Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3952 / 3965
(#) JZoli válasza toth1996 hozzászólására (») Máj 28, 2024 /
 
Nem lenne egyszerűbb azonnal 30V körüli pakkokat kialakítani? Utána már csak egy áramgenerátor és kész is. Minek oda az a DC-DC átalakító?
(#) toth1996 válasza JZoli hozzászólására (») Máj 28, 2024 /
 
Igazából egy ismerős projektjét fejezem be igy már meg vannak véve a cuccok igy azzal dolgoztam ami volt.
(#) Suba53 válasza toth1996 hozzászólására (») Máj 28, 2024 /
 
Más elrendezésben is lehetnének az akkuk. Én inkább 24V-ról emelném StepUp konverterrel a kívánt 30V körüli értékre. Ötösével párhuzamosítva 6 blokk sorban.
Vagy hármasával párhuzamosan, 10 blokk sorban. Ez ugyan 40V körüli feszkót adna, de abból meg egy LED meghajtó áramgenerátorral mehetnének a ledek.
(#) pucuka válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 28, 2024 /
 
A "Vagy" megoldás az igazi, így ha egy akku netán zárlatba megy, csak kettőt visz magával.
(#) Fats Domino hozzászólása Máj 30, 2024 /
 
Jó reggelt a tisztelt fórumozóknak!
Mindegyik nagy teljesítményű OCB LED működtethető 40 V körüli tápfeszültségről?
(#) pucuka válasza Fats Domino hozzászólására (») Máj 30, 2024 /
 
Azt nem tudom, hogy mindegyik COB LED, de amelyik 36 V -os, az igen, LED meghajtó (áram) generátoron keresztül.
(#) Fats Domino válasza pucuka hozzászólására (») Máj 30, 2024 /
 
Szia! Azt hogyan lehet megállapítani ,hogy melyik 36 V -os? Az, amelyikre azt írja az eladó? Ebay-en rendelnék, de nincs pontos tipus megadva. LED meghajtó táp van.
(#) pucuka válasza Fats Domino hozzászólására (») Máj 30, 2024 /
 
Elő kéne bányászni, az aktuális COB LED adatlapját.
De, a LED -eknek a legfontosabb jellemzőjük, a maximális megengedhető áramuk. Ha áramgenerátorral (nem előtét ellenállással) hajtod, márpedig azzal illik, akkor semmi gond, beállítod az áramgenerátoron a megfelelő áramot, és elvileg készen is vagy.
A probléma ott lehet, hogy ha az áramgenerátor analóg, akkor meglehet, hogy túlterhelődik az áramgenerátor. Ha kapcsoló üzemű, akkor nincs ilyen gond.
Például:
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2024
(#) Fats Domino válasza pucuka hozzászólására (») Máj 30, 2024 /
 
Kapcsoló üzemű a tápegység,de az eladónál csak annyi adat van, hogy COB LED, 12-36 V-ig
(#) jani1987 hozzászólása Máj 30, 2024 /
 
A kezembe került egy parksideos hőlégfúvó. Tüzetesen megvizsgálva találtam benne egy szál szakadást. Már csak az a kérdés forrasztható e?
(#) kendre256 válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 30, 2024 /
 
Nem.
De szorosan összecsavarható, összeszorítható, és akkor talán bírja még valameddig. Vigyázni kell azért vele, mert törékennyé is válhatott a sok felmelegedéstől, lehűléstől, oxidálódott is biztosan.
Szerk:
Ha a szegecs közelében szakadt el, újra is lehet szegecselni. Ha pár milliméterrel rövidebb lesz az nem baj.
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2024
(#) Udvari Zsombor válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 30, 2024 /
 
Ha jól látom, a szegecsnél szakadt el. Szegecseld újra és akkor valameddig még jó lesz.
(#) elactrofan válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 30, 2024 / 1
 
szia!
krimpeld össze érvéghüvellyel
(#) Fats Domino hozzászólása Máj 31, 2024 /
 
Üdv a tagoknak!
Visszavezethető ennek a tápegységnek valamely alkatrészére a gyakori (v. jellemző) meghibásodás?

008.JPG
    
(#) kadarist válasza Fats Domino hozzászólására (») Máj 31, 2024 /
 
Szia!
Az összes elektrolitkondenzátor veszélyben van, kicsik, nagyok egyaránt.
(#) Fats Domino válasza kadarist hozzászólására (») Máj 31, 2024 /
 
Az a 3 lábú ott a hűtőbordán?
(#) kadarist válasza Fats Domino hozzászólására (») Máj 31, 2024 /
 
Az akkor van veszélyben, ha zárlat következik be.
(#) jani1987 válasza Fats Domino hozzászólására (») Máj 31, 2024 /
 
Mivel a laptop adaptere elég meleg szokott lenni ezért hármas fúróval óvatosal kifúrtam biztosítva a meleg levegő szabad távozását.
(#) Fats Domino válasza kadarist hozzászólására (») Máj 31, 2024 /
 
A hűtőborda mellett a zsugorcsőben? nincs rajta jelölés semmi
(#) proli007 válasza Fats Domino hozzászólására (») Máj 31, 2024 /
 
Az egy tekercs (induktivitás) ..
(#) 63István hozzászólása Jún 1, 2024 /
 
Helló! Fi relé csatlakozóaljzat formában, próba képen próbalámpával a fázist és a földet összezártam és öt próbából csak egyszer oldott a fi relé. Folytattam durvább próbával és egy darab vezetékkel összezártam a fázist és a földet ekkor nem működött a fi relé és a 16 amperos kismegszakító oldott. Ezért visszaküldöm a webárúházba mert még nem járt le a 14-napos visszaküldési határidő és cserét kérek egy kicsivel drágábbra és az árkülömbözetet kifizetem. Mi a véleményetek a próbáról? Indoklás nélkül visszaküldhető de ha le ellenörzik és észreveszik hogy rossz akkor is beleszámítsák az árát, vagy mondjam nekik hogy rossz? Köszönöm a válaszokat.
(#) JZoli válasza 63István hozzászólására (») Jún 1, 2024 /
 
Az ellenállás értéke? Ezt méretezni kellene a FI relé áramához. Ha nem éred el vele a küszöb áramot, akkor jogos, hogy nem old le! Zárlatnál, meg nem kell leoldania, csak akkor ha kombinált! Így ez a teszt használhatatlan arra, hogy megállapitsd a FI relé működőképességét!
(#) Lacika válasza 63István hozzászólására (») Jún 1, 2024 /
 
Az izzó ugye wolframszálas volt és 10W-os? Az a fi relé ugye 30mA-os?
(#) 63István válasza Lacika hozzászólására (») Jún 1, 2024 /
 
A fi relé 30mA de az égő alkalmi 10w de nem wolframszálas. Én úgy tudom hogy a fázis és a föld vezeték darabbal összezárva oldani kellett volna a fi relének mert nagyobb áramot kapott (16A) mint a 30mA. Nem akadályozta meg a fi relé hogy a kismegszakító leoldjon. Jól tudom?
(#) Lacika válasza 63István hozzászólására (») Jún 1, 2024 / 1
 
Aj-jaj! Ha már az alapokkal is baj van, akkor inkább hívj egy villanyszerelőt. A 230V nem játék.

Bővebben: fi relé Link
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2024
(#) 63István válasza Lacika hozzászólására (») Jún 1, 2024 /
 
Volt kb egy hete és az is így tudta de mondta hogy nem biztos benne. Panel lakásom elosztó dobozában kicserélte a régi biztosítékokat keveset használt kismegszakítókra. A végén kértem olyan próbát hogy megbizonyosodjak hogy jól működnek a keveset használt kismegszakítók ezért zárja össze a fázist és a nullát. A kismegszakító 13A leoldott de a villanyóránál lévő régi fajta benyomós automatta 16A is oldott. Kérdezem akkor jó a kismegszakító vagy túl lusta?
(#) granpa válasza 63István hozzászólására (») Jún 1, 2024 /
 
Erős zárlatnál, 10-ből 9 × leold a főbizti is.
Mondjuk a "benyomóst" az ELMŰ-vel lecseréltetni ildomos. Már nem annyira megbízhatóak.
(#) Lacika válasza 63István hozzászólására (») Jún 1, 2024 /
 
Biztos hogy villanyszerelő volt és nem csak annak adta ki magát?

https://telex.hu/belfold/2024/05/28/megbizoja-halalat-okozta-egy-ko...radban
(#) Bakman válasza 63István hozzászólására (») Jún 1, 2024 / 1
 
Egy Fi-reléhez tartozik egy kioldási idő is. Ha az több, mint a kismegszakító leoldási ideje, akkor nincs itt probléma (fázis - föld összekötési teszt).

Ez csak nagyon felületesen igaz, zárlai áram, kioldási karakterisztika stb. ismeretek mellett lehet biztosan nyilatkozni, miközben az ÉV műszer a másik kezedben van. Magyarán ez ettől jóval összetettebb és egyáltalán nem biztos, hogy hibás az a Fi-relé. LED-es fényforrás is egy külön állatfaj, rengeteg alfajjal. Nem lehet vele tesztelni kb. semmit. Illetve lehet, olyan eredményekkel, mint amit kaptál: határozott talán.

Teljesen mindegy, milyen indokkal (már ha adsz egyáltalán indokot, az sem kötelező) küldöd vissza, 14 napon belül kötelesek azt visszavenni, már ha nem szándékos rongálásról van szó.
(#) Suba53 válasza Lacika hozzászólására (») Jún 2, 2024 /
 
Nem volt szakirányú végzettsége. Olyasmi lehetett mint a HE olvasóinak nagy része.
Hobbivillanyász. Csak amíg a 12, 24, 2x35 stb volt nem nagyon öl meg, a 230V ezt simán megteszi, lelkiismeret furdalás nélkül.
A börtönben lesz ideje tanulmányozni, hogy mi mindent csinált rosszul.
Következő: »»   3952 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem