Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   699 / 1161
(#) papus51 válasza kissattila88 hozzászólására (») Nov 1, 2015 /
 
Hány darabra van szükséged?
(#) kissattila88 válasza papus51 hozzászólására (») Nov 1, 2015 /
 
1db van szükségem.
(#) papus51 válasza kissattila88 hozzászólására (») Nov 1, 2015 /
 
OK. Merre élsz?
(#) kissattila88 válasza papus51 hozzászólására (») Nov 1, 2015 /
 
Nógrád megye!
(#) papus51 válasza kissattila88 hozzászólására (») Nov 1, 2015 /
 
Oh! Akkor írj egy pontos címet az email-emre és küldöm postán.
10x13mm és 8mm magas, műanyag. Betekerve 50pF-et mértem az alkatrész teszteremmel. Kitekert állapotban szerintem max 10pF. Ha így jó akkor elküldöm.
(#) Mircsof hozzászólása Nov 2, 2015 /
 
Sziasztok!
Egy ellenállás értékével gyült meg a bajom.
Szinek sorban: narancs, fehér, arany, arany, fekete. Ezt hogy kell leolvasni, és vajon mennyi az értéke?
(#) MikulaSan válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Elvileg a leg egyszerűbb multin is van ellenálás mérő funkció ott meg tudod nézni/kimérni szerintem ez egy jó megoldás
(#) Mircsof válasza MikulaSan hozzászólására (») Nov 2, 2015 1 /
 
A szakadt ellenállást meg forrasszam össze, és úgy mérjem igaz?
(#) qvasz2 válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
A fekete-arany-arany nem értelmezhető, ezért a másik irányból kell. Így 3,9 ohm adódik, az utolsó fekete sávot hagyd figyelmen kívül, valami hőm. együttható, vagy ilyesmi a jelentése.
(#) Chipmunk1960 válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Szia, 5 sávos ellenállás színkód. , de lehet ne mind arany, ami fénylik?
(#) qvasz2 válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 2, 2015 / 1
 
Ha szakadt, akkor is mérhető: középen megkaparod, és mindkét vége felé mérsz egyet, majd összeadod.
(#) MikulaSan válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 2, 2015 / 1
 
Nem feltétlen tudhatom hogy szakadt mivel ezt nem irtad
(#) Mircsof válasza qvasz2 hozzászólására (») Nov 2, 2015 / 1
 
Valamiért nem jutott eszembe, hogy a másik oldaláról kezdjem el.
Köszönöm!
(#) qvasz2 válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Mindenképp érdemes mérni egyet, mert legalább a nagyságrendet be tudod lőni!
Mert valóban igaz, hogy ha a színnel mellé olvasol, nagyon el tud vinni!
(#) Mircsof válasza qvasz2 hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Mértem, csak nem volt mit mérni....
(#) qvasz2 válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Már egyszer leírtam:
Bővebben: Link
(#) Mircsof válasza qvasz2 hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Ezt már többen javasolták próbáltam is párszor, de nem tudom hogy-hogy nem de nekem még egyszer se sikerült mérnem ellenállást a törött darabon. Lehet a kaparás hiánya miatt?
(#) qvasz2 válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 2, 2015 / 1
 
Törött??
Bár nem írtad, vélhetően fémréteg ellenállásról beszélünk. Ez egy porcelán testre fémgőzöléssel, majd köszörüléssel készül. A végén lefestik. Ezt a festéket kell finoman lekaparni úgy, hogy a fém gőzölés azért megmaradjon, és mérhető legyen.
A lényeg, hogy maga az ellenállás csak a porcelán külső felületén mérhető, nem pedig a tömör testen!
Ha el is van törve, netán több darabra, akkor már nehezebb ügy . . .
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2015
(#) Mircsof válasza qvasz2 hozzászólására (») Nov 2, 2015 / 1
 
Ez hasznos volt! Legalább már tudom legközelebb hogy kell!
(#) Chipmunk1960 hozzászólása Nov 2, 2015 /
 
Sziasztok! Egy Sony PsVita game-computerrel akaszkodtam össze. Az aksi SP65M vez. elektronikája halt meg, maga a cella belül jó. Ma megjött az új, de ugyanúgy nem kapcsol be, nem veszi a töltést, nem jelzi a szgép, ha rádugom. A kép elég gyenge, de az alján a fekete kocka, SN27520S1, nem találta róla semmit, csak amit belinkeltem. A felette lévő sorban szerepel még a TI 1CA833I, felírat, de ez szintén nem vezet sehova. Maga a táp az IC alatti két kis kondi 2 közelebbi pontjaira érkezik be, és az 5x3 ballos tok alatt eltűnik. Esetleg tudna valaki némi információval szolgálni a chipről? Köszi: Mike

IMG_6790.JPG
    
(#) jdani hozzászólása Nov 2, 2015 /
 
Üdv. Segitségre lenne szükségem. A kérdésem már feltettem máshol, nem kaptam rá választ. Talán a kérdés jobban illik ide, mint oda.
Bővebben: Link
(#) Chipmunk1960 válasza jdani hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Szia, Addig értem, hogy vissza kellene tervezni egy kapcsolást, csak azt nem írtad, hogy a Led visszajelzés nélkül működik-e az ABS, vagy sem? Magyarul, megy-e vissza valamijen jel az ABS modulba??? Általában nem szokott, de sose tudni.
(#) jdani válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Még nincs beszerelve, de nem megy vissza semmi jel.
(#) kissattila88 hozzászólása Nov 2, 2015 /
 
1x1m műanyag lemezt hol lehet venni?
(#) granpa válasza kissattila88 hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Milyet, mihez? A hol kaphatóban már szerepelt a beszerzési hely.
(#) proli007 válasza kissattila88 hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Az milyen alkatrész? Van külön topoik, a "hol kapható"-hoz!
(#) eSDi válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Üdv!

A Sony képes rá, hogy egyedi IC-ket rakjon a cuccaiba, így ha nem találsz róla semmit, nem is érdemes keresni tovább. Másrészt ez a panel már rég selejt, mert szépen fel lett tépve a shield és a jack aljzat felett a panel szélén is hiányoznak PAD-ek, amin 2, illetve 3 vezetősáv haladna át.
(#) Chipmunk1960 válasza eSDi hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Szia, Az mind csak föld/test, kinek hogy tetszik, mert a múltkor leszóltak érte... Sajnos, előbb betettem az új aksit, semmi változás, akkor kezdtem bontogatni. Igazad van, nem tagadom, nem szép, de egy ellenállás hossza akkora, mint csipeszem szélessége...
Az a 2 pad nem vezet sehová. Amit most itt nagyjából látni az a por, amit nagyítóval sem láttam. A lényeg, hogy így elfordította képet, a jobb oldali 2 kondin megvan az aksi fesz, láthatólag bemegy a BGA alá. A bekapcsoló-gombon, 2.4 körül mérek, amit szépen levisz 0-ba. Gondolom annak is a vége a BGA alatt landol, mert nem találom sehol.... Azért, mert nem "robbant" fel, még lehet halott.
Volt egy rossz érzésem, mikor kiméretem, hogy az aksi-ban a töltésvezérlő ment gallyra, hogy ennek még lesznek további, be nem látható következményi, ami be is igazolódott, mert az alaplapon nem látok sehol semmi égés, pörk nyomot. Egyébként 100 $ egy új 3G alaplap, gondolom senki nem kezd neki a javításának, az előbb felsorolt indokok miatt.
(#) eSDi válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 3, 2015 /
 
Az a baj azzal a 2 PAD-el, hogy bele megy és ki is jön belőle vezetősáv, tehát ő maga volt az átvezetés a rétegek között. Hiába csak egy mérőpont volt mondjuk. A másik probléma ahol a szabálytalan alakú felszakítások vannak, ott több réteg is érintett. Nem biztos hogy csak GND van ott a rétegek között. Az a BGA IC szerintem valami akku felügyelő, vagy Fuel Gauge lehet. Ha neki nem tetszik valami, akkor nem megy semmi.
(#) Chipmunk1960 válasza eSDi hozzászólására (») Nov 3, 2015 /
 
Szerintem is olyasmi lehet. Köszi!
Következő: »»   699 / 1161
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem