Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   52 / 199
(#) janikukac hozzászólása Ápr 20, 2011 /
 
Na sziasztok !

Újra én, újra itt. Itt egy nyákom, labortáp lesz. :yes: Bővebben: Link <-- Ez a kapcsolási. Ebből kéne ellenőrzés.
(#) David.zsombor válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Arra vigyázz hogy az lm 317-et rendesen hűteni kell.
(#) David.zsombor válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Nem lesz jó nem a középső láb az adj.
Bővebben: Link
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Na, akkor mit javítsak, vagy ti kijavítanátok?
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Akkor melyik lábakat cseréljem, a szélsőket?
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Nem tudok rájönni, elmondanátok???
(#) David.zsombor válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Az adj ra megy a poti az inre a be és az outra a ki...
(#) David.zsombor válasza David.zsombor hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Igy jó
(#) janikukac válasza David.zsombor hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Vá, köszi Zsombor !
(#) burrito hozzászólása Ápr 25, 2011 /
 
Üdv. VALAki tudna nekem segíteni egy nyákterv ellenőrzésben? A VF3-ról lenne szó. Megcsináltam egy saját nyáktervet, de nem nagyon akaródzott működni. Rohadt hangosan búgott, és csak nagyon minimálisan hallottam rajta a bemeneti hangot. A 2 fet 1-1 sorkapcsos kivezetéssel van megoldva, hogy oda vezethessem ahova akarom. Lent a POTM_GND (hangerő szabályzó lesz majd bekötve) a GND (a táp gnd csatlakozás) és az AUDIO_IN azért lett külön sorkapcsokr rakva h átláthatóbb legyen és h a különböző vezetékek ne egy darabba menjenek be. Elképzelhető hogy károsodhatott vmi amikor élesztés után vettem észre h az egyik FET-re ragasztott dióda fordítva van? Mert utána kicseréltem a FET-eket diódákkal együtt, de akkor is fenállt a hiba. Előre köszi

vf3.GIF
    
(#) mikrokapcsolo hozzászólása Ápr 26, 2011 /
 
Üdv!
Valaki nem tudná véletlenül hogy honnan lehet letölteni a nem demo változatot a sprint-layout hoz? Előre is köszi.
(#) vicsys válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Bővebben: Link Az enyém innen van.
(#) mikrokapcsolo válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Esetleg ingyeneset?
(#) Moderátor hozzászólása mikrokapcsolo hozzászólására (») Ápr 26, 2011
 
A kérdésedben rejlő, homályos célzást a warez tevékenységre inkább ki sem halljuk jelen fórum keretei között.
(#) mikrokapcsolo hozzászólása Ápr 27, 2011 /
 
Üdv segítséget szeretnék kérni abban hogy egy kapcsolást kéne csinálnom ezekből az alkatrészekből de se kapcs.rajz se beültetési rajz.pls aki tudja egyáltalán mi ez és hogy kéne bekötni az segítsen.Mertt mér a harmadikat rontom el!! Előre is köszi.
(#) fantom45 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
(#) mikrokapcsolo válasza fantom45 hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Bocsi de azt hiszem ez nem az mert nekem csak 2 ellenállásom van és ez egy egységcsomag amiben több más nincs is ja és a kondi is csak 47 µF-es
(#) David.zsombor válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Akkor is ez a jó. Csak a lednek nincs ellenállás és más a kondi ellenállás arány.
(#) mikrokapcsolo válasza David.zsombor hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Akkor valaki egy beültetési rajzot tudna mutatni mert nem értem

DSC00006.JPG
    
(#) burrito hozzászólása Ápr 28, 2011 /
 
Üdv. Valaki tudna nekem segíteni egy nyákterv ellenőrzésben? A VF3-ról lenne szó. Megcsináltam egy saját nyáktervet, de nem nagyon akaródzott működni. Rohadt hangosan búgott, és csak nagyon minimálisan hallottam rajta a bemeneti hangot. A 2 fet 1-1 sorkapcsos kivezetéssel van megoldva, hogy oda vezethessem ahova akarom. Lent a POTM_GND (hangerő szabályzó lesz majd bekötve) a GND (a táp gnd csatlakozás) és az AUDIO_IN azért lett külön sorkapcsokr rakva h átláthatóbb legyen és h a különböző vezetékek ne egy darabba menjenek be. Elképzelhető hogy károsodhatott vmi amikor élesztés után vettem észre h az egyik FET-re ragasztott dióda fordítva van? Mert utána kicseréltem a FET-eket diódákkal együtt, de akkor is fenállt a hiba. Előre köszi
(#) kistotti01 hozzászólása Máj 18, 2011 /
 
Sziasztok!
Elkészültem a leendő kivezérlésmérőm nyáktervével. Esetleg, akinek van szabad 5 perce vessen rá egy pillantást, hogy minden rendben van -e. Én átnéztem párszor, de több szem többet lát.
(#) proli007 válasza kistotti01 hozzászólására (») Máj 22, 2011 / 1
 
Hello!
Jó ez, csak az a sárga áthidalás (vagy mi) rövidre zárná a jobb oldali bemenetet..
üdv! proli007
(#) kistotti01 válasza proli007 hozzászólására (») Máj 23, 2011 /
 
Hello!
Azt az átkötést a nyákcsokiban kiviteleztem patkó lakban. Közben már el is készült az áramkör és tökéletessen müködik. Köszönöm, hogy megnézted.
(#) janikukac hozzászólása Máj 26, 2011 /
 
Sziasztok ! Áttértem ide, Zoli_bácsi javaslatára. Tehát ezt kéne leellenőrizni. Nem értem pontosan, hogy mi a hibaBővebben: Link

1.SMD.lay
    
(#) proli007 válasza janikukac hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Hello!
Mondjuk, hogy pld. nem oda mennek a dolgok ahova kellene. De az egész még igen kusza képet mutat. És a felület szerelt dolgok, az "alkatrész" oldalra kerülnek, nem a "forrasztási" oldalra. Vagy is a szövegeknek olvashatónak kellene lenni, és a másik Layer-re valók a vezetősávok.
üdv! proli007

1.SMD.png
    
(#) dinokal válasza janikukac hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Szia! Bár én Eagle-ben tervezek, a szabály ugyan az. Egyoldalas panelnél a Top oldalra kerülnek a furatszerelt alkatrészek, kétoldalasnál az átkötések, és mehet rá szöveg amit a rajzon el tudsz olvasni, és egyebek, . A nyákvasaláshoz már tükrözve kell nyomtatni. Bottom, vagyis az alsó oldalra kerülnek a vezetősávok és a felületszerelt alkatrészek. Mehet rá szöveg is, amit a rajzon nem tudsz elolvasni, mert tükörben van. Ezt vasaláshoz nem kell tükrözni, így a panelon már olvasható lesz. Tehát egyoldalasnál a Bottom-on tervezel.
Kétoldalasnál természetesen mehetnek Top-ra is felületszerelt alkatrészek, ezt bonyolult áramköröknél nem lehet elkerülni. Neked most csak a Bottom oldal kell!
(#) niedziela válasza janikukac hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Annyi probléma van, hogy az IC fordítva van.
Tervező mindig felülről mutatja a panelt, ezért a bottom oldalra tett IC lábkiosztását úgy kell elképzelned mintha az IC hasát látnád, nem a tetejét.
(#) Dániel X válasza dinokal hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
(#) dinokal válasza Dániel X hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Ezt mért nekem írtad?
(#) Dániel X válasza dinokal hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Üdv!

Mert te is leírtad azokat amit én linkeltem.
Csak ha valaki nem érti és inkább vizuális típus akkor sokat segít neki.
Következő: »»   52 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem