Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fejhallgató erősítő
Lapozás: OK   19 / 145
(#) highand válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Ha megtalálod, honnan lehet rendelni cool-t, engem is érdekelne, mert ez az ebay-os, kissé gyanús nekem, részben az ára miatt, részben azért mert lekopott a felirat egy része, pedig alig fogdostam.

A 4562-ből az ER97AB sorozatú jól szól, de az ER99AB az nem.
(#) highand válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Állítólag ez cool cég csak annyit csinál, hogy a gyártásból a lapka közepéről származóakat felcímkézteti a saját nevével

Az AD746 kimaradt nálam, nincsen véletlenül egy dB neked? Sehol sem kaptam. Meg LT1113 is érdekelne még.
(#) highand válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
AD8599? Azt sem tudok venni.
(#) Schnitt hozzászólása Ápr 13, 2011 /
 
Sziasztok!

Volna egy kérdésem.
Szeretném megépíteni a kapcsolások közt publikált heed canamp klónt.
Megnéztem az eredeti adatlapját, és ott azt írják, hogy 100 ohmon 300mW a kimenő teljesítmény.
Az én fejhallgatóm 32 ohm.
Okozhat ez problémát az erősítőnek, a fejhallgatónak, vagy a zenehallgatás élvezeti értékének?
Esetleg lehet valahogy illeszteni ehhez az impedanciához?

Előre is köszi

Schnitt
(#) reloop válasza Schnitt hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Helló! A rajzon látható R5 220 ohm ellenállás a szükséges illesztést elvégzi.
(#) Schnitt válasza reloop hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Szia!
Koszi a megnyugtato valaszt
(#) Schnitt hozzászólása Ápr 18, 2011 /
 
Elkészült a Canamp klón, beültettem az alkatrészeket, feléledt szépen, jól is szól.
Egy kérdés azonban maradt.
Oké, hogy A osztályú végfok, de a két huzalellenállás és a tranyók mennyire melegedhetnek?
Az ellenállásokon 80 celsiusfokot mértem, a tranzisztorok hűtőbordán vannak, ott 60 fok körül van a hőfok.
És még nincs bedobozolva.

Ahogy néztem az eredetit, ott teljesen zárt a doboz, és nincs venti sem.
Nem fog elolvadni, ha még be is dobozolom?
(#) reloop válasza Schnitt hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Az ellenálláson és a tranyón is 1,5W teljesítmény fűt. Attól nem kéne ennyire melegednie. Az R4 biztos 100 ohm-os? A táp gondolom +/-12V és nem több.
(#) Schnitt válasza reloop hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Az ellenállás korrekt 100 ohm 1% tűréssel.
A tápból a 2x9V szekunderű megoldást választottam stab nélkül, amit a gyári ajánlás tartalmaz.
Bővebben: Link

Ott lehet némi plusz feszkó, de annyival nem több, amennyi a 7812/7912 párosnak kellene a hatékony működéshez.

Egyébként minden áramköri elem a rajzon szereplő értékű, elkötés, hibás beültetés kizárva, többször átnéztem.

Hány fok lenne normális kb?
(#) Schnitt válasza Schnitt hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Lehet, hogy egy 2x12V-os trafót kellene beleraknom stabilizálva.
Megpróbálom labortápról megtáplálni fix +-12V-tal, és mérek hőt.
Ha lejjebb megy, akkor ez a baj.
(#) storm válasza Schnitt hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Szia!
Én is hasonló problémákba ütköztem, sőt még az ellenállásokra is pakoltam hűtőbordát, és így mértem kb. 65-70 fokot. A tranyókat szintén méretes bordára szereltem, és nekem is 60 fok körül mozgott. Szóval szerintem nézd meg az adatlapot, hogy mennyit bír hőmérsékletileg max a tranyó, és ha azon az értéken belül vagy akkor nincs baj
(#) reloop válasza Schnitt hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Volt kéznél 100 ohm 5W, rá tettem 12V-ra 10 percre: 72 fokra melegedett úgy, hogy teljesen szabadon volt.
A tápod úgy jó ahogy van. Esetleg az ellenállást teheted 5 mm-re a paneltól. A tranyó hűtőbordáját hagynám, a 60 fok még elmegy.
Az A osztályt becsülöm, de nem szeretem, ezt építettem meg inkább
(#) storm válasza reloop hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Amúgy nem tudom, hogy mennyire néztétek a gyári belsejét, de ott az 5W-os ellenállás alatt a NYÁk ki volt furkálva, hogy még jobban tudjon áramolni a hő
(#) reloop válasza storm hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Tudnál hozzá egy linket?
(#) storm válasza reloop hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Itt is van remélem látszik a lényeg. Mind a 4 melegedő alkatrész el van zárva a többitől, és a NYÁK is ki van fúrkálva.
(#) reloop válasza storm hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Most már értem, ki van ez találva :yes:
Figyelemre méltó, hogy a hűtőborda (lemez) mellett is van szellőző furat. Feltételezem a doboz alja is ki van furkálva rendese, és a hátán, vagy tetején el tud a meleg távozni. Volna fotód a nyákodról és a dobozodról?
(#) storm válasza reloop hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Félre értettél ez nem az enyém, hanem amit a forgalmazó árul a boltok polcain több 10.000Ft-ért Amúgy azthiszem arról is vannak képek meg fogom keresni, csak nem tudom, hogy pontosan hol keressem.
(#) Schnitt válasza reloop hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Köszi hogy megnézted, de nálad akkor 5W fűtésnél volt 72 fok, Reloop szerint pedig max 1,5W-t fűthetne el az ellenállás, így még lehet, hogy nem nálam a jó megoldás.
Egyébként az ellenállás alá én is fúrtam lyukat (kettőt is).
(#) Schnitt válasza reloop hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
(#) reloop válasza Schnitt hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Kicsit keresztbe írunk egymásnak velem az élen
A fűtés: a 100 ohm-on 12V feszültség esik és 120 mA áram folyik, szorzatuk: 1,44W.
A gyári dobozon nem látok furatot, itt a ház adja át a hőt a környezetnek, saccolom kézmeleg lesz tartós használat közben. Természetesen csak fém doboz jöhet szóba (nem műanyag, vagy más rossz hővezető) és a fekete szín is a jobb hőátadást szolgálja.
(#) Schnitt válasza reloop hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Kicsit keresztbe

A tápos gyanúddal nem lőttél nagyon mellé, történt ugyanis, hogy 2x9V szekunderű, de 2x110V primerű Puskás-trafót használtam, ami 230V-on már 9V fölé megy, egyenirányítás után pedig 13,1V körül állapodott meg.
Mindkét táp ágba (+-12V) beillesztettem 2 db diódát, így most 11,9V van stabilan, amitől az ellenállások lementek 72 fokra, a tranyók pedig 45-46 környékére.
Azért így már baráti, bár az ellenállást nem fogdosnám.

A doboz szigorúan aluminium lesz, bár csak fehér van itthon, és gondolkodom egy furatsoron alul, a meleg részek alatt, illetve a hátlapon.

Köszönöm a segítséget neked, és mindenkinek, aki hozzászólt.
(#) reloop válasza Schnitt hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Ha már ennyit beszéltünk róla, szívesen megnézném mit alkottál.
(#) Schnitt válasza reloop hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Annyira nem szép, de első erősítőnek megjárja.
A ki mit építettben nem büszkélkednék vele.

A forrasztási oldalt nem fotózom, a tápos vacakolás miatt elég randa lett.
2 huzallábas dióda is oda van "surface mount"-olva

A hűtőborda meg kicsit foghíjas, de a másik, amit itthon találtam, nem passzolt kialakításilag, így ezt használtam.

A doboz egyik képen látszik, még kialakítás alatt van.

Gondolkodom egy árnyékoló lemezen a trafó és az egyenáramú rész közé.
(#) reloop válasza Schnitt hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Kösz a fotókat, teljesen jó lesz ez
Az elkók kényesek a melegre, de azokat látom jó messzire raktad a "hőerőmű"-től. A hűtődordák is jó nagyok.
Ha brummos lenne egy kicsit, és érzékeny a bejövő kábel a trafó közelségére, akkor cseréld le árnyékolt vezetékre.
Örülök ha tudtam segíteni
(#) Schnitt válasza reloop hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Köszi a pozitív kritikát
A kondikat eltávolítottam az ellenállástól, de kicsit a graetz is langyos, mondjuk össze sem lehet hasonlítani az 5wattos fűtőtesttel.
Attól csak nem szárad ki.
Az árnyékolt kábelen gondolkodom, de az nem volt itthon, ezért nem azzal van még bekötve.

Köszi mégegyszer
(#) deadlyroberta hozzászólása Ápr 19, 2011 /
 
Keresek egy egyszerű viszonylag kevés alkatrészből felépülő lineáris erősítésű-t max 9 voltos... és 70 ohm es.
(#) reloop válasza deadlyroberta hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
(#) deadlyroberta válasza reloop hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Nagyon rendes vagy, az ic lábait hogy a fenébe kössem be mert az ni ncs oda irva?
(#) deadlyroberta válasza deadlyroberta hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
megvan...
(#) matyusz hozzászólása Ápr 25, 2011 /
 
Üdv mindenkinek.
Nem tud valaki esetleg egy olyan erősítő kapcsolást ami 1V-ról vagy 1,2V-ról megy. A válaszokat előre is köszönöm.
Következő: »»   19 / 145
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem