Fórum témák

» Több friss téma
Cikkek » Új alkatrész létrehozása az Eagle-ben
Új alkatrész létrehozása az Eagle-ben
Szerző: brejti, idő: Júl 6, 2007, Olvasva: 30595, Oldal olvasási idő: kb. 2 perc
Lapozás: OK   4 / 6

Tokozás létrehozása

Az új tok létrehozásához válasszuk a Package  gombot. A nevének írjuk be a "DIL8"-at a New: sorba. Ennél az eszköznél jobb a 0.025 inch (25mil) -es rács használata. Klikkeljünk a Grid gombra, és írjuk át a 0.05-őt 0.025-re. Ha valaki jobban szeret milliméterben gondolkodni, akkor a mértékegységet itt tudja átállítani.
A Multipla-nál megadható, hogy milyen sűrű legyen a raszterháló. (Pl.: 2 esetén minden második hálót látjuk.)
Zoomoljunk egy kicsit, hogy kb. 15 rácsot lássunk a képernyőn.

A középpont (fehér +) kerüljön középre.

A tok rajzolásánál a legfontosabb a forrszemek elhelyezkedése. Emellett fontos még a lyuk átmérője, és a gyűrű vastagsága. A gyártó a lábak elhelyezkedését, és a pontos méreteket az alkatrész adatlapjában (általában az utolsó fejezetben) közlik.
A raszter felbontását, és az egérnek a középponthoz képesti elhelyezkedését a parancssor mellett található számok mutatják. 


A forrszemek megrajzolásához kattintsunk a Pad  gombra. Ezek után válasszuk ki a nekünk tetsző típust , állítsuk be a forrszem- (Diameter), és a furat átmérőjét (Drill), majd kattintsunk az 1-es lábnak megfelelő pozícióra. Az IC lábszámozási szabályait betartva a lábakat egymás után helyezzük el.

Ha az 1-es forrszem alakját meg szeretnénk változtatni, akkor kattintsunk a Change gombra, majd válasszuk a Shape/Octagon-t.
A tokozásunk jelenleg így néz ki: 

Ha felületszerelt alkatrészt akarunk használni, akkor válasszuk az Smd  gombot.


Most következik az IC körvonalainak megrajzolása. Ez a körvonal általában szitanyomással kerül fel a NYÁK felületére, segítségével beültetéskor az eszköz helyét, és irányát könnyebben megállapíthatjuk. Az alkatrészek körvonalát a 21-es tPlace rétegre kell helyezni. Egy tipikus 8-lábú DIL tok 5,08 mm (200 mil) széles és 8,89 mm (350 mil) hosszú.

A rajzoláshoz használható gombok: egyenes vonal  , szöveg , kör  , körszelet  , kitöltött téglalap  , kitöltött sokszög  , furat készítése 

Rajzoljuk meg a téglalapot a megfelelő helyre. A tokozás jelenleg így néz ki: 


Most helyezzük el a ">NAME" és a ">VALUE" címkéket az alkatrészünkre. Ezután a már ismert módon tegyük át a ">NAME" címkét a tName rétegre, a ">VALUE" címkét pedig a tValue rétegre. Az 1-es és a 8-as lábakat meg is jelölhetjük (a szöveg méretét csökkentsük, ha szükséges), majd ezt is helyezzük át a tPlace rétegre.

 
 
A tokozás rajzolásával ezennel elkészültünk, mentsük el munkánkat.
 
Tokozás másolása egy másik könyvtárból
A legtöbb tokozás (mint például a DIL8, amit éppen készítettünk) már nagy valószínűséggel definiálva van egy másik könyvtárban. A legegyszerűbb, ha ezt átmásoljuk a saját könyvtárunkba. A tokozás másolása a szimbólum másolásának menetével azonos.


A cikk még nem ért véget, lapozz!
Következő: »»   4 / 6
Értékeléshez bejelentkezés szükséges!
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem