Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Felajánlás, azaz ingyen elvihető
Ez a téma arról szól, hogy ha valakinek van elfekvő alkatrésze (készlete) ajándékba, akkor legyen hova feltennie, ne vesszen kárba, tehát nem kereső téma, ezért nem írjuk be, nekem erre vagy arra van szükségem. Ami még fontosabb, hogy ha fent van valami, akkor NE privátban írjatok rá, hanem itt, mert úgy a fair!
Fontos, hogy ha az adatlapon a felajánlást tevő lakóhelye nincs megjelölve, akkor legalább a hozzászólásba írja bele, hol található a felajánlott termék, különösen, ha személyes átvétel preferált! A pontos lakcímet, telefonszámot viszont csak privát üzenetben, vagy e-mailben írjátok meg, nyilvánosan, a fórumba ne, mert visszaélésre adhat módot!

Ebben a topikban gazdát cserélt árucikkeket tilos az apróhirdetésben meghirdetni.
Lapozás: OK   672 / 678
(#) afp válasza tdi75 hozzászólására (») Aug 6, 2024 /
 
Rendben.
(#) 444Tibi válasza veroka hozzászólására (») Aug 6, 2024 /
 
Szia, tiéd.
Privizz meg, egyeztetünk.
(#) granpa válasza tdi75 hozzászólására (») Aug 6, 2024 /
 
Szelént tőlem is vihetsz egy kilót.
(#) FAZ1 válasza granpa hozzászólására (») Aug 7, 2024 1 /
 
De ki használ már manapság szelént?
Egy szilicium dióda-sor (pl. Graetz-be kötve) sokkal kisebb és jobb hatásfokú!
(#) user1914 válasza afp hozzászólására (») Aug 7, 2024 /
 
Szevasz!
Jelentkeznék a porszívó motorra, a földeletlen konektor ajzatokra, egy 230-as dugvillára, és az átalakítóra.
Köszi.
Üdv. M.
(#) Gafly válasza FAZ1 hozzászólására (») Aug 7, 2024 /
 
Emléknek/megőrzésre/vitrinbe esetleg oktatásra (bár ez utóbbi nem divatos és eléggé macerás mostanság).
(#) Tomi111 válasza FAZ1 hozzászólására (») Aug 7, 2024 /
 
Szia! Nekem van gyári Tungsram töltőm, szelén van benne. Eszem ágában sincs kicserélni. Tökéletesen működik, kibírja, ha összeér a két vezeték, vagy a fordított polaritást is. Sőt nullátmenetekben állítólag kicsit regenerál is, mert van visszárama, de ezt sosem mértem.
(#) FAZ1 válasza Tomi111 hozzászólására (») Aug 7, 2024 /
 
Gyerekkoromban én is használtam egyszer valami 4 lemezes szelén egységet (ha jól emlékszem - 16 forintért vettem az Ezermester boltban), de aztán hamar megjelentek az AY diódák.
Később meg a már bedobozolt de 4 lábas, kicsi lapos szeléncellák.
A BRG MK-21 magnójában még olyan egyenirányító volt a tápegységében, de az MK-42 asztali magnó is valami teljesen hasonlóval rendelkezett.

Nem túl látványos vitrinbe ... Viszont a seregben a csodálatos és nagy rádió-adó csöveket bezzeg mind össze kellett törni, pedig azok sokkal jobban néztek volna ki!
(#) Udvari Zsombor válasza FAZ1 hozzászólására (») Aug 7, 2024 /
 
Nekem valami böhöm kaposvári gyártású trafóval társítva van egy szelén egyenirányítóm, valami primitív házi barkács töltő lehetett, többféle ponton többféle feszültség mérhető rajta ‒ vastag fa alapra van szerelve és egy kis üvegcsöves biztosíték védi.
(#) afp válasza user1914 hozzászólására (») Aug 7, 2024 /
 
Szia!

Rendben.

Kellemes napot!
Péter
(#) Gafly hozzászólása Aug 8, 2024 /
 
Egy nagy doboznyi (talán negyven) doboz, postázni/rendrakáshoz.
De ha kevés, akkor keresek még.
Normális ember üres dobozt nem postáz.
Jövő hétvégével bezárólag, utána fűtőanyaggá lényegül...
(#) joci válasza FAZ1 hozzászólására (») Aug 8, 2024 / 1
 
Én egy német elektroncsöves rádióban akartam kicserélni a szelén- egyenirányítót szilícium Graetz-re.
Úgy megnőtt az anódfeszültség, hogy az összes cső munkapontja megváltozott. Torzítoot, elhangolódott stb.
Visszatettem az eredetit.
(#) jani1987 válasza joci hozzászólására (») Aug 8, 2024 /
 
Gondolom egy előtét ellenállás pluszba elég lett volna.
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Aug 8, 2024 /
 
Neked mi nincs?
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 8, 2024 /
 
Olyan nemigen van, hogy nincs, legfeljebb épp nem találom.
(#) Régi motoros válasza Gafly hozzászólására (») Aug 8, 2024 / 1
 
Látnád a szekrényem tetején leledző gyűjteményt.
Asszony mindig rágja a fülem, hogy dobjam már ki mert ha nem ő fogja, hát hogy néz az úgy ki?!
Én meg folyton azzal húzom, hogy szerintem meg a csupasz szekrény teteje az undorító.
(#) Kinka István válasza joci hozzászólására (») Aug 8, 2024 / 8
 
A colorstar TV-k sokszorozója is szelénrudas volt. Amikor azt cserélték ki Si-diódás sokszorozóra, megnőtt a képcső anód- és fókuszfeszültsége. A fókuszfesz körében volt egy szikraköz ami a többszöri áthúzást nem bírta, az gyulladt ki és csöpögött rá az alatta lévő késleltető művonalra ami parafinnel volt lekezelve. Ettől volt a sok tűzeset, ezért hívták robbanós TV-nek.
(#) lazsi válasza Kinka István hozzászólására (») Aug 8, 2024 /
 
Ezt az ok-okozati összefüggést nem ismertem! Köszönöm!!!
(#) afp hozzászólása Aug 9, 2024 /
 
Pestszentlőrincről (Budapest, 18. kerület) ingyen elvihető egy HP DeskJet 930C szines tintasugaras nyomtató.

A fekete tinta kifogyott belőle, akkor el lett téve tartaléknak (lézernyomtatót használunk azóta).
USB és párhuzamos porton is a PC-hez lehet kötni (USB-n keresztül volt használva).

Posta, Foxpost: csomag feladás a szállítási költség előreutalása után.

Jelentkezni 08. 14. éjfélig lehet, elvinni 08.16. 20:00-ig kell.
(#) bala7s válasza afp hozzászólására (») Aug 9, 2024 / 1
 
Hogy ha senki másnak nem kell a határidőig, akkor érdekel, de csak hogy ne legyen kidobva.
(#) mnyugger hozzászólása Aug 9, 2024 /
 
Két db. működő mikrohullámú sütő Békéscsabán elvihető.
Nem egyformák. ITT és Panasonic.
(#) afp válasza bala7s hozzászólására (») Aug 9, 2024 /
 
Rendben.
(#) Tomi111 válasza bala7s hozzászólására (») Aug 9, 2024 /
 
Szuper jó nyomtatók voltak ezek! Nekem is volt ilyen a 2000 évek elején: Win 98, WinXP. A patronokon a fej, ha beszárad esetleg( de nem szokott) patroncserével megoldódik. Két hatalmas patron, a feketében talán fél deci tinta is volt! De szerettem!
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Aug 11, 2024 /
 
Dobozok kellenek valakinek, vagy széttapos/szelektív?
(#) Peti027 hozzászólása Aug 13, 2024 /
 
Sziasztok,
Cisco Catalyst 2950 switch ingyen vihető.

A rögzítőfülek a képen látható állapotban, rögzítést/használhatóságot nem befolyásolja.
Ha jól emlékszem a ventilátor cserére szorul, működik, de picit zajos.

Kizárólag személyesen, Zalaegerszeg területén.
(#) fakezű válasza granpa hozzászólására (») Aug 13, 2024 /
 
Szia,

Ez alapján megkérdezem, hátha
Nincs véletlenül VEF rádióhoz hangszín gombod? (a képeken oldalt, a dobváltó alatt)
Ilyen vagy esetleg ilyen
(#) granpa válasza fakezű hozzászólására (») Aug 13, 2024 /
 
Ezüstre nem emlékszem, de ez nem kizáró ok. Tengelyméret?
(#) Wertsi válasza Peti027 hozzászólására (») Aug 13, 2024 /
 
Szia!

Én jelentkeznék érte. Írtam privát üzenetet.
(#) Peti027 válasza Wertsi hozzászólására (») Aug 13, 2024 /
 
Szia, rendben, válaszoltam privátban.
(#) fakezű válasza granpa hozzászólására (») Aug 13, 2024 /
 
~3,5 mm a tengely átmérője. Pontosan nem tudom megmérni, mert fél centivel mélyebben van a a poti vége a burkolat szintjétől, és nem fér hozzá a tolómérő rendesen.

Viszont megnéztem egy orosz videót, ahol látszik ez a potméter, és gyárilag egy hosszabító/toldó van a tengelyre húzva. 7:05-nél is mutatja. Gondolom így oldották meg, hogy ugyanazt a vastagabb tengelyre való gombot tudják használni, mint az előlapon az alsó bekapcsoló/hangerő gomb.
Következő: »»   672 / 678
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem