Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   814 / 2499
(#) Vacok válasza steelbird hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Szia!
Megoldottam a korábban említett problémákat.
A sistergést úgy, hogy a mélyszűrő tápkábeléről levettem a ferritgyűrűt amit rátettem.
A melegedési problémát pedig úgy, hogy először ezt az erősítőt építettem meg, ez nagyon melegedett, most lecseréltem erre, ennek ventilátoros hűtés se kell mint a korábbinak, és így is éppen hogy csak langyos a borda.
(#) tupac86 hozzászólása Máj 10, 2011 /
 
köszönöm a tippeket_!

tudom hogy nem tudok nagy teljesitményű erösitöt csinálni ezzekkel a trafokkal de szerintem elsö teljesen 0-rol épitett erösitömnek tapasztalat szerzésnek tökéletes lessz számomra_.
(#) ferkoo hozzászólása Máj 10, 2011 /
 
Köszönöm a tippeket!
(#) highand válasza ThomAce hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Tegyél bele OPA604-et az elbír 48 V-ot és a hang is szuper lesz.
(#) highand válasza Mayan hozzászólására (») Máj 10, 2011 / 1
 
Ezekben a régi topológiákban azért van okosság. Ezek nyílt hurokban is jók, mert a félvezetők egymás karakterisztikáit javítják, szóval jó a hang már ettől is.
(#) ThomAce válasza highand hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Köszönöm szépen! Utánanézek, hogy mennyibe kerül, meg milyen hasonló kaliberű végtranzisztorokat tudok venni, mint amiket használtam.
(#) ThomAce hozzászólása Máj 10, 2011 /
 
Sziasztok!

1000-es, vagy annál nagyobb bétájú komplementer darlington tranzisztort tud nekem ajánlani valaki? A 2SB950A-val csak annyi az össz gondom, hogy mindösszesen 40Wattos.
(#) peter1995 hozzászólása Máj 10, 2011 /
 
HEllo.Haladok a hifivel.A táp részt ami 23V ból csinál kisebbeket kicseréltem stabkockákra.Íyg más van készenléti állapot a magnó megy és a cd-rész is be van kapcsolva de a cd tárat nem adja ki hogy rakjan neki cd-t.
És melegszik nagyn az R777.Mitől melegedhet?
(#) highand válasza ThomAce hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
TIP142-147
(#) WaRL0 hozzászólása Máj 10, 2011 /
 
Sziasztok.
Mi történik ha egy erősíttő végtranyóit vezetékezem?Mert ajánlották már itt, hogy úgy tervezzem meg a nyákot, hogy ne kelljen vezetékezni a tranyókat.De láttam már több gyári erösíttőben is, hogy a végtranyókat(esetemben 2n3055) vezetékezték.
(#) reloop válasza WaRL0 hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Szia! Vezeték nélkül elegánsabb lesz az erősítő.
(#) WaRL0 válasza reloop hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Ha ennyi az egész akkor vezetékezni fogom, mert egy régi projekthez vannak áttalakított hűttöbordám 2n3055-höz.Újra most sajnos nincs keret.
(#) ThomAce válasza WaRL0 hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Olvastam valahol, hogy ha vezetékezed, akkor ugyebár evidens némi veszteség, ráadásul összeszedhet nem kevés zavart is. A vezetékeknek is van egy bizonyos kapacitásuk (evidens, hogy vezeték és szigetelés függő a dolog), ami szintén beleszól az egészbe. Pl.: FET-ek esetében komoly gerjedések forrása lehet.

Mondjuk a Quad405-ömnek az összes végtranyója (A és B osztályú rész is) vezetékezve van... És nincs vele gond.
(#) ThomAce válasza highand hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Köszönöm szépen ismételten!
(#) bensepeter hozzászólása Máj 11, 2011 /
 
Sziasztok!

Volt nekem itthon elfekvőben egy NORDMENDE PA7060 erősítőm annak idején úgy kaptam. A napokban csak unalomból nézegetem a műhelyemben a ketyeréket és akkor gondoltam hogy megnéztem evvel mit lehetne kezdeni. A helyzet a következő hogy a bedugom nem világit rajta semmi, egyik kapcsolójára sem reagál, de viszont van a kapcsoló táblámban a falon egy áram erősség mérőm és az megemelkedik mintha bekapcsolt állapotban lenne az erősítő a bedugást követően. utána a gondoltam hogy dugok rá valami és megnézem úgy mit csinál, rádugtam két 200w-os ládát és a számítógépről adtam neki jelet, és most kapaszkodjatok meg ahogy bedugtam megszólalt a láda , mind a kettő, és csak a hangszín szabályzó potikra reagál és a hangzás processzor csúszó potira. Hagytam úgy egy ideig hogy hátha észhez tér és azt vettem észre hogy néha néha vissza villannak a ledek az elejében de ez nagyon ritka és rövid ideig is tart. De viszont a kapcsolókra egyikre sem reagál. Szerintetek mi lehet a baj? Megbontottam mert a szalag kábelre gyanakodtam van benne kettő de áramtalanítva átméregetem műszerrel a vezetékeket de egyik sincs megszakadva. Nagyon örülnék ha valaki tudna nekem tanácsot adni, hogy hogy tovább. alkatrészem az lenne itthon, csak tanács kéne mit cseréljek ki benne.
(#) zoly15 válasza bensepeter hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Hali! Én valami biztosítékra vagy valami hasonlóra gondolnék.. Tegyél fel egy pár képet.. Kívül belül.. Lehetőleg élest, ne homályosat.
(#) koncsik03 hozzászólása Máj 11, 2011 /
 
Üdv!
Kerestem ilyen témát de nem találtam úgyhogy nyitok egyet.
Az lenne a kérdésem hogy valaki tud e adni tda2007-es ic-vel kapcsolási rajzot,ha tudna valaki akkor kérnék egy nyáktervet is!

Köszönöm!
(#) Bassmester válasza koncsik03 hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Ezt már láttad? ( a google találta...)
(#) koncsik03 válasza Bassmester hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Képzeld el láttam._Nyákterved van hozzá?_Mert az is kéne.

....meg szóközök is.
(#) Ge Lee válasza koncsik03 hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Ha láttad akkor azt is láthattad hogy nyákterv is van az adatlapon, de ahhoz a néhány alkatrészhez teljesen felesleges.
(#) reloop válasza koncsik03 hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Helló! Az adatlap második ábra szerintit néztem, az egyszerű és jó elrendezés.
(#) koncsik03 hozzászólása Máj 11, 2011 /
 
Bővebben: Link

Az összes földet össze kell kötni?
(#) Bassmester válasza koncsik03 hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Igen, össze. (képzeld el)
Tervezéskor célszerű külön vezetősávokkal egy pontba kötni a földhöz kapcsolódó alkatrészeket. (csillagpont)
(#) deadlyroberta válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Szép lett.
(#) deadlyroberta hozzászólása Máj 11, 2011 /
 
Keresgéltem ic-ket amik 70 ohm-en adnak le 200 mW-t.
Gondoltam erre:http://www.hestore.hu/files/TDA7052.pdf , hídban gondolkoztam számolásaim szerint.
Szerintetek?
(#) nagy_david1 válasza deadlyroberta hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Szia!

Nem igazán tudom volt-e ennek a hozzászólásodnak előzménye mert én nem kaptam úgy, hogy elnézést ha félre fogok beszélni vagy olyant mondok amit már említettek mások is.
Összesen ennyi elvárásod van, hogy 70 ohm -on adjon le 200mW-ot vagy vannak más feltételeid is. Gondolok itt a tápfeszültségre és hasonlókra. Amúgy mihez kéne? Adatlapot nézve ez nem biztos, hogy leadja neked a 200mW-ot 70 ohm -on.
(#) deadlyroberta hozzászólása Máj 11, 2011 /
 
http://www.zajaruhaz.hu/dj/dj_eszkozok/fej__es_fulhallgatok/sennhei...on?s=1 ő az. Szerintem nem ilyen classD- vel meg kategóriájával kéne bohóckodni hanem valami normális szerelést csinálnék hozzá. amugy számoltam 16*2400/70=kb.540mW.
(#) reloop válasza deadlyroberta hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Itt találsz megoldást.
Szerk.: a Starving nagyon tetszik
(#) bensepeter válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Hali. Okés akkor majd holnap készítek róla képet és felteszem. előre is kösz.
(#) sxdroid hozzászólása Máj 11, 2011 /
 
Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyre írok e ha elromlott erősítőhöz szeretnék segítséget kérni? Rengeteg Erősítős topic van de ez a legpörgősebb. Szoval jó helyen járok?
Következő: »»   814 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem