Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Napelem alkalmazása a lakás energia ellátásában
Lapozás: OK   35 / 242
(#) pudding1 válasza (») Máj 12, 2011 /
 
Napelem cellák vágásához talált már valaki jobb megoldást a gravírozós marás és törésen kívül?
(#) Barret válasza pudding1 hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Miért? Avval mi a baj?
Az hogy icipicit egyenetlen a felület?
Meg kellene próbálni miniplexhez készült vágótárcsával.
Csinálni hozzá egy kis asztalt,amin rögzíthető a cella.
És a vágókorong egy csapágyazott pályán futna,hasonlóan mint az állványos fűrészgépen!
Ott is az anyag fixálva van,és a tárcsa egy csúszópályán mozog. Tökéletesen egyenesre vág.
(#) pudding1 válasza Barret hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Nincs vele semmi baj, de ha létezne gyorsabb megoldás arról szeretnék tudni.
(#) karaszbandi hozzászólása Máj 13, 2011 /
 
Kereszt kérdés.
Keretnek és hátlapnak ki mit használ?
Most kaptam meg a cellákat és lassan el kéne kezdeni az összeállítást.
(#) végyé hozzászólása Máj 13, 2011 /
 
Üdv
Engem meg az érdeklne mivel lehetne hátulról leragasztani a cellákat az üveglapon.
Ami volt átlátszó öntapadós UV álló fólia elfogyott, másikat meg nem találok.

végyé
(#) végyé válasza karaszbandi hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Üdv
Eddig hátlapnak öntapadós fóiát, ha egyre gondoltunk.
Keretnek meg ugye aluprofilt csak kérdés megéri-e.
A szögvas jóval olcsób, könyebb heggeszteni.
Ha az ember magának csinál fixen telepitett napelemet, szerintem jobb válsztás.
Kellően aláalapozve és festve és olyan módon kivitelezve, hogya viz ne tudjon rajta megálni sok évig hozzá se kell nyulni.

végyé
(#) DC4eva hozzászólása Máj 13, 2011 /
 
A vasat el kell felejteni. Rozsdás lesz tőle az egész napelem. Bárhogy kezeled le az mindig rohadni fog.
Alu L profil. A legolcsóbb és legjobb házi megoldás.
(#) greenpower válasza DC4eva hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Hali

Kész L profilnál sokkal olcsóbb a 2mm -es 70mm széles ALU lemezből hajtott L profil. Igaz lemezhajlító kell hozzá, de ha csak 80mm hosszú profil kell megteszi egy masszívabb satupadba befogott acél L profil és egy gumikalapáccsal rá lehet hajlítani az alu lemezt az acél L profilra.
Nekem van hajlítva 2, 2.5 és 3mm lemezből, a 3mm már annyira masszív hogy csak 100 cm-es keret felet éri meg használni.
(#) végyé válasza DC4eva hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
Üdv

Persze tudom istenkáromlás vasban gondolkodni de. Meg lehet védeni kellő odafigyeléssel. Megfelelő alapozással évekig korróziomentes lehet.
Szóba jöhet még a tüzihorganyzás amit otthon is el lehet végezni.
Nálam úgy vannak a napelemek elhelyezve, hogy a földről is hozzá lehet férni, tehát nem gond a festése.
Mivel forgatón vannak igy mindenképpen néha festeni kell. Azt hogy ne legyen rozsdafoltos a napelem meg lehet oldani.
Nem bele hanem rá kell szerelni a keretre.
A keretet a sik oldalával felfele forditva a pontosan akkora üveglapot savmentes sziloplasztal rá lehet a vasra ragasztani. Igy az esetleges rozsdás viz nem tud az üvegre kerülni

Persze ez csak 1 teórai. A most vett napalemcellákból is ilyen módon akarok késziteni egy fix táblát, amit a délutáni napsütésre szánok beirányozni.

végyé
(#) Barret válasza karaszbandi hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
Nekem van olyan egységem,aminek nincs kerete.
Ha fel tudod fogatni rugalmasan,akkor nem látom értelmét a keretnek.
(#) Barret válasza Barret hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
Így néz ki.Távtartóval összeraktam,a két üveg között körbenyomtam sziloplaszttal.

Széle.jpg
    
(#) westhorses válasza Barret hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Nem is olyan hülyeség! Sok pénzt és munkát lehet így megspórolni! Távtartóként mit használsz???
(#) végyé válasza Barret hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Üdv
Nem értem a hátsó üveg feladatát. Mi tartja a helyén a cellákat, mi a célja, csak a hátsó védelem?

Nálam csak egy öntapadós fóliával van leragasztva az egész hátulja a penelnak, és elég neki.
(#) westhorses válasza végyé hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Tudnál esetleg képet küldeni arról a panelról?
(#) Barret válasza végyé hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
A cellák között hagyok helyet,és kis szilikon gombócot teszek minden sarokra.
Távtartónak vékony műanyag csíkot(5mm) használtam.
Ennyi bőven elég.
(#) DC4eva hozzászólása Máj 15, 2011 /
 
Én nem sokat értek belőle, de itt van 1-2 dolog amit érdemes megnézni.

http://www.filutovadilna.cz/panely/druhy-panel

http://www.filutovadilna.cz/category/panely
(#) dan92 válasza hapro hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Hello!
Csak annyit tennék hozzá hogy tényleg nagyon sok.A mi lg side by side hűtünk hodály 2 ajtós és nem megy 170W fölé,még ha bekapcsolom az expressz freez-t akkor se!!!Azt hiszem így lehet mérlegelni.
(#) Mallar hozzászólása Máj 16, 2011 /
 
Srácok, itthon vagy másfél éve szétszedte a kutya az egyik kertilámpát, egyből szétszedtem alkatrészért és azóta csücsül itthon a napelem belőle. Sokáig gondolkoztam mire lehetne egy kis 5*5ös napelemet használni, de persze nem dobtam ki. Most megérett az elhatározás, hogy mivel találtam két mini távirányítós autóból kiszerelt "minimotort" egész apró kis villanymotorok, mindössze néhány 10 mA-t esznek, úgydöntöttem egy 8lábú avr-el készítek egy kis robotot magamnak ami napelemmel megy.
Gondoltam megosztom ezt a fajta klassz felhasználási területeit is a napelemnek Akksis robotot bárki tud készíteni, az már kezd szerintem snassz lenni, de egy napelemesnek már tökre marsjáró feelinge van
(#) greenpower válasza Mallar hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Hali

5cm*5cm napelem kb. 300mW-os teljesítményt ad le.
5V-nal ez 60mA. Mindenképpen kell használnod valamilyen aksit mert különben meg sem fog mozdulni. De ha mondjuk 1 órát töltődik és 15 percet mászkál akkor tényleg mars-járó feelingje lesz, mert igazából azok is kb. így működnek
(#) végyé válasza greenpower hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Hehe , majd azt is jól leamortizálja az a fránya kutya
(#) végyé válasza westhorses hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Üdv
Egyenlőre egy ilyen távoli képem van csak róla. A jobb felső és jobb alsó készült ilyen módon, csak nem azonosak az öntapadós fóliák.

A felső azért olyan fél mert csak akkora üvegem volt, elvágni meg nem mertem mert az öreg üvegek nem ugy hasadak ahogy szeretném. Alkalomadtán "betapasztom " az üres helyet cellákkal.
Ha megjavul az idő megpróbálok csinálni közeli képet is.

22.jpg
    
(#) Barret válasza greenpower hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Én már nagyon sok kerti lámpát szedtem szét!
Nagyon nagy a szórásuk.20-70 mA a két szélső érték amit eddig mértem rövidzárban. 5x5 cm-es moduloknál.
Persze van nagyobb cellám is,kb 13x13 cm-es.Na az már nyom rendesen 3 db van sorba kötve,18V 300mA-t tud...
(#) greenpower válasza végyé hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Nem félsz hogy ledönti a szél? Elég nagy felületnek néz ki így a képen.
(#) Barret válasza DC4eva hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Hehe lenyúlták a módszeremet
Ezek a cellák csak félig vannak vezetékezve!
Ez nem okoz gondot hosszútávon?
így kevésbé deformálódnak forrasztás közben.
(#) végyé válasza greenpower hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Üdv
Félek, de mit tehetek? Azért anyira nem magas ám. Az alját elérem a földről. 3 oldalról fákkal, épüllettel van körbevéve és valemynire védik.
Viharos időben szélirányal párhuzamosan állitom ami sokat segit, ekkor álltalában dél fele néz a napelem.
(#) Mallar válasza greenpower hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Azt nem írtam, hogy természetesen akksit tennék rá Közvetlen napelemről még jóhogy nem moccanna meg. Amúgy tényleg aprók ezek a motorok. 11mm hosszúak és 6mm átmérőjűek. Majd a fogyasztását leviszem valahogy 20-30mA környékére. Úgy lenne az igazi, ha többet töltene a napelem mint amennyit az avr meg a motorok esznek.

Kezd egyre jobban tetszeni a napenergia
(#) Barret válasza Mallar hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Szerezz hozzá még pár kerti lámpát,és meg van oldva.
500 forintért dobálják sokszor őket.
(#) DC4eva válasza Barret hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Sokkal egyszerűbb normál napelem cellákat venni mondjuk 200Ft-ért és abból forrasztani annyit amennyi kell. Nem ilyen 20mA-es cellákkal szórakozni. Egy ilyen cella lead közel 2A-t és csak 8x8cm. Igaz ebből kell legalább 30db , hogy tölts egy 12V-os akksit. Esetleg egy DC-DC step-upal akár lehet 5-10 cellával is kísérletezni.
(#) végyé válasza westhorses hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Üdv
Itt van 2 közelebbi kép az elvéről. Elég gagyi lett a fotó de hát......
Egyszerűen a cella/cellák rá van fektetve "arcal" az üveglapra és öntapadós fóliával az egész hátsó rész leragasztva
(#) greenpower válasza végyé hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Hali
Egyszerű és nagyszerű megoldás. Két dolog érdekelne, a fólia ragasztója bírja tartósan 20 évig a -20/+80 fokos tartományt és menyibe kerül a fólia négyzetmétere?
Következő: »»   35 / 242
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem