Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   361 / 1159
(#) almacsutka hozzászólása Jan 6, 2012 /
 
Sziasztok!
Valaki tud erről valami adatlapot biztosítani nekem?

Ltd-6402hg led kijelző
elvileg közös anódos
(#) Hp41C válasza almacsutka hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Ha egy adatlapra van szükséged, írd be a :google: -nál a típisszámot és a datasheet szót. Az erdmény... A 3. találat: Bővebben: Link
(#) zoltanbraun válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Én csak annyit írtam,hogy arra hasonlít.
Mindjárt csinálok képet róla.
(#) zoltanbraun válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Ilyen sötétben nem sikerült jobb minőségű képet csinálnom telefonnal.
De a lényeg látszik szerintem.

C5-03-335.jpg
    
(#) zoltanbraun hozzászólása Jan 6, 2012 /
 
Köszöntem én mondtam faternak, de nem (mindig) hisz nekem.
Majd teszek velük egy próbát.
(#) almacsutka válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Köszönöm a segítséged!

Bár a leírt módszert kipróbáltam, s nem hozott eredményt. Amit linkeltél sajnos nem jó, mivel a leírás meg sem említi ezt a típus, sőt a képeken jól látható ,hogy a lábak száma sem stimmel.

Üdv!
(#) djmaxi hozzászólása Jan 7, 2012 /
 
Amit én keresek az egy izzó, ami AC 10-12V-ról megy.
Hengeres alakú, kb 2cm hosszú és 8-10mm átmérőjű.
A kivezetései a két végén vannak, mivel egy nyákra volt ültetve.

Lehet még valahol ilyet szerezni???
Esetleg mivel lehetne leváltani?
(#) mraulajos válasza djmaxi hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Legutóbb én itt tudtam hasonlót beszerezni. Drótlábú izzóként ismerik.Bővebben: Link
(#) nedudgi válasza djmaxi hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Szoffita izzó/lámpa néven keresd.
(#) kameleon2 válasza djmaxi hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Az valószinűleg szofita, de ha olyan helyre kell, autós alkatrészként már LED-es is van, illetve itt valahol olvastam már, hogy egy fórumtársunk kiváltotta olcsóbb LED-ekkel. bTudni kellene mi volt a funkciója a panelen. Csak világított, vagy egyéb tulajdonsága volt kihasználva az izzószálnak...
(#) imota hozzászólása Jan 7, 2012 /
 
Sziasztok !
Van egy hatalmas háromfázisú plusz nullás toroid trafóm.Teljesítményét nem tudom mert nincs adattáblája, sem doboza.Tekercsek átmérője 185x85 mm.KB. 3db.Igen nehéz, 34 Kg.A kérdésem , mire lehet használni, és ha én nem tudom használni akkor mennyiért hirdessem meg.Nem volt még használva ezért nem szívesen bontom szét.
Infókat előre is köszönöm.
(#) pucuka válasza imota hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Semmiképp ne bontsd szét. Ez egy háromfázisú változtatható kimeneti feszültségű toroid transzformátor. 3×400 V -ból lehet vele csinálni 3 × 0 - 400 V feszültséget, vagy 400 -nál többet, mert ahogy nézem van leágazás rajta. Ki kellene mérni, hogy a közbenső leágazásra kell tenni a 400 V -ot. Aki hosszú vezeték végén lakik, biztos örülne neki.
(#) _BiG_ válasza imota hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Ez kb 2-2,5 A-t tud fázisonként, nekem van hasonló méretű, egyfázisú, az 2,3 A-es (adattáblája van).
A végkivezetésből ítélve, ez akár 300V-os is leadhat feltekerve, persze fázisonként.
Kisebb 3 fázisú motort lehet vele szabályozni (korlátozottan), vagy 3 fázisú, izzós világítás fényerejét. Fénycsőhöz nem jó.

Esetleg a Tesla-tekercs rajongók 3 db NST-t tudnak róla működtetni, a szekunder nagyfeszt egyenirányítva... A MOT-hoz kicsi.
Érdeklődj a Tesla tekercs építése topicban, tudnák-e használni. Aztán megalkusztok.

Ha ki akarod mérni, akkor egy tekercsrészt próbálj, de mindenképpen CSAK 230 V-ról, mert a bekötése csillag (van külön nulla, mint említetted, de azért nézd meg!), ne köss rá 400 V-ot! A csillagkapcsolás fázisfeszültséggel (230V) megy, nem vonalfeszültséggel (400V)!
(#) imota válasza pucuka hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Köszönöm a választ!
(#) imota válasza _BiG_ hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Köszönöm a választ neked is !
Ha tudja valaki használni jelentkezhet ,olcsón eladom. Nekem nincs három fázisom . Nem tudom mire használni .
(#) granpa válasza _BiG_ hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Helló Big! Az utolsó soron javítanék!Cs=Uv/If; D=Uf/Iv~kb.
(#) _BiG_ válasza granpa hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Mit kéne javítanom? A csillagkapcsolás esetében a csillag egyes tekercsein fázisfeszültség van (fázis és a csillag közös nulla pontja között).
Ha netán (de mint kiderült, erre nincs esély, mert fórumtársunknak nincs háromfázisú hálózata) az egyes tekercsekre a tekercs - csillag közös pont közé vonalfeszültséget kapcsolna valaki (mint a delta kapcsolás esetében), akkor leég a trafó.
(#) _BiG_ válasza imota hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Kérdezd meg Collectort!
(#) granpa válasza _BiG_ hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Helló! Ezt nem vitatja senki, de a Cs/D kapcsolás nem eszerint megy, A Cs-kapcsolásban nincs szerepe a null vezetőnek (pl:motor indítás, trafó-kapcsolás; ki sincs hozva a nulla). Hálózati elosztóknál más a helyzet, egyenlőtlen fázis-terhelés elosztásnál megy a nulla másfelé, meg a fázis fesz. is (pl.nálam az utcában, 390; 398; 430). :yes: Fi-relé meg napi 7x fexik.
(#) pucuka válasza granpa hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Senki nem beszélt Cs/D kapcsolásról, én írtam el a 400 V -ot, amit javított _BiG_. Ez egy csillag kapcsolású 3 fázisú autotrafó, és a 0 (csillagpont) is hozzáférhető, hogy bekötöd vagy nem, az attól függ, hogy milyen a terhelés. Ha szimmetrikus, akkor nem kell.
Ha nálad a FI relé kikapcsolgat, akkor a saját házad táján nézz körül, a hiba ott van. Ami áram befolyik, annak ha más eloszlásban is, de ki is kell folynia. A FI relé, meg csak a be-, és kifolyó áramok különbségére érzékeny.
(#) granpa válasza pucuka hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Helló! Meg a feszültség különbségre (egy kicsit). Az EON-os szakik egyszerűen átkötötték, mondván a terhelés elosztáson nem tudnak javítani (nincs elég ember). Amúgy a házban minden rendben, nem "villanyszerelő" csinálta!((L1385V, L2398V, L3438V; friss mérés!)) :yes: Az EON-os mérőke is ilyeneket mért egy hétig, az oszlopnál.
(#) pucuka válasza granpa hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
A FI relé mitől lenne feszültségre érzékeny? Nincs is olyan alkatrésze. Csak áramtekercsek vannak benne. A háromfázisúban négy, meg a kioldó tekercs. Ha a 3 fázisban, és a nulla vezetőben folyó áramok összege 0 +/- 30 mA, a relé nem old ki, ha ennél nagyobb, kiold. Itt a feszültség nem számít, csak az áramok különbsége. A FI relé előtt az áram oda folyik ahová akar, de utána ami befolyik, annak ki is kell folynia, pont ez a védelem rendszere. Mert ha nem folyok ki, az azt jelenti, hogy valahol az N vezetőt megkerülve folyik a föd felé, az pedig lehetsz akár Te magad is, de többnyire gyenge szigetelés a föld felé.
(#) granpa válasza pucuka hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Helló! Itt valami nem gömbölyű. Külön használom fázisokat(szintekre osztva a ház), nem egyszerre, nem egyforma terheléssel. Amióta (nagyon)nem egyforma a 3 bejövő fesz. azóta csinálta! Sőt, ha lekapcsoltam a bejövő delejt(a mérőnél) akkor is.(ez a mérő előtt volt, a méretlenen)
(#) pucuka válasza granpa hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Mivel nem vagyok gyakorlott villanyszerelő, de még villanyszerelő sem, konkrét tanácsot nem mondanék, de a helyedben szigetelési ellenállást mérnék a föld felé a teljesen leválasztott hálózatodon.
(#) granpa válasza pucuka hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Gondolod, hogy nem tettem meg?(gyakorlott vagyok, alig 45 év) Megmérettem azért az EON-osokkal is! GUT!Kívül is belül is! Jól el-beszélgettünk.
(#) pucuka válasza granpa hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Akkor merre folyik az az áram, ami nem folyik át a FI relén?
Ha gyakorlott vagy, kitalálhatnád, még ha csak tranziens is.
(#) AZoli hozzászólása Jan 10, 2012 /
 
Sziasztok!

Egy műszeremben ami elromlott van egy SOT23-6 tokozású E1SAB jelzésű IC. Ezzel a jelzéssel semmit sem találtam. Viszont van is több analóg kapcsolót ami akár lehetne is, de egyiknek sem stimmel a lábkiosztása. 1: OPA /SHDN- lábára kötve 2: 5V; 3: GND; 4 és 6 kivezetve csatlakozóba 5: egy OPA erősítő kimenetére van kötve.
Mi lehet ez?
(#) nedudgi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Miután nincs benne nullátmenet áramkör, igen. De a vezérlés macerás lehet.
(#) kadarist válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Szia!
Ez alapvetően egy egy optocsatolt diak. Tehát önmagában nem jó sem fényerőszabályozásra, sem nullátmetes gyújtásra. Triakot gyújtásszögvezérléssel lehet arra rávenni, hogy teljesítményt szabályozzunk vele és nem PWM-el.
(#) kadarist válasza kadarist hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
A ..21-es már nullátmenetes.
Következő: »»   361 / 1159
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem