Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1546 / 3960
(#) peter1995 válasza erdgab hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Akkor hűtéssel a 3,5A/mm2 még elmegy folyamatos üzemre?.
(#) Frankye válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Az alapszín - sajnos - semmit nem jelent, a méretből lehet következtetni a teljesítményre.
(#) proli007 válasza nyakas00 hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Hello!
Mi más ajánlat?
- A belső relével lehet kapcsolni egy külsőt, aminek tekercse már 230Vac.
- A belső relé működtető feszültségét kivezeted és ezzel működteted az SSR-t. (vagy is kiveszed a belső relét, és átkötést képezel a relé tekercs és a kontaktus között. Persze egy-egy soros ellenállás nem árt,SSR-nek nem kell sok áram.) De ez már a szabályzó "megbontásával" jár.
üdv! proli007
(#) bbalazs_ válasza Kovabe hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Egy komparator egyik bemenetere egy feszosztoval ezt az erzekelot. A masikra egy potmerterrel szabalyzott feszosztot azzal bellaithatod a pontos ertekedet, ahol kapcsolni szeretnel. Igy aztan a kimeneten digitalis jel jelenik meg. Ezzel mar kapcsoltathatsz valami felvezetot, ami meg barmi mast kapcsolhat.
Nem tudom, milyen hajcsat lehet az a moc3020...
(#) proli007 válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Hello!
"A kék alapszín nem mond valamit?" De! Hogy baromi rosszul lehet a színes csíkokat látni miatta.
De ha jól emlékszem ez egy Siemens gyártmányú 0,6W-os fémréteg ellenállás.
üdv! proli007
(#) Frankye válasza proli007 hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Idézet:
„"A kék alapszín nem mond valamit?" De! Hogy baromi rosszul lehet a színes csíkokat látni miatta.”

<- (Ez nem egy (hanem kettő) szakadt szmájli!)
(#) attilaa hozzászólása Jan 9, 2012 /
 
Sziasztok én aszt szeretném kérdezni tőletek,hogy választás előtt álok és nem tudom ,hogy egy forrasztópisztolyt volna érdemes vegyek vagy egy forrasztópákát
szerintetek melyik volna a legjobb itthoni használatra.
(#) gabi20 válasza attilaa hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Szerintem vegyél forrasztópákát, bár mindkettőre szükséged lesz
(#) Sorby válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
A trafó egy 2x4m-es hálóhoz van. 12 égősor soronként 15db rizsszem izzó, amit egy kis panel vezérel. 4 külön sort tud. Szeretném fejleszteni (növelni), mert kinőtte a fenyőfa. Rakok fel képet az elektronikáról(remélem most sikerül).
(#) blackdog hozzászólása Jan 9, 2012 /
 
Sziasztok!

Annak mi az értelme, hogy egy 7812 stab GND lába úgy megy a fölre, hogy sorba van vele egy LED?
(#) kadarist válasza blackdog hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Szia!
A LED nyitófeszültségével arányosan megnő a kimeneti feszültség. Sima diódával elérhető ez a hatás, csak a LED-el nagyobb lesz a feszültségnövekedés.
(#) Hp41C válasza kadarist hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Idézet:
„A LED nyitófeszültségével arányosan megnő a kimeneti feszültség.”

A mondatból az "arányosan" szót törölném...
(#) blackdog válasza kadarist hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Vagyis, ha én pl. 14,5V -t szeretnék akkor elég egy egy 7812 + Piros LED?
Még sosem találkoztam ezzel a megoldással.
(#) kadarist válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Töröljük. Valóban nem arányról, hanem konkrét értékről van szó.
(#) kadarist válasza blackdog hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Ezek szerint csak találkoztál, mert láttál ilyen kapcsolást.
(#) blackdog válasza kadarist hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
[off]
Akkor úgy fogalmazok, hogy eddig nem találkoztam ezzel a megoldással.
(#) Hp41C válasza blackdog hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Pic égetőkben bevett megoldás volt a 13.5V előállításához a 7812 föld lábát két diódán keresztül kötni a földre...
(#) pucuka válasza blackdog hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
A 3 lábú szabályzók harmadik lába referencia láb (is). Ha földre kötöd, akkor a belső referencia működik, ha a földhöz képest magasabb feszültségre kötöd, akkor annyival emelkedik a referencia. Pl. lehet feszültség osztó is, ahogy az adatlapokon is látszik. De szokás egyszerűen egy nyitóirányú diódát betenni, vagy akár zénert is, bár annak megfelelő munkapontjához nem elég az innen kifolyó áram, a feszültségosztóhoz hasonlóan kell beállítani. Természetesen a külső alkatrészek használata többé-kevésbé rontja a szabályzási paramétereket. Ezen a lábon keresztül megoldható az áramkorlátozás is, akár áramgenerátort készítve.
(#) Sorby válasza Sorby hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Kicsit jobban belebújtam a panelba. És rakok egy képet a fáról is.
(#) slave557 hozzászólása Jan 9, 2012 /
 
Sziasztok!
10w-os ledhez kéne hűtőborda, és lehetőleg ventilátor nélküli, mit jelent a hűtőborda leírásánál, hogy pl.: 6K / W ?
Válaszokat előre is köszönöm
(#) HNorbiful hozzászólása Jan 9, 2012 /
 
Sziasztok!
Biciklimhez szeretnék LED -es első lámpát csinálni.
Az áramforrás 6V 3W -os dinamó lenne.
Szerintetek elég, ha a LED számára a feszültséget egyenirányítás után Zener diódával vágom meg a megfelelő feszültségre?

Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) zolika60 válasza HNorbiful hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Elég, ha elég gyorsan tekersz. Egy kis akku sem ártana a rendszerbe. Bár akkor meg nem kell a dinamó.
(#) HNorbiful hozzászólása Jan 9, 2012 /
 
Köszönöm a gyors választ.
Még csiszolgatok a végleges megoldáson
(#) mate_x válasza HNorbiful hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Szerintem használj kapcsolóüzemű áramgenerátort(pl.: Bővebben: Link , az első rajz jó is neked).
(#) Gixxxer hozzászólása Jan 9, 2012 /
 
Sziasztok!
Találtam itthon egy panelt, valami led világítás lehet. Mellékelem a panel képét, azt szeretném kérdezni, van-e valakinek ötlete mivel lehetne működésre bírni?
Feszültség, áramerősség, bekötés?

Panel.jpg
    
(#) zolika60 válasza Gixxxer hozzászólására (») Jan 9, 2012 / 1
 
Rá van írva: 18V dc.
(#) mate_x válasza slave557 hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Azt jelenti, hogy eldisszipált wattonként 6K( = 6 °C)-nel nő a borda hőmérséklete.
Tehát, ha pl ráraksz egy 7805-öt, aminek a bemeneti feszültsége 9 V, a kimeneti árama pedig 500 mA, akkor a disszipáció (9V-5V)*0,5A=2W, tehát megközelítőleg 6*2= 12 celsius fokkal fog nőni a bordád hőmérséklete.
(#) Csupasz válasza Gixxxer hozzászólására (») Jan 9, 2012 / 1
 
Szia
Ránézésre modellvasut kocsivilágítás.Max.18V, áramot beállítja ellenállásokkal,a többit ki tudod mérni.
(#) kadarist válasza Gixxxer hozzászólására (») Jan 9, 2012 / 1
 
Szia!
A kereső ezt dobta ki. Nézz bele a doksiba.
(#) Csupasz válasza Csupasz hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Elnézést, tévedtem. Valóban hűtővilágítás. Üdv:Csupasz
Következő: »»   1546 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem