Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   4 / 199
(#) csikosgabi válasza PCB hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
Ja tényleg arról nem isírtam...
szóval ez egy simsonra való fordulatszámmérő.
A ledeket körbe akarom malyd rakni..
(#) Moderátor hozzászólása csikosgabi hozzászólására (») Jún 6, 2007
 
Idézet:
„malyd rakni..”


Mármint: "majd rakni, ugye?
(#) csikosgabi válasza (») Jún 7, 2007 /
 
igen
bocsi
(#) m.joco hozzászólása Jún 7, 2007 /
 
Helótok!
Meg szeretném építeni borvendeg kapcsolását, csak volna pár kérdésem:
10mm-es LEDeket is lehet használni? Tápfesznek stabilizáltnak kell lenni, vagy lehet pulzáló is? A trimmer mire van benne? És hova kell kötni, ugyértem a hangszóróra párhuzamosan, vagy még a végerősítő elé??
Előre is kössz
(#) PCB válasza m.joco hozzászólására (») Jún 7, 2007 /
 
Szia!

Signal MAX 10V, ennek tükrében a hangszóróra párhuzamosan, vagy még a végerősítő elé.

Készüléktől függ, hogy hova lehet !

100W -os erősítőnek ne kösd a hangszóró kimenetére.


Trimmer valszeg a ledek feszültségét szabályozza.

Üdv!
(#) Sheffield hozzászólása Jún 9, 2007 /
 
Sziasztok!

Valaki meg tudná nekem tervezni a nyákot az alábbi hőmérőhöz? Ha lehet akkor eagle formátumban. (De más is jöhet)

Előre is köszönöm!

Valamint egy kérdés.

A szenzort kicserélhetem ezek bármelyikére?

KTY11-7
KTY81-120/B
KTY81-220
KTY83-110
KTY84-130

term7107.jpg
    
(#) Sebi válasza Sheffield hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
A rajzon szereplő KT100 2kohm körüli, tehát módosítás nélkül a KTY11-7 passzol.
Kis átalakítással mindegyik jó lehet, a többi 1k-s.
(#) Sheffield válasza Sebi hozzászólására (») Jún 10, 2007 /
 
Köszönöm!

Nyákrajzban esetleg nem tudsz segíteni? :help:
(#) zoly15 hozzászólása Jún 18, 2007 /
 
sziasztok!
nekem ebben a rajzban kéne segítség és elég vastagon kéne mert vasalással szeretném csinálni és avval vékony sávot nem lehet húzni sajna
előre is köszi!


üdv!
(#) PCB válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 18, 2007 /
 
Szia !

Idézet:
„mert vasalással szeretném csinálni és avval vékony sávot nem lehet húzni sajna”


Ne általánosíts, van aki 0,2mm -es vonalat is tud

Üdv!
(#) Blint válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 18, 2007 /
 
Azért ez a dolog nem arról szól, hogy nesztek hülyegyerekek itt van tervezzétek meg...
De lehet jó kedve az embernek (az volt most) és összedobtam.

De azért erre nem kéne rászokni, nem egy túl nagy ördöngősség, csak türelem kérdése.

A vasalásra: nem a technikában kell a hibát keresni, én csináltam tökéletes alámarás nélküli 0.3 mm-es vonalat, csak ki kell tapasztalni a dolgot :yes:

Blint

ajándék.LAY
    
(#) zoly15 válasza PCB hozzászólására (») Jún 19, 2007 /
 
szia!
nekem azt mondták hogy az már nem tapadna fel miután írtam ezt az üzit utána megkérdeztem 1 mádik embert és ő azt mondta h feltapad akkor most nem tudom hogy mit higyjek

üdv!
(#) zoly15 válasza Blint hozzászólására (») Jún 19, 2007 /
 
szia!
köszi!
nem fogok erre rászokni csak ez most sürgösségi eset volt és még most tanulom használni a progit
még1szer kösz!

üdv!
(#) chipi hozzászólása Jún 21, 2007 /
 
Sziasztok!

Építetettem egy basszus kiemelő áramkört, de nem tudom, hogy jól rajzoltam e a kapcsolásról. Megnéznétek nekem? Köszi!

Kapcsolási rajz

Nyák rajz
(#) fureszk válasza chipi hozzászólására (») Jún 21, 2007 /
 
A nyákterv jó, és használható. Az átkötést érdemes piros vonallal behúzni tervezéskor, hogy később ne legyen belőle gond. Olvasd el a cikkem, biztos van bene amit még nem tudsz.
(#) chipi válasza fureszk hozzászólására (») Jún 21, 2007 /
 
Hát akkor nem egy ördöngös rajzolni egy kapcsolásról nyáktervet

Eggyet nem értek, ezt az áramkört a végfog elé vagy után érdemes kötni, mert tegnap elé kötöttem és földhurok hang volt mind az állat. A végfokon 2x24v van ezen meg 12v.
(#) fureszk válasza chipi hozzászólására (») Jún 21, 2007 /
 
elé kell kötni. hát nem lesz földhurok, ha elolvasod topi cikkét, és megszünteted a hurkot.
(#) chipi hozzászólása Jún 22, 2007 /
 
Elolvastam Topi cikkét és úgy csináltam ami ott volt. De a jelenség úgyn úgy jelentkezik, de ez olyan hang mint ha zárlat lenne.
(#) borvendeg hozzászólása Jún 24, 2007 /
 
Hello az a problémámhogy a Skory oldalán található QUAD405-höz tervezett hangszínszabályzó áramkör nyákrajzát elkészítettem a segítségeteket abban kérném,hogy nézze át valaki hogy jó e a rajz illetve a C3 és C5 alkatrészek értékét szeretném tudni(ezt csak sjtem h 10pf illetve10pf tantál)

elő.GIF
    
(#) Dzsoni hozzászólása Jún 24, 2007 /
 
C3 és C5 10µF-os kondik.
A C5 tantál legyen (vagy sima elkó áthidalva 10nF-os kerámiakondival), C3 az lehet sima elkó vagy tantál, a lényeg hogy a "+" kivezetés a "10uF" felirat felé legyen.

A nyákot meg ne várd el hogy átnézzem nincs ilyenre időm és energiám... Nem szeretnék nyersen fogalmazni, de ne haragudj te tervezted nézd át te, csak nem várod el hogy valaki nulláról visszafejtse a nyákrajzodat és összehasonlítsa a kapcsolási rajzzal.

Az egyébként ránézésre látszik hogy sok benne a hosszú vezetősáv és van benne hurok, ezek előfoknál nem előnyösek!
(#) borvendeg hozzászólása Jún 24, 2007 /
 
ok köszi asegítséget szóval ha ez nem a legjobb terv akor nincs vkinek egy jobbterve ehhez a kapcsihoz???
(#) PCB válasza borvendeg hozzászólására (») Jún 24, 2007 /
 
Szia !

Rajzold meg újra, próbáld egyszerűsíteni...stb
akkor lesz az igazi, és főleg gyakorlat teszi a mestert.

Ha megvan, én szívesen átnézem, ha a schematikus rajzot is elküldöd, nem tart semeddig ellenőrizni.
Talán még ötleteket és több segítséget is tudok a rajzhoz adni.


Üdv!
(#) vanzerr hozzászólása Jún 30, 2007 /
 
Sziasztok!

Van egy nyákrajzom pdf fájlba, ezt szeretném tükrözve kinyomtatni. Egy HP1018-as nyomtatóm van de neki a progija nem kínálja fel ezt a lehetőséget. Mellékelem a fájt , ha tud valaki segíteni nagyon megköszönném!
(#) san398 válasza vanzerr hozzászólására (») Júl 2, 2007 /
 
Itt a nyákrajz PDF és Sprint-Layout formátumban.Ha már magamnak megcsináltam akkor feltettem neked is.
(#) Frankye válasza vanzerr hozzászólására (») Júl 2, 2007 /
 
A jövőre nézve:
Nem elegáns megoldás, de használható. A pdf-et megnyitod, majd az AcroReader eszközeinél van egy fényképezőgépszerű ikon. Arra kattintasz, majd a kinyomtatandó rajzot körbekeretezed, ekkor kimásolja vágólapra a kép-részt.
Fogsz egy képkonvertert (pl.: IrfanView), beilleszted, és azzal tükrözheted.
Mondom, nem elegáns, de használható.
(#) vanzerr válasza san398 hozzászólására (») Júl 2, 2007 /
 
Nagyon köszönöm a segítséget, már én is ott tartottam, hogy megrajzolom magamtól de valahogy a kerti munka nem nagyon engedte meg, hogy ezzel foglalatoskodjak.

Frankye!

Neked is köszönöm a tippet, ha másképp nem ment volna akkor így csináltam volna.

Köszi mégegyszer mindkettőtöknek!
(#) san398 válasza vanzerr hozzászólására (») Júl 3, 2007 /
 
Nincs mit. Segítsünk egymásnak ahol tudunk, hisz ezért van ez a szuper fórum.
(#) Frankye válasza vanzerr hozzászólására (») Júl 3, 2007 /
 
Idézet:
„Nincs mit. Segítsünk egymásnak ahol tudunk, hisz ezért van ez a szuper fórum.


Egyebet én sem tudok rá mondani!
(#) DjPeat hozzászólása Júl 19, 2007 /
 
Sziasztok meg tudná nekem valaki rajzolni ezt a panelrajzot mert nekem sajnos ne ment. Mert nagyon fontos lenne csak nekem nincsenek meg hozzá a meg felelő tapasztalatok. Ezért kérnélek meg benneteket hogy segítsetek nekem meg csinálni a panelrajzot.
A segítségeteket előre is köszönöm.
Bye Dj Peat.
(#) a1356 hozzászólása Júl 20, 2007 /
 
Hello mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni egy négysávos távírányító ADÓJÁNAK a nyák tervezésében! Igazából ha tanácsot adtok azt is elfogadom, igazából csak az nem világos h a kapcsolóknál mi az a szagatott vonal v. mit is akar jelenteni? És lenne még egy kérdésem: haén mondjuk több csatornát szeretnék üzemeltetni akkor az jó megoldás-e ha CSAK a kristály típúsát megváltoztatom-e?


Előre is köszönöm a segítséget!

a1356
Következő: »»   4 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem