Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1201 / 2505
(#) reloop válasza tapir hozzászólására (») Dec 28, 2012 / 1
 
Szia! A rajzán láthatod (Elektrotanya), hogy a mono kapcsoló előtt a loudness van a pár alkatrészével amit szálanként át tudsz vizsgálni, van egy send-receive átkötés - gondolom a készülék hátulján - ahol kontak hiba lehet és a bemenetválasztó.
Ha a hibás csatornára ezek megkerülésével adod a jelet, láthatod melyik részen tűnik el a hang java.
(#) szamóca válasza tapir hozzászólására (») Dec 28, 2012 / 1
 
Hiába teszed fel minden nap más témában a kérdésedet.
Ezt csak is te tudod megállapítani, mert nálad a készülék. Ha a mono kapcsoló mindkét végfok felé kiadja a jelet, akkor az előfoknál van a hiba, aminek a kiderítéséhez egy jelgenerátorra, és egy oszcilloszkópra van szükséged. Jelet adsz a bemenetekre, és szkóppal végigköveted a jel útját. Ahol megszakad, ott a hiba. Ha nincs szkóp és jelgenerátor. akkor tróger módszer gyanánt, valamilyen műsorforrásból jel, és egy legalább 100k bemenő ellenállású egyszerű hangerőszabályozott végfokkal, hangszóróval, mérőcsúccsal végigkövetni a jelet hogy hol halkul el.
(#) Beringer 600 válasza tapir hozzászólására (») Dec 28, 2012 / 1
 
Hali! Az lehet poti hiba is.Különben ismerős hiba jelenség,nekem is elő fordúlt már ijen,de nekem poti volt a hibás,főleg ha egy soros poti van benne.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2012
(#) tapir hozzászólása Dec 28, 2012 /
 
Köszönöm a gyors válaszokat, valaki előttem, már gányolta ezt az erősítőt a hátulján a send receivet nem jól kötötte össze, a végfoknál találomra rakott bele teljesen más tranzisztorokat, mint amik belevalók.
Ezeket a hibákat már kijavítottam.
Oszcilloszkópom nincs, meg nem is értek annyira hozzá, de amiket írtatok azokat leellenőrzöm.Köszi!

(#) yoman917 hozzászólása Dec 28, 2012 /
 
Sziasztok.
Van egy nem működő Mitsubishi erősítőm, benne két STK 1050 -es végfok IC. A trafó a hálózatról a feszültséget 60V ra alakítja, amely egyenirányítás után olyan 84 V körüli lesz. Ez a feszültség megy az IC -re. Kérdésem, hogy ez a feszültség nem sok az IC-nek? ( amit találtam adatlapot, aszerint a max fesz. 53V, tipikus fesz. 36V)
(#) matyusz válasza yoman917 hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Üdv.
Függ attól hol és hogyan mérted, mert ennek szimmetrikus a tápja tehát GND-hez képest van + és - . Szerintem te a teljes feszt mérted + és - között és nem GND-hez képest mértél. És akkor az azt jelenti, hogy +-42V ami pont jó.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2012
(#) storm válasza Triplex hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Szia!
Előbb nézd meg, hogy a tápfesz (+/- külön külön) eljut-e az IC-ig. Ha ez megvan, akkor a panelre menő piros-fehér-fekete vezetéken kersztül adj jelet az erősítőnek. piros/fekete egyik csatorna fehér/fekete másik csatorna, ha a képen jól látom, akkor a 3 vezeték szürke szigetelésben megy a nyákra.
(#) lipee83 hozzászólása Dec 29, 2012 /
 
Sziasztok.
Tud valaki segíteni ezt:
http://imageshack.us/photo/my-images/706/img20121229101137.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/5/img20121229101120.jpg/
az erősítőt beüzemelni?
Sajnos nem találok rajzot hozzá. A hűtőn van egy 9v-os feszültségszabályozó szabadon, azt nem tudom/találom, hogy a panelon hova kell bekötnöm, hogy áram alá kerüljön a rendszer.
(#) reloop válasza lipee83 hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Szia! STK433-040
(#) tiggersoft válasza lipee83 hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Minden felirat ott van a NYÁK-on amire szükséged van.
+/-VH a táp +/-
Out L/R kimenet jobb/bal
In L/R bemenetek J/B
Overload-Túlvezérlés jelző kimenet
Amp/StBy- készenlét/bekapcs
(#) norbbie hozzászólása Dec 29, 2012 /
 
Üdv!


Ráakadtam egy olyan quad 405 kapcsolásra amin párhuzamosítva van négy végfok tranzisztor, ez ér valamit ? Másik erősítőnél is meg lehet oldani? Valamivel többet fog tudni vagy csak stabilabban üzeme?
(#) lipee83 válasza tiggersoft hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Köszönöm.
és ha csak egy hangszórót akarok, akkor csak a gnd és L -t kell bekötnöm?
én azt hittem hogy az stby az a készenlét(standby). viszont ha ez a bekapcs, akkor hova kössem rövidre, hogy "beinduljon" a rendszer?
(#) tiggersoft válasza lipee83 hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
+5 voltra kell kötni, akkor kapcsol be.
(#) silent15 hozzászólása Dec 29, 2012 /
 
Sziasztok, van egy Videoton EA6383 S sztereó erősítőm, és a nagyon mély olyan "öblös" hangoknál , úgyszólván kotyog mind a 2 hangszóró (tehát a hangszóró nemigen lehet) ötlet, hogy mi lehet a baja?

Köszi!
(#) lipee83 válasza tiggersoft hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
esetleg 9V lehet?
(#) tiggersoft válasza lipee83 hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
A gyári kapcsolásban a tápjából leosztva kapja tehát akár azzal is megoldható.
(#) Gafly válasza silent15 hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Mi az a "kotyog"?
Milyen hangszóró nem lehet?

Vidi hangfalnál jártam már úgy, hogy szétporlott a hab perem a mélysugárzónál. Na akkor dübörgés/öblös hang nem volt...
(#) tapir válasza Beringer 600 hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Megtaláltam a hibát, a loudness poti ment tönkre.
300k*2 potmétert hol lehet venni? H.Q.-nál nem találtam.Mi van akkor, ha nem rakom vissza az erősítőbe, mert megvagyok loudness nélkül is. Lehet ettől még használni az erősítőt?Nem lesz baja?Köszi!
(#) Beringer 600 válasza tapir hozzászólására (») Dec 29, 2012 / 1
 
Szia! Attól még nyugodtan használhatod.
(#) silent15 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Hát sajnos hasonlítani nem tudom mihez, barátom hortyogásnak mondja, én kotyogásnak, mély hangokkal nincs baj, vannak rendesen, de egy bizonyos hangnál előjön ez a fura hang is.
(#) Beringer 600 válasza silent15 hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Heló! Próbálj meg a táp kondikat ki cserélni.
(#) reloop válasza norbbie hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Szia! A kivezérelhető feszültség csak elhanyagolható mértékben növekszik meg a párhuzamos végtranzisztortól, viszont kisebb ellenállású hangszóróval is terhelheted. Így jutsz többletteljesítményhez. Persze ezt a tápnak is bírni kell. Látogasd meg például az ST151 topicot, ott is találsz rá példát.
Egy konkrét erősítő rajz esetén pontosabban meg lehet mondani mit hoz a tuning ezen formája.
(#) szamóca válasza silent15 hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
A kotyog szó, nem értelmezhető esetedben. Nem a lengőcséve ver be a pólusba, vagy a fedőlapba? Vagy bekerülhetett valami pl. a légrésbe.
Ezt így nem tudni. Próbáld cserélni a hangsugárzókat, hogy azzal van- e a baj egyáltalán.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2012
(#) blasz hozzászólása Dec 29, 2012 /
 
Sziasztok megtudnátok mondani ez a 2 műszer mire jó? köszi
(#) norbbie válasza reloop hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 

Üdv!

Egy Videoton RA6363-as erősítőt szeretnék kicsit izmosabbá tenni, ennek érdemes a végtranyóit párhuzamosítani , vagy egy B5-ös vagy esetleg egy quad végerősítő panelt beletenni. Melyik lenne érdemes ?
(#) Gafly válasza blasz hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Az egyik egy váltóáramú csővoltmérő. Minden amatőr műhelyben elfér....

A másik egy célműszer, magnókhoz. Dísznek esetleg, most hogy már a CD is kiment a divatból?
(#) blasz válasza Gafly hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Köszönöm,nekem nincs szükségem rájuk, így piacra kerülnek, csak nem tudtam mi micsoda köszi mégegyszer
(#) andras99 hozzászólása Dec 29, 2012 /
 
Sziasztok! Van nálam javításon egy sAL PA 25Active hang(fal)sugárzópár. Pontosabban az erősítője. A trafó primer oldali biztosítéka kiment, kicseréltem. A diódahíd (mert szétment) ill. a pufferkondik is ki lettek cserélve. Ha bekapcsolom, csak búg a két hangszóró. (videót mellékeltem) A végfokpanelről lehúzva a "vezérlőpanelt" (amin a hangerő- és hangszínszabályzó is van) ugyanez a helyzet. Merre keressem a hibát?

andras99

ui.: a végfok tranyói: TIP41/42
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2012
(#) reloop válasza norbbie hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
A transzformátor aligha bír ki dupla terhelést, ezalatt azt értem 4 ohm-mal terheled. 8 ohm-on egy másik erősítő is ugyan annyit ad le.
(#) szamóca válasza norbbie hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Egyiket sem. A teljesítménynövelés nem egyenlő a tranzisztorok számának növelésével, ill. a más topológiák alkalmazásával. Ha egy vödör vized van, hiába teszel mellé három üres vödröt, akkor sem lesz több vized, mégha matyómintás a vödör akkor sem.
Következő: »»   1201 / 2505
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem