello!

A csatolt képen látható egy számítási feladat.
Szeretném tudni, hogy a megoldó kulcsa szerint miért ez a helyes: RC=UT-UC0/IC0=2kOhm ?

RE=UC0-UCE0/IC0=0,5kOhm ?


és miért nem ez: Ugyanis UC0+UCE0+UE0=UT

Az UC0 és IC0 adott, => RC=UC0/IC0=2,66kOhm? és RE=UE0/IE0=Ut-UC0-UCE0/I0=-0,5V/3mA ???

szamitas.jpg
    
(#) lapose válasza PICer hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Szia!

Mert UC0=UCE0+UE0
(#) nero4 hozzászólása Ápr 10, 2011 /
 
Sziasztok! Nemrég megkért egy ismerősöm, hogy szüksége lenne egy kb. 2x 300w-os erősítőre. Az anyagi részét 15-20 ezer Ft-ban szeretné megúszni. Körülnéztem magam is. Először a TDA 7294-es végfok jutott eszembe. De sajnos az is "csak" 150w-ot tud leadni hídba kötve, 8ohmon. Találtam több 300w körüli teljesítményű fetes kapcsolási rajzot, de az alkatrészek beszerzése nehézkes. Ebben szeretném a segítségeteket kérni. Szükségem lenne egy olyan kapcsolási rajzra, mely egyszerűen megépíthető és könnyen beszerezhető alkatrészekből áll. Aki tud, kérem segítsen.
Előre is köszönöm
(#) matyusz válasza nero4 hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Üdv.
Én úgy tudom lead 300W-ot hídban itt egy link töltsd le a pdf et és nézd meg amit leírnak 311W- 8ohm +-42V mellett. De nagy táp kell és nagy hűtőborda, nameg puffer. TDA7294 Híd
(#) nero4 válasza matyusz hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Helló, igen igazad van ez elkerülte a figyelmem. De ez a 311W nagyon a vége az erősítőnek, bár lehet, hogy izmos hűtéssel simán elbírja.. Viszont egy ötletnek jó. Köszönöm
(#) Davidd hozzászólása Ápr 10, 2011 /
 
Ha fetekhez hozza tudsz jutni akor a VF2 megcsinalod abbol is kijon ennyi watt 270w eleg szep teljesitmeny szerintem...de hat az meg a kerdes hogy van mar trafo vagy ezutan szerzed be...
(#) nero4 válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Helló! Nos még nincs trafó, de talán az nem lesz probléma. Először is kapcsolási rajzot keresek, és ha az alkatrészekkel sincs probléma utána jöhet a megvalósítás és a táp. Persze csak addig nyújtózkodhatok, ameddig a takaró ér.
(#) Davidd hozzászólása Ápr 10, 2011 /
 
Ertem...na es milyen az a kapcs.rajz amit kuldtem ? beszerezheto szamodra az alkatreszek?Vagy a feteseket nem szereted?
(#) nero4 válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Természetesen köszönöm a rajzot, ez is megfelel egynek. Megnéztem a feteket, beszerezhetőek és nem olyan húzós az áruk. A festés egyáltalán nem zavar. Lehet, hogy viccesnek tűnök, de nem szórakozásból kérek segítséget...
(#) ZSS2 válasza elektrorudi hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Szia! karikas87!az ax-500-ban mérés nélkül cseréld ki a 4db 0,22ohm 3w ellenállást,valamelyik nekem a 4-ből kicsit megnyúlt.....nyugalmi áram gondomat megoldotta.
(#) Davidd válasza nero4 hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Szivesen maskor is.En mondjuk ezt a rajzot szeretnem elkesziteni trafot az apukam attekercseli a megfelelo feszulltsegure es ezt szeretnem elkesziteni..Meg keresek szamodra rajzot....
(#) skero válasza nero4 hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Pa 300 -on nem gondolkoztál?Bővebben: Link
(#) doomkiller hozzászólása Ápr 10, 2011 /
 
Sziasztok! Hozzám került egy STK408-040E valaki tudna hozzá adatalapot? Aki adta nekem az azt mondta hogy jó, egy sanyo Tv-ben volt a hangvégfok.
(#) nero4 válasza skero hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
A PA300 biztosan nagyon jó HF erősítő, de annál kicsit egyszerűbb megoldást keresek. Köszi neked is
(#) saraha válasza nero4 hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Szia.
Kdmester 400W-os Monster-jét ajánlom neked.Olyan az,mint a kávé olcsó és jó.Írd be ide a keresőbe.
(#) Directors hozzászólása Ápr 10, 2011 /
 
Üdv!

Ha az erősítő kimenetére szeretném kötni a kivezérlésjelzőt és egy trimmerel szeretném beállítani a kijelzőt akkor a trimmer középső lábát a testre kell kötnöm ugye?
(#) nero4 válasza saraha hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Helló! Láttam már a 400W-os KD-t is, de szerintem a kisebb 270W-os testvére is megteszi. Elképzelhető, hogy vagy a két hídba kötött TDA7294-re vagy a 270w-ra esik majd a választásom. Szintén, neked is köszönöm
(#) szamóca válasza Directors hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Mivel feszültségosztót szeretnél belőle, ezért a csuszka megy a kivez. jelzőhöz, az egyik láb a bemenetre, és a másik a test.
(#) reloop válasza nero4 hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Amire gondolsz - ha jól értelek - az nem a TDA7294, hanem a TDA7293. Azt lehet master/slave-be párhuzamosan kötni és így kialakítani 4 IC-ből a hidat.
Ezt
találtam hirtelenjében, persze el lehet hagyni a híd 2-2 oldaláról 2-2 IC-t. Nagyon csekély passzív alkatrészt igényel, nem kell rajta semmit beállítani, és alapból koppanásgátlós, rövidzár és hővédett.
Következő: »»   790 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem