Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3464 / 3973
(#) madzagos válasza Patópali hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
16f628 az óra agya, a programot nem tudom módosítani.
(#) nedudgi válasza madzagos hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
A kijelző tápfeszültségével variálhatsz - amennyien a vezérlőtől elválasztott tápellátása van.
(#) Gafly válasza madzagos hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Tehát nagy LCD kijelzős óra.
Kellene a kapcsolás (ahogyan már előttem ketten is mondták), hogy okosat tudjunk mondani...
(#) bitmixer válasza Gafly hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Én LED-esnek nézem. Ilyenformán a LED-ek tápjába PWM-mel való beavatkozással biztosan megoldható a fényerő-szabályozás (azaz inkább vezérlés
(#) madzagos válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Azzal szeretnék variálni. A vezérlőpanel külön kapja a tápfeszt.
(#) madzagos válasza madzagos hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
LM317-en gondolkodom azzal viszonylag egyszerűen megoldható lenne. 10-15 volt között a szabályzás.
(#) bitmixer válasza madzagos hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Én inkább PWM-mel csinálnám. Tisztább, szárazabb érzés, mert könnyen realizálható egészen széles dinamikatartomány és a szemnek tetsző "linearitás". Simán csak a tápfeszt változtatva csalódni fogsz . Van ilyenben tapasztalatom.
(#) madzagos válasza Gafly hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Tessék.
(#) Gafly válasza madzagos hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Igazándiból a másik lett volna érdekes, ahová a kijelzők közös anódja megy.
De ránézésre igy is jó lehet akár, PWM és programkód módositás nélkül.
(#) madzagos válasza Gafly hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Mire gondolsz? Az anódoknak a kapcsoló tranzisztorai nincsennek megrajzolva. Közös anódos kijelző.
(#) Gafly válasza madzagos hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Tudom. Na azt kell lentebb venni, ha jól értem...
(#) madzagos válasza Gafly hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Igen de szeretném automatikusan megoldani.
(#) Gafly válasza madzagos hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
És ránézésre lehet is...
Ámbár azt a közös anódos tranzisztoros meghajtást még nem láttuk, hogy mennyire lehet lentebb menni (szerintem nagyon).
(#) madzagos válasza Gafly hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Ha csökkentem a tápfeszt akkor szépen gyengül a fényerő is. proli007 rajzát mindjárt megépítem és kipróbálom hozzá.
(#) Kovabe hozzászólása Máj 26, 2020 /
 
Sziasztok

Tudna valaki olyan smart eszközt ajánlani ami -30 fokban is tud páratartalmat mérni?
(#) fugyula hozzászólása Máj 26, 2020 /
 
Sziasztok! Vásároltam ma egy KKO-20-0494 20 A-OS Irányváltós kapcsolót 3 fázisu villanymotorhoz ,nem sikerült bekötnöm ,az a kérdésem ,hogy valaki nem tudná megmondani az adatokból ,hogy ez valóban 3 fázisu kapcsoló? köszi a válaszokat!
(#) Bakman válasza fugyula hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
KK0 és nem KKO. Amit vettél, az egy fázisú, segédfázisú villanyomtorhoz jó. Neked a KK0-20-6008 -as kapcsoló kell.
(#) proli007 válasza fugyula hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Hello! Adatlap szerint egyfázisú segédfázissal rendelkező motor irányvűétűsűra és indítására szolgál. 4. oldal bal alsó..
(#) hadihajos hozzászólása Máj 26, 2020 /
 
Üdvözletem! Ki tud valamit e "Mérő táskáról"? Ismerőseim szerint telefon vagy egyéb kábeles műszer lehet. Autó nem annyira....
Bővebben:https://www.vatera.hu/kb-900-teszter-tone-generator-cable-...4.html
(#) proli007 válasza hadihajos hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Hello! Én semmit, de az ismerősödnek igaza van..
(#) elektroncso válasza hadihajos hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Én ránézésre azt mondanám, hogy a BRG használhatta a a BRG FMxxx adó-vevők kezelőegységét és az adó-vevőt összekötő kábel tesztelésére. Legalábbis azon a kábelen olyan csatlakozó van mint a mérőtáskán.
(#) hadihajos hozzászólása Máj 27, 2020 /
 
Az "előélete", "anamnézis" ott az oldalon...
Az egész 1 diplomata táskába építve. Az előlapon egyes funkciók neve! Több funkció van, azok mind külön-külön nyákra építve.
Sajnos a neten semmit nem találtam egyik felirat szerint sem!
Kibontottam, tisztítottam. Silicon + Anticorrosion ...
Kicseréltem a korrodált 2,7 mm-es panel-rögzítő csavarokat.
A "tasztatúra" (szak nevét nem tudom) a korrózió miatt "beállt".
A fotón látni, hOGY "benyomott" állásban van. Bizonyára ez is cserére érett.
Több "dugós" aljzat + 1 "mázsányi" mikrókapcsoló, ezek működnek, fizikailag...
A panelek valószínűleg nem károsodtak.
12 Voltos akkumlátorról vagy tápról működhetett, a Frekvenciamérő digitje + néhány LED világít.
Nem nagy széria lehet! Igyekszem felkutatni előéletét.
Valaki (magyar) csak tervezte, valaki megépítette és valaki(k) használta...
Dokumentum nélkül nem könnyű rájönni használatára sem...
Kinek van ötlete?
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) Sick-Bastard hozzászólása Máj 27, 2020 /
 
Üdv!

Egy kondenzátorokkal kapcsolatos szerintem kezdő kérdéseim lennének.

1. Van egy UPS-em, amit egy auto akkura kötöttem rá. A toldó kábel hossza 2x1,5m, átmérője jó hüvelykujjnyi. A kérdés: A UPS gyári kábel és a toldó kábel közé érdemes e kondenzátort berakni? Mekkorát?

2. A mellékelt képen, a kondenzátort lehet e fektetni (soros adat sávok - SPI/UART köztük GND) vagy csak olyan helyen, akkor végig csak föld (GND) van?
(#) Gafly válasza Sick-Bastard hozzászólására (») Máj 27, 2020 / 1
 
Szerintem:
#1 Nem kell.
#2 El lehet fektetni.
(#) dpontg hozzászólása Máj 27, 2020 /
 
Sziasztok!

Annyira kezdő vagyok, hogy épp csak forrasztani tudok, azt is bénán....

A dinamós kerékpáromra szeretnék "álló" világítást ( ha megállok akkor is világít 2-3 percig)

Tanácsot kérnék,hogy és mit kéne összerakni ehhez.

A dinamó 6V és 3W és 1 db led van a lámpában.

Előre is köszönöm!
(#) menyus válasza dpontg hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
Szia. LI-ON akkus megoldás a legegyszerűbb. A 4,5 - 6V (ugye a dinamó feszültsége fordulatszámfüggő) pont elég a töltőáramkörnek ami töltené az akkut. Az idő kritikus tényező vagy egyszerűen elég ha csak elég ha ennyit világít? Ha az akku kapacítására bízod az ídőt akkor kéne tudni mennyi áramot vesz fel a led... De szerintem arra a 3 percre amíg megállsz egy lámpánál bőven elég egy használt de még "működő" mobiltelefon akku is. Talán én kiegészíteném egy szürkület kapcsolóval is, és akkor nem is kell vele foglalkozni. Az akkut állandóan töltené a dinamó, de a led világítani csak szürkülettől világítana amikor szükség van rá.
(#) madzagos válasza proli007 hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
Megépítettem, annyi kérdésem volna hogy a 20k-s ellenállás változtatásával tudom a fényerőt beállítani?
(#) proli007 válasza madzagos hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
Ha arra gondolsz, hogy a maximális fényerőt, akkor sajna azt nem lehet állítani. Mert egy adott fényerő felett, már leáll a PWM és teljes tápot ad ki. A 22k arra szolgál, hogy sötétben ne legyen a kijelző is sötét. Az 1k pedig azt határozza meg, hogy hol ad ki teljes fényerőt. De mint látod ez nem egy mikrokontroller. Mert Neked, egy egyenes meredekségét kellene a fényerővel arányosan változtatni. Meg limitálni az alsó és felső értéket. Azt meg néhány alkatrésszel nem igazán lehet.
Esetleg a CDS-el soros ellenállással próbálkozhatsz..
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2020
(#) Macsek71 válasza dpontg hozzászólására (») Máj 27, 2020 / 1
 
Nézd meg "rendesen" a lámpádat

Ha mostanában vetted akkor benne van gyárilag ez a trükk ...

Egyébként kár akkuval bonyolítani, egyenirányítasz -> jó nagy kondi (van erre a célra 0.25, 0.5 sőt 1 F kapacitás is) némi áramkorlát a LEDnek és
(#) madzagos válasza proli007 hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
Köszönöm a válaszod.
Következő: »»   3464 / 3973
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem