Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Pronto-hex alapú távirányító építése
Lapozás: OK   1 / 1
(#) merlingerin hozzászólása Máj 10, 2011 /
 
Sziasztok!

Égen/földön keresek egy távirányítót, amit sehol nem lehet kapni, beszerezhetetlen.

Találtam viszont egy ilyet:

Bővebben: Link

Itt megtalálható a táv összes gombjának a kódja, pronto-hex formátumban. Hogy ez mit jelent, nem tudom.

Minden esetre van itthon tanítható távirányítóm, ami szembe fordítva egy IR forrással, meg tudja tanulni az adott kódot. Nekem bármilyen olyan megoldás segítség lenne, ami az oldalon megtalálható HEX tartalmakat le tudja "játszani", és erről meg tudok tanítani egy tanítható távirányítót.

Tudtok valamit erről a pronto-hex formátumról? sajnos a google nagyon szűkszavú. Programozási ismereteim meg nagyon kevesek ahhoz, hogy saját SW-t írjak rá..

Minden segítséget előre is köszönök!
(#) Hp41C válasza merlingerin hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Szia!

A Pronto Hex fomátum leírása - sajnos angolul...
(#) merlingerin válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Szia!

Igen, ezt én is olvastam, erre írtam, hogy sajna programozási képességeimet meghaladja. sajnos..

bízom benne, hogy valaki a net bugyraiban talált már hasonló projektet, vagy valami olyan tool-t /netán járt ilyen cipőben/ ami mondjuk soros portra kiküldi, a tx lábon, majd 1 IR led, meg némi alkatrészkupaccal meg tudnám tanítani a tanítható távirányítót róla.
(#) abcdabcd válasza merlingerin hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Én egyszer találtam valami olyasmi programot, mint ami neked kéne, bár nem tudom, hogy milyen a bemeneti formátuma, meg most a program neve se jut eszembe, de azt tudom, hogy valami egyszerű kis hardvert kellett hozzá építeni, és arra volt jó, hogy valami sony dvd lejátszókat lehetett vele régiómentesíteni vagy valami hasonló dologra, azaz pc-ről tudott ezen az áramkörön keresztül infra kódokat kiküldeni... ha eszembe jut, hogy hol találtam akkor megkeresem és leírom neked, de esetleg ha így keresed hátha megtalálod te is...
(#) merlingerin válasza abcdabcd hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Szia!

Kerestem ilyet, de vagy rosszul, vagy rossz helyen, de nem leltem. Ha eszedbe jut, ne titkold
(#) abcdabcd válasza merlingerin hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Pontosan azt msot én se találtam meg viszont rákerestem, és találtam ilyen áramköröket, például:
Bővebben: Link
Vagy itt egy lista különböző IR adókról PC-hez:
Bővebben: Link

Meg még találtam egy harmadikat is, ez is lista jellegű oldal, esetleg valamelyik linkje, hasznodra válik:
Bővebben: Link
(#) sanga válasza merlingerin hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Szia!
Az elektrotanyán van egy ember,aki PROFI a távirányítókban.
(#) merlingerin válasza abcdabcd hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Szia!

Köszi szépen! Végignéztem mindent, pár órát olvastam, kerestem, de egyik sem alkalmas ezen formátum megevésére sajnos.

Sanga: Nem tudod véletlen a nick-jét? (jöhet magánban is..) Megkérdezném.
(#) sanga válasza merlingerin hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Szia! Ment email.
(#) abcdabcd válasza merlingerin hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Szerintem találtam egy megoldást, bár végig nem olvastam az egész leríást, de jónak tűnik.
Az egész alapja a LIRC nevű linuxos program
-a linuxtól nem kell megijedni, talán egy ubuntu live-cd ről is működik, amit így nem kell sehova se telepíteni csak letöltöd kiírod, bootolsz ott varázslószerű felületen hálózat beállítás, lirc letöltés a synaptic csomagkezelő nevű programmal és már mehet is
-na és ehhez létezik elvileg többfajta IR adó eszköz, egyszerű soros eszközök is:
LIRC soros adók

Na és találtam egy témát, ahol a pronto kódok LIRC kódokká konvertálásáról írnak:
Pronto-->LIRC

Próbáld meg talán működik. Bár nekem a LIRC-cel nem sikerült az igor infra vevőt beüzemelnem emlékeim szerint, de hátha ez jó lesz...
(#) abcdabcd hozzászólása Máj 12, 2011 / 4
 
Google-ben keresve találtam egy python kódot, ami állítólag át tudja konvertálni a pronto hex kódokat LIRC kódokká, és az illető azt írja, hogy az ő cuccaival működik is ez a dolog:
Bővebben: Link

Vagy itt egy másik ilyen alkalmazás a LIRC weboldalon:
Bővebben: Link
(#) merlingerin válasza abcdabcd hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Szia!

Huh!

Köszönöm!!! Ki fogom próbálni a hét végén. Közben én is leltem valamit. Az egyik Kameleon táv programozható PC-ről. Bár nem hivatalosan Valami kis csapat írt hozzá fejlesztőkészletet.
Bővebben: Link

Jól jöhet másnak is!
(#) kameleon2 válasza merlingerin hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Sziasztok!

Én használtam Pronto-t és van itthon egy iPronto-m.

A pronto natív formátuma a ccf és az icf (html, xml alapú) - ezt akár egy PDA-val is használhatod, mivel a PDA-kra megírták a remotecontrol (2) programot, ami ezt tudja importálni. Gyakorlatilag a pronto gyári editorával megszerkeszted az érintőképernyős felületet, a gombokat stb. A távirányító kódokat pedig hex formában adod meg a szoftveren belül. Ezeket úgy is be lehet gyűjteni, hogy a Pronto rögzíti learn módban az általad megnyomott bármilyen IR távirányító gomb kódját és hex formátumra kódolja. Ilyen módon akár az otthoni távirányítók jeleit is katalogizálhatod és utólag felhasználhatod egyetlen távirányítóról - akár összevont funkciókezeléssel, vagy időzítéssel (makrók) kombinálva. Javaslom a Philips prontoedit programok letöltését, abban minden azonnal érthetővé válik. Én az RU 970, RU 980, RU 990, és az iprontohoz készült változatokat letöltöttem és használtam, ha a netről nem sikerülne, küldj egy magánmail - a többit megbeszéljük. Sajnos a PDA-s verziót meg kell venni és csak 1 PDA-val működik. Ha valakinek van jobb változat - érdekelne. Jellemzően a CIR -el szerelt PDA-k a legjobbak, aminek a tetején van az infra. (DELL, Compaq régebbi típusok). Van mód más távirányításra is, ugyanis az ipronto-n linux fut. Azt fel tudom ajánlani, hogy segítséggel leemeljük az eredeti fájlokat a gépről, a többi debug kérdése. Mamár nagyon sok micro méretű PC, WinCE 6-os eszköz van forgalomban, csak választani kell, melyiket használd távirányítóként. A WinCE-s változatokon fut a PDA-s változat Lehet venni ipari PDA-kat is amikben nagyon jó az infra - de sajnos 120-130eFt/db + a PDA-s szoftver 20$-os ára.
(#) merlingerin válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Szia!

Huhh.. ez jó hír Nem is gondoltam volna, hogy a Philips féle pronto is egy PDA szerű cucc. Pedig jó nagy nagy kijelzővel.

Vagyis ha szerzek egy ipari PDA-t, amin van infra, abból ezzel a programmal egy Philips pronto-t tudok csinálni?

Na majd ha ez a mostani tervem nem jön be, rákeresek erre a megoldásra is. Ez nagyon jó hír

Köszönöm!
(#) abcdabcd válasza merlingerin hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Köszi a pontot! Remélem működik majd! Érdekes a projekt amit találtál, esetleg nem tudod, hogy ilyen távirányítót lehet-e kapni Magyarországon? (nem kerestem rá még)
(#) merlingerin válasza abcdabcd hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Szia!

Persze, lehet sok helyen.

OneForALL távok ilyenek..
Auchan, tesco, MM, EW, multik..

kinyitod az elemtartót, ha van tüsisor alatta, akkor jó is ehhez.
(#) abcdabcd válasza merlingerin hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
Köszi szépen! Adtál egy jó ötletet, lehet, hogy veszek is egy ilyet majd, ha más nem játszani jó lesz
(#) kameleon2 válasza merlingerin hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
Szia!

Azért nem egészen... Ugyanis a Pronto fájljai ugyan mennek PDA-n, de a PDA infrája pld nem tud 60m-t és nincs makrókra ilyen jól felkészítve, De hasonlót lehet belőle csinálni. A Logitech harmony sorozat is sok mindent tud - de nem ennyit. Nem csak a hardvert fizetteti meg veled a Philips, hanem a teljes Pronto feelinget, a programozói szoftvert stb. Bár én is használtam olyan infra kezeló PDA-s programot, ami akár a digitális jelalakot is kirajzolta a megtanult távirányító funkcióról. Én amiket teszteltem PDA-ka - az már jó volt, amelyik 2-2,5m-ig elhordott. Lehet persze venni infra boostereket stb is.
(#) abcdabcd válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Érdekes dolog ez az infra távirányítás... ugyanis én az igorplug nevű infra vevővel játszadoztam már, és igazából kb 20 méteres távolságból egy sima bármilyen távirányítónak a jelét is simán veszi a gombokat rögtön kb a megnyomáskor érzékelve... akár többször falakról visszaverődött jelet is...
Viszont ez mondjuk egy tv esetében nem biztos, hogy jó mert mondjuk fekszel az ágyban ott a távirányító megnyomod véletlenül az egyik gombot, miközben mondjuk nem is a tv felé néz az irányító és mégis összevissza kapcsolódna... szóval szerintem simán meglehet, hogy sok tv-nél meg hasonlónál szándékosan csökkentik a vételi érzékenységet... szóval, hogy nem is az adó (mint pl ahogy írtad PDA) infrájával van a "gond"... amúgy meg 2,5m az már elég jó...

Amúgy most itt a téma kapcsán én is rákerestem erre a Philips Pronto-ra és tényleg egész "pofás" darabok szóval gondolom ezt fizettetik meg (akarták volna megfizettetni, ugyanis elvileg abbahagyták a gyártásukat) az emberekkel...
(#) abcdabcd válasza merlingerin hozzászólására (») Máj 23, 2011 /
 
Én mostanában nézegettem MM-ban meg Saturn-ban és csak drága OneforAll távokat találtam és azokat is talán csak az utóbbiban...
Te esetleg ha kerested játrál nagyobb sikerrel?

Ezeknek a tipusszáma ha URC-vel kezdődik,mint a SAL által forgalmazott univerzális távoké de vajon azok is ilyen belsőt takarnak? ugyanis azok elég olcsók...

Viszont az egyik 14eFt körül árult OneForAll távirányítóban az elemtartót felemelve láttam is a 6 tüskét beültetve és pozíciószitázva mellette... úgyhogy talán tényleg működik az újabbakkal is(mivel a kapcs. rajzos honlap talán 2001-es), viszont jó lenne ha lehetne kapni valami olcsóbb darabot... nekem pl egyelőre tényleg csak játszadozni
(#) merlingerin válasza abcdabcd hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Szia!

Nekem nem kellett venni, mert van, 2 is. Csak szoktam látni őket. Esetleg Conrad? bár az is aranyár. Vagy ami még lehet, esetleg ebay..

Egyébként az interface működik, sikerült is átkonvertálni, nem 2 perc szívás árán, de működik a táv.

A fő bibi az volt, hogy 56 gomb van az eredeti távon, az univerzálison egy lapon meg ugye ennek csak kevesebb, mint a fele. Ha játszani szeretnél vele, csak az RMIR programot használd, mert a Remote Master, meg a sima IR.exe összekavar úgy, hogy a végén magad sem tudod mi mi.. A KeymatMaster XLS meg annak való aki írta. Néztem vagy fél órán át, aztán feladtam. RMIR tökéletes, és egyszerű!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem