Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   76 / 1679
(#) Peti_85 válasza cimopata hozzászólására (») Jún 23, 2007 /
 
Aztaa!
Nekem nagyon tetszik! Bár én Hidrogén-peroxiddal marok... és az gyorsabb, azon elég egyet-kettőt lötyögtetni, de szómiszó nagyon elmés ötlet!
(#) szabi83 válasza cimopata hozzászólására (») Jún 23, 2007 /
 
egész jól lötyög a cucc
(#) árpix válasza cimopata hozzászólására (») Jún 24, 2007 /
 
nagyon jó lett !
(#) Norberto válasza cimopata hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
P20-ban is így lötyögteted a NYÁK-okat?
(#) csikosgabi hozzászólása Jún 27, 2007 /
 
sziasztok.Be szeretném mutatni a ma elkészült CB-rádió tápegységem.
Teljesen stabil 14Volt 7A

üdv.:csikosgabi
(#) Frankye válasza csikosgabi hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Jól néz ki, bár abban nem vagyok 100%-ig biztos, hogy érintésvédelmi szempontból is megfelel-e a hátsó hűtőborda (még ha törpefeszültségű is)...
És még egy apróság: Nem tudom, jól láttam-e, de a csokiknál mintha kilátszana a szigeteletlen vezeték (leónozott vezetékeket láttam, egymás mellett). Ez nem a legszerencsésebb, mert könnyen lehet belőle zárlat. Inkább a fölösleget kellene levágni, vagy beborítani zsugorcsővel, ha a hossz miatt kell.
De ezek tényleg apróságok, szép a doboz kivitele is, és ez nagy szó!
(#) csikosgabi válasza Frankye hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Jól láttad.A szekunder kimenetnél nincs az eggyenirányítónak stigetelése.De ez nem a végleges megoldás:az a gratisz úgy sem lenne elég nagy ehhez a cucchoz--->az csak egyenlőre van úgy.Nemsokára szerzek egy nagyobb hidat és rendes szigetelés lessz.
Üdv.:csikosgabi

(és köszi a dícséretet)
(#) zoly15 válasza csikosgabi hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
a
Idézet:
„gratisz”
-t graetz-nek kellírni
ha jó tom
(#) csikosgabi válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Bocsi.Csak siettem.
(#) zoly15 válasza csikosgabi hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
jah és elfelejtettem mondani
amúgy jó a szerkezet
(#) watt válasza csikosgabi hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Mekkora az a "gratisz"? Jól látom, hogy 5500-as?
(#) Medve hozzászólása Jún 27, 2007 /
 
Sziasztok!

Én egy TV-hang vevőt követtem el, az egészben a legnehezebb az egység lábainak azonosítása, de ha megvan a többi már gyerekjáték: A tápfesz 12V, a sávokat a "nagy" kapcsolóval választom ki, 12V ot adva a megfeleő bemenetre. Tőle balra a hangoló feszültséget állítom, 0-12V ig az egyszerűség kedvéért, mert ezzel 30V-ig lehet elmenni, igy nem is fog be minden adót. A hangfreki a jobb oldalon jön, ezt még erősítem egy PC-hangszóróval. Ez a kütyü kitermelhető bármely TV-ből videóból, egyszerűbb dolgunk van ha az egységek: tuner, KF-erősítő, hang demodulátor egybe van építve, mint ebben az esetben.

TV-hang.JPG
    
(#) huhuu válasza Medve hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
ez nagyon jó ötlet! Bravó!
(#) csikosgabi válasza watt hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
nagyon pici.Venni akarok bele egy nagyobbat.Az csak az első müködési próbához kellett.
(#) Frankye válasza Medve hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Valóban remek ötlet, szép munka!
(#) MaSTeRFoXX válasza Medve hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Jó ötlet, én is hasonlót akartam csinálni, meg voltak a modulok hozzá, de aztán abbamaradt.... De azért nagyon hasznos szerkezet, ha az ember mást csinál és csak hallgatja a TV-t...
(#) Darazsx válasza Medve hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Nagyon jó ötlet, gratula
(#) Dr.Megavolt hozzászólása Jún 27, 2007 /
 
En is erositot epitettem,csak ez aramot erosit :yes:
Jo kis cucc,sokat szorakoztam vele,es egy szigetelt nyelu fogon is atutott... K****ra fajt De meg elek,es meg jo par evet akarok meg elni :yes:
(#) Peti_85 válasza Dr.Megavolt hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
És tulajdon képpen mit is csinál ez a darab?
Most akkor feszültséget, vagy áramot "erősít"???
(#) Balázs válasza Dr.Megavolt hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Áramot egész biztosan nem erősít, max. feszültséget. De nem rossz, láthatnánk egy képet működés közben?
(#) Dr.Megavolt hozzászólása Jún 28, 2007 /
 
Itt van a foto es egy kis video mukodes kozbe...
A fogo csak azert van a videon,mert elegge eget...
(#) Peti_85 válasza Dr.Megavolt hozzászólására (») Jún 28, 2007 /
 
NA ez már így látványosabb!!!
Mit gyújtottál meg vele?
(#) Medve hozzászólása Jún 28, 2007 /
 
Rázós lámpa!

Nem úgy ahogy az előző munkában, hanem hogy mi rázzuk őt és igy világít! Ha kb 600 Ft-ért vesszük, az kész átverés! De ha egy olyat csípünk meg, amelyben tényleg mágnes van, akkor abból valóban lehet még használható lámpát készíteni. Első a tekercs. A gyári csak "dekoráció", helyette csévéljünk fel 0,2-0,25-ös zománcszigetelésű huzalból annyit, amennyi csak a csévetestre ráfér. A két kivezetésére tegyünk egy Graetz hidat, De legjobb, ha Schottky diódákból rakjuk össze. Az egyenfeszt engedjük rá egy nagy kapacitású kondira, én 0,1F-osat használtam, majd a kapcsoló, s a LED. Engem meglepett, hogy milyen jól használható, de azért egy éjszakai túrához nem elég.

lámpa.JPG
    
(#) ZLED hozzászólása Jún 28, 2007 /
 
Építettem testáramkört PIC16F877-hez, amin egy 5x5-ös LED mátrix kijelzővan, 2db LED kijelző, és 5db nyomógomb.
(#) Tom025 válasza Medve hozzászólására (») Jún 28, 2007 /
 
Kedves Medve kolléga, ezzel sokat segítettél!
Szétszedtem a veresi piacon vásárolt rázós lámpámat, amit már jóideje nem használtam, mert "elromlott", és tényleg csak átverés! A tekercs két kivezetése egybe van forrasztva, és két gombelemről működött a cucc, ami egyszerűen kimerült. Viszont mágnes van benne, nem is kicsit erős. Megcsinálom úgy, ahogy te mondtad, ezt nem gondoltam volna!
Üdv!
(#) watt válasza Medve hozzászólására (») Jún 28, 2007 /
 
Érdemes lenne akkut is beletenni, és rázogatni unalmas percekben.
(#) Subwoofer hozzászólása Jún 28, 2007 /
 
Üdv mindenkinek!
Én ezt az erősítőt dobtam össze! A doboz egyéni készítésű (1.5mm-es lemezből). A végfok meg 2x250W-os. Tápnak egyenlőre egy 500W-os toroid-ot kapott!
(#) isamisa válasza Subwoofer hozzászólására (») Jún 28, 2007 /
 
Szép munka. A panel honnan van?

Egyvalami ami nagyon szurja aszemem: Az a két darabb pufferkondi hány µF-os??
(#) Medve válasza Subwoofer hozzászólására (») Jún 28, 2007 /
 
hello, igen dögös! S mondd csak, a bemenetek kiválasztását ("műsorforrás kapcsolót") hogyan oldottad meg? Vagy hogyan fogod megoldani...(jól látom? egy BNC?)
(#) fureszk válasza Subwoofer hozzászólására (») Jún 28, 2007 /
 
hasonló dobozon dolgozok. grat.
wazz warnom van...
Következő: »»   76 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem