Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » USB-s töltő kocsiba/motorra
 
Témaindító: vlevi, idő: Máj 26, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 4
(#) nns hozzászólása Júl 25, 2010 /
 
Sziasztok!

Én is egy mp3 lejátszót akarok USB-ről tölteni, ha a PC-be dugom be akkor tölt rendesen, de hálózati USB töltőről, szivargyujtó töltőről, telefon töltőről 7805-tel, labortápról stabil 5V-tal a 15k-s ellenállásokkal és azok nélkül sem akar tölteni. A töltés elindul teljes töltöttségi állapotot mutat majd kikapcsol és kezdi előröl. A PC-ről pedig indul a töltési folyamat rendesen, ugyanazzal az USB kábellel.
Valakinek van valami ötlete?
(#) bzsolt91 válasza nns hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Szia

Szereintem azért csinálja ezt ,mert több áramot kap mint kellene. Ha van multimétered akkor meg tudod mérni a pc és a többi töltő töltésének a külömbségét.
Ha különböznek akkor csökkenteni kell a töltők feszültségleadását,mondjuk egy diódával.

(Megjegyzem,hogy sok usb-s eszköz tölthető egyszerű módon,ezt a mellélletben lerajzoltam)

Remélem segítettem.

rajz.png
    
(#) nns válasza bzsolt91 hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Szia!

Erre már gondoltam én is labortápról próbáltam tölteni a feszültséget 0,1V-onként növelve és csökkentve is az áramkorlátot 500mA-ra állítva (a PC elvileg ennyit tud).
A jelenség viszont ugyanaz.
A táp műszeréről leolvasva kb 200mA-t vesz fel amikor indulna a töltés, majd pár másodperc után lekapcsol.
(#) gumiverkli válasza bzsolt91 hozzászólására (») Aug 23, 2010 /
 
Szia!
Ez az 5.7V honnan jött?

A dióda pedig így nem jól van bekötve, vagy meg kell fordítani, vagy a pluszra kell ilyen formán rákötni.

Üdv.
(#) Rocsli hozzászólása Nov 11, 2010 /
 
Sziasztok!
Egy link.
Bővebben: Link
(#) mazso1988 hozzászólása Nov 28, 2010 /
 
Sziasztok

Érdeklődnék hogy, sikerült-e már valakinek megépíteni az USB-s töltőt? Én is GPS-hez szeretnék egyet majd építeni!
(#) gumiverkli válasza mazso1988 hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Szia!
Bike2usb, én bringához vettem, de lehet motoron is működik.
(#) ujfe hozzászólása Jan 5, 2011 /
 
Ez tök jó kis cucc, szép is, de tudja valaki, hogy hogy lehetne a kimeneti áramát olyan 1-2 amperre felcsavarni ? Milyen alkatrészcserék szükségesek ? Csak mert 560 mA...elég sovány. Nekem is motorra kellene, és ha töltök, lehet egyszerre több dolgot is rádugnék.
Ha csak ennyi kellene veszek egy kész töltőt pár száz Ft-ért és átalakítom... Egyszerűbb, kisebb és kész is van.
(#) Rocsli hozzászólása Jan 6, 2011 /
 
Még én sem építettem meg, de kiváncsi lennék tudja-e valaki mivel tudom helyettesíteni a TVS1 -et. Mert azt ugye nem tudom beszerezni.
Köszi Rocsli
(#) Rocsli válasza ujfe hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Én ugyan nem,de engem is érdekelne.
(#) barany165 válasza Rocsli hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Szia! Szerintem más szuppressordiódával is helyettesíthető, itt egy kicsit túlméretezték, ha nem hegesztünk üzem közben, áramtalanítás nélkül 1.5KA nál kevesebb is elég védelmet biztosít. Üdv!
(#) ujfe hozzászólása Feb 6, 2011 /
 
Üdv mindenkinek !

Tudom, ez nem apróhirdetési rovat, de ez érdekelhet titeket:
MEANWELL SD-24A-5 tápom eladó. Vadonat új ! Dobozban ! Motorra akartam, de sajnos nincs hely a beépítésre ezért adom el.
12 volt DC-DC táp, 12 voltból csinál 5 voltot, nagyon-nagyon stabilan 5 Amper mellett !!! Akár több cuccot is ráköthetsz.
5 ezer körül gondoltam értem, én 7,5-ért vettem és soha nem is használtam. Ennyiért ezt nehéz még házilag is kihozni.
Az elérhetőségemet megtaláljátok a nickem alatt.
(#) kurillas válasza ujfe hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Szia!

Az 500mA azért plafon annál a töltőnél, mert agydinamós bringákhoz lett tervezve, azok pedig csak 6V/3W-ot tudnak max.
Utólag nem lehet alkatrészt cserélni bennük, mert ki vannak öntve.

Üdv,
Sanyi
(#) csabeszka válasza Rocsli hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Nekem van egy Sony DCR-TRV 330E handycam videókamerám.Hogyan tudnám USB-röl tölteni? 7805 tápom van. Hova kössem a kamera mini usb-re a feszültséget? Sürgös lenne! Elöre is thx.
(#) bundyland válasza csabeszka hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Hát előszőr is kérdés hogy a kamera tölt e USB portról mert egyáltalán nem biztos.
(#) csabeszka hozzászólása Ápr 12, 2011 /
 
Nem tudom,hogy tölt-e usb-röl! Azért irtam le a kamera tipusát hátha valakinek van tapasztalata. Egyébként a kamera dc in bemeneten keresztüli töltés is érdekelne! Nem tudom,hogy mi a lábkiosztása! Nincsen gyári töltöm hozzá! Németböl van lombtalanitásból.
(#) bundyland válasza csabeszka hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Hát az USB töltést egyszerű kipróbálni egy sima USB kábellel és egy PC v. Notebook-al. Ha bedugod és tölt akkor ok ha nem nem. A bemeneten való töltés lesz inkább jó de ha azt 5 voltról akarod akkor kell oda szerintem egy step-up konverter mivel az aksija ha jól olvastam 7,2volt vagy ha 12 voltról akarod tölteni akkor step-down.
(#) csabeszka válasza bundyland hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
12voltos adapterem van,de nem tudom a kamera dc in csatlakozó bekötését! Hogyan csökkentsem le egyszerüen 7,2voltra? Tudna valaki segíteni? A gyári adapter 12ezer! Annyit nem akarok rá költeni! Elöre is thx!
(#) csabeszka válasza bundyland hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
12voltos adapterem van,de nem tudom a kamera dc in csatlakozó bekötését! Hogyan csökkentsem le egyszerüen 7,2voltra? Tudna valaki segíteni? A gyári adapter 12ezer! Annyit nem akarok rá költeni! Elöre is thx!
(#) bundyland válasza csabeszka hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Pl. Bővebben: Link
, de számtalan lehetőség van.
Ebben az esetben R4-R5 osztót kell módosítani, de ez filléres dolog.
(#) bundyland válasza bundyland hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
R4- et cserélném 7,2K-ra.
(#) bundyland válasza csabeszka hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
A DC-in bekötését én sem tudom de talán a dugón le tudod mérni hol adja ki az adaptere.
(#) csabeszka válasza bundyland hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
A kamera dc in bemeneten 3 érintkező van! A táp meg + és -. Mi a harmadik láb funkciója? Nem tudom kimérni mert nincsen gyári adapterem.Az aksim adatai 7,2v,2400mAh. Li-ion. Belinkeltem az oldalt,de angolul gyengén tudok! Számolnál nekem erre az aksira ellenállást? És küldenél egyszerü rajzot? Hány wattosak legyenek az ellenállások? Thx
(#) bundyland válasza csabeszka hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Az ellenéllást alább számoltam, lényegtelen a watt szám
hiszen az csak a fesz beállításához használja az IC. (1/4W).
Esetleg lehetőség lehet az akksit nem a kamerában tölteni hanem kivéve külső töltővel.
(#) jdani hozzászólása Márc 11, 2013 /
 
Sziasztok. Keresnék egy 5V usb töltőt motorra. Vannak az ebayon ezek a cigigyujtós USB töltők. Multkor kocsiban használtam, hát kiírta a teló hogy tölti, de miután lehúztam a töltőröl, ugyanúgy le votl merülve. Mit ajánlanátok?
(#) potyo válasza jdani hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Nekem ilyenem van:link. Alapesetben a htc telefonom csak 500mA-el volt hajlandó tölteni róla, mert usb-ről töltésnek érzékelte. Rövidrezártam a két usb adatlábat a csatlakozóban, azóta hálózati töltőként érzékeli és nagyobb árammal tölt róla.
(#) jdani válasza potyo hozzászólására (») Márc 13, 2013 /
 
Ha mondjuk vennék egy ebayost, annak is a két adatcsatlakozóját összekötném, azis már max terhelhetőséggel töltene?
(#) potyo válasza jdani hozzászólására (») Márc 13, 2013 /
 
Valószínűleg igen. Keress rá a telefonod típusára, hogy hogyan érzékeli a hálózati töltőt. Pl. i-cuccok különféle ellenállásokat igényelnek az adatlábakra. Milyen típusú a telefonod?
(#) jdani válasza potyo hozzászólására (») Márc 13, 2013 /
 
SE Neo, de mondjuk van egy interkomom, ami szintén USB keresztül kell tölteni.
(#) Jostee hozzászólása Máj 17, 2013 /
 
Sziasztok!
Remélem jó helyen kérdezősködök!
Van egy autós szivargyújtós IPhone töltőm. Azaz csak volt mert sikerült egy olyan autó szivargyújtójába beledugni, ami fordítva volt bekötve. A fordított polaritást "meghálálva" el is füstölt benne az IC. Ezt kellene beazonosítani, ha tudja valaki.
Én valamelyik MAX sorozatú IC-re tippelek. Csatolok pár képet segítségül.
Válaszokat előre is köszönöm!
Következő: »»   2 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem