Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   288 / 1271
(#) kadarist válasza jocki17 hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Szia!
Ha nem kapna sorjelet, akkor kék képernyő sem lenne. Ferde csíkok nincsenek a képernyőn bekapcsolás után?
(#) jocki17 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Szia!
Nincsenek ferde csíkok.
Minden tökéletes beleértve fényt, kontrasztot, szint .
Hang nincs, de reagál ha teszek rá hangot mármint kijelzi. Be tudok lépni a menübe is, szóval minden oké csak kikapcsol. Nem lehet hogy a video része szivat? Csak azért mert mikor bekapcsolom elindul benn a motor és mikor megáll akkor ki is kapcsol a tv. Úgy már próbáltam hogy kikötöm a video
részét de semmi.
(#) kadarist válasza jocki17 hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Adást vesz? Antennáról működik?
(#) jocki17 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Pont ez a baj semmi hangya.
Csak kék minden
(#) kadarist válasza jocki17 hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
A kék képernyőt vedd le menüből. Ha a menü képe látszódik, akkor ezt megteheted. Apropó: a hangolási menüpont előjön? Még egy kérdés: típusszám?
(#) jocki17 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Csak az a probléma hogy mire levenném kikapcsol.
Típusszámát nem tudom mert nincs meg rajt a matrica(így kaptam).De úgy tudom hagy csak ezt az egy fajta combot csinálta a Philips mert, ott dolgozik a nővérem .
(#) jocki17 hozzászólása Jún 29, 2010 /
 
Ez az. Philips 14PV375 14 in. TV/VCR Combo

21240228.jpg
    
(#) kadarist válasza jocki17 hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
A tápfeszültségeket ellenőrizd és keress forrasztáshibát az alaplapon. Főleg a tápegység és a sorvégfokozat (nagyfeszültség) környékét nézd át.
Rajz és szervízmanuál:Get manual
(#) elbandi hozzászólása Jún 29, 2010 /
 
Üdv KADARIST!
Tőled kérek segítséget, már többször segítettél sikeresen. Egy TV táptrafójával az a gondom, hogy a primer oldalon a használatban lévő lábak 8-10-12, a szekunderen 3-5. A primeren csak a 10 és 12 lábakon mérek ellenállást a szekunderen a 3 és 5 lábakkal közösen a primer 8-as lábával is mérek ellenállást. Remélem érthetően leírtam. Lehetséges ez egy trafónál vagypedig rossz. Lerajzoltam hogyis gondolom.

trafó.JPG
    
(#) kadarist válasza elbandi hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Egy hálózati flyback trafónak (a legtöbb tévének ilyen van) két független primer tekercse szokott lenni (nem mindig), és egy szekunder, amelyen leágazások vannak. Plusz a kisfeszültségű szekunder tekercs, megint külön tekercset képvisel. Mi a konkrét tv-típus, amelyből a trafó származik?
Tipikus kialakítás, ahol a szekunder tekercsek különállóak.
(#) elbandi válasza kadarist hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Audioton T7701M, találtam kapcsolási rajzot, de nem egyezik a tv panellal. Ami nekem jó lenne, sehol nem találtam.
(#) kadarist válasza elbandi hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Ezek közül egyik sem hasonlít rá?
(#) elbandi válasza kadarist hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Ezeket már néztem, de nem olyan. Még egy kérdés. A sorkimenő trafó mit határoz ebben az esetben, hogy a táp kiadja a 103V feszültséget.
(#) K3VIN hozzászólása Jún 29, 2010 /
 
Hali! Van egy Teletech (T 2126 RF ST) márkájú tv-m. Elszállt benne egy C5388-as FET, kicseréltem és pár kondit is. Vissza kapcsoltam a tv-t megszűnt a ciccegő hang és bekapcsolt, de képet nem adott csak hangot. Kicseréltem már a sorkimenőt is (30017788-as) de az se segített, mert ugyan úgy nincs kép csak hang. Mi lehet a probléma, mit kéne még kicserélni? SOS!
Előre is köszi! Üdv, K3VIN
(bocs, ha már volt korábban ilyesmi kérdés, de nincs időm végig olvasni az egész fórumot)
(#) Igi13 hozzászólása Jún 29, 2010 /
 
Hali.Segítség kellene van egy Samsung TV ami az áramingadozások miatt megadta magát.A következő jelenséget produkálja:nem kapcsol be és készenléti jel sincs,kicseréltem egy 400v- os 150 mikroF-os kondit és a jelenség nem változott sokat kivéve annyit hogy bekapcsolás után lemágnesez,de utána változatlan a helyzet.
(#) kadarist válasza K3VIN hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
A képcső fűt? Látszik az izzás a képcső foglalata felől nézve? Mi a sassziszáma? 11AK....?
(#) kadarist válasza Igi13 hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Van feszültség a 400V-os kondin?
(#) Igi13 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
nincs de a körülötte lévő alkatrészeket megméregettem és nem vettem észre semmi bajt
(#) kadarist válasza Igi13 hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Pedig ott kellene lenni olyan 320V körüli feszültségnek. Mi a tévé típusa?
(#) K3VIN válasza kadarist hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
nem látszik izzás. sassziszáma: 30A14-157646 (ez lehet az?...)
(#) kadarist válasza K3VIN hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
11AK30A14 a száma?
(#) K3VIN válasza kadarist hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
hát most vagy én vagyok a vak, vagy tényleg nincs rajta, mert ilyen 11AK... kezdetű számsort nem látok, csak ezt a 30A14-157646-ot.
(#) kadarist válasza K3VIN hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Van-e a sortrafó mellett egy olyan pozíciószámú ellenállás, hogy R648? Ez a fűtőáram-beállító ellenállás. Mérd meg szakadásra.
(#) K3VIN válasza kadarist hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
van, rámértem és vezet
(#) kadarist válasza K3VIN hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Egyáltalán beindult rendesen a sorvégfok? A C633-on és a C631-en van feszültség?
Rajz:get manual
(#) K3VIN válasza kadarist hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
C631-en 411mV , a C633-on semmi
(#) kadarist válasza K3VIN hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Akkor nem megy a sorvégfokozat. Gondolom a nagyfeszültség jelenlétét sem lehet érzékelni. A B+ tápfeszültség(sortáp 150V) meg van? A sortranzisztor (Q603) bázisában lévő kis elkót cserélted? Ezt mindig cserélni kell, ha a sortranzisztor elszáll.
(#) K3VIN válasza kadarist hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
ez a B+ tápfesz a 4-es lábnál kell mérni (ugye 10 lába van a sorkimenőnek)? Mert ha ott akkor nincs fesz. Kondi a C826-os? Ha az, azt cseréltem igen.
(#) kadarist válasza K3VIN hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
A C613 van a sortranzisztor bázisában. Ne a táptrafót nézegesd, hanem a sortrafó 3-as lábán mérj feszültséget (B+,150V). A műszered negatív vezetéke a tuner fémházán legyen, a pozitív pedig a sortrafó 3-as lábán. Mit mérsz? A rajz segít.
(#) K3VIN válasza kadarist hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
C613-as kondit is cseréltem. Megmértem a 3-as lábánál és semmi, 0,32V-ot mutatott. (sorkimenő 4-es és 5-ös ami a föld az között mértem a feszt az előbb) Hát a rajzon nem sok mindent látni, mert kicsi a kép felnagyítva meg egybefolynak a dolgok
Következő: »»   288 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem