Fórum témák
» Több friss téma |
Szia Fery!
Nem vagyok jártas az SMDjelzésekben. Elektrolitkondenzátor (relatív nagy kapacitás), ha úgy van a jelzés mint a rendeseken, akkor 22*10a0on az 22. A keramikakondenzátorokat pFban jellemzik. Az elektrolitokat tudtommal µF ban (nem biztos, megerősítést kér). A 0,22F az nagyon eltúlzott. (szerintem) A 4v az álja, itt is a baj (szerintem), mert tudtommal az MP3as lejátszók a 1,5Vos elemből állítják elő az 5Vot, ha erre 4Vos kondenzátor van téve, az hamar beadja (vegyél újat, eladómotívum szerint). Üdv. Tóbi
Sajnos az a baj hogy találtam már mindkét fajta jelölésből. Nekem is van itthon olyan SMD kondim amin a pozitiv van jelölve meg van olyan is amin a negativ.
Általában a pozitivot jelölik, de sajna nem szentirás ja és igen mikrofarád Tóbynak : lehet az is mert a jelölés sem mindig egyértelmü. Van olyan cég amelyik hatvánnyal irja van amelyik csak simán ráirja a kapacitás értéket, igy ez lehet akár 22 mikro is. A 4 voltos problémával egyet értek oda legalább 6.3 v-od kellene.
Köszönöm mindkettőtöknek a választ.
Próbaképp veraktam egy 220µF 16V kondit és működik vele. Majd vennem kell smd kondit és akkor normálisan megcsinálom. /A 4V lehet hogy elág oda, mert ez nem a természetes elhasználódás miatt ment tönkre, segíteni kellett egy kicsit neki /
SMD típusú tantál-kondenzátorok esetében szentírásnak tekinthető az, hogy a jelölés, azaz a csík mindig a pozitív oldalt jelöli! Több száz féle SMD-tantál fordult már meg a kezeim között, érdekes módon mindegyiknek a pozitív oldala volt csíkkal, feltűnő jelzéssel jelölve.
Imádom mikor meghazudtolnak, el fogom küldeni neked postán. Sorba robbantak fel mikor betettem, utána jöttem rá hogy el van b...va a jelölés rajta.
Nem azt mondtam, hogy elrontani nem lehet rajta a jelölést, de ez egyfajta szabvány, hogy SMD-tantálnál mindig a pozitívat kell jelölni. Az, hogy egy dzsunkás gyártó épp fordítva gyártatta a cégében, az már teljesen más ügy...
Sajnos pont ezért nem szentirás. Ugyanis sok dzsunkás gyártónak az ócskságaival vannak tele az alkatrészboltok.
Őssze-vissza jelöltek, hamisitványok, stb......
egyel többet kell venni, és meg kell próbálni kinyírni használat előtt...
ez az egy biztos módszer van... vagy az, ha ismert a gyártó és az adatlap
Hali! Az lenne a kérdésem, hogy hol találok alaktrészekről katalógust? Pontosítok! Kellene 7 szegmenses közös katódos kijelző! De olyan amiben 4db van egy tokban, órához! Valamint 16 szegmenses közös katódos! Csak jó lenne, ha több közül tudnék választani! Pl. mekkora a mérete, szine, stb...
A kijelző-gyártók honlapján mindenféleképp találhatsz katalógus-lapokat vagy adatokat! Pl. Kingbright
Itt válogathatsz: Bővebben: Link
Hello mindenki!! Alkatrészt szeretnék beazonositani ehhez kellene segitség, vagy oldal cim ahol vannak smd kódok stb. Az alkatrész az egy smd 8-lábu ic tokozás a felirat pedig: 200 A1 PYIZ ez egy tápegységben van kösz a segitséget
Ez jó! Mire jó egy tranzisztor?
Ez egy BC945 - szerintem.
Azér nyitom mert van egy tda 6111q ic m és nem tudom hogy ez mire jó előre is kössz
Videójel erősítő, képcsövek meghajtásához.
Hali!
Egy kérdés! Létezik olyan IC, ami hangfrekvenciás jelet tud tárolni néhány másodpercben, majd "lejátszani"? Ahogy egy másik topic-ban írtam, a sulinak tervezünk egy órát PIC-el, ami a csengetést vezérli! De kitalálták, hogy az iskola rádióra rákötve inkább egy dallam jelezhetné az óra kezdetét!
Létezik,komplett panel inkább.
Egy kis vacak az egész,a Conrad katalogusban láttam.
Létezik ilyen cél-IC. ISDxxxx sorozatról van szó. Kapható a (majdnem azt írtam újságárusoknál ), szóval a ChipCAD-nél. De esetleg engem is felkereshetsz ezügyben privátban, nekem is van belőle pár fölösleges darabom.
Sziasztok!
A csatolt két képen lévő alkatrészről szeretném megkérdezni, ismerős e esetleg valakinek... Első próbálkozásra nekem diódáknak tűnnek, de ki tudja. Annyit sikerült kinyomoznom, hogy CE12 a tokozása a dupla alkatrésznek és érzésem szerint valami zener féleség lehet. Ezt találtam: UNITRA SEMI pdf Sajna lengyel, igy keveset értek belőle. A villogó is lengyel gyártmány, amiben találtam. A kapcs. rajzot is mellékeltem (nyákról rajzoltam vissza), a bal oldali karikában van a dupla, mig a jobb oldaliban a piros csikkal jelölt, valószínűleg sima dióda.
Szerintem jó a tipped, fémtokban általában a pontosabb (referencia) zener dióda szokott lenni. Mérjél rá, ha van mivel!!!
Működés közben digit multival nézegettem, 25-30V között mértem a pároson feszültséget. Viszont kiforrasztva és dióda teszter állásban nem tapasztaltam a multival ezt a szokásos, egyik irányban vezet-másikban meg nem dolgot. Betettem a páros helyére 24V-os zenert, működött a kapcsolás, de kicsit megváltozott frekvenciával.
Az még az érdekes, hogy bár a 2db tokozás és a feliratok is tök egyformák, mégsem fele-fele volt a feszültség megosztása rajtuk. Szinte az egész 25-30V az egyiken esett. Mindenesetre köszönöm szépen a megerősítést!
Hali! Olyan IC re lenne szükségem, ami egy 4*4-es billentyűzet mátrixot tapogat le! Amikor lenyomok egy gombot akkor a kódját valamilyen formában, pl. binárisa küldi tovább!
Igazából egy PIC-el vezérelt eszközről lenne szó! Csak nem PIC-el akarom a billentyűzetet beolvasni, mert az egy egész port-ot, lefoglal! Spórolnom kellne a lábakkal!
Igaz, alapvetően nem mátrix leolvasásra készűlt de hátha segít egy kicsit rajrad az MCP23016
.
Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek!
Ezt az IRDA eszközt kellene meghatározni. Esetleg adatlap is jóljönne... ( Egy típus is sokat segítene. :yes: ) Köszönöm. :worship: JA! A jobblétre szenderült telefon típusa amiben ez fellelhető, egy SHARP TM100-as. De U.A. van a SONY ERICSON K300i-ben is. (Sok egyéb "apró" alkatrészek mellet!)
hy mindenkinek!
1 olyan kérdésem lenne hogy 1700W-os AC kefés motor fordulatszámszabályozót szeretnék lekoppintan ia rajz meg is van róla csak van benne 2 ismeretlen alkatrész ezeket sajnos nem áll módomban megérni (most meg már főleg nem ugyanis csak ajavítani volt nálunk) :no: az első alkatrész annyi van ráírva hogy DB3C325 a második alaktrész valózsínüleg 1 kondi de azon is csak szám volt 2A563J enyi lenne a kérdésem |
Bejelentkezés
Hirdetés |