Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1334 / 3965
(#) Mybuster válasza bladika hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Köszike akkor szívás nem nagyon kell elég a lámpa 12V menne ledet használjak vagy égőt 12 v osat?
(#) bladika válasza Mybuster hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Nagy fényerejű alatt én nagy teljesítményűt értettem és ott bizony wattban adják meg. Mivel semmit sem adtál meg a led-edről még azt sem mondjuk, hogy 5mm így honnan kéne tudni?
(#) Mybuster válasza bladika hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
De nem én adtam fel a kérdést hanem hurkafej1 én úgy értettem hogy simpla 5mm led!
(#) bladika válasza Mybuster hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Hogy mit használj azt már csak te tudod eldönteni. Egy 12V-os izzót simán ráköthetsz a 12V-ra és nincs semmi munka vele. Egy led-hez már kell egy áramgenerátor és mivel ahhoz, hogy láss is vele elég nagy teljesítmény kellhet, amihez már inkább csak a kapcsolóüzemű jöhet szóba. És persze egy megfelelő teljesítményű led drágább is mint egy 12V-os izzó. Bár minden bizonnyal egy led-es megoldás elkészítése sokkal élvezetesebb és modernebb.
(#) Hurkafej1 válasza Mybuster hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Egyik körben a ledet 8-10mA-el használom, de kellene nagyobb fényerő is. a led linkje: Bővebben: Link
A dokumentumban nem találtam pontosan ezt a tipust, a feszültsége 1.85V. Ameddig az árammal együtt lineálisan nő a fény addig lehetne használni?
(#) bladika válasza Mybuster hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Bocs, elnéztem kicsit a neveket. De azért a válaszod eleje nekem szólt nem? Mert én hoztam fel a wattos dolgot.
(#) Mybuster válasza bladika hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
OKÉ nincs harag tévedni emberi dolog!
(#) Mybuster válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Figyi ott van a táblázat nál hogy forward voltage a mellet jobta ott a mA 20 mA ír
(#) bladika válasza Mybuster hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Megtaláltad azt a típust az adatlapban?
(#) pucuka válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Javaslom, hogy nézd át a HE Store -ban kapható nagy fényerejű LED -ek adatlapjait. (már amelyiknek van) Láthatod, hogy 25 - 30 mA körül van a max megengedett nyitóirányú áramuk. Mivel ezek azonos technológiával készülnek, olyan nagy szórás nem nagyon van, igen valószínű, hogy a nálad levő LED -ek is hasonlóak. Ha nem vagy benne biztos, egyet beáldozhatnál, és megmérhetnéd, hogy hány mA -nél purtyan meg.
(#) Mybuster válasza bladika hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
nem viszont a fenti ábra szerint tuti hogy 20 mA es led a többi is az !
(#) Hurkafej1 válasza pucuka hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
köszi Mybuster és pucuka. megnézem, hogy 23-25mA körül mekkora lesz a fényerő. Üdv!
(#) Mybuster válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Szivesen nah asztán várjuk a fejlemények nagyon felcsigáztál!!
(#) storm válasza vicsys hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Köszönöm, hétvégén alaposan áttanulmányozom őket
(#) krisz976 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Köszönöm a segítséget, bár a második lehetőség technikai háttér híján, sajnos biztos nem tudom megcsinálni.
(#) dobiedvin hozzászólása Máj 17, 2011 /
 
Ha azt írják, hogy egy alkatrészhez bármilyen alakú jel vagy hullám szükséges, az lehet bármilyen váltóáramú áramforrás?
(#) zolika60 válasza dobiedvin hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Ezt egy kissé pontosabban is leírhatnád. :yes:
(#) Tomi44 hozzászólása Máj 17, 2011 /
 
sziasztok!

Hogy tudom megoldani hogy 1 audio jel (jack) 2 erősítőbe mennyen be? Tehát van egy jelem, amit külön akarom a magasat és a közepet és külön egy mélyet. Elösször úgy oldottam meg hogy jack elosztó de úgy valami miatt el szált az egyik erősítő és utána azonnal vitte magával a másikat. van valami egyszerű és biztonságos megoldás erre?

Előre is köszi.
(#) ibpeti hozzászólása Máj 18, 2011 /
 
Sziasztok! Ha egy sodrott réz vezeték réz vezetője kb. 2,5mm ármérőjű, akkor az 4mm2-nek felel meg?
(#) blackdog válasza ibpeti hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
[off]
Ne má', hogy ez nem megy???
Bővebben: Link
És mi a fenének ehhez 3db smiley ?
(#) airsound válasza ibpeti hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Kb igen.
(#) airsound válasza Tomi44 hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Szia! Az igazi megoldás az, ha az erősítők, és a jelforrás (cd játszó stb) közé egy aktív hangváltót építesz. Egyébként nem valószínű, hogy az öszekötés modja miatt száltak el az erősítők. Az nem lehet, hogy a jelforrás pl.:egyenáramot adott az erősítők bemenetére? (bár elvileg ez nem okozhat hibát, ha az erősítők bemenetén van soros csatoló kondi) Inkább lehetséges az, hogy túlvezérelted az erősítőket pl.: a jelforrás (lejátszó) hangszóró - fül halgató kimenetére kötötted őket. Persze az is hiba lehet, hogy nem tartottad be az erősítők terhelhetőségét. (ha az erősítő max 4 ohm terhelhetőségű, és ha rákötöttél pl.: 2 db 4 ohm -os hangszórót, akkor is valószínű, hogy elszáll)
Ha több részletet el árulsz(erősítők típusa,jelforrás, hangszórók stb.) akkor próbálok segíteni. Nem gerjedt? (pl.: fölöd hurok) üdv tibi
(#) blackdog válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
[off]
Uff...
Jujj mit tettem?
Bővebben: Link
(#) zolika60 válasza blackdog hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Köll ide a politika?
(#) Hercooles hozzászólása Máj 18, 2011 /
 
Sziasztok!

Ferrit gyűrűt szeretnék rögzíteni kábelre (laptop töltő), a burkolással vannak problémáim. Valami ötletetek lenne rá?

Köszi
(#) spepe válasza Hercooles hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Szigetelő szalag + zsugorcső?
(#) Hercooles válasza spepe hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Hm, alakul. Milyen vastag "borítás" kell ennek? Köszi a választ.
(#) airsound válasza Hercooles hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Szia! Rakd bele egy kólásüveg műanyag kupakjába.
A kupak két oldalán fúrsz egy-egy lyukat a vezetéknek, beleteszed a gyűrűt, majd telenyomod a kupakot (a maradék helyet) szilóval (gumiám-al, fbs-el).
A végén, ha azt akarod, hogy jól nézzen ki, fújd le festékkel.
(#) Sword hozzászólása Máj 18, 2011 /
 
Sziasztok!

Kellene egy kis segítség.
Nyúlásmérő bélyegekhez ért valaki?
Mérési jegyzőkönyvhöz kellene, ugyanis fogalmam nincs mit és hogyan kell kiszámolnom.
Egy lemezre szerelt nyúlásmérőn néztünk kimenő feszt lehajlás függvényében, 1mm-en ként mérési pontokkal.
Tehát ismerem a lehajlást, a hozzá tartozó kimenő feszt.
Ismert a tápfesz. : 6,6V
R=120ohm
Ennyi. 4db ellenállás volt hídba kötve.
delta R-t és delta L/L-t kellene számolni valahogyan.

Tud valaki segíteni?
(#) benji01 hozzászólása Máj 18, 2011 /
 
Sziasztok!
Feszültség szabályozáskor a következő problémába ütköztem.
(adottak a következő alkatrészek táp 4.8 volt 0.26 amper,
tolóellenállás radioohm 220k mono lineáris tehát A-s,
multiméter).És a feszültség csökkentésekor drasztikusan csökken az áram is .
Tehát 4.7 volt -nál már csak 0,1 amper és 4.6 volt nál már 0 !,Ez miért van? ***

Hogy lehetne megoldani hogy lassaban csokkenjen az áram
mondjuk 3 volt környékén is még a fele legyen az áramerősség az eredetinek tehát :0.13 A

fesz_szab.jpg
    
Következő: »»   1334 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem