Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tranzisztorok helyettesítése
Lapozás: OK   7 / 146
(#) very hozzászólása Júl 3, 2007 /
 
hello

erről a két tranzisztorról szeretnék többet tudni.. mármint hogy mivel lehet helyettesíteni.. egy Erősítő egyik oldalának vágfokát alkotják..
B633 D4K
D613 D5C

remélem valaki tud segíteni köszi..
(#) very hozzászólása Júl 4, 2007 /
 
"segíts magadon isten is megsegít"
ebből kiindulva hosszas utánna járás után sikerült kitalálni hogy a tranzisztok.. eredeti jelölése ez lenne
2SB633
2SD613
dolog innentől kezdve pofon egyszerű...
azért irtam le hátha valaki másnak is vna/volt hasonlo problémája hogy nem tudott beazonosítani egy alkatrészt.. mert még a drágalátos gyártó logoja sincs rajta a tokozáson.... ráadásul a típusjelzés "elejét " szándékosan lehagyja
(#) Gábor488 válasza very hozzászólására (») Júl 4, 2007 /
 
Láttam egy Kenwood erősítőt amibe pont ilyen tranyók voltak végfoknak az egyik oldalba a másikba valaki belepiszkált már és BD 243-244 volt benne avval is tökéletesen ment az erősítő
(#) very válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 4, 2007 /
 
asszem én is pont ugyan igy jártam ebbe is igen csak belepiszkáltak az egygik oldalba.. ebbben BD 911 és BD 912 van beletéve.. de valami nem franko.. mert ezért is adták ide nekem.. sőt hiányzik a tápból 2 kondi is.. meg egy s más.. szal kellene egy kapcsolási rajz.. ezt a megfelelő topic-ba be is irtam....de senki.. szerencsére egy angol srác elküldi e-mailben ha minden igaz.... amuyg a típusa KR-55... hátha te is ilyet láttál..
visszatérve nézegettem én egy helyettesítési táblázatot asszem pont innen szedtem le.. nos abból nézve elvileg a helyettesítésnek jónak kellene lennie.. ..nem tudom.. ha lesz időm veszek hozzá tranyót aztán meglátjuk mi lesz belőle..
(#) Gábor488 hozzászólása Júl 4, 2007 /
 
Lehet hogy ugyan így volt de ilyen tranzisztort a hqvideo-nál lehet kapni. Az erősítő ilyen nem olyan magas csavaros négy kimenetű és szépen sorbakötözgeti Nekem a gyerek azt mondta hogy csak egy hanfala van úgy hogy nem kell mind a két oldal. Há az egyikbe mentek a végfokok csak a diódák voltak meghalva a táprészbe meg a buffer kondi fel volt pupulykásodva Kicseréltem aztán dübögött is és lett két hangszóróm érte 4dióda meg egy buffer kondi ért kaptam két db 20cm működőképes videoton szélessávú hangszórót Középmélynek meglepően szebben szól mint a somogyi
(#) Moderátor hozzászólása Gábor488 hozzászólására (») Júl 4, 2007
 
Légyszi használd minél többször a Válasz gombot, ha lehetésges!

Jah...és nem kell ennyi lila arcocska egy hozzászólásban...ez nem chat, hanem kulturált fórum próbálna lenni/maradni!
(#) very hozzászólása Júl 4, 2007 /
 
akkor egy típusról beszélünk!! .. uygan ez. .a dióda híd meg van kokányolva nagyon csúnyán.. a nyáklemez felületéről lejött a vezetősáv!.. . akarok betenni helyette valami gratz hidat oylan 3 -4 amper körüli elég sztem.. meg be kell tenni két kondit.. és a végfokot helyrepofozni.. .. remélem nekem is működni fog!! jah és a 2 hangszoróval jól jártál az tuti!!

OFF:.. ma kaptam egy orion SM1025 decket.. ahhoz nincs véletlenül kapcsolási rajzod??.. irtam a megfelelő topic-ba de eddig senki..
(#) Gábor488 válasza (») Júl 4, 2007 /
 
Chaten nem is láttam ilyen figurákat...... Max az msn-en..... Nézd vissza sokszor használom csak most elfelejtettem
(#) Gábor488 válasza very hozzászólására (») Júl 4, 2007 /
 
Kapcsolásom nincs hozzá de kérdezz körül hogy nem regisztrált-e valaki a hornoson mert ott fenn van a kapcsolása. Abba van az a a945-ös tranyó akko amit nem is lehet kapni na azt nézd meg mert az le volt füstölve nekem az egyik oldalba. Nekem van csak annyi különbséggel hogy c945 de merem feltételezni hogy mind a ketőő 2s-el kezdődik.
(#) Gábor488 válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 4, 2007 /
 
Csak az első mondant vonatkozik a deck-re
(#) zoly15 hozzászólása Júl 12, 2007 /
 
Sziasztok!
Lenne 1 olyan kérdésem hoggy a BF 245 -öt mivel lehetne helyettesíteni? esetleg BF 195-össel??
légyszi válaszoljatok :rinya:
sürgős lenne



üdv!
(#) ferci válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 12, 2007 /
 
BF244 hasonló, gate-source láb fordítva.
(#) zoly15 válasza ferci hozzászólására (») Júl 12, 2007 /
 
köszi és még vmi másfajta?
ezekez mikbenn szokták alkalmazni?
itthonról építkezek mosz / pill és nem venném mef ha van rá mód bf 19 valahanyassal nem helyettesíthatő?

üdv!
(#) zoly15 hozzászólása Júl 13, 2007 /
 
akkor csak a BF 244 el helyettesíthető?
ha igen ezeket miben használják?

üdv!
(#) ferci válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 13, 2007 /
 
Ez N-csatornás JFET. Ha egy meglévő kapcsba akarod betenni, akkor csak ilyesmi jó. Ha nem , akkor mibe?
(#) zoly15 hozzászólása Júl 13, 2007 /
 
szia!
hát az úgy van tood h az emberek találékonyak és a panelokból forrasztanak ki dolgokat és ahoz a kapcshoz kéne nekem a BF245 -ös fet ami müszi varázsszemes cikkébe van azt kéne helyetztesítenem de itthon nem találok ilyet és akármilyen N-csatornás FET-jó?
pl ha nem BF-el kezdödik?
Esetleg nem tudnál vmi ismertetőanyagot adni a FET ekről?
és a másik kérdés az volt hogy a BF245-ös FET-et mikben használlják h pl mijen panelokra szűkítsem a kört!
Érted már hogy mitről van szó?

üdv!
(#) ferci válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 13, 2007 /
 
Ezzel kezdted volna.........
Néztem a cikket, jó lesz oda valami NPN C-s tranyó, pl. BC337-40, BC547C vagy hasonló, Uce>35 volt...
A bázisosztót úgy állitsd be, hogy a kollektoron 14-18 volt legyen, a felső tag ne legyen több 4M7-nél, az alsót meg próbálgasd menet közben ( 100k nagyságrend....).
A bemenő poti 47-100k, a 220n mehet 470 nanóig.
( ha nem találsz n-es jfetet... mindegy, mivel kezdődik, de a feszt bírja...)
(#) zoly15 válasza ferci hozzászólására (») Júl 13, 2007 /
 
köszi
és a bekötés hogy legyen?
esetlag rajzon nem tudmál jelölgetni?
mert 1 részét értem 1 részét pedig nem
de azért köszi az igyekezetet
(#) ferci válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 14, 2007 /
 
... gondolom,
emitter -source,
kollektor - drain,
bázis - gate helyére... azé` már kicsit fejlődj...
(#) zoly15 hozzászólása Júl 14, 2007 /
 
oké éetettem
de úgy alakult h tudtam venni 1 BF245-ös fet-et de azért kössz!
(#) hifiati hozzászólása Júl 24, 2007 /
 
Segítséget kérnék!! Szeretnék vásárolni 2sc1831 típusú tranzisztort és ha valakinek lenne eladó, akkor hálás lennék ha jelentkezne!! Egyébként a SANKEN cég gyártotta és nem nagyon lehet helyettesíteni. Előre is köszönöm.
(#) Moderátor hozzászólása Júl 24, 2007
 
Idézet:
„Segítséget kérnék, tranzisztort keresek!!”
téma ide áthelyezve.
(#) patexati válasza hifiati hozzászólására (») Júl 24, 2007 /
 
A helyettesítője BDX65B de ilyet is nehéz beszerezni de ennek a helyettesítője is lehet,hogy megteszi ami a MJ4035-ös és van a HQ Videonál és a Sininél is!
(#) hifiati hozzászólása Júl 24, 2007 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérnék SANKEN 2SC1831 tranzisztor beszerzése ügyében! Kérem jelentkezzen akinek van legalább négy darab ebből a csodából és természetesen el is adja. Nem nagyon helyettesíthető szerintem, de ha valakinek van egyéb ötlete, akkor annak örülnék.
(#) Sonic-182 hozzászólása Júl 30, 2007 /
 
Hali!

Az lenne a kérdésem, hogy 2N2222 és 2N2907 tranzisztorokat mivel lehet helyettesíteni? Boltban azt mondták ezek már régi típusok és ilyet nem árulnak. Előre is köszi!
(#) Doncso hozzászólása Júl 30, 2007 /
 
A 2N2222A vagy másnéven PN2222A beszerezhető pl. Lomex (www.lomex.hu) és a HQ - ban is (www.hqvideo.hu) nem drága.

Paraméterei alapján lehet helyettesíteni pl 2SD1207 (60V 2A) Vagy BC639 (80V 1A)

Ezt a forumon találtam, hátha segít
Üdvoncso
(#) Sonic-182 válasza Doncso hozzászólására (») Júl 30, 2007 /
 
Köszi szépen ezzel mindenképp segítettél!
Még a 2N2907-re kellene valami alternatíva
(#) pista91 válasza Sonic-182 hozzászólására (») Júl 30, 2007 /
 
Elvileg a 2n2907-t bc640 (100V, 1A, 0,8W), a 2n2222-t ahogy Doncso kolléga is említette bc639-cel (100V, 0,8W, 1A) lehet hejettesíteni
(#) pista91 hozzászólása Júl 30, 2007 /
 
Felteszek ide egy dos-os katalógust, ebben mindenki megtalálhatja a tranyója hejettesítőjét.
(köszönet érte McGányernek)

IC.ZIP
    
(#) kerteszsasa válasza pista91 hozzászólására (») Aug 19, 2007 /
 
Hello
Nekem a progi valamilyen .PIF fájlt hiányol és nem indul.
Itt z lm317k tranzisztor adatlpja, én ez alapján kötöttem be /to3/ és nem ment. Kínomban felcseréltem az input és az adjust lábakat és hirtelen jó lett. Hogy is van ez? az adatlep nem hiszem hogy rossz lenne. A tranzisztort úgy néztem, hogy a lábai felém álltak, és így olvastem le az adatlepról a bekötést. Hol rontottam el?
Következő: »»   7 / 146
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem