Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   759 / 3961
(#) -Bady- hozzászólása Jan 20, 2010 /
 
Akarok építeni egy olyan szerkezetet, ami két audio jelet (jelen eseten mikrofon, és egy zene forrás) egybefésül.
erősítő elé akarom berakni. Tudnátok segíteni, hogy hogy építsem meg? a két sáv egyre kötése túl egyszerűnek tűnik ahhoz, hogy jól működjön.
(#) _JANI_ válasza adamisbalint hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Ez csak azon múlik, hogy a csúszkán mekkora áram folyik el. Ha nincs áram a csúszkán, akkor csak a feszültség változik az állításakor... A csúszkán elfolyó áramot egy erősítő elemmel ( PL: OPA, tranzisztoros erősítő, STB ) lehet csökkenteni. Szóval az áram karöltve jár a feszültséggel.

Van valami konkrét áramkör amiért a kérdésed feltetted.
Vagy csak úgy érdekel? ...
(#) saraha hozzászólása Jan 20, 2010 /
 
Sziasztok.
Tudtam szerezni C128 jelzésű kábel-ból 50m-ert.

Az lenne a kérdésem ezzel kapcsolatban,hogy hogyan a legjobb bekötni ezt egy mono 6.3-as jack dugóba a kábel mindkét felére.Persze átjátszó kábelnek kéne audio célra.
Értem ez alatt,hogy az árnyékolást a test-re és a két vezetéket összesodorva a jelnek vagy elég csak az egyik a jelnek.Vagy nem is kell az árnyékolást bekötni elég csak a két vezetéket.
Eredetileg mikrofonkábelnek készült gondolom XLR csatira.
(#) pivi1 válasza saraha hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Üdv!
Az árnyékolást mindenféleképpen kösd testre.
A két vezetéket hogy összesodorva használod,vagy külön
egy szálat rajtad múlik(működni fog).Én összesodornám, mert nem használt szálat ha nem kötöd semmihez zavar forrása lehet.
(#) pivi1 válasza -Bady- hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Szia!
Neked valami egyszerűbb keverőre lenne szükséged.
A következő kapcsolásban nemkívánt fokozatokat le lehet hagyni.pl ha csak mikrofon ill.1 line bemenet szükséges.Bővebben: Link
(#) saraha válasza pivi1 hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Igen erre jutottam én is .
Köszike. :wave:
(#) van104 hozzászólása Jan 20, 2010 /
 
Hello szeretnék segitséget egy 12v-ra valo volt szabályzo kelle amely 1-2v-ra képes lemeni ?
(#) kadarist válasza van104 hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Ha 1,2V-tól már jó, akkor itt egy egyszerű IC-s megoldás:Bővebben: Link
(#) van104 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Szabályozhato legyen fölfelé és lefelé a volt .
(#) kadarist válasza van104 hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Ez csak lefelé szabályoz. A 12V-ból képes akár 2V-ot is csinálni, a potencia méter állásától függően.
(#) van104 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Bocsi csakk nem tudom mia a potencia a méter? Amit elöb csatolt kapcsolási rajzban a ( lm 317 ic1)a potencia méter?
(#) van104 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Nagyon szépen köszi ( jól gondoltam mi a potencia méter én szabályzonak hivom ezé nem tudtam)
(#) van104 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Értem oké köszönöm . Kapcsolási rajzban hogy jelölik a potenció métert ?
(#) kolokmacko hozzászólása Jan 20, 2010 /
 
Helló !

Maci vagyok,a kérdésem az hogy miképpen lehet az email-es értesitéseket kikapcsolni?
(#) van104 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Értem kösszönöm .
(#) kendre256 válasza kolokmacko hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Saját menü -->Értesítések, ott az értesítésre kijelölt téma mellett Szerkeszt, "Értesítés módja" mellett pipa a "Csak figyelő" mellett.
(#) Gara87 hozzászólása Jan 20, 2010 /
 
üdv mindenkinek.

tud segíteni nekem valaki abban hogy ez milyen kondenzátor ---> 2u2/MPK4 ?
előre is köszönöm..
(#) pivi1 válasza Gara87 hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Üdv!
Ez egy műgyantával szigetelt poli-propilén alapanyagú
2,2 mikroFarad-os fóliakondenzátor.
(#) gulyas hozzászólása Jan 21, 2010 /
 
Sziasztok!

Egy olyan kapcsolásra lenne szükségem, amivel meg tudom oldani azt hogy nyomógombokkal három relét (illetve relé csoportot) kapcsoljak.
Úgy hogy ha megnyomom az 1-es gombot, az 1-es relé kapcsol be, ha a 2-est akkor a 2-es relé, stb.
(#) Silious hozzászólása Jan 21, 2010 /
 
Üdv
A mellékelt képen a J1-es alkatrész az egy kapcsoló?
Továbbá a D1-es diódahíban. milyen 4 dióda van?

miez.jpg
    
(#) gg630504 válasza Silious hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
J1: csatlakozó, ahol a tápfeszültség bemegy.
D1: például 4 darab 1N4001 .. 1N4007-ből össze lehet állítani. Vagy Diódahidak-ból válogatni >= 0.5 amper >= 50 volt típusút, ebben benne van a 4 dióda és csak 4-et kell fúrni.
(#) _JANI_ válasza van104 hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Igen a P1-el!
(#) Silious válasza gg630504 hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Köszi szépen
(#) Gara87 hozzászólása Jan 21, 2010 /
 
Köszönöm a választ..
(#) SKY hozzászólása Jan 21, 2010 /
 
Helló!
Ez milyen típusú dióda a rajzon?

dióda.JPG
    
(#) kadarist válasza SKY hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Szia!
Zener, vagy Schottky-diódát szoktak így jelölni.rajzjelek
(#) Axel hozzászólása Jan 21, 2010 /
 
Sziasztok!

Kérdés:
Mi az, hogy áramgenerátor meg feszültséggenerátor? Hisz feszültség nélkül áram sincsen... Tehát olyan készülék ami CSAK áramot allít elő nem létezhet...
(#) _ampervadasz_ válasza Axel hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Az áramgenerátor stabilizálja az áramot, változó kapocs feszültség mellett. Ilyet példaként erősítőben használnak a végerősítő fokozat nyugalmi áram beállítására, vagy nagyon érzékeny pl. lézer ledek áramának stabilizálásához, ahol pár mikroamperen múlhat az, hogy elszálljon.

A feszültség generátor, változó áramterhelés mellett, biztosítja a stabil feszültséget. Mikrovezérlőkhöz, nagy pontosságú elektronikához szükséges egység.
(#) ampervadasz_82 válasza Axel hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Feszültséggenerátornak azt nevezi, amelyen a terheléstől függetlenül a feszültség értéke állandó. Áramgenerátoron az átfolyó áram állandó értékű. Ideális esetben természetesen. Pl. egy akkumulátor feszültséggenerátornak tekinthető, annak ellenére, hogy a terheléssel kis mértékben változik a feszültsége is, de a karakterisztikája a feszültséggenerátorhoz áll közel.
(#) Axel hozzászólása Jan 21, 2010 /
 
Sziasztok!

Köszi a felvilágosítást! Tehát kicsit hasonlatos dolog ez a gépészetben használatos regulátorokhoz ha jól érzékelem. (Csak az "alapelvre" gondolok természetesen.)
Következő: »»   759 / 3961
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem