Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   743 / 1681
(#) Mybuster válasza fifadani hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
igen!! csak a hegyet el ne törjük!!
(#) fifadani hozzászólása Máj 18, 2011 /
 
Szerintem ha elég gyors a motor, ha és persze az is maradna a tologatás közben, akkor nem lenne gáz.. Egyébként tápellátását hogy oldottad meg?
(#) Mybuster válasza fifadani hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Ő hát egy 12 V 2,2Am tápról megy aszt meg bekötöttem egy csavaros csatalakozóba is bármikor kitekerhetem!! =)
(#) fifadani hozzászólása Máj 18, 2011 /
 
Áhá, nah, akkor projektbe veszek egy ilyet én is... Nem ígérem mikorra leszek kész, mert közben vizsgáim vannak... De rajta leszek! Kössz az ötletet!
(#) Mybuster válasza fifadani hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
OKÉ OKÉ hajráá!! =) Vizsgákkal is!!
(#) Abukodonozo válasza Mayan hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Jól néz ki!
(#) Ricsi89 válasza Mybuster hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Ez biztos, hogy merőleges? Kissé csálén áll az a fúró a nyákhoz képest. Már a képeken is feltűnt, de a videón is látszik, hogy nem néz ki merőlegesnek a nyákra egy irányból sem.
(#) Mybuster válasza Ricsi89 hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Lehet bocsi egy kicsit arrébb rajzoltam de a hegy nem csálé!!
(#) fifadani hozzászólása Máj 18, 2011 /
 
Ő arra érti szerintem, hogy a lyuk amit fúr, nem lesz merőleges a nyákhoz képest, hanem picit ferde!

Jól gondolom?
(#) Mybuster válasza fifadani hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
? hát az lehet de ágyon fúrtam én balek asztalon sokkal jobb!
(#) Ricsi89 válasza Mybuster hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Ha megnézed a 1187-es képet, akkor láthatod, hogy a fúró nem párhuzamos a hátsó hosszú pálcákkal. Kicsit befelé megy az alja.
(#) Ricsi89 válasza fifadani hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Te pedig használd a válasz gombot, ha valakinek a hozzászólására válaszolni akarsz!
(#) Zoli_bácsi válasza lewi hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Sajna nem lesz több a tükröződő felület. A LED nem sugároz lefelé. Esetleg szekunder reflexióból, de szerintem nagyon elhanyagolható.
(#) Alkotó válasza Mybuster hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Ez a megvezetési pontosság vitathatóan elegendő nyákfúráshoz. A nyákfúrók törékenyek.
Szerintem a pozicionálás is bajos, ezzel elég nehéz lesz pontosan kifúrni egy sok lábú IC lábainak a furatokat.
Valamilyen "karos" megoldást kéne találnod.
(#) Zoli_bácsi válasza Mybuster hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Ne haragudj, de ez borzalmas... Nem nevezném nyákfúrónak. Tényleg ne haragudj.
(#) storm válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Igaz, hogy a kezdőket bíztatni kell, de egyetértek. Alapból hogy jön az eléggé hajlékony a hurkapálcika a képbe?
(#) gaboca323f hozzászólása Máj 18, 2011 /
 
Ha már nyákfúró:

Én ezt egy éve raktam össze kb, azóta nagyon sokat használtam, bevállt kis szerkezet lett.
A váza 30x30 Item aluprofil, 10mm-es 150mm hosszú rozsdamentes csúszószárak, fel le egy kis karral lehet emelni, plusz a két függőleges tartón mér lehet emelni süllyeszteni ha kell. A motor egy nyomtatóé volt anno 24 voltos. A tengelyre egy közdarab készült ami 3mm-es szárakat fog be.
A megvilágításról 2db nagyfényerejű fehér led gondoskodik.
Az egész szerkezet bontott, vagy hulladk alkatrészekből készült.

pic.jpg
    
(#) storm válasza gaboca323f hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Elég stabilnak tűnik habár szigszallag helyett zsugorcső szebben mutatna
(#) gaboca323f válasza storm hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Tudom, de olyan jól sikerült elsőre, hogy nem akartam változtatni rajta
(#) micimacko válasza Mybuster hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Szia,
szerintem ezzel nem nagyon fogsz tudni komolyabb nyákot fúrni, főleg, ha sok furatot kell készítened. Én is sokat kínlódtam vele, mire meglett a "tökéletes" megoldás. Fontos, hogy (legalább közel) merőleges legyen a fúró a panelre, valamint ne (nagyon) lötyögjön jobbra-balra a fúró, különben nagyon sokat fogsz törni vele...
Én textilbakelitból (10 mm-es), meg egy régi, kis tintasugaras nyomtató alkatrészeiből (az a tengely, melyen a fej csúszkál, meg a fejtartó kütyüből kitermelt bronz perselyek) készítettem. Nem egy bonyolult dolog. Csak egy flex, meg egy fúrógép kellett hozzá, meg jó minőségű epoxi ragasztó.
(#) Mybuster válasza micimacko hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Köszi a javaslatot.. hát igen megpróbálok vele ügyesen bánni meg még csinszolok a pontosságon!!
(#) Mybuster válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
oké megértem...
(#) micimacko válasza gaboca323f hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Nem rossz! Eredetileg én is ilyet szerettem volna, de sehogy sem sikerült 2 db tökéletesen párhuzamos furatot készítenem 40 mm hosszon . Ezért lett ez: (képen)
Itt csak a két tengelyt kellett párhuzamosra állítani, onnan már csak ragasztó kérdése volt az egész

uj.jpg
    
(#) vicsys válasza micimacko hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Na! Ez már tettszik!
(#) micimacko válasza Mybuster hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Csak ügyesen!
(#) Mybuster válasza micimacko hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
OK.. :whatever:
(#) micimacko válasza vicsys hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Köszi! A régi, meg kb 30 éves, édesapám készítette,a mai napig működik is, csak kicsit "lötyög", de hát nem egy mai példány Azzal már egy kicsit macera volt a sok furat...
(#) janikukac válasza micimacko hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Micimackó, tetszik a neved !
Meg a fúrók is. Én nem rég kaptam egy ProsKits-eset, de nem nagyon jól megy a fúrás.
Kéne csináltatnom majd valami állványt nekem is.
(#) micimacko válasza janikukac hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Szerintem Te is el tudnád készíteni. Nagyon szívesen segítek, ha gondolod. Nem egy nagy valami, ha már ráérez az ember.
(#) janikukac válasza micimacko hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Köszi !
De, pont az a ráérzés hiányzik, mert még az elektró is akadozik, nem hogy a MECHANIKA.
Következő: »»   743 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem