Fórum témák

» Több friss téma
Cikkek » Agilent 34461A Truevolt Digitális Multiméter (DMM) tapasztalatok, teardown
Agilent 34461A Truevolt Digitális Multiméter (DMM) tapasztalatok, teardown
Szerző: tomipap, idő: Jún 30, 2014, Olvasva: 11028, Oldal olvasási idő: kb. 3 perc
Lapozás: OK   8 / 9

PC kommunikáció: A DMM biztosít böngészőn keresztüli elérhetőséget is. A webes felületen módunkban áll a DMM-ről képernyőképek mentésére, vagy folyamatos monitorozásra is. (Így készültek a cikkben található képek is). Állíthatjuk a mérési paramétereket, mintavételezést is, letölthetjük a műszer memóriájában tárolt adatokat további elemzés céljából. Mindezt böngészőn keresztül, Java támogatással. A letöltött adatokat akár táblázatban is tovább elemezhetjük, például az OpenOffice Spreadsheet segítségével. A komolyabb adatgyűjtéshez azonban a BenchVue szoftver sokkal több lehetőséget tartogat számunkra.

Ethernet beállítási és webes elérési lehetőségek: A DMM képes DHCP, vagy FIX IP-vel is a hálózatra csatlakozni. Én a FIX IP-t javaslom, mert úgy minden esetben biztosak lehetünk benne, hogy a DMM elérhető az adott IP-n, helyes router konfigurálás esetén. Ha beállítottuk a DMM IP konfigurációját, akkor a böngészőbe a DMM IP-jét beütve azonnal elérjük a DMM webes felületét. Itt van még egy apró csavar a dologban, mert a DMM Java segítségével küldi az adatokat. A DMM IP címét hozzá kell adnunk a Java settingsben a “trusted”, azaz megbízható címek listájához, különben nem fognak futni a Java kódok. Ennek az eredménye az lesz, hogy nem tudunk semmit lekérdezni és csak a fél webes felület lesz látható.

screen_shot_2014-05-17_at_13.41.44_600.jpg screen_shot_2014-05-17_at_14.10.14_600.jpg 

screen_shot_2014-05-17_at_13.55.29_600.jpg

Ha az első képen látható bal oldali piktogrammok közül a másodikra kattintunk, akkor megjelenik a műszer konfiguráló ablak. Kiválaszthatjuk, hogy csak megfigyelni szeretnénk, vagy akár mérési paramétereket konfigurálni is. A következő menüpontban a DMM hálózati beállításait is módosíthatjuk. A mérési menüpont jelszóval védett, így nem tud bárki jelszó nélkül megfigyelést, vagy módosításokat eszközölni, aki egy alhálózatban tartózkodik a DMM-el. Szépnek nem nevezhető a webes felület, de nem is ez a célja, funkcionálisan jól működik. Amire kitalálták azt hozza, viszont például grafikus képet nem kapunk folyamatosan, de egy klikkeléssel le lehet hívni egy képrenyőképet az aktuális állapotról. (Ez például most a cikk írásakor tökéletes megoldás volt.) A másik mód hogy az adatokat megkapjuk, a “karakteres, vagy numerikus” mód. Itt csak a "nyers" adatokat látjuk. Személy szerint ennek a megjelenítési módját nem szeretem, még szokni kell, hogy nem a 6 1/2 digites kijelzéssel látom a mérés eredményét.) A középső képen egy CR2032-es elemet mértem vele.

BenchVue: Az Agilent weboldaláról ingyenesen letölthető a legfrisebb BenchVue szoftver amellyel a DMM USB vagy Ethernet kapcsolaton keresztül vezérelhető, monitorozható és a mérési adatok is rögzíthetők. A BenchVue biztosít egy - egyelőre a fejlesztés kezdeti stádiumában járó - "feature"-t is, mégpedig azt, hogy a DMM és a BenchVue szoftveren keresztül egy Android-os vagy Apple telefonon keresztül szintén láthatjuk a mérési adatokat "valós" időben. Monitorozási feladatoknál nagy segítség lehet ez a megoldás, de ez egyelőre csak akkor alkalmazható, ha egy Windows-os PC-n fut a BenchVue szoftver, amely tovább "stream"-eli az adatokat a telefon felé. Tehát még nem megoldott a DMM direkt monitorotzása Smartphone felé (sajnos). Ebből következik, hogy az a valós idő nem teljesen valós. Ellenben monitorozásnál nem olyan nagy probléma, ha van egy kis időbeli csúszás. A BenchVue lehetőséget biztosít a mért adatok elemzésére, melyeket automatikusan tárol egy adatbázisban. Ebből bármikor - dátum szerint - visszatölthetjük a kívánt méréseket további elemzésre. Amikor BenchVue szoftver fut és elindítunk egy mintavételezést, akkor annak a leállításakor az addigi adatok automatikusan mentésre kerülnek, így egy listából bármikor elővehetjük az adatokat összehasonlításra.

screen_shot_2014-05-17_at_15.03.55_600.png

screen_shot_2014-05-17_at_15.08.26_600.png

screen_shot_2014-05-17_at_15.23.54_600.png

A képen egy 3 V-os CR2032 elem mérése látható. Az is látszik az első képen, ahogy a műszer belső impedanciája miatt csökken az elem feszültsége. Közel 3 és fél pec alatt átlag 23 µV a feszültségcsökkenés 10 MΩ impedancia mellett. A második kép valamivel érdekesebb, mert látszik, hogy amikor a műszert High-Z (magas bemeneti impedancia) módba kapcsoltam, azonnal elkezdett emelkedni a CR2032 cella feszültsége. Meglepő módon szintén 3 és fél perc mérési adagyűjtés után azt tapasztaltam, hogy a feszültség közel annyit emelkedett, mint amennyit csökkent 10 MΩ mérésnél. Azt hittem, ez a folyamat valamelyest lassabban megy végbe. A harmadik képen látható, hogy ezeket a méréseket a BenchVue automatikusan eltárolta és később bármikor kikereshetem őket.


A cikk még nem ért véget, lapozz!
Következő: »»   8 / 9
Értékeléshez bejelentkezés szükséges!
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem