Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1328 / 3972
(#) marky hozzászólása Máj 13, 2011 /
 
Hello!

Lenne egy olyan problémám, hogy egy Pc kormány pedál csatlakozója elromlott. A kormányt tudom csatlakoztatni az USB-s, viszont a pedál egy RS232-vel volt csatlakoztatva, és mivel azt levágtam, nem tudom hogy volt összekötve. A pedálból jön egy zöld, egy fehér, egy fekete, és egy piros kábel, a kormányból viszont van egy sárga is. Logitech típusú. Esetleg nem tud valaki valamilyen ötletet adni?
Köszi
Legalább annyit tudnátok segíteni, hogy milyen elven működik, mert nem tudom mit mivel kössek össze. Arra már rájöttem hogy a zöld és a fehér a potiból jön. Valószínű a fekete és piros vezetéken kapja az áramot. De mi a sárga?
A pedál egy RS232-őn keresztüül van kötve egy nyákhoz a kormányban. A pedáltól négy vezeték jön, a fekete, a piros, a zöld és a fehér. A zöld a féktől a fehér a gáztól. a piros és a fekete mindkét pedálhoz be van kötve. A kormány áramköréből egy sárga is kijön, de azt nem tudom hová kellene kötni. Ha színek szerint összekötöm, nem működik. Azt hiszem a zöld és fehér a potikból jön. Azt már ki tudtam mérni multimeterrel, hogy ha a sárga az egyik láb a másik meg mondjuk a zöld vagy a fehér, akkor a pedál mozgatására változik a feszültség.
(#) Gál Norbert hozzászólása Máj 13, 2011 /
 
Hello
Egy fehér Ledet 360ohmon keresztül rákötöttem egy 6Vos feszültségforrásra.
Az ellenálláson 2.2V esett, szóval a LEDen keresztul 6,1mA folyik?
Próbáltam multiméterrel mérni az áramot, de a 10Aos méréshatár túl nagynak bizonyult, utánna volt rajta még 200m, 20m, es felirat de ezenkeresztül nem is világított a LED, továbba 2000u 200u felirat itt világított a LED csak a műszer maximumor mutatott. A mérőzsinórok a megfelelő helyen voltak, DT-830Bről van szó
(#) proli007 válasza Gál Norbert hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Hello!
Így van, az OHM törvénnyel visszaszámolva az áramot, 6,1mA-t kapunk. De ha egy fogyasztóval sorban egy ismert értékű ellenállás van bekötve, akkor célszerűbb az áramot ezen ellenőrizni, mint megbontani az áramkört, és sorba iktatni az ampermérőt.
De a műszernél a 10A-es méréshatárt kivéve, általában biztosító van elhelyezve a kisebb méréshatárok számára. Így az vagy kiment, vagy már sérültek a műszer Shunt ellenállásai.. (Tehát valahol már közvetlen tápra kötötted a műszert árammérés állás mellett, ami nagy hiba.)
üdv! proli007
(#) mate_x hozzászólása Máj 13, 2011 /
 
Helló!

Az mit jelent, ha feszültség elé tesznek egy ą betűt?
Pl.: ą40V . Esetleg, hogy szimmetrikus táp?
A választ előre is köszönöm.

Üdv.: mate_x
(#) storm hozzászólása Máj 13, 2011 /
 
Sziasztok!
Tud valaki frekvencia osztó kapcsolást amihez nem anyira nehéz beszerezni az alkatrészeket?Olyan 1/100-as osztó kéne, de más is jöhet.
(#) gg630504 válasza mate_x hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Azt, hogy nem "text/html; charset=ISO-8859-2"-t használsz, mint ez az oldal.
(#) fari14 hozzászólása Máj 13, 2011 /
 
Sziasztok. Miben találhatnék olcsóbban LP 2950 CZ-5,0 -t? Ezzel kapcsolatos a másik kérdésem is, hogy, a linkelt kapcsolásban az 1F-os kondenzátor helyére tehetnék-e 2db sorbakötött egyenként 3V-os Li-ion gombelemet védő ellenállásal? Azért kérdezem, mert van itthon tölthető gombelemem kondim meg nincs. Nem menne tönkre az elm? A választ előre is köszönöm!Bővebben: Link
(#) mate_x válasza gg630504 hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Chromeval és Internet Explorerrel is ez a karakter van:
Bővebben: Link (a tápfeszültségnél)
(#) csabacsaba hozzászólása Máj 13, 2011 /
 
Hello!
Lehet nem ide valo a kerdes de nagyon fontos lenne.
Hogyan tudom megnezni,kimerni a transzformatornak a primer odalat.
Koszi.
(#) bbalazs_ válasza csabacsaba hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Szerintem inkabb a problemat ird le. Ez igy elegge furcsa kerdes. Egyebkent multimeterrel ellenallast mersz.
(#) gg630504 válasza mate_x hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
(#) janikukac hozzászólása Máj 13, 2011 /
 
Sziasztok ! Egy vakondos topikot végig néztem, de nem találtam benne kapcsolási rajzot.

Tudnátok adni valami rajzot, ami bevált, és vakond urakat kiírtja?
(#) Krisz03 válasza janikukac hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Én találtam: Bővebben: Link.
Bolondegyszerű az egész: egy 555-össel beállíthatóan 100-300Hz között meghajtasz egy piezót. A potin párnaponta állítasz, hogy ne szokhassanak hozzá a lények. Tápellátás napelemről ajánlott, mert ha jön egy felhő, csökken a tápfesz, és az is módosít a kiadott hang frekvenciáján.
(#) janikukac válasza Krisz03 hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Köszi. De a hozzá való napelem gondolom drága pénz. Boltban ha igazit veszek, az is olcsóbb..
(#) Krisz03 válasza janikukac hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
1000Ft-ért kapsz 2db napelemes lámpát, abból kitermelhető a szükséges mennyiség, és a még fel nem használt alkatrészekről nem is beszéltem.
Akkor adj neki egy 9V-os elemet/akkut, hetekig elmegy róla.
(#) janikukac válasza Krisz03 hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Valami akku szerűség kéne, ami mindig tölthető lenne. Gondolom ez kevés áramot vesz fel...
(#) Krisz03 válasza janikukac hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Akkor használj akkut. Én nem tudhatom, hogy miből gazdálkodhatsz. Csak a saját megoldásomat meséltem el, ami kifogástalanul üzemel.
(#) mate_x válasza gg630504 hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Köszi!
(#) sanykaraj hozzászólása Máj 13, 2011 /
 
Üdv milyen programot ajánlanátok kapcsolási rajz tervezésre ami lehetőleg legyen magyar
kösz
(#) storm válasza sanykaraj hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Nem NYÁK tervet szerettél volna írni?
(#) mate_x válasza sanykaraj hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Magyar nem nagyon van, de szerintem az Splan 7.0 elég jó és egyszerű.
(#) sanykaraj válasza mate_x hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Igen kösz az igazítást és a sprint lauy 07 ajánljátok?
(#) storm válasza sanykaraj hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Ha a sprint layout-ra gondolsz, annak csak 5 része van, és nyáktervező program.
(#) sanykaraj válasza mate_x hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Megpróbáltam letölteni de csak angolt találtam
(#) mate_x válasza sanykaraj hozzászólására (») Máj 13, 2011 / 1
 
Nem a sprint layoutra gondolok, az nyáktervező.
De az Splant is az a cég találta ki mint a sprint l.-t, elég hasonlóak.
(#) sanykaraj válasza mate_x hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Csak kérdés létezik hozzá magyarosítás
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 13, 2011 / 1
 
Mi nem, mert anya kertje ( tudod az a bizonyos kert, ahol majd.. ) mindig fel van túrva.
(#) vilmosd válasza sanykaraj hozzászólására (») Máj 13, 2011 / 1
 
Tina magyar termek, es van magyar valtozata is. Van hozza nyak tervezo is. Talan a Kicad-nak is van magyar atirata. De ezek a programok azert nem nagyon egyszeruek, nem kezdoknek valoak. Magyarul nehez lesz talalni jo programot. Esetleg a Proficad. Ennek van magyarositasa, viszont ez eleg egyszeru rajzokat produkal. Attol fugg miket akarsz rajzolni.
(#) csabacsaba hozzászólása Máj 13, 2011 /
 
Hali.
Az a gond a trafommal ugy kaptam valamilyen erositobol van kiveve sok kivezetese van s ugy vagtak le a kabeleket ahogy csak ertek.S nem tudom melyik a bemenet s melyek a kijovetelek.
Udv.
(#) zolika60 válasza csabacsaba hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Mérd meg a kivezetések közötti ellenállásokat, és kiderül.
Következő: »»   1328 / 3972
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem