Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   734 / 1679
(#) mark.budai válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
A minidrill az tényleg jó.. Én pengével nem szórakoznék. Egyszer csúszik meg.. Nekem egyszer a tapéta vágó kés tört el, bele is állt az ujjamba szépen gyönyörűen.
(#) janikukac válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Na, jó. Nem tudom, mi legyen?!
(#) SALáta válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Ha apud vasas szakember egyet össze tud dobni, nekem is van nem épp gyári ollóm. Nyákhoz nem kell nagy erőkar. Ha jól tudom 10 es lemezből csinálta (lehet valami spéci lemez mert csak egyszer éleztem eddig köszörűn).

Jó a panel amit csináltál. Talán egy javaslat hogy tedd fa dobozba.
(#) zolee1209 hozzászólása Ápr 30, 2011 /
 
Zivatar mentes estét!
Délután készítettem egy panelt, az elgondolást vicsys-től csentem. Ez is egy "mobil" RTC áramkör, PCF8563 IC-vel. A képen sajnos a kvarc egyik forrszeme "sérült", a szkóp mérőfejével összeszurkáltam mérés közben, ezután fotóztam...

Ami a nyákdarabolást illeti: jó ideig azt a módszert használtam, amit Gafly említett. Hokedli, tehénkedés, fűrészelés. Nekem ettől a bal kezem mindig megfájdult, ezért nem szerettem. Amióta van sarokcsiszolóm, azzal igazítom a panelt. Vékony vágókoronggal előbb körbenagyolom, 2-3mm-t ráhagyok. Majd lamellás koronggal lesimítom a kontúrig. Nekem egyelőre megfelel ez az eljárás. A minidrill nagytesója...
(#) vicsys válasza zolee1209 hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Jó is az! Azóta is sokszor használtam, fejlesztés közben. Szép lett, gratula! (Én drótlábakat készítettem neki, hogy a breadboardba könnyen beszúrható legyen)
(#) zolee1209 válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Láttam, hogy a tied úgy van megoldva, nekem az nem tetszett, mert kissé régi a tesztpanelem, és nehezebben mennek bele a dolgok, mint az újabbakba... Ezért is használom a tüskesort az ilyen kis cél paneleken. 90°-os tüskét akartam beletenni eredetileg, de abból nem találtam, csak 3 darabot. Köszönöm!
(#) slogan válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Csak azt az egyet ne felejtsd el ,hogy 10 éve nem volt ennyi Kínai gagyi a piacon !Az még eredeti lehet - itt jegyezném meg a Ferm nem valami nagy márka - .
0,8 -as furatot -hát még 0,6 vagy kisebb - kézben (kemény fúróval) még Dremellel sem könnyű !Vettem néhány ilyen készletet ,de soha többet !De hát mindegy nem én fogom használni.....

janikukac : nyugodtan próbáld ki a snicceres megoldást !
- ésszel kell csinálni
- az első 1-2 karcolást szinte erő nélkül és nem fog mellé szaladni utána
- fém vonalzó szükségeltetik ,müa. nem jó !
(#) zolee1209 válasza slogan hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Koleszban volt szerencsém ezt a módszert kipróbálni. Azóta is megvan mind a tíz ujjam, mázlimra nem a kezem felé kezdett el szaladni a kés... És ráadásul nem tudtam annyira bekarcolni a panelt, hogy letörés után a túlsó réteg ne gyűrődjön meg.
(#) slogan válasza zolee1209 hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Mert ésszel kell !
A túloldalt is karcolni kell

Én biztos nem csinálom már másképp....

Nagyon gyors ,nincs kosz,egyenes minna állat ,stb


És részemről le is zártam a témát !
(#) mex válasza slogan hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Idézet:
„Nagyon gyors ,nincs kosz,egyenes minna állat ,stb”


Ugyanezt mondhatom az állványos, (asztali) lemezollóról is. :yes:
Aki pedig egy olyannal is el, vagy bevágja az ujját- hát meg is érdemli.
Na nekem is sikerült beleoffolni....
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Bocsánat! Üzenem a fiúknak, hogy apum nem vasas..
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Sziasztok ! Esti helyzet jelentés! Remélem nem OFF, hogy naponta százszor rakok fel képeket, de hát, haladok.. :yes: Bővebben: Link Nézzétek végig !
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Tyűha! Rohamléptekkel alakul.
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Bezony. :pirul: Már csak a stabkocka hiányzik, meg az IC, meg a trimmer. A stabkocka azért nincs benne, mert majd egy bordára rakom rá a két kockát, meg bele se megy a helyére. Trimmerrel is hasonló a bajom, állót kértem bele, 1k-sat, de az se passzentos, úgyhogy majd odadrótozom. Remélem éledni is fognak...

Zoli bácsi, mi a baj? Rosszat fát tettem a tűzre? Cseréljük inkább szénre?
(#) vicsys hozzászólása Ápr 30, 2011 /
 
Hogy ne csak offoljak egész nap. (Bocsi Köbi!)
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 30, 2011 1 /
 
Ez micsoda? Ja, és a themerin , vagy micsoda, kész van már? Szépen szól?
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Bővebben: Link
A theremin már úton van a gazdája felé... Ezúton is szeretnék nagy KÖSZÖNETET mondani mindenkinek aki segített és külön köszönet Hidi Péter művész barátomnak!
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Extra.
(#) David.zsombor válasza vicsys hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Vic mi van ma veled tudsz te ennél szebben is forrasztani. Amúgy ez melyik része?
(#) vicsys válasza David.zsombor hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Tudod, nem az én nyáktervem (idegen terület) és egész nap füvet nyírtam az udvaron. A karom majd leszakad és kapkodtam is vele. Hogyhogy melyik része? A vezérlő panel...
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Akkor rendben. Mikor kergetsz meg az udvarban?
(#) David.zsombor hozzászólása Máj 1, 2011 /
 
Én is működtem ám mostanában és a "műhelyemet" is láthatjátok.
Képek: Picasaweb
(#) Mybuster válasza David.zsombor hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Jó a pákád máskor azér ne legyen annyira homályosak a képek De GRAT!!
(#) borvendeg hozzászólása Máj 1, 2011 /
 
Hello! A hétvégén én sem tétlenkedtem. Egy fénymérőt építek, melynek mechanikáját készítettem el. Egy kezdetleges elektronika is van benne de kizárólag csak a motorok tesztelése miatt gányoltam rá.Képek itt!
(#) David.zsombor válasza Mybuster hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Bocsi siettem. Köszi.
(#) vicsys hozzászólása Máj 1, 2011 /
 
Szabadidőmben meg dobozolok... (Még egy szép kis airbrush festés van hátra)
(#) saraha válasza vicsys hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Jó lesz,ügyes.Nemsoká nekilátok én is a Hutale félének.
(#) zolika60 válasza vicsys hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Rendben lesz. Csak nem egy újabb órát látunk?
(#) SALáta válasza vicsys hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Hogy már legyen egy szép műszerem is küldök postacímet. Nagyon tetszetős. Már most látom benne a profi műszert.
(#) vicsys válasza SALáta hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Köszi! Én meg küldöm a számlaszámomat.
Következő: »»   734 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem