Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MSP430 mikrovezérlők
 
Témaindító: gomzito, idő: Ápr 21, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 139
(#) David.zsombor válasza David.zsombor hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
De ahogy nézem az összes alkatrészt lehet kapni a hestorénél is.
(#) icserny hozzászólása Máj 20, 2011 /
 
Mivel a topik felkeltette az érdeklődésemet a Launchpad iránt, én is vettem egyet magamnak. Akartok beszélni róla?

A CCS telepítéskor lehülyézett, hogy 1 GB kellene neki (nekem meg nincs), így végül a IAR Kickstart-ot telepítettem, de ahogy elnézem, nem nagy kunszt áttérni egyikről a másikra.

Első LEDvillogató programom:
  1. #include "msp430.h"
  2. int main( void ) {
  3.   WDTCTL = WDTPW + WDTHOLD;
  4.   P1DIR |= BIT0;
  5.   while(1) {
  6.     P1OUT ^= BIT0;
  7.     __delay_cycles(150000);
  8.   }  
  9. }
(#) Spumifater válasza icserny hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Üdv a csapatban. Remélhetőleg beindul a pezsgés itt is.
(#) Ragathol hozzászólása Máj 20, 2011 /
 
Üdv all!

A launchpad -on milyen usb aljzat van?
Mini, micro?
A képeken nem látszik rendesen.
(#) Spumifater válasza Ragathol hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Mini-USB. Bár nem tudom miért lényeges, hiszen kapsz hozzá kábelt is. Igaz, elég rövidke. Nekem szerencsém volt, mert a mobilomhoz is kaptam régebben, az meg normális hosszúságú.
(#) Ragathol válasza Spumifater hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Igaz.. ott a pont.
Csak pont arra nem gondoltam hogy kábelt is adnak.
Thx a választ.
(#) Spumifater válasza Ragathol hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Nemcsk kábelt, hanem 2 db kontrollert is, az egyiket felprogramozva egy villogtató progival.
(#) Spumifater hozzászólása Máj 20, 2011 /
 
Jelzem mindenkinek, hogy nagy csomó dolgot összegyűjtöttem az MSP430 családdal kapcsolatban. Ha valakit érdekel megküldöm, ha kéri.
(#) Ragathol válasza Ragathol hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Rendeltem tegnap 2 launchpad -ot, ennyiért ajándék.
Elleszek velük egy darabig.
(#) augre hozzászólása Máj 21, 2011 /
 
És most dobtak ki a launchpadhoz egy KAPACITÍV TAUCHPAD-ot !


Eszméletlen jó 3 napja rendeltem meg, ma megjött.
Nagyon tetszik, teljesen olyan mint ami az iPOD okon van,
naggyon jó kis fejlesztőeszköz.
bővebben:
https://estore.ti.com/430BOOST-SENSE1-MSP430-Capacitive-Touch-Boost...2.aspx


ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ és most nyomták le ennek az árát is 4.30-ra énmeg még 10 ért vettem :s
(#) augre hozzászólása Máj 21, 2011 /
 
(#) Ragathol válasza augre hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Láttam én is, remélem jövőhónapban is lesz akcióban.
Kövi nagyobb rendelés mellé berakom.
Mondjuk 10dolcsiért se vészes az ára.
(#) El_Pinyo válasza augre hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Sziasztok!
Engem is érdekel a téma, gondolkodok is, hogy beruházzak egy ilyen Launchpad-be.
Azt esetleg meg tudná valaki mondani, hogy még mindig él az ingyen posta, vagy már fizetni kell a szállítás költségét?
(#) Ragathol válasza El_Pinyo hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Még ingyenes.

Subtotal: $8.60
Tax: $0.00
Shipping and Handling: $0.00
Discounts: $0.00
Coupons: $0.00
Total: $8.60

Kíváncsi vagyok hogy hétvégén is szállítanak, mert érkezésnek hétfő van megadva. Bár szerintem szerda a reális érkezésnek.
(#) icserny válasza El_Pinyo hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Idézet:
„hogy beruházzak egy ilyen Launchpad-be.”
1. Nem egy nagy beruházás az a ~800 Ft!
(#) El_Pinyo válasza icserny hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
800 Ft valóban nem nagy érvágás, viszont ha mondjuk 20 $-t hozzácsapnának postaköltség gyanánt, akkor már nem lenne olyan nagy biznisz.
Egyébként amikor megérkezik a postával, akkor milyen pénznemben kell fizetni? Forintban, vagy dollárban, esetleg valami PayPal-os dologgal?
Köszi a válaszokat és elnézést a bugyuta kérdésekért, még sosem rendeltem külföldről.
(#) Ragathol válasza El_Pinyo hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Én sima mezei visa electron kártyával fizettem.
(#) icserny válasza El_Pinyo hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Nem csapnak hozzá mást, (egyelőre) ez a teljes fizetendő. ELŐRE kell fizetni, rendeléskor. Lehetőleg webkártyával (az virtuális MasterCard) vagy más, elfogadott kártyával.
(#) El_Pinyo válasza icserny hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Értem, köszönöm szépen a válaszaitokat!
(#) Spumifater válasza El_Pinyo hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Én is tartottam a postaköltségtől, de megkerestem egy ottani marketingest, aki megnyugtatott, a szállítás költsége részemre 0.
Egyébként amikor mintát rendelsz, az is ingyenes, és észak-dakotából jön. Akár 1 db ic-t is elküldenek. Mail-ben megküldik a nyomkövető számot, amivel a FEDEX oldalán megtudhatod hol tart a cucc. Ergo: ha a minta költsége 0, a vásárolt holmi költsége szintén 0.
(#) Ragathol hozzászólása Máj 24, 2011 /
 
Hát.. amit én rendeltem azt fix hogy még most gyártják. xD
Status: Processing
Status: Waiting to Ship

Remélem azért nem olyanok mint az NXP.
Múlthónap 16. -a óta küldik a cuccot.
""Look for your free toolchain in a few weeks""
(#) mathe válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Miért, egy Magyarországon kevésbé elterjedt mikrokontroller és a hozzá tartozó (hobbi)fejlesztőeszközök beszerzési lehetőségét megbeszélni nem elég gyakorlati téma?
(#) Spumifater válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Úgy gondolom, hogy ahhoz érdemleges gyakorlati tapasztalokkal gazdagítsuk egymást, kell néhány emberke. Szerintem nem volna baj, ha lennénk többen is, így nagyobb értelme lenne!
Az eddig itt tárgyalt dolgokkal csak megpróbáljuk népesebbé tenni a tábort.

Lehet, hogy tévedek?
(#) norbiv8 válasza Ragathol hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Helló,

ha valaki rendel a kapacitív touchpadból, akkor én is beszállnék, mert sajnos nincs webes fizetős kártyám. 4,3$ bőven megér, mert adnak mellé egy felprogramozott kontrollert is.
(#) icserny hozzászólása Máj 24, 2011 /
 
Csináltam egy hevenyészett próbát LCD 2x16 kijelző meghajtására. Ehhez a Launchpadot "meghekkeltem": a TP1 lyukba (az USB csatlakozó mellett) is forrasztottam egy tüskét, onnan vehető az +5 V-os tápfeszültség a kijelzőnek.

Okosságok:
- A kijelző 5 V-os,a mikrovezérlő pedig max 3,6 V-ot hajlandó elviselni, ezért nem figyeljük a foglaltságot, s eszünkbe se jusson az LCD-ről olvasni! Emiatt az LCD R/W bemenetét fixen földre kötjük.
- Az LCD vezérlését a P2 port-ra kötöttem. Ennek lábai (P2.6 és P2.7) bekapcsoláskor nem I/O port módban vannak, ezért inicializáláskor törölni kell a P2SEL regiszter megfelelő bitjeit (MSP430G2231 esetén nincs is neki más, csak a fentemlített két kimenethez tartozók).
- Az IC 14.lábán kívül a RESET gomb mellett még két további GND tüske is található, így minden használatban levő lábat van hová dugni.
- Nem szép dolog, de a kontraszt lábat is közvetlenül földre kötöttem. Kényesebb ízlésű emberek tegyenek be sorba egy 100 - 500 ohm közötti ellenállást, hogy hosszabb használat után se "égjen be" a kijelző.
(#) Ragathol válasza norbiv8 hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Sajna nem annyi, hanem 10$ / db. Hiába van mindenhova a 4.30$ kiírva, a TI estore -ból már csak 10$ -ért lehet rendelni.

The Capacitive Touch BoosterPack is available today for $10 $4.30 for the first 430 hours after launch (4/19/2011)!
(#) augre hozzászólása Máj 25, 2011 /
 
Hello!

Forrasztotta már be vki a 32k -s mikrokristályt a launchpadba?

most készülök rá, eléggé pici
így kell:

http://www.youtube.com/watch?v=BV8OPX2E5d0&feature=related
(#) norbiv8 válasza Ragathol hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Akkor a 4,3$ csak rövid promóció volt
Viszont jól látom, hogy a panelen nincs semmi aktív alkatrész, csak speciálisan kiképzett nyák rajzolat?
(#) David.zsombor válasza norbiv8 hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
csak néhány led.
(#) augre hozzászólása Máj 28, 2011 /
 
mire nem jó egy launchpad

http://www.youtube.com/watch?v=Ks2AbWIDBFs

digitális oszcilloszkóp számítógéppel, launchpad ADC-vel és egy gyorsulásmérő, bemutatásnak.

tehát:

gyorsulásmérő-->Launchpad ADC-->UART-->virtuális com port-->oszcilloscope program.
Következő: »»   3 / 139
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem