Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   791 / 2501
(#) Directors válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Bekötöttem a trimmert úgy ahogy a rajzon van. Ha szemből nézem a trimmert akkor bal oldalra forrasztottam a kiv. jelző bemenetét középre a testet jobb oldalra pedig az erősítőt kimenetét és hát nem okés.Hiába tekerem teljesen el akkor is villog egy kicsit kis hangerőnél a kiv.jelző. 100k trimmerről van szó.
50W-os erősítőről van szó.
(#) ZSS2 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Sziasztok! http://www.shine7.com/audio/bpa300.htm nagyon szép.
(#) reloop válasza Directors hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Helló! A potenciométer középső kivezetésére kösd a kivezérlés jelző bemenetét. A két szélső legyen a test és az erősítő kimenet.
(#) Directors válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Köszönöm a segítségeteket.
Működik.
(#) szamóca válasza Directors hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Úgy látom értelmezni még nem tudod hogy mi az a csuszka, és a paint-et is hiába koptattam.
(#) nero4 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Helló reloop! A7294-es IC-re gondoltam, de most amit küldtél rajzot, azon elgondolkoztam. Most azon az alsó 4 IC-t el hagyom és akkor a kimeneti teljesítmény is csökken a felére, jelen esetben 400W-ra. Ha jól gondolom.
(#) reloop válasza nero4 hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Helló nero4! Találtam jobb rajzot.
Ez se könnyen kivehető, de szívesen segítek. Ez 4 ohm 400W.
(#) at22 hozzászólása Ápr 11, 2011 /
 
Hali.Mindenkinek. Én tanácsot szeretnék kérni egy erősítőről.Van egy taatoo nightline 540-es erősítőm.A múltkor szét szedtem és négy darab kondi van benne 2200uf-es 35voltos de ahogy elnéztem igen csak el van fáradva mert ki van folyva valami belőle.Az lenne a kérdésem,hogy ha bele raknák nagyobb kondit akkor nem vallna baj? ezeket nézegettem bele (4700uf 40v)
(3300uf 35v) melyiket lenne érdemes bele rakni? választ előre is köszönöm.
(#) szamóca válasza at22 hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Mindkettő alkalmazható.
(#) at22 válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Hali.Ön melyiket ajánlaná? Meg ha nagyobbat teszek bele akkor is 4 db-ott kell? És akkor nem lesz semmi baja
ha nagyobbat teszek bele. hangilag erősebb lenne ön szerint annyira nem értek hozzá azért kérdem.Válaszod előre is köszi.
(#) szamóca válasza at22 hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
A nagyobb kapacitástól nem lesz hangerő növekedés, mindössze annyi az előnye, hogy a mély hangok nagy kivezérlésnél, nem okoznak olyan mérvű feszültségcsökkenést a tápellátásban, mint a kisebb kapacitású társánál. A feszültségtűrési tényező szerint pedig mindegy hogy az eredetileg is 35V-os helyett ugyanolyat, ill, a 40V-ost alkalmazzuk.
Szerintem nyugodtan tegezhetne is ön, mert maga lehet hogy fiatalabb vagy mint én.
(#) at22 válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Hali.köszi szépen további szép napot.
(#) saraha válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Jajj, ez mekkora duma
Idézet:
„Szerintem nyugodtan tegezhetne is ön, mert maga lehet hogy fiatalabb vagy mint én”
(#) nero4 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Üdv reloop, elkészítettem az általad csatolt kép alapján az erősítő shematic-át. Gondolom 8 Ω-hoz is jó. Még annyi kérdésem lenne, hogy ha 300w teljesítményt szeretnék kivenni belőle 8 Ω-os terhelés mellett, akkor mekkora a max tápfeszültség? köszi a segítséget
(#) dzsonzi hozzászólása Ápr 11, 2011 /
 
Sziasztok!

A suliban csináltam egy 100 W-os erősítőt ami eddig szép és jó csak én autóba szeretném használni egy mélynyomóra kötve.
Csak nekem aztmondták hogy nem ilyen egyszerű.

A kérdésem az hogy mit kell tennem azért hogy az autóban tudjam müködtetni???

Kösszi
(#) nero4 válasza dzsonzi hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Helló!
Nem akarok neked butaságot írni, de szerintem elsősorban a tápfeszültséggel lehet probléma, ugyebár ha jól tudom a kocsikban 12-14v feszültség van.. És hogy ha te olyan erősítőt építettél, amit nem erre a célra készítettek (mármint pl: autórádió végfok), akkor annak a 100w-nak csak töredékét kapod vissza...
(#) dzsonzi hozzászólása Ápr 11, 2011 /
 
Épp ezaz amit tudok csak ezt szeretném valahogy felerősíteni!! Arra gondoltam hogy egy inverter jo lenne csak az 220V-ot ad le 12 V-ról és az erősítőm pedig nem bírná.
Ezért kellen egy megoldás ha tudtok írjatok!!
(#) dzsonzi hozzászólása Ápr 11, 2011 /
 
Thanks..
(#) emersys hozzászólása Ápr 11, 2011 /
 
Este Gorcső alá kerül a 800as bipolár vég
Nemsokára már adataim is lesznek róla!
(#) szamóca válasza nero4 hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
300W teljesítmény 8ohm-on, ~49V kimenőfeszültség mellett jön létre. A tápfeszültség ennek a 2,828-szorosa, (138,6V) plusz a veszteségekre is számolni kell (szaturáció, emitter-ellenállás, tápösszeesés stb) legalább 20V-ot, az 158V. Ha 160V/2 azaz 2x80VDC üresjáratival számolsz, az már jó.
(#) nero4 válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Üdv, nos a 2x80VDC fesz kicsit sok szerintem a TDA7293- hoz, mert ha jól tudom az max +-60V feszültséget bír..
Egyébként erre a rajzra gondoltam:
http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/0a/0a053921ca65e92c83935...10.jpg
(#) szamóca válasza nero4 hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Ja hogy te ilyen icés dufla hidalgatósat akarsz!
Azt gondoltam valami komoly tranziztorosat.
Itt az IC adatlapja megadja a választ.
(#) reloop válasza nero4 hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Szia! 8 ohm-hoz +/- 40V tápfeszültséget ajánlok a TDA7293 4 IC-s hídnak. Ha nem vagy jártas az IC hűtésében látogass el a TDA7294 topicba, azaz ide.
(#) doomkiller hozzászólása Ápr 12, 2011 /
 
Sziasztok! A mellékelt kapcsolásról mi a véleményetek? A Q1-Q2 -őt ki lehetne cserélni tranzisztorra?
(#) nero4 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Értem, köszönöm a segítséget.
üdv
(#) steelbird válasza doomkiller hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
A JFET is tranzisztor....
Bipoláris tranyóra csak úgy tudod, ha áttervezed az elejét. Simán nem helyettesíthető.
(#) gaboca323f hozzászólása Ápr 12, 2011 /
 
Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy adott egy TDA7560-as ic.
Ezt szeretném szobaiként használni. Mekkora táp kellene neki, és mekkora puffer?

Csatoltam egy adatlapot, és előre is köszi a válaszokat!Bővebben: Link
(#) steelbird válasza doomkiller hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
De ilyen MPF102 kapható, ha amiatt kérdezed, hogy nem lehet beszerezni...
Itt is van például.
(#) steelbird válasza gaboca323f hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Az adatlap szerint az üzemi feszültsége 18 V.
A puffer attól függ, hogy mind a 4 végfokot akarod-e használni, vagy csak kettőt?
Előbbi esetben szerintem 10.000 µF elég, az utóbbiban kellesz a 20.000 µF szerintem.
(#) gaboca323f válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Üdv!

12volt ~ trafóim vannak, csak kérdés mekkora teljesítményű kellene.
Mind a 4 végfokot használnám, akkor 20000-et teszek majd hozzá.
Következő: »»   791 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem