Fórum témák
» Több friss téma |
Heló
Az áram figyelés a meghajtó transzformátoron kerresztül történik. Így a 12 és 5V-os ág is rövidzár védett. Bármelyiket rövidre zárod, a primer körben nagyobb áram folyik, és az elektronika letilt.
Ki lett mérve és sajnos nem tilt le. Neki estem árammérővel, csak a 12V-os ágon tilt. Hiába zártam rövidre az 5V-ot, semmi nem történt.
Szerk.: olvasgattam itt közben más topic-okat is és eszembe jutott, hogy fesz. stabilizátorral nem lehet megfogni a feszültséget, ha megszalad? Egy nagyobb terhelhetőségű példánnyal meg lehet oldani? Elnézést kérek. Kerestem előtte, de csak "gépvédő" kulcsszóra és ilyen nem volt.
Nah, megnéztem azt a topic-ot, de nem találtam olyan leírást, ami említeni a fesz. stab. használatát, pedit itt szereintem csak ez a járható út az 5V-hoz.
Ha ez a bajod akkor a 12V ágban lévő tirisztort is gyújtasd be az 5V védelmével PL az 5 V ról 4,7V zéner+ egy dióda a 12V tirisztorára, meg egy 5,6 V Zéner az 5V -ot védő tirisztorra. Ekkor 5,3 v+ tirisztor nyitófesz lecsapja a 12V ot ,ha ez nem vált be 5,6 + tirisztor nyitófesz lecsapja az 5 V is.
Ha erre sem adja meg magát a táp akkor passz.
Ez jó ötletnek tűnik. Szerintem akkor valahogy így lesz megoldva.
Szerintem ekkora áramhoz ilyen kis feszültségkülönbségre nem nagyon találsz stabot.
(illetve talán egy tápban láttam de nem jegyeztem meg a típusát.) Egyébbként ha az 5 v elindul felfelé az már úgyis hiba ,ha kötsz utána egy stabilizátort akkor ráadásul nem is fogsz róla tudomást szerezni csak ha a stabilizátor is tönkrement.De akkor kell egy stabilizátor védő stabilizátor...
Értem. Akkor marad az 5V-ról a 12V-ot lecsapatós megoldás. Már csak az alkatrészeket kell beszereznem.
Nos, sikerült megoldani az 5V megszaladása miatti lecsapatást is összesen 1 BT151-essel. Köszönöm a segítségeteket! Megmentettetek pár hardvert a jövőbeli tönkremenéstől.
Eltudnád küldeni az egymást begyújtós kapcsolásirajzot?
Köszi!
A megoldásnak elfogadott rajzok teljesen jók csak a tirisztor vezérlése és a zárlat helyét kell szétválasztani.
Az működne hogy ha az eredeti rajzon összekötöm a tirisztor gate-it?
És akkor minden begyújtana mindent.
Az Ipeak-t kell nézni kb 10mS-ig bírja ezt az értéket.
:wilting: Ööö nem vagyok képben. Mi is az a Ipeak?
- Én a még nem találkoztam olyan ATX táppal, aminek ne lett volna túlfeszültség védelme.
- Az általatok ismertetett kapcsolás azt használja ki, hogy a tápnak van védelme az ellen, hogy a kívánt áramerősségnél (teljesítménynél) )nagyobbat ne lehessen levenni. Mi van akkor, ha pont ennek az áramkörnek a hibájából nő meg a feszültség? Ennek a körnek is van "tehetetlensége" ez lehet akár 20mS is. Ez az idő elég ahhoz, hogy az egész alaplapot akár ki is dobhatod. - A primer oldali lökéseket a primer oldalon kell (ha egyáltalán lehet) megszüntetni. - az én tápomra meg az van írva 5v 40A, ez folyamatosan levehető (persze csak az adatlap szerint) akkor akár 60A is lehet a dinamikus áramfelvétel. Így már nem egyszerű tirisztort beszerezni. - Tápfeszültség megszaladása egyébként a lineáris tápok jellemzője nem a kapcsolóüzemüeké. Tekintettel a tápok sokszínűségére persze nyugodtan megcáfolhattok.
Én simán be tettem egy varisztort a számítógépes elosztómba ami miatt 275V fölé nem jut az ára a gépnek a tápban meg alapból benne a védelem csak nem codegetn kell venni hanem normális tápot. akármit zárok rövidre benne egyből letilt kivéve az indító részt !!
De az régen rossz, mert először is gyök2*230V van jelen.
Ami folyamatosan csökkenti a 275V-s varisztor élettartalmát. És veszélyes is mert nincs mellette hőbiztosíték. Vagyis mikor reagál a varisztor, kigyullad a ház. Üdv.
Sziasztok!
Ennél a kapcsolásnál is alkalmazható ez a túlfeszvédelmi megoldás? Védelmet keresek hozzá, most akadtam rá erre a témára. Bővebben: Link Nekem kb. 5-6 A-t kell kitermelnem a kapcsolásból, BT151 megfelelő, vagy túl nagy a hézag a kívánt amperok, és a tudott amperok között? Üdv: Tamás
Szia!
Ha jól látom ez egy stabil táp. Attól hogy rövidre zárod a kimenetét nem fog letiltani (kikapcsoni). Teszel egy 7A-es biztosítékot a kimenetére, utánna a túlfeszvédőt. Ha megugrik a tápfesz akkor a védelem kiégeti a biztosítékot.
Nem tudná valaki belinkelni az oldalon lévő túlfeszültségvédő kapcsolási rajzát?
sziasztok!
szeretnék készíteni a számítógépem tápegységére egy túlfeszültség védelmet amely figyeli a kimeneti feszültségeket és ha baj van leállítja a tápot... kapcsolási rajzot meg nyákrajzot meg ilyeneket megoldok. A kérdésem csak annyi hogy mekkora az a feszültségérték ami már nem megengedhető.kíváncsi vagyok az összes kimenetre amit a tápegység ad,mert az összes ágat figyeltetni fogom, tehát 5 ,12, 3.3 , -5 ,-12 voltra. |
Bejelentkezés
Hirdetés |