Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   813 / 2499
(#) doomkiller válasza WaRL0 hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Hali. Igen! Elvileg minden erősítőnek külön egyenirányító-híd + puffer lenne az optimális.
(#) highand hozzászólása Máj 7, 2011 /
 
Egy tanulságos kísérlet az A osztályról.

Az ismert JLH erősítőben egyetlen tranzisztor cseréjét követően, a működés AB osztályú lesz a mellékelt rajz szerint.

Ahogyan az várható volt a hang szinte semmit sem változott, továbbra is a jól ismert meleg hangzást adja, de hűtőbordák éppen csak langyosak lettek.

A torzítások megváltozását a Tina-ban szimuláltam, az eredmény a mellékletben.

Tehát a hang nem az osztálytól olyan amilyen, hanem az adott kapcsolás sajátja. Nagyon tanulságos kísérlet, a JLH tulajdonosoknak javaslom az elvégzését.
(#) gery1212 hozzászólása Máj 7, 2011 /
 
Sziasztok!
Olyan gondom lenne hogy szereztem egy Kenwood házimozierösítöt, de miután bekapcsolom pillanatra felvillanik a kijelzö majd a hangszórónál lévö relé behuz és 10mp mulva elenged.
Semmi égésnyom nincs rajta, feszültségek megvannak.
Nem tudja valaki hogy mi lehet a gond???
A segítséget elöre is köszönöm
(#) szamóca válasza gery1212 hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Mérj rá a kimenetre a relé előtt. Valószínű hogy egyenfeszültség van a kimeneten, ezért kapcsol a védelmi funkció.
(#) Mayan válasza highand hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Ez így egy szokványos retro szimpla tápos topológia, nem ? Mint a hta30 is pl., és az összes 60-as 70-es évekbeli szimpla tápos erősítő. Nekem most van egy teleton a300 végfokom beépítve külön dobozba, nagyon jól szól, nem annyira valóságos a hangja mint a bufferem, de nagyon jó, meleg és telt hangzású.
(#) lamalas válasza Mayan hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Idézet:
„Ez így egy szokványos retro szimpla tápos topológia, nem ? Mint a hta30 is pl., és az összes 60-as 70-es évekbeli szimpla tápos erősítő.”

Igy van. Mondjuk a 60-as evekben kevesbe voltak jo komplementer tranzisztorok ezert akkoriban inkabb kvazi-komplementer vegfokokat epitettek. A 70-es evekben mar jobb szilicium komplemeter parokat tudtak gyartani, manapsag pedig meg jobbakat tudnak.

Egyetertek egyebkent highand-el, hogy nem az osztaly hatarozza meg a jo v. nem jo hangminoseget.
(#) CHZ válasza gery1212 hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Típust nem írtál, de szerintem az STK ment ki, hátulról nézve a bal oldali.
(#) ThomAce válasza doomkiller hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Hogy haladsz az erősítő projecttel? Én már megoldottam a nagyobb feszről hajtást, de még tökéletesítem. Így most nagyobb a kivehető teljesítmény valamelyest. Damper dióda maradt a kapcsolásban.
(#) deadlyroberta hozzászólása Máj 8, 2011 /
 
Heló találtam itthon 1 darab tl 082 es ic-t keresgéltem de nem találtam semmi érdemleges kapcsolás, fejhalgatónak akarom megcsinálni erősitönek.
(#) lapose válasza deadlyroberta hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
(#) deadlyroberta válasza lapose hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
EZ most mono vagy stereo ic? A másik mindegyik tl-nek ugyanaz a bekötése?
(#) lapose válasza deadlyroberta hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
A TL082-ben 2db műveleti erősítő van. egy darab elég egy sztereó fejhallgató erősítőhöz.
(#) deadlyroberta válasza lapose hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Köszi szépen.
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Némi haladás az ügyben megint történt , már tényleg csak a fedlap hiányzik , de az nélkül is már szinte kész hisz a fedlap üvegből lesz , ezért a látvány az már sokat nem változik .
A hálózati kapcsoló az ezen a dobozkialakításon nem kapott helyet a fonton ezért kénytelen voltam egy nyomógombos on-off elektronikát még beiktatni aminek egy picike nyomógomb a hátlap közepére került és ott lehet egy mozdulattal be és kikapcsolni .
Több kép.
(#) skero válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Gyönyörű. Nem is mondhatok mást ,ez mestermunka.
(#) CHZ válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Nagyon szép!
(#) yagi válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Hát ez megint csak nagyon szép lett, gratulálok.Egy kérdésem is lenne hozzád, lehet Te tudsz nekem válaszolni mert látom dolgozol fémekkel. Akarok venni egy körfűrészlapot, amellyel aluminiumot is lehet vágni, a kérdésem az lenne hogy mekkora fordulaton kellene pörgetni a fűrészkorongot?
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Még egy apró kiegészítést irnom kell az előzőekhez , ez az erősítő dobozolás úgy lett tervezve meg kialakitva hogy festék nem kerülhet szinte sehová sem így ezért a néhol előforduló csupasz ALU , az egész dobozoláson csak a fa elemek kaptak szintelen lakkot és az előlap két oldal betétje kapott szeszes pácot majd lakkot.
(#) CIROKL válasza yagi hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Gyorsan csak a fűrészre válaszolok , a fordulat az nagyrészt a korong átmérőjétől függ , így konkrét választ nem tudok adni .
(#) petemazi hozzászólása Máj 8, 2011 /
 
Szerintetek megoldható lenne a távirányítás egy jaxleys hangerőszabályzónál? Mondjuk egy léptetőmotor, tróger verzióban egy akksis fúrógép motor és mechanika segítségével?
(#) gery1212 válasza CHZ hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Szia
Igen STK típusú végfok van benne kettő, de az zavarhatja a kijelzőt?
(#) tupac86 hozzászólása Máj 8, 2011 /
 
Sziasztok !
Én csak most kezdtem el foglalkozni az elekronikával
és tanácsot kérnék elsö kisteljesítményü erösitömhöz.
amit két darab trafo hajt két külön mono végfokot!
Az lenne a kérésem hogyha tudnátok ajánlani végfok ic-ét kapcsolási rajzal amihez elég az alábbi teljesitményü tápegységeim:

toroid: -230v 50Hz sich: 2AT
- 0-12-22V 0.91A sich: 0.8A
A segitséget elöre is nagyon köszönöm...
(#) steelbird válasza tupac86 hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Sajnos, ezzel a trafóval nem sok lehetőséged van, 8 Ohm -os, vagy nagyobb impedanciájú hangszórót használhatsz csak, mert kevés áramot tud leadni a trafó.
A maximum feszültség 1x 22V, ami egyenirányítás után kb. 27-28 V lesz. Ez 8 Ohm-os hangszóró használata esetén 6W (szinuszos) teljesítményre elég.
(#) CHZ válasza gery1212 hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Mivel zárlatos a front IC így bekapcsoláskor védelem letilt.
Forraszd ki a bal IC-t és próbáld ki, ha így nem tilt le, akkor már rendelheted az új IC-t
(#) lapose válasza tupac86 hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Szia!
Ideális választás a TDA2030. Egyszerű és jó.
Topikja is van ahol kapsz segítséget: Bővebben: Link
(#) ferkoo hozzászólása Máj 9, 2011 /
 
Sziasztok, szeretnék rendelni egy STK4182-tipusú ic-t de google nem a barátom ebben a témában tud valaki segíteni hol érdemes megrendelni? Magyar honlapot nem találtam! Köszönöm!
(#) Alkotó válasza ferkoo hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Beszélsz bármelyik alkatrészbolttal, aztán ők beszerzik neked. Pl a HEStoret is megpróbálhatod.
(#) reloop válasza ferkoo hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Itt találtam.
(#) emersys válasza ferkoo hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Hali!
Itt is megoldható a beszerzése
(#) ThomAce hozzászólása Máj 9, 2011 /
 
Nah, csak ez lett a legjobb hangú erőlködős megoldásom. 12Wattot ad 4Ohm terhelés mellett, hangja számomra szép. Jelalakot szemmel láthatóan nem torzította, többféle jellel próbálkoztam.

Azóta többféle félvezetővel, nagyobb tápfeszültségről is próbálkoztam a kapcsolás tökéletesítésével. Kipróbáltam azt is, hogy mi történik, ha hasonlóan próbálom megoldani a kapcsolást, mint a Texas erősítőben láthattuk. Nem tetszett a hangja. A rendelkezésemre álló félvezetőkből ez volt a legjobb hangú amit tudtam összehozni.

A teljesítménye pedig akkora amekkora. A lényeg a szép hang. Talán valaki még utánépíti.
Következő: »»   813 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem