Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   577 / 1385
(#) gulasoft válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Simpitől kaptam egy ic kontrol nevű fénycsövet, vettem hozzá armatúrát, nagyon szép sárga szine van, előhívásnál nagyon jó, nincs benne uv egyáltalán.
(#) gulasoft hozzászólása Ápr 30, 2011 /
 
Kipróbáltam a legkopaszabb holló tust, 360ft egy tubus, adtam hozzá egy zacskó kályhafényportb jól megkutyultam, húztam pár csíkot, kasán vezetett, víz alatt lejött.
Kifúrtam egy panelt pár helyen, volt ahol 3.5-össel, de volt benne 0.8,1,1.2-es is. Galvanizálás után a cnc-vel körbemartam a lukakat, mind 0 ohm, de a 3.5-ösben késsel le tudtam kaparni a galvánréteget a festékrétegről, mert annyira nem oldódik ez sem a vízben, hogy magától leázzon galvanizálás közben.

A kisebb lukakba ki be húzgodtam egy alkatrészlábat, nem válgozott a vezetése 0 ohm maradt, úgyhogy lehet menni írószerboltba és megy a lukgalván a sima holló tussal is.
Megjött a rézpor az Azúrba, hétfőn megyek érte, 8500ft egy kiló, kicsit húzós, de gondolom egy életre elég.
(#) janikukac válasza gulasoft hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Mit csinálsz a rézporral?
(#) gulasoft válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Lecserélem a grafitot
(#) hormi hozzászólása Ápr 30, 2011 /
 
Üdv mindenkinek !

Szeretném megépíteni a forrasztóálomás nevü kapcsolást hőmérés céljából..Bővebben: Link
Mivel szeretnék építeni egy nyáklaminálót csak nekem van egy lézernyomtatóból kiszerelt hőhengerem azzal szeretném megvalósítani..
ebben gyárilag benn van egy termisztor...
Ami probléma számomra hogy a hengerben levő termisztor 20C-on 390k,100C-on 46-48k,200C-on 6.8-7k.
Viszont Attila86 kapcsolása ne erre az értékekre készült.
Azt szeretném kérdezni hogy mit kell módosítani hogy tudjam szabályozni 150-200 fok között a benne levő termisztorral?
Mivel a benne levő termisztornak tökéletes hőkontaktusa van bármit amit úgy szerelnék rá az nem lenne olyan jó.

Előre is köszönöm...
(#) gulasoft hozzászólása Ápr 30, 2011 /
 
A CNC-vel fúrt panel fóliázás és csiszolás előtt. Mivel csak 08-as furatokat kértek, a gép magától dolgozik. Azért 20-25 percig elvan mint a befőtt, de még mindig 10* gyorsabb és pontosabb mint egy ember.
(#) karaszbandi válasza gulasoft hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Ezt 20 perc alatt fúrtad ki?
Nálam ennyi luk szerszám cserével sem tart 2-3 percnél tovább.
1200 a lukak közti mozgás. A "Z" 500-al mozog. Megy mint állat.
A nyomtatód mennyire van összhangban a CNC-vel?
Mármint mennyire pontos a furatok helye?
(#) gulasoft válasza karaszbandi hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
És mennyibe is került a Tiéd? Semmi köze a nyomtatóhoz. Fúrófile-ból dolgozik, a nyomda meg a fóliát 5000 dpi körül állítja elő, ha felfóliáztam megy a következő scan.
Mehetne gyorsabban is, de inkább a pontosságra megyek, és 500-al akkor sem fúrnák ha tudná, mert az már lukasztás
3mm-ről megyek -3-ra ez lehetne feles is akkor gyorsabb lenne, de ráérek, tudok mást is csinálni közben.
(#) karaszbandi válasza gulasoft hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Az én gépem is háztályi gagyi. Kb 30 eret forog a fúró, és nagyon szépen fúr. A nyomdai filmen tökéletesen megegyeznek a furatok azzal, amit a gép csinál? A nyomtatásnál is lehet a sassal állítani. Egy-két próba nyomat és be lehet állítani. Nekem a pausz bevált technika. 0,15mm biztonságosan megvan. Ennyi elég is.

Milyen fúrókat használsz?
(#) gulasoft válasza karaszbandi hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Mennyi volt az otthoni gagyi ami 1200-al megy a lukak között és ennyi lukkal 2 perc alatt végez? 30000-alatt hajtottam és 3-as keményfém fúrók. Természetesen egyezik, ez a lényege.
(#) karaszbandi válasza gulasoft hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
ez a gép. Egy korábbi kép. Most egy ER11 befogó és egy 12V-os motor forgatja a fúrót. A léptetők Epson FX1050 fejmozgató motorjai. TR10x3 szárak viszik. Csapágyakból összerakott lineárissal. Egyébként üresen 2500 as sebességgel visszaáll pontosan. Nem téveszt. Tehát, háztáji fejlesztés.
(#) janikukac válasza karaszbandi hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Ó, ilyen profi cuccot hogyan lehet csinálni?
És ezt mind sz.gép vezérli? Nem semmi! Nálam is elférne egy..
(#) karaszbandi válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Kezdésnek ilyen lett.
Gravírozónak indult és ez lett. (is) 3mm-es maróval viszi az alut is.
(#) gulasoft válasza karaszbandi hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Na jó de széltében fele akkora mint az enyém. Ott könnyű gyorsnak lenni, kis távolságokon kell párhuzamost csinálni. Az y-onom nekem is lehetne gyorsabb, de nekem elég ez is.
Egyébként nagyon szép munka.
(#) gulasoft hozzászólása Ápr 30, 2011 /
 
Előhívás után. Kicsit még vizes.
(#) gulasoft hozzászólása Máj 1, 2011 /
 
Szárad a panel, hogy a maratás után még a lemosás nélkül is tudjak scannelni egyet.
(#) gulasoft hozzászólása Máj 1, 2011 /
 
Kimaratva de a maszk még nincs lemosva.

img036.jpg
    
(#) gulasoft hozzászólása Máj 1, 2011 /
 
Kész termék, fúrva, maratva.
Egész jó sorozat lett, lehet belőle tanulni is.

img037.jpg
    
(#) lóri hozzászólása Máj 1, 2011 /
 
Sziasztok. Engem a Watt féle vezérlés érdekelne, de a 220-as fűtőszál helyett , 12v-ot vezérelnék, kb. 10A (fóliahegesztőhöz használnám). Elég csak a triac-ot nagyobbra cserélni, és persze a 220-as körből kikötni?
A hőbiztosíték hogy működik? Ha eléri a 240 fokot kikapcsol, megvédvén a fűtőszálat az elégéstől? Hova kell tenni?Hozzá kell érnie a fűtőszálhoz?
(#) Zsika válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Ez igen! Gratula!
(#) gulasoft válasza Zsika hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Rutinfeladat, majd ugyan ekkora furatgalvanaziált lesz kihívás. Csak a lépések miatt raktam fel a képeket.
(#) karaszbandi válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Amit csináltál furatgalvánt, forrasztani próbáltad?
A hőt hogy viseli?
(#) gulasoft válasza karaszbandi hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Persze, raktam fel képet is.
(#) gulasoft válasza karaszbandi hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Ha a téma képeit keresed az első oldalon az img030-as van forrasztva úgy hogy amit itt látsz az a túloldalról folyt át az alkatrészláb mentén. Innentől meg már mindegy a hőállósága, meg a vezetési képessége, mert az alkatrészlábnak 0 ohm mellett 50V-ot meg 5-10 ampert simán el kell bírni. (vagy még többet is)
(#) gulasoft hozzászólása Máj 2, 2011 /
 
Ma megyek a rézporért, kívácsi vagyok ha csak vízzel elkeverem megtapad e műanyagon, illetve száradás után mi az effekt.
(#) snapscan válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Melyik programmal lett ez tervezve? Anno, még egy évezreddel korábban a smartwork-el lehetett hasonlót csinálni, azóta sem láttam progit, ami ilyen vonalvezetést csinálna.
(#) gulasoft válasza snapscan hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Sprint layouttal ha jól tudom, de biztosra nem tudom. Én a pdf-et és a fúrófilet kaptam. Ma adtam postára.
(#) Hurkafej1 hozzászólása Máj 2, 2011 /
 
A hidrogén-peroxid sósav keveréket mivel tudom semlegesiteni?
(#) BárányD válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
jó bőven felöntöd vízzel.
(#) Berci válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Szia
Szódabikarbonával.Vizzel ,csak higitod.
Következő: »»   577 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem