Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   393 / 1272
(#) kadarist válasza garamszegiroland hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Szia!
A hálózati kapcsolóba szerelt segédérintkező átvezet. Kösd le a segédérintkező vezetékét és úgy próbáld.
(#) kadarist válasza gyuri86 hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Szia!
De miért nem volt jó a sima Scart? Az ugyanúgy átvisz mindenféle jelet. Egyébként a beltéri menüjében nem komponens módot, hanem RGB-módot kell beállítani az RGB-s üzemhez.
(#) horvathrobert2006 hozzászólása Dec 13, 2010 /
 
Addig jutottam el hogy kicseréltem a greatzet ,most már nem veri le a biztit ,viszont nem indul.A táptranyó kolektorán megvan 310 V,viszont a sekunder körben nem mérek semmit.
(#) gyuri86 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Hello.

Azért nem jó mert hibás a panel amin a scartok vannak és amiatt csíkozódik időnként a kép. Gondoltam ha a komponens bemenetet használom ez megszűnik.
Természetesen RGB-n van a beltéri, eddig is azon volt, de azóta már ellenőriztem is.
Felmerült hogy esetleg a Digi-s beltérin a kimenő scart nem küld komponens jelet?! Nem saját gondolat...
(#) Dave89 hozzászólása Dec 13, 2010 /
 
Sziasztok!

Van itthon egy thomson 26LB040S5 LCD Tv.
Azt csinálja, hogy egyfolytában kikapcsol és bekapcsol gyorsan egymás után mintha szaggatottan kapná az áramot. Egy kis szikrahangot is kiad.

Esetleg találkozott már valaki hasonló problémával és ha igen mi lehet a megoldás??

Üdv.
(#) bihari laci válasza wmatyas hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
SZia milyen anternnarol nézed a tv-ét,mert ha földi sugárzásurol meglehet könnyen hogy ,az anterna erösitö tápjában ,kondi ment tönkre azt cserévl meg olthato de ha nem akkor kondizd át a fontosabb részeket a tv-ben.
(#) kadarist válasza gyuri86 hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Ha egy teljes kiépítettségű Scart-al összekötöd a beltérit a tévével és a beltérin komponensre váltasz, akkor csíkozódik?
(#) kadarist válasza horvathrobert2006 hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Ez a 11AK30-as sasszi?
(#) gyuri86 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Nem tudok komponensre váltani a beltérin mert csak kompozit és RGB van a menüben. Digis beltéri
De ez miért fontos?
(#) wmatyas válasza bihari laci hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Három bemenet van,mindegyiken(video/dvd/set top box ) u.a. a jelenség.....
(#) zoz11 hozzászólása Dec 13, 2010 /
 
Szisztok
Esetleg valaki erre valamit?
Bővebben: Link
Üdv!
(#) bihari laci válasza Dave89 hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
SZia én még ijet nem javitottam de többit azt igen de ,szerintem ne kinozd ,kapcsold ki áramtalanizsd és meg találni a hibás alkatrészeket,szerintem a táp résszel kellene kezdjed és ugy tovább .
(#) bihari laci válasza wmatyas hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
ÉS mindegyiken ugyan ugy megy ,eggy idö után vagy melyket használod.
(#) wmatyas válasza bihari laci hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
sett.boxon nézzük a csatornákat,30-50 perc után elkezd ugrálni a csik alul+középen.ha ilyenkor átváltok másik jelforrásra akkor is u.a.van ötleted?
(#) kadarist válasza gyuri86 hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
A kompozit a komponens csak más néven.
(#) kadarist válasza zoz11 hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Forraszd ki a vol- gombot. és így próbáld. Ilyen hibát még a hangerőgomb vonalára kötött kerámiakondik is okozhatnak, amelyek átvezethetnek.
(#) bihari laci válasza wmatyas hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
SZerintem kikellene ,probálni más beltérivel vagy dvd lejáccoval kűlön vagy egy egyszerű anternával,és akkor meg lehetne állapitani jobban hogy ,mi lehet a gond de szerintem nem képcsö hiba,probáld ki más jel forással is a tv-ét mer meg lehet az is hogy a ,sett -box tápja ingadozik ,és ez le jön a tv-én is .
(#) gyuri86 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Kompozit!
Jelentés: Összetett (kevert) videojel, amely a képet meghatározó valamennyi jelet (a fényerő és a színhordozó elemet) egyidejűleg rögzíti, és egy csatorna segítségével képes továbbítani. Ez olcsóbb, de kevésbé jó minőségű. Ennél jobb megoldás a komponens videó, esetleg az S-videó, vagy az Y/C.
Tehát közel sem ugyan az!
(#) kadarist válasza gyuri86 hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Ezen még nem is gondolkoztam. Köszönöm a felvilágosítást. De ami a linken van kábel az nem komponens kimenetű (YPbPr), hanem RGB.
(#) gyuri86 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Nincs mit, már megijedtem hogy keverem a dolgokat.
Nem értem már ezt az egészet akkor.
Azt írja hogy RGB-komponens kábel. Tehát akkor csak az, mert a színkód is az YPbPr-re utal. (piros,zöld,kék)
És valahol az olvastam hogy veszteség nélkül lehet RGB-t komponens jellé alakítani és vissza.
Szerintem a linket úgy értelmezd hogy scart(RGB)-ot alakít át komponensre (ypbpr). Tehát a kimenet komponens.
(#) kadarist válasza gyuri86 hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Na most ezt Te nem tudod jól. R (piros, red) G (zöld, green), B (kék, blue). Scart-ból nem tudsz komponens jelet készíteni elektronika nélkül.
(#) horvathrobert2006 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Nem,de nem látok rajta semmi sasszi számot.A diódák helyett greatz van.A pontos tipusa ALIEN CTV 7282.
(#) kadarist válasza horvathrobert2006 hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Milyen IC van a táp-FET mellett?
(#) horvathrobert2006 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
inkább 11AK41 re hasonlit
(#) horvathrobert2006 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Már összeraktam,de ha jól tudom nincs IC
(#) kadarist válasza horvathrobert2006 hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Az alaplapra rá van szitázva, hogy 11AK... A szélén vagy középtájon esetleg a trafók körül keresd. Ha összeraktad, akkor jó pihenést!
(#) horvathrobert2006 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Oké ,holnap megnézem ,addig is köszi a segitséget
(#) wmatyas válasza bihari laci hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
sajnos ugy nem sikerült,de a szerviz menü "geometrie"beállításaiban sikerült a képarányokat ugy módosítani,hogy megszűnt a remegés ill. a csíkozódás.meglátjuk.
köszöntem még 1 szer a tippet.
üdv.
(#) hunpet hozzászólása Dec 13, 2010 /
 
Sziasztok.

Egy ismerősömnek elromlott a Waltham WT637 típusú tévéje. Szeretném megjavítani neki, de segítség kéne. Üzemelés közben eltűnt a kép és hang és kattogást hallott. Ekkor kikapcsolta, később bekapcsolta, de már nem kattogott, de a 2db led a VCR és az AFC világított ahogy szokott, mivel nincs hozzá távirányítója a szokásos módon (állítólag a TV-n lévő ON gombot használta) próbálta bekapcsolni, de csak annyi történt, hogy elaludt a 2 db. led. 2 hibát találtam: 1 db. 800 ma-os biztositék szakadt volt (B103) és a sorvégfogtranzisztor zárlatos lett (T201), de ezek cseréje után sem jó, annyit javult, hogy most már, ha megnyomom az ON gombot nem alszanak ki a ledek csak egy pillanatra, de a TV nem kapcsol be. Egy tanítható távirányítóval sem kapcsol be. Aki tud kérem segítsen. És egy kérdés a végére: A kikapcsoló gombja jelenleg úgy működik , mint egy pillanat kapcsoló, vagyis nem marad bent ez ennél a TV-nél így kell lennie? vagy rossz.
(#) kadarist válasza hunpet hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Szia!
Sokáig kell nyomni az ON-gombot ahhoz, hogy bekapcsoljon.
Következő: »»   393 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem