Fórum témák
» Több friss téma |
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
ESP-01-re mik a lehetőségek, hogy az ardu kimaradjon?
Os, köszi, kipróbálom mindkettőt. Remélem majd a HW -ben is működik...
De szerintem amásodik verzió lesz abefutó, abban nem kell használni +1 ideiglenes tárolót. A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2017
Az ESP01-nél 8 lábad van: GND, VCC, chip-enable (amit VCC-re kell húznod), reset, soros RX és TX, és 2 digit pin.
Ha ez elég, akkor elég. Ha nem, akkor vagy használod soros wifi adapterként ahogy tervezted, vagy választasz más ESP eszközt.
Közben azon agyalok, hogy hiszen a másodikhoz is kell külön ideiglenes tároló a "tempertek" az.
Működik az átváltás amit tbarath írt, csak figyelmetlen voltam szokás szerint.
Olyan kérdésem lenne: RTC -vel fel tudom ébreszteni az arduino-t egy adott időbe? Akkumulátorról működő szerkezetet szeretnék csinálni, ami egy nap csak egyszer mér, minél hosszabb üzemidőt szeretnék egy feltöltéssel.
Következő kérdésem, ha a mester arduino küld egy kérdőjel karaktert a soros vonalon a szolgának:
Akkor a szolga a:
Serial.available fügvénnyel tudja e azonnal vizsgálni, hogy kérdőjel jött e, vagy az csak egy 0 -át vagy -1 -et ad vissza, és ez után még külön be kell olvasni és vizsgálni mi jött? Szóval, ha jön egy kérdőjel megy az if ág, ha nem jön semmi, vagy más jön, megy az else ág?
Ok, de nekem ebből nem jött le, hogy milyen értéked ad vissza afüggvény.
Mindenesetre már megcsináltam a másik módszerrel akkor.
Viszont lenne egy új kérdés, egy logikai változó változásának eldöntéséhez is kell külön tároló?
Magyarul azt kellene eldönteni, hogy:
értéke megváltozott -e az előzőhöz képest? Tehát ha LOW volt, váltott -e HIGH -ba, és fordítva, ha HIGH volt, váltott -e LOW -ra? A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2017
2 digit pin elég, mert egy számlálót szeretnék, amihez az egyik a léptetés, a másik meg a nullázás lenne. Nagyon nem vágom ezt az esp dolgot, viszont az érdekelne, hogy mekkora sketch fér el benne?
> mekkora sketch fér el benne?
A mellé rakott flash IC-től függ. 512 kB-tól felfele. (Egy UNO-ban 32 kB van fixen.)
Itt van olyan hogy setalarm: Bővebben: Link
A DS3231 nem drága, ezzel elvileg felébresztheted az arduino-t. De még sose csináltam ilyet, csak 2 perc guglizás dobta ezt.
Az nem is olyan rossz!
Azt hiszem jobban beleásom magam ebbe a dologba. Rendeltem is egy ilyen készletet, remélem tudom flash-elni és programozni. Köszi a segítséget. Idézet: „Parameters none Returns the number of bytes available to read” Bővebben: Link Más: C szintakszisban a = és a == nagyon más, az első az értékadás, a másik pedig az egyenlőséget vizsgáló operátor. Szóval amit írtál:
Ez azt jelenti, hogy függvény visszatérési értékének próbál értéket adni, mégpedig egy kérdőjelet. Ami még csak nem is '?' vagy "?", szóval nem string vagy char, hanem jó eséllyel egy undefined valami. Hogy erre mit reagál a fordító azt nem tudom, jó eséllyel syntax error-t dob, de az is lehet hogy az értékadás sikerességétől függően ágazik el. A fv. visszatérési értékének _szerintem_ nem tud értéket adni, főleg ha a típus se felel meg, de változónál egy ilyennek könnyen belefutsz a késbe: mindig true lesz, és még a változód értékét és felülcsapod. Ezért célszerű inkább így vizsgálni:
Ha csak nem akarsz interrupt-ot tenni a változására, akkor kell.
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2017
Szerintem ezt akartad írni, 8. sorban:
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2017
Igazából most egyenlőre így van:
Nem tudom, ez úgy menne -e ahogy gondolom... Szóval a lényeg az lenne, hogyha a mester ardu küld egy kérdőjelet, akkor a szolga megvizsgálja, változott -e a cellafeszültség és a cellahőmérséklet az előző méréshez képest. Ha nem változott (a meghatározott értéken belül van), nem küld semmit vissza, ha változott, akkor elküldi az új értéket, de mindig csak azt, amelyík változott. És ebben még a fet be vagy kikapcsolt állapot vizsgálata nincs benne... A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2017
Nem, értéket akarok váltani, így lesz true-ból false és vice versa.
Hát próbáld ki, nekem nincs kedvem most elővenni egy arduino-t.
Már ha lefordul, mert egy char-nak akarsz string értéket adni, igaz egy karakteres string-et, de akkor is. (invalid conversion from 'const char*' to 'char' [-fpermissive])
Vagyis pontosabban így.:
Egyébként ellenőrzés elfogadja mind a két verziót, persze akkor egy egyenlőjellel nem lenne jó...
Igazából az F_pin változóm nem lábról kerül beolvasásra, az ugyanis egy kimenet, az kapcsolja be a fetet a túlfeszültség elérésekor, és ki ha megfelelő a feszültség. Szóval magában a programban keletkezik a magas vagy alacsony szint. Azt kellene vizsgáli, hogy volt -e változás ebben a változóban. És a lényeg itt is az volna, hogy ha nincs változás, akkor ne küldje újra ugyanazt az értéket a szolga a mester felé, csak akkor hogyha volt változás.
Szia!
Idézet: „Szóval magában a programban keletkezik a magas vagy alacsony szint. Azt kellene vizsgáli, hogy volt -e változás ebben a változóban. És a lényeg itt is az volna, hogy ha nincs változás, akkor ne küldje újra ugyanazt az értéket a szolga a mester felé, csak akkor hogyha volt változás.” Akkor ezt te idézed elő a programban ? Ha igen, akkor csak akkor küld ki az értéket, ha változtattál ! Irányítsd úgy a programodat, hogy ha nincs részedről változtatás, akkor ne menjen a küldő sorra, hagyja ki !!
Ha te állítod a szintet, akkor csinálj magadnak egy változót amit átírsz amikor változtatsz. A kiírató rutinban akkor elég ezt vizsgálni, és kiiratás után újra alaphelyzetbe hozni.
Vagy irasd ki állításkor, ahogy kissi is javasolta.
Azt hiszem, ezen még agyalok egy kicsit, hogy tudom implementálni...
https://github.com/FabioCuomo/FabioCuomo-DS3231
Ezt a példát szeretném használni a távmérős projektemhez. Be lehet ez állítani, hogy többször éledjen fel egy nap?
Sziasztok!
Következő kérdésem az volna, attiny45/85 -öt hogy lehet sleep üzemmódba küldeni? Ezt a kódrészt beírva.: Attiny Sleep mode...
A következő hibaüzenetet adja.: Idézet: „ Arduino: 1.8.3 (Windows 7), Alaplap:"ATtiny25/45/85, Disabled, CPU, ATtiny45, 8 MHz (internal), B.O.D. Disabled" D:\_Arduino_1.8.3_\Projekt\Li_IonCellBalancerMaster\Li_IonCellBalancerMaster.ino: In function 'void loop()': Li_IonCellBalancerMaster:94: error: a function-definition is not allowed here before '{' token { ^ Li_IonCellBalancerMaster:102: error: expected '}' at end of input } ^ exit status 1 a function-definition is not allowed here before '{' token Ennek a jelentésnek több információja lehetne a "Bővebb kimenet mutatása fordításkor" opció engedélyezésével a Fájl -> Beállítások-ban. ” Valami zárójelezési probléma van, csak nem jövök rá mi...
ebben bene van...
Ez most kissé zavaros számomra, de azt hiszem, nálam az volt abaj, hogy az egész egy függvénybe van foglalva. Szóval ha kitörlöm az 1, 2, és 9 sorokat, úgy elfogadja a fordító is.
Bár, hogy működik -e azt nem tudom... De azt hiszem a szolga kód mostmár kész, hozzáláthatok a mester kódnak. A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2017
" In function 'void loop()':"
A saját függvényedet (ez lenne az enterSleep() ha jól értem) a setup/loop függvényeken kívül kellene elhelyezned. |
Bejelentkezés
Hirdetés |