Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Toroid transzformátor
 
Témaindító: amex, idő: Jan 3, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   39 / 94
(#) mex válasza deny-g hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
Csinka..zberbe... Mi a jófenék ezek az anyagok?
(#) deny-g válasza mex hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
Bocsi ! Azért nem érted mert én szlovákiai magyar vagyok
1.-a csinka az az amivel tornázni leget a sulyok
2.-a zber pedig a vasgyüjtő ahova viheted a vasakat rezet aluminium meg ijenek
Ijen sujaim vannak :
(#) mex válasza deny-g hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
Köszi a magyarázatot. Mindenesetre a vastárcsákat felejtsd el, egyáltalán nem alkalmas toroid készítésére. Ahogy nézem ezek kazánlemezből, láng, vagy plazmavágással készültek, és egyáltalán nem tartalmaznak például szilíciumot ami a trafólemez anyagában ~4%-ban megtalálható. Ezenkívül az örvényáramok tényleg kályhát csinálnának a magból. Épp ezért tekercselik a toroid magot vékony lemezcsíkból. Ráadásul a toroidmagok nem sima trafólemezből (dinamólemeznek is hívták) készülnek, hanem irányított szemcseszerkezetű lemezből, ami jobb mágneses tulajdonságokat mutat, nagyobb gerjesztést képes telítés nélkül elviselni.
Tehát marad a "zber" és ott addig kell kutlásznod, míg nem találsz egy eredetileg is toroid trafónak készült vasmagot, szerencsésebb esetben komplett trafót...
(#) deny-g válasza mex hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
Akor keresgélek majd egy kicsit ha találtam toroid magot vagy egész trafot akkor majd jelentkezek adigis sziasztok !
(#) electricnusi válasza deny-g hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
Mekkora teljesítményhez akarsz trafót csinálni? körülnézek, hátha tudok valami magot ajánlani neked.
(#) deny-g válasza electricnusi hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
Hát amit ajálotak nekem az a 600VA 4x24V és 2x12V
mert 4 tda7294 est hajtana meg aproságokat
(#) andras1 hozzászólása Márc 11, 2011 /
 
Sziasztok.

Őszinte véleményeteket szeretném kérni Kléh György által készített trafókról. Attila tápegységeiben láttam ilyeneket meg még egy két helyen. Az összes trafógyártót körbejártam már, de nagy teljesítményű több darabos toroid rendelésről ( audio erősítő) lévén szó nem olcsó mulatság és az árak eléggé szórnak. Az egyéb helyeken olvasott vélemények és a saját tapasztalataim alapján a letkési a legjobb, viszont a legdrágább is. Köszönöm a segítségeteket.
(#) DanniL válasza gabe76 hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Csáó lehet azóta megvan már a válasz De mákod van mert pont egy tévéstöl kaptam egy ilyet amin rajta van minden....
CO-DPA4755
I/P: 220VAC 50Hz Red-Red
O/P: 3,6V/0.15A Yellow-Yellow
0V-25V/0.3A Blue-Black
14V-0V-14V/0.3A Red-Black-Purpule
0V-9V/2.5A Orange-Orange
0V-20V/2.5A White-White
ennyi....Remélem mg nem későn írtam
(#) gaben62 válasza andras1 hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Hány voltos benne lévő trafó primerje?
Ide gyártották Eu-ba , vagy az Usa-ba?
(#) bobz hozzászólása Márc 23, 2011 /
 
Sziasztok!
A haverom ezt a ket vasmagot akarja egymasra rakni, es megtekerni
A primer 380V lesz, a szekunder 2000V 10A.
A meretei:
Kulso atmero:305mm
Belso atmero:205mm
Magassag:40mm
Ebbol van ket drab, ahogy a kepen is latszik.
Sajna nincs eleg drotja a sekunderre.
(#) lapose válasza bobz hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
És hova dugja be? 20kW nem kevés.
(#) bobz válasza lapose hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Ezert 380 a primer. 2 fazis fog ramenni, igy eleg lesz neki. Ragcsaloirtasra kel/ Van 10kv-s trafoi is, csak azzal az a baj hogy a patkanyok megerzik, es nem mennek ra. Sokfelet tekert mar, de mindel az volt a baj hogy kicsi volt a teljesitmenyuk, es mindig leegtek, ha a patkany jol osszearta oket, de ez halalbiztos lesz
(#) proba válasza bobz hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Maradj a réginél. És tegyél be valami soros izzót,kismegszakítót.biztosítékszálat...Ha a patkány zárlatba kergeti ,egy jól méretezett olvadószál megvédi a trafót,és a patkány is ott marad.(esetleg csapdánként egy szál így nem válik működésképtelenné az egész egy patkány után) Vagy a trafó primer körébe sorba egy testesebb 2-3Kw fogyasztót.Ez megóvja a trafódat .A túl nagy teljesítmény akár tüzet is okozhat,meg egyébként is nincs az a trafó ami rövidzárra nem ég le,csak ha a vasmag kialakítása olyan (hegesztőtrafó) A patkány füstté alakításához (szénmentesen) nem tudom mennyi energia kell ,de nem hiszem hogy megéri.(ha meg elszenesedett akkor a tafód lesz a vesztes)
(#) bobz válasza proba hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Probaltam ezt is, de idd el a leghatekonyabb az a 2-4KV, es minnel tobb amper. Volt olyan is hogy elkapta a patkanyt es aztan meg vagy fel percig ego fejjel szaladgalt a pinceben. Szoval a nagy amper a biztos.
Mar 3 trafo egett le. Hosszutavon ez a megoldas nem jo, higy nekem.
(#) proba válasza bobz hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Ha nem raksz be semmi teljesítmény korlátot,akkor a transzformátorod nem tudod méretezni.Ha erősen túlméretezed akkor a hálózati automata lesz a korlát,ha nem akkor tetszik nem tetszik leég.
Vagy két (több ) elektródát rakj be egymás után ,hogy ne bírjon elmenni akkor sem ha a fő csapást túlélte,Esetleg ha tudod hol közlekednek ,egy sima mechanikus csapda lehet egyszerűbb/olcsóbb.
A trafót viszont vagy légréssel készítsd (ekkor a légréssel beállítható a maximális amper (hegesztőtrafó) vagy valami soros fogyasztóval korlátozd az áramot.(ez ha nem is öli meg ,de fogságban tartja. (Állatvédők hess))
Egyébként furcsállom hogy még nem tanulták meg hogy ez nekik veszélyes.Nálunk a kis narancs színű tasak volt a nyerő.
(#) electricnusi válasza bobz hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Nagyfesz nem való toroid magra. Hagyományos sortekercselt trafón simán megoldod a rétegszigetelést, de toroidnál problémás jól megcsinálni. Én nem csinálnék ilyen alkalmazást toroid magra. Nem tudom, hol mekkora probléma a patkány, de kell lenni ennél olcsóbb megoldásnak is. Arról nem is beszélve, hogy milyen drága tud lenni, ha egy ilyen gigászi trafótól leég még a ház is.
(#) Koree hozzászólása Ápr 15, 2011 /
 
Üdv mesterek.
Lenne egy fontos kérdésem.
Remélem nem off, mert szorosan ide illik.
Tudnátok javasolni elsősorban Budapesten olyan céget/cégeket, ahol foglalkoznak toroid trafó gyártásával?
(#) Ghoost válasza Koree hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
En most rendeltem az egyik AUKCIOS piacterol.
[van aki nem csak kesz, trafokat hirdet, de extra kivansagokat is teljesit a megadott adatok alapjan a lehetosegeihez merten.]
Szerintem erdemes ott is korul nezzni
pl: http://www.vatera.hu/listings/index.php?us=freboys_v
(#) reloop hozzászólása Ápr 15, 2011 /
 
Köszönöm bobz kolléga hozzászólásait!
A vetélő nagyon sokat segített. 2x67 menet szekundert készítettem 1,5 -ös huzalból.
(#) electricnusi válasza reloop hozzászólására (») Ápr 16, 2011 /
 
Szép munka. Bontott rézvezetőt használtál szekundernek?
(#) reloop válasza electricnusi hozzászólására (») Ápr 16, 2011 /
 
Helló! Így kaptam egy munkatárstól, ahogy a fotón szerepel. A hőkapcsoló szakadt volt, azt még kiműtöttem. Kicsit görbék a menetek, de nem mertem jobban kiegyengetni (meghúzással) ,nehogy tönkre tegyem a szigetelést.
Tudnál abban segíteni, hogy mekkora teljesítményű lehet?
Mag külső 92mm, belső 52mm, magasság 50mm. Primer 1mm, szekunder 1,5mm. Voltonkénti menetszám 2,48
(#) electricnusi válasza reloop hozzászólására (») Ápr 16, 2011 /
 
Ha a primer 1mm átmérő, akkor 3,2-es áramsűrűséggel számolva 2,5 amper a megengedett. Teljesítmény ennek megfelelően 578VA. Mondjuk azt, 500-as primer. A szekundered 1,5mm-es, akkor 5,5 ampert engedhetsz át rajta. Nem tudom hány voltosak a szekunderek, de 5,5 ampert lehet rajta csorgatni biztonsággal.
(#) reloop válasza electricnusi hozzászólására (») Ápr 16, 2011 /
 
Köszönöm a segítséget! A szekunder 2x27Vac, akkor 300VA jön ki.
(#) djyuri hozzászólása Ápr 16, 2011 /
 
Üdv

Ha van egy jóóóókora toroid trafóm,aminek meglepetésre csak 90mA az üresjárati árama,akkor mekora bajt okozok azzal,ha még rátekerek a primer tekercs mellé mondjuk 15-20% menetet,hogy a szekunderen elérjem a kívánt feszültséget,mintsem inkább a szekundert tekerném le?

Ezzel a művelettel menyit romlik a vas telítettsége még pluszba,vagy egyáltalán ez a 90mA nem-e így is túl rossz.

Köszönöm
(#) electricnusi válasza reloop hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Igen. Annyival számolhatsz.
(#) electricnusi válasza djyuri hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Ha feltekersz a primerre, akkor nem romlik az áramfelvétel, hanem javul. A nagyobb menetszámmal, csökken az indukció, biztonságosabb, hűvösebb, kisebb áramfelvételű lesz a trafód. Minél "rosszabb" a vas, annál több menetet igényel - ezért nem szeretjük a gyakorlatban, mert nagyon "eszi" a rezet, vagyis nagyon drága lesz a végeredmény, hiszen a réz legalább 2x annyiba kerül, mint a vas
(#) djyuri válasza electricnusi hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Szia.
Ok...akkor ha mondjuk nekem 3KW-os a toroidom. De túl nagy a szekunder feszültség. Rátekerek annyit a primerhez,hogy elérjem a kívánt (15%-al kevesebbet),akkor még megmaradhat a 3KW-os teljesítményem?
ui.: a szekunder bőven több,mint,ami kell..a primer a kérdéses ez esetben.


köszönöm
(#) kaleval hozzászólása Máj 2, 2011 /
 
Sziasztok!
Nekem is van egy toroidom -.- 2x24V és sikerült rövidrezárni, (diódahíd + lába kapott földet) , az a dióda híd egyből lefüstölt , vettem másikat, egyből azt is taccsratette. Szóval biztos hogy a szekunder része zárlatos lett sajnos, a primer nem hiszem, mert a lakásban a biztosítékot nem veri le
Az érdekelne, hogy meg lehet - e javítani? Gondolom újratekercselés megoldja a problémát, illetve hol lehet kapni ehhez szükséges rézkábelt vagy inkább vigyem el valakihez, aki ilyenekkel foglalkozik ,mert kell hozzá valami eszköz, szerszám ?
(#) erbe válasza kaleval hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Ha a diódahíd ment tönkre, miért a trafót hibáztatod?
Nem inkább a bekötéssel lehet baj valahol?
(#) reloop válasza kaleval hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Először mérd meg a terheletlen szekunder feszültséget.
Szekunder zárlat esetén a trafó pillanatok alatt felforrósodik. A második dióda híd nem trafó hibájából ment tönkre. Keress a tápban zárlatot.
Következő: »»   39 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem