Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Amatőr Audiokészülék Építők Találkozója

Bővebb olvasni-látnivalók az AAÉT hivatalos honlapján. http://aaet.nhely.hu

Lapozás: OK   78 / 84
(#) CIROKL válasza deto hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Abszolute nem jól tudod ,a Hódmezővásárhelyi találkozó az elmaradt és még nincs fix időpontja majd valamikor szeptemberben lesz megtartva.
(#) janikukac válasza bakos13gab hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Tudom azt.
(#) klemo86 válasza cruisher hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Köszönöm
(#) szamóca válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Vagy a Mammutmail.com, vagy Data.hu, ill. más file megosztó oldal.
(#) hangszoros válasza deto hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Ezen én is csodálkoztam, de valaki ott mondta _ talán Dumatyi ?_, hogy az elmaradt
(#) voodoo válasza cruisher hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Dejó képek!

Hú az egyik "nemtudom milyen táp?" jól fel van pufferelve

DSC07237.JPG nemsemmi !
(#) deto válasza voodoo hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Az a táp a Gubán Gabi féle GU81PP tápja.
(#) bakos13gab válasza deto hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Hehe, csodálkoztok... 3 kV felett van az anód, ha jól emlékszem. Ehhez sorba kell vagy nemtudom mennyi kondit kötni... talán 390µF/450V-oskoból van építve.

Az az erősítő kész állapotában nem lesz semmi.
(#) rockersrac hozzászólása Máj 30, 2011 /
 
Képek tőlem napközben érkeznek!
(#) rockersrac válasza bakos13gab hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
[OFF]Most sem az! :beka3:
(#) klemo86 válasza bakos13gab hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Az a baj, hogy ha a feszültség miatt sorba kötöd őket, akkor rohamosan fogy a kapacitás, így kell bele néhány…
(#) Action2K válasza ticseboy hozzászólására (») Máj 30, 2011 / 1
 
A kérdés jogos! Természetesen ez már nekem is megfordult a fejemben. Ami egyenlőre visszatart: A honlap egy olyan szerveren csücsül, amin osztozik még jó pár másik honlap tárhelyével, így a háttérkapacitás elég kicsi. Tehát, valahogyan emberibb méretűre kell kicsinyíteni a sok megapixeles képeket, s hozzá valamilyen kulturált album-motor kitalálása (ez nem olyan nagy gond). Illetve annak szabályozása, hogy csak a honlapra való tartalom jelenhessen meg (ez sem nagy ügy).
Szóval, ha néhányan nekem is elkülditek zip-pelt formában, akkor csinálok egy próba galériát, s meglátjuk, hogy milyen lesz. Ha elfogadható, akkor mehet a további fejlesztése.
(#) pagrus válasza bakos13gab hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Sziasztok! Ő a diyaudio.hu-n Bodnár Zsolt, az audiodiyers.hu-n pedig DHT nickkel van fent. A hangfal leírása pedig itt van, ha esetleg érdekel valakit ide a HE fórumba is betehetem:
http://diyaudio.hu/forum/viewtopic.php?f=36&t=354
(#) szamóca válasza pagrus hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Nocsak! Kit látok itt!
(#) mark.budai válasza pagrus hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
A fenébe! Egy időben vettük a belépőt és nem tudtam, hogy Övé a 300B.. Pedig lett volna pár kérdésem.
(#) petemazi hozzászólása Máj 30, 2011 /
 
Sajnálom, hogy nem tudtam jönni.. Pedig a Zsolt féle audiofil sarok érdekelt volna leginkább, tavaly a fostex hangfaltól dobtam el az agyamat nagyon messzire.
(#) hangszoros válasza mark.budai hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Jó az ilyen malörök elkerülésére Szamóca ötlete: Húzzak a fejemre egy 400-as hangszórókosarat. Az ötletet lehet adaptálni, a névhez ígazitani
(#) ethosz2 hozzászólása Máj 30, 2011 /
 
Az akusztikáról azért annyit írnék:

Mikor először összeállítottuk a rendszert, ledöbbentem olyan sz..r volt a hang. Aztán a hangszóróboltosoktól ellestem az akusztika javító trükkjüket. Először is ők leg hátul a terem végében helyezték el a hangfalakat. Valamiért, ha méterekre a faltól helyeztük el a hangsugárzókat, akkor mindent összemosott a vízhang. (egyszerűen kivehetetlenek voltak a hangszerhangok, az énekhang, szavakban elmondhatatlanul silány volt a hangzás). Viszont, ha megfelelően helyeztük el a hangsugárzókat a fal közelében, akkor sokkal-sokkal tisztább lett (és persze a mélynek is jót tett). Szintén a hangszóróboltosoktól lestem el az egy sor műanyag széket, az is sokat javított az akusztikán. Azért csak s.... volt így is az akusztika, de a székes dolog előtt valami borzalom volt, (ugyanez tett be a szomszédoknak is), pedig mondtam délben ott valakinek, hogy mit kellene csinálni, de már nem foglalkoztatok vele...

Itt a fénykép a trükkről:

Ők voltak a trükkös gyerekek, feltalálták magukat én meg ellestem a technikát. (mondjuk én az asztalokat kihagytam, mert mosták a hangot. A srácok ott azért nagy varázslók voltak ).

9a28116.jpg
    
(#) ticseboy válasza Action2K hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Ha nincs elég tárhely, az is megoldás lehet hogy az AAET-ről, egy link odavinne, pl. egy "pikasszás" oldalra ahol fent van minden egyben. Oda mehetnének, sok sok megapixelesen a képek. De ez is csak egy ötlet.
(#) ticseboy válasza ethosz2 hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Jövőre viszek egy mindenféle akusztikának ellentmondó, 12KW-os Porkoláb hangrendszert, és mindenki "ráköthet" egy kicsit, de akkor 2 naposra kell szervezni.
(#) DuMatyi válasza ticseboy hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Azért azon jót röhögtem, amikor a kondikról ismertelek meg.
(#) ticseboy válasza DuMatyi hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Hát, jól belebújtál abba a nem kis dobozba, ugyhogy nehéz volt nem észre venni
De a lényeg hogy megtaláltuk egymást
(#) Rober_4 válasza ethosz2 hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Egy jó nagy szőnyeget kellett volna magaddal vinni!
Meg néhány kartondobozt, dekorellemnek. És teremteni egy hangolatos kis szobát a termen belül...
(#) msteve válasza ethosz2 hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Egy teremben voltam ugyan a hangszóróboltosokkal,de mégiscsak külön....
(#) ethosz2 válasza msteve hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Akkor elnézést, azt hittem, az ott mind, na mindegy, akkor rólad volt szó, elnézést.
(#) anubis hozzászólása Máj 31, 2011 /
 
Helló Kollégák

Nos mondanám a találkozó egyenlegét nálam. 230 km kb a kocsiba. A vf3 egyik fele lefőtt még nem néztem meg mi van vele csak nem szól. A JLH-ról lement egy kis festék valószínűleg az egyik fékezéskor. Hangfal,lejátszó és a kis nixi ok. A képeimet elküldtem CIROKL-nek. Az ő oldalára majd felkerül.
(#) CIROKL válasza anubis hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
A képeket nagyon szépen köszöntem , máris feltöltve a foto albumba a többi mellé .
Én még nem néztem tüzetesen a készülékek állapotát , de úgy is át kell néznem mert augusztus 20.án lesz egy saját kiállításom ahol egész napos rendezvény keretén belül egyfolytában valamelyik erősítőm be lesz üzemelve , addigra kell szerezzek két normális hangsugárzót
(#) ethosz2 hozzászólása Máj 31, 2011 /
 
Kevesen hoztatok erősítőt. Pedig mondtam, hogy lehet hozzánk hozni meghallgatásra.

(Saraha nem jött, pedig úgy beszéltük meg, hogy velünk fog kiállítani. Végül is egyedül voltunk abban a nagy teremben. Idő meg lett volna még sok mindenre...)
(#) lamalas válasza ethosz2 hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Talan majd legkozelebb. Bar szomoruan latom, hogy cegek is jelen voltak. Ez a teny szereny velemenyem szerint nem fer bele az amator audiokeszulek epitok talalkozojaba. Elozo 2 talalkozon nem voltak cegek, meg lehetett szervezni nelkuluk, de sajnos iden mar megjelentek ...
(#) szamóca válasza lamalas hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Nagy vizet nem zavartak, ahogy vettem észre. Az amatőrök nem igen vásárolnak drága dolgokat, Dán hangszedőket. Bár volt néhány igen olcsón árusító cég, és a "szegény nyugdíjas" is kinn volt.
De alapjában nem volt nagy vásárlás.
Következő: »»   78 / 84
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem